Skocz do zawartości

Tajne Ścieżki 2 Final Update + Autumn Aurora 2


vandr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki

A tu error :)

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:287: attempt to index local 'tbl' (a nil value)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szeregowy Kiler - zmniejsz oświetlenie na statyczne, a w ustawieniach zaawansowanych, trawa, cienie, na lewo do końca. Szczegółowość tekstur, odległośc widzenia na połowę. Zapisz wyjdź do pulpitu i zresetuj komputer. Po resecie uruchom grę.

Przed zrobieniem powyższego możesz jeszcze zwiększyć plik wymiany. Jest opisane na forum jak to zrobić, gdybyś nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szeregowy Killer - w logu błędu masz " LUA error: ", a to jednoznacznie pokazuje na brak pamięci.

Podczas gry, jakieś inne programy działające w tle, mogą zajmować pamięć. Uruchom grę i przy pomocy menadżera zadań, zobacz co równolegle z nią jest uruchomione i czy jest niezbędne dla pracy komputera. Więcej Ci nie podpowiem, bo na tych programach w tle, się nie znam.

Ten mod też nie lubił dwóch rzeczy. Wielu przeładowanych schowków i zbyt wielu zapisów w kat savedgames. Zostaw w nim kilka ostatnich, a resztę przenieś do innego katalogu. Podobny problem miałem w Prypeci. Wróciłem, opróżniłem schowki i przeniosłem zapisy. Poszedłem dalej bez problemu. Mam taką sama kartę i ilość RAM, ale i tak przy jednym z nowych modów, plik wymiany musiałem powiększyć. Nie zawsze optymalizacja moda jest doskonała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szeregowy Killer napisał:

Dzięki

A tu error :)

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:287: attempt to index local 'tbl' (a nil value)

Może zdowngraduj grę poprawnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno napisałem krok po kroku młodszemu koledze na forum jak zainstalować FOTOGRAFA i się udało więc może spróbuj
tak jak wszyscy Ci radzą stawiać moda na odpowiedniej wersji podstawki czyli 1.0004
Jeśli nie wiesz jaką masz wersję poprawki można to sprawdzić w lewym dolnym rogu menu gry tam gdzie zmieniasz opcję.
Jeśli masz inną wersję niż 1.0004 zrób tak:

01. Odinstaluj Cień Czarnobyla
02. Usuń folder STALKER-SHOC ścieżka  C:\|Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\
03. Zainstaluj od nowa swoją wersję Cień Czarnobyla.
04. Usuń katalog bin oraz pliki gamedata.dbc i gamedata.dbd z folderu z grą.
05. Dodaj TYLKO folder bin do folderu z grą z paczki -   https://yadi.sk/d/zbzyIUVE3DYSzQ
06. Uruchom grę i sprawdź czy w dolnym lewym rogu będziesz miał podaną wersję 1.0004
07. Jeśli wszystko jest ok dodaj moda tak jak jest to opisane w pierwszym poście:

Małe pytanie do innych userów:
W instrukcji jest napisane:

2. Wykonujemy standardową procedurę z fsgame.ltx

ale nie jestem pewien czy trzeba to robić skoro u mnie jest tak

Snap1.jpg.32eaf0adafa5891bee6cb7631f6c2554.jpg 

i mod śmiga.  

Instalacja Moda tak trochę po mojemu:

1. Po upewnieniu się, że mamy podstawkę w wersji 1.0004
pobieramy i rozpakowujemy pobraną pakę z modem.

Linki:

 https://drive.google.com/file/d/0B26MY7RaPD5VODNtRm5tUTAtaW8/view

https://drive.google.com/file/d/0B26MY7RaPD5VYlhKZlViNER1N0U/view

https://drive.google.com/file/d/0B26MY7RaPD5VOVBXUXhFSTh5Umc/view

https://drive.google.com/file/d/0B26MY7RaPD5VYjlWWk1pZll0bFU/view

2. Zawartość katalogu Tajne Ścieżki 2 (Gamedata, Bin) wrzucamy do folderu z grą i potwierdzamy nadpisanie wszystkich plików.
3.  Przenosimy plik user.ltx do lokalizacji z zapisanymi stanami gry.
4. Tworzymy skrót do gry na pulpicie, w elemencie docelowym wpisujemy po spacji -nointro, po czym odpalamy grę i gramy!

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za danie szansy ;) 

O jakim pliku dialogów piszesz?
I jeszcze jedno pytanie czy masz wersje podstawki 1.0004 czy zmieniasz z wyższej na niższą?
Możemy jeszcze zrobić tak, że jeśli będziesz miał nadal wyloty przy dialogach wystaw sejwa sprawdzę go u siebie.   

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak ze z wyższej na niżej.

No i mówie o plikach dialogów z npc.

16 godzin temu, kazik napisał:

Niedawno napisałem krok po kroku młodszemu koledze na forum jak zainstalować FOTOGRAFA i się udało więc może spróbuj
tak jak wszyscy Ci radzą stawiać moda na odpowiedniej wersji podstawki czyli 1.0004
Jeśli nie wiesz jaką masz wersję poprawki można to sprawdzić w lewym dolnym rogu menu gry tam gdzie zmieniasz opcję.
Jeśli masz inną wersję niż 1.0004 zrób tak:

01. Odinstaluj Cień Czarnobyla
02. Usuń folder STALKER-SHOC ścieżka  C:\|Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\
03. Zainstaluj od nowa swoją wersję Cień Czarnobyla.
04. Usuń katalog bin oraz pliki gamedata.dbc i gamedata.dbd z folderu z grą.
05. Dodaj TYLKO folder bin do folderu z grą z paczki -   https://yadi.sk/d/zbzyIUVE3DYSzQ
06. Uruchom grę i sprawdź czy w dolnym lewym rogu będziesz miał podaną wersję 1.0004
07. Jeśli wszystko jest ok dodaj moda tak jak jest to opisane w pierwszym poście:

Zrobiłem dokładnie tak jak mówiłeś no i teraz to:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CBlender_default_aref::Compile
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender_R1\Blender_default_aref.cpp
[error]Line          : 75
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: prop\prop_bed1

Jest wczytywanie shaderów i wyrzuca do błędu xrengina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak zrób kopię swojego pliku exe podmień na mój.
https://yadi.sk/d/5v-5jAGx3EEhDV

Do sejwów wrzuć xd jantar ok.sav
Sprawdź czy jest ok.

U mnie dwa razy sprawdzałem i wszystko jest ok.
Na swoich sejwach dopiero znalazłem Wasiliejwa i tak myślę, że może sobie też odświeżę tego moda bo do czasu wyjścia OP-2.1 
trzeba coś robić ;) 

 

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.