Skocz do zawartości

W co graliśmy, i gramy teraz


LVutner

Rekomendowane odpowiedzi

W chowanego, berek zwlaszcza w szkole, gała nożna, hokej na stawie, w wojne 2 wersje - miecze i tarcze oraz pepesze i inne gnaty, serso, palant, badminton, ping pong, 1984 - coś na telewizor z czegoś? juz nie pamiętam kręcenie gałkami czyli rakiety i anty rakiety, potem zegarek u kumpla i wyścigi na jego elektroniku, wolf!!!, obcy z 1986 roku, doom, hexen, duke, kłejk, ........ 1995 plej szarak i medal of horor ;), dumm 2 i potem to juz standarcik.... 357, pI, pII.... .

Ale dalej mam na kompie jakieś strategie np. panzer general II czy panzer korps coh.

i około 300 GB stalkerów wszelkiej maści - kopiuj podstawkę x razy i masz na kompie np. 5 rodzajów modów do cienii.

Co do podziemi w/w na agrosromie to szło się za pierwszym razem skasztanić w nachy... .

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhhhhh. Pierwsza gra w jaką grałem to było GTA 3 gdy miałem 3 lata potem był CUDOWNY BF 2 więc było epicko a potem zacząłem pogrywać we wczesne wersje stalkera :) ale przedtym była masa ŚWIETNYCH GIER . Tak wiem wiem to nieodpowiednie gry dla odbiorców w moim wieku na przemocy się wychowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygody z grami zacząłem od Populusa, The Phantom Menace i NOLF 2 (trzy wspaniałe gierki, wciąż je mam - wprawdzie nie zainstalowane na kompie, a leżą spokojnie). Potem były dobre FPS-y, czyli RTCW wraz z Enemy Territory, CoD 1, 2 i 4, Quake III Arena i Quake IV (do niedawna grałem w MW 3, ale gra była już tak odgrzewana, że miałem jej dość), niezapomniana saga Heroesów (grałem w III wraz z 2 największymi fanowskimi dodatkami, czyli Róg Otchłani i Przebudzenie Bogów, V oraz VI (ze wszystkimi oficjalnymi dodatkami)) i Wormsy (kiedyś 2D - Armageddon i World Party, kilka lat temu 3D - Mayhem i Forts:Under Siege).

 

Obecnie różnorakie modyfikacje S.T.A.L.K.E.R.A (Misery, SGM, AA 2.1, TŚ), wciąż jeszcze Enemy Territory i wiecznie żywi Heroesi III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra w życiu to Mario, parę lat wtedy miałem.

 

Potem znalazło się miejsce dla smaczków jak Wormsy, FreeSpace 1 i 2, pierwsze trzy Quake'i, Soldat, Unreale, MOHAA, Tomb Raider, CSy, GMod i tak dalej, kończąc na wszystkich Wolfensteinach, F.E.A.R.ze i S.T.A.L.K.E.R.ze

 

W tej chwili mam jednak smaka na klasyki - mam około 20 gb romów do różnorakich stareńkich konsoli. Najbardziej napala mnie teraz Chrono Trigger na SNESa. Najlepszy RPG w jakiego grałem od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości prawdziwa miłość łączyła mnie z UFO Enemy Unknown czy Cywilizacją. Fallout oraz Fallout 2. Grywałem w Warcraft'a i kolejną odsłonę dopóki nie natknąłem się na III zdaje się i popadłem w załamanie. Heroes (M&M) II oraz III bardzo mi się podobały. X-wing, Tie Fighter. Następnie nastał czas nowego sprzętu i zabujałem się silnie w Unreal Tournament (UT99). Tak zdecydowanie to była miłość. W tym samym czasie odkryłem Quake Arena. Jedna moje serce zdecydowanie należało i należy do UT99. Później nadrabiałem w tyle za wszystkimi. Half Life 2 (bardzo udana produkcja) Far Cry (podobnie) choć nie było w tym miłości. Następnie choć w niedalekim okresie odkryłem Stalkera. :D Aż żal że nie mogę wykasować tych wspomnień i zacząć przygody od początku. ;( Produkcja ze słowiańskim klimatem. Jedyna w swoim rodzaju. Człek (ja) nawet nie zdawał sobie sprawy jak bardzo czekał na ten tytuł. :P

 

Pamiętam Dune 2 :) wiele lat później kupiłem oryginał (Dune 2000) za sporą kasę. Wing Commander III i IV (bolało finansowo) dopiero później pograłem w poprzednie wersje jak i Privateera. Pamiętam Bioforg to była chyba pierwsza gra tego typu w moim życiu. Bardzo do mnie przemówiła. Wolfenstei 3D i kolejne produkcje tych samych autorów. Później Quake.

 

Mortal Kombat 2 oraz 3. Sporo czasu spędziłem przy Tekken 3 choć nigdy nie lubiłem bijatyk 3D. Kumpel mnie przekonał. Dawał mi takie wciry na Plejstacji że postanowiłem że zniosę zwycięski uśmieszek z jego facjaty i polubiłem T3 :P hehe (wspomnienia)

 

Również dzięki temu koledze poznałem Resident Evil 3 (Nemesis) w które on za specjalnie grać nie chciał. Jednak ambicjonalnie postanowił mi się odwdzięczyć za Tekkena 3 i przejść gierkę w krótszym niźli ja czasie. Nie wyszło.

 

Return to Castle Wolfenstein. Sporo czasu spędziłem przy tym tytule. Udany.

 

Było tego... sporo. Z pewnością nie wymieniłem wszystkich tytułów. Liczy się jednak miłość a nie samo pykanie ;)

 

Dziś na niestety za słabym sprzęcie grywam w Stalkera czasami wracam do Cywilizacji 2, Galactic Civilizations 2, HL2, Anno 1602, C&C RA2, Dawn of War oraz dodatki (bardzo udana produkcja), GTA SA, NFS MW, UT99, RtCW. Czasami do różnych części Deus Ex czy pierwszej odsłony Far Cry. Grywam w szachy różne (programy).

 

Ze smutkiem jednak stwierdzam iż nie grywam tyle co kiedyś. :( Choć bywa że kiedy mnie napadnie urządzam sobie ostrzejsze granko w któryś z tytułów. Mniej mi szkodzi to niż "gołda". ;D

 

Mam również nadzieję że kiedy wreszcie postawię sobie porządnego blaszaka to ruszę z uśmiechem świra a z mojej listy pocznę skreślać tytuły w które zawsze chciałem zagrać czy zagram z ustawieniem porządnych detali. Zresztą Koledzy z tego forum którzy są w słusznym wieku dają mi nadzieję że graczem się umiera i wszelkie pozycje z mojej listy zostaną w swoim czasie skreślone. O ile zdrowie pozwoli.

 

Mam nadzieję iż "słuszny wiek" nie zostanie odnaleziony jako niewłaściwe określenie. :|

 

EDIT: Kolego powyżej wspomniał o F.E.A.R. Bardzo udana produkcja w mojej ocenie. Zdecydowanie do mnie przemówiła.

Edytowane przez vranorvs
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pierwsze wypusty Medal of Honor na PS 1, te potyczki z niemiaszkami i ich psami, koszmarne walki. Morrowind i Gothic po kolei aż po Skyrim - niebo przychylone. Przewałkowałem też Dark Messiah of Might & Magic, a jak wrzuciłem do niego spolszczenie, to radości nie było końca. Oprócz Stalkerów, lubię mody do Gothica, to pozwala wrócić do czasów młodości. Łza się kręci, panowie...

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpocząłem przygodę z grami na PS 1 syna przed wielu wielu lat i tak się wciągnąłem w tą zabawę. Potem kupiłem komputer i pierwszą grą był Max Payne. W ten sposób połknąłem potężnego bakcyla. Przez te lata mnóstwo gier przerzuciłem, żona i znajomi uważją mnie za maniaka gier. Tytułami nie operuję ponieważ było ich tyle, że trudno zapamiętać tytuły ale jak zobaczę opakowanie to wiem napewno czy grałem nią czy nie... :smile:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że uniwersum Stalkera powoli zaczyna wygasać. Nie widać wielu projektów moderskich w zanadrzu. Lost Alpha na chwilę ożywił, ale też i trochę rozczarował, ponieważ dla mnie okazał  się dosyć bogatą, ale jednak renowacją SOCa. A potrzeba czegoś nowego, nowych lokacji, czegoś nieznanego, zaskakującego, świeżego. Ja na razie za bardzo nie mam w co grać. W uniwersum Stalkera to może jeszcze F.O.T.O.G.R.A.F, który ma w sobie jakieś nowinki. Pozostają inne strzelanki - może Far Cry 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale ile razy można ten Kordon zwiedzać? Już dokładnie wiadomo, gdzie i co się znajduje. Dlatego tak dobrze wspominam Dolinę szeptów - to najlepsze DLC do stalkera. A co do Szachów to ta gra żyje, bo zapewnia rywalizację. Ma dużo ze sportu. W Cunter Srike i w multiplaye wielu gier też gra się latami, nie mówiąc już o rozgrywkach czysto sportowych  TEAMów, gdzie nawet mistrzostwa świata są rozgrywane.

Edytowane przez ksantyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł!!! :) mistrzostwa świata w stalkera, 3 główne kategorie i wiele pobocznych - 3 podstawki i wiele modów :)

 

Zwycięzca otrzymuje... a co mozna dac stalkerom oprócz zone która mają we krwi, kiedys dawano laur z wawrzynu teraz mozna dać laur z osiki i wieniec z szyszek.

 

:)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że uniwersum Stalkera powoli zaczyna wygasać. Nie widać wielu projektów moderskich w zanadrzu. Lost Alpha na chwilę ożywił, ale też i trochę rozczarował, ponieważ dla mnie okazał  się dosyć bogatą, ale jednak renowacją SOCa. A potrzeba czegoś nowego, nowych lokacji, czegoś nieznanego, zaskakującego, świeżego. Ja na razie za bardzo nie mam w co grać. W uniwersum Stalkera to może jeszcze F.O.T.O.G.R.A.F, który ma w sobie jakieś nowinki. Pozostają inne strzelanki - może Far Cry 3?

Niestety. Co żyje musi umrzeć. Takie jest prawo danej fizyczności. Jednak informacje (dane) w naszych bańkach pozostaną. Tytuł przetrwa a my będziemy do niego wracać. Z nostalgią, z radością. Napawa mnie przerażeniem a i gniewem możliwość kolejnych produkcji które z założenia będą miały być podobne a i lepsze. Poczną nas łaskotać nadziejami a my naiwnie wierząc zostaniemy z "ptakiem" w garści. "Obiecanki macanki a głupiemu stoi". Przeżywałem to wierząc w obietnice w przypadku UFO Enemy Unknown. Może poza kolejną odsłoną ( Terror from the Deep) każdy z następców obiecywał i powodował u mnie zniesmaczenie kiedy przyszło się zderzyć z gotowym tworem. :(

Biznes temu winny. Podobnie jak w przypadku adaptacji filmowych różnych gier. Kiedy w grę wchodzą pieniądze umiera gdzieś dusza w tym wszystkim. :( Nie. Nie jestem pesymistą. Jestem realistą.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już od wielu lat gram tylko w to co "stare i/lub lubię". Nie mam mam parcia na nowe hity. Gdzieś od 2009 tylko arma 2 i stalker z modami. Do tego od czasu do czasu jakiś szuterek/horror/rpg jak dorzucą do CDA albo wrzucą do jakiejś wyprzedaży w cenie flachy ;) Chociaż większość nowych gier jest jakaś taka prosta i łatwa i w sumie na raz, a potem zapomnij o niej i już nigdy nie odpal ;) Oprócz tego na dysku tylko jakieś starsze gry (fpsy i rpg): Jagged Alliance 2 Wildfire z kupą modów, Fallout 1/2, Arcanum, Morrowind itp W sumie od początku lubiłem gry, które można było modować. Wciąż mam parę setek płyt z CD z modami do Unreala, UT 99, Half Life itd Ps. Ostatnio odgrzebałem w szafie Codname Outbreak można powiedzieć taki trochę "protoplasta/dziadek" Stalkera ;) z 2001r od GSC.

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhmmmmmm... trochę tego było :yes: jednak wymienianie wszystkich

(z całym szacunkiem dla stalkerskiej braci i autora tematu)

mija się jak dla mnie z celem.

Wymienię więc tylko te, które zaczarowały mnie (i czarują do dziś :tongue: ) najmocniej:

nes-owe - Contra i Marian, PSX - Metal Gear Solid, Resident Evil 1,  Silent Hill 1, ISS Pro Evolution,

PieCowe - TES III Morowind, Sacred, Vampire the Masquarede, Fable, Neverwinter Nights.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki to:

RTCW;

Kozacy;

Sudden Strike;

CoD 1,2

MoH AA;

Diablo 2;

F.E.A.R 1 i 2;

H-L1;

H-L 2;

MoW(seria)

CoH;

S.T.A.L.K.E.R SoC, CS

OFP;

Arma Armed Assault;

A II/OA

ARMA 3 - aktualnie od października 2013 r plus mody/addony gram ciągle ponieważ jest świetna a warsztat misji na steamie czyni z niej za każdym razem inną grę.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wszystkim znającym serię Wolfenstein, proponuję pierwszy dodatek dodatek do Wolfenstein The New Order http://www.wolfenstein.com/pl/ . Jest to samodzielny produkt, oferujący dwuczęściową minikampanię rozgrywającą się bezpośrednio przed wydarzeniami z „podstawki”. Trafiamy do Bawarii w 1946 roku, by zinfiltrować zamek Wolfenstein, a następnie w miasteczku Wulfburg powstrzymać szalonego archeologa igrającego z prastarymi złymi mocami. Rozszerzenie wprowadza też nowe bronie i nowych przeciwników. Jestem w trakcie gry i powiem szczerze że jest dobrze, Wolfenstein nigdy nie zawodzi :)

Wolfenstein_The_Old_Blood_cover.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby fajnie ale Wolfenstein jest na takim silniku id tech 5, który zacina cały komputer jeśli nie odłączysz fizycznie drugiej karty graficznej (gg dla twórców) bo próbowałem grać ale wywaliłem :)

 

Hall of fame czyli najlepsze z najlepszych gier w jakie grałem:

  • Spellforce
  • Original War
  • Hegemonia
  • Deus Ex
  • Fallout 1/2/New Vegas (3 kiepska)
  • Gothic 1/2
  • Wiedźmin 1/2/3
  • Blitzkrieg
  • Kryzys Kubański (gorąco polecam, RTS na silniku blitzkriega)
  • Baldurs gate 1/2 (szczególnie polecam mod pozwalający grać w BG1 na silniku z BG2 :) )
  • Planescape Torment
  • Soldiers of Anarchy (za pomysł i gameplay)
  • Wiggles (za oryginalność i gameplay)
  • Kozacy
  • Hostile Waters (mistrzowski produkt)
  • Earth 2150
  • Frontline attack war over europe (RTS na silniku Earth 2150, niestety na win7+ nie działa)
  • Evil Islands - Producent Nival(Nadal brak równie dobrej gry rpg akcji)
  • Crime Cities (wymiatacz)
  • System Shock 2 (do dzisiaj jedna z najbardziej klimatycznych i przerażających gier)
  • Heroes V
  • UFO AFTERSHOCK/Aftermath (Znakomity trudny i pomysłowy RTS na mapie świata, niech nie zwiedzie was tytuł. Ta gra to majstersztyk a poziom trudności zadowoli nawet nas czyli starych wyjadaczy)
  • Battlefield 2142
  • Return to Castle Wolfenstein
  • Operation Flashpoint CWR + dodatek Redhammer
  • Red Faction Guerilla (za niesamowite możliwości destrukcji otoczenia, polecam na odstresowanie :) )
  • TES 3 Morrowind (za gigantyczny świat, super grywalność i w ogóle ekstra ale to każdy zna)
  • TES 5 Skyrim (za wspaniały modyfikowalny silnik który tchnął w tą grę kilka nowych żyć)
  • Soldiers ludzie honoru/Faces of War/ Men of War (za niesamowite połączenie RTS z domieszką FPS'a, które po dziś dzień jest niesamowite)

Huh ale się rozpisałem :)

 

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pierwsza gra? Fpsy w ogródku z kolegami , tylko zamiast pistoletów patyki.

Ale wróćmy do gier.

Mario na komputerach w szkole podstawowej i ta rywalizacja kto dojdzie dalej.

Tak samo król lew (chyba wtedy odkryliśmy speedruning bo zawsze mieliśmy wojnę kto przejdzie całą grę szybciej)

Potem własny komputer.To była maszyna,gra z pudełka płatków włączała się 2 dni (nie żartuje :005:).

Potem lepszy komputer i tu przełom.Brat pożyczył od kolegi Stalker Czyste Niebo i tak zaczęły się zarwane nocki co było wyjątkowo trudne że mieszkaliśmy w małym domu (komputer w kuchni a rodzice obok w pokoju mający stały wgląd na mnie) więc ja chyba mam Stalkera we krwi.Jeszcze potem (za dużo pisze potem) zaczęły się mody do Cienia Czarnobyla. Wychaczyłem w CDA stalkera razem z modem Priboy Story , kompletnie nie wiedziałem o co chodzi ale mi się to podobało.Jak już podrosłem (10 lat) i ogarnąłem wszystko zacząłem szukać lepszych modów i bez bicia przyznaje się że wylądowałem na Stalker.pl. Nie zabawiłem tam długo,było tam mało modów,atmosfera jakaś taka niefajna i w ogóle mi się nie podobało.A potem stało się...stalker team i zabawa z modami zaczęła się na całego.Zarejestrowałem się w 2013 roku a dopiero teraz zaczynam się udzielać (w 2014 miałem przerwę od stalker,sam nie wiem dlaczego) i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.

Miałem napisać w co graliśmy/gramy a napisałem tu małą książkę ale mam nadzieje że to nikomu nie będzie przeszkadzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.