Skocz do zawartości

Opinie o OP-2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.05.2018 o 19:51, kondotier napisał:

@Czujny  Nomen omen. Grając bądź bardzo czujny. Bo ni stąd, ni z owąd może być :smile_gruzovik: .

Więc życzę :viva:.

 

Jestem, jestem. :) Uświadomiła mi to w szczególności pijawka z misji Kuzniecowa, którą próbowałem frontalnie dziabnąć a okazało się, że lepsze jest ciche i skryte podejście na plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam tylko jedno małe, malutkie, zasadnicze pytanie, a mianowicie czy Soljanka jest w którymś miejscu jakaś nadzwyczajna ? Czy chodzi w tym wszystkim tylko o to żeby wykazać się cierpliwością w wykonywaniu rzeźni, a po skończonej grze mieć z tego satysfakcję ? Czy może gdzieś w innym aspekcie odbiega od reszty modów wykazując się nie wiem sam czym... Gram od mniej więcej 1h, a ciśnienie podniosło mi się tak, że myszka trzeszczy... Może coś pominąłem ?... Tylko palec na spust i rzeź tak ? Chyba, że w tej jaskini jest jakieś drugie dno ? Może w tym modzie jest jakieś drugie dno albo i niech będzie trzecie, byle tylko był sens ciągnięcia tego dalej... Jak mi ktoś poda jeden, jedyny, sensowny powód, to biorę drewnianą łyżkę w zęby, zaciskam i gram dalej. Zapalcie mi światełko w tunelu co?... :D Bo tracę wiarę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sahar napisał:

Ja mam tylko jedno małe, malutkie, zasadnicze pytanie, a mianowicie czy Soljanka jest w którymś miejscu jakaś nadzwyczajna ?

Nie, to po prostu taka kobyła, jej wielkość i długość moda to w sumie ta jej wyjątkowość czy też nadzwyczajność. ;)

OP-2 to też raczej wersja dla masochistów, nie raz się wkurzysz, już sam początek w jaskini mnie dobił.

Dlatego jak chcesz mieć przyjemną i "normalną" grę w Soljanke to lepiej sobie pograj w NS 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sahar napisał:

 Bo mod jest długi to już wiem z wcześniejszych opinii, ale jest długi przez rzeź czy przez inne aspekty ? 

Questów i linii fabularnych jest od ciula i stąd ta długość. Jak się przyzwyczaisz to i z tą rzezią da się grać ale co jakiś czas zdarzają się mocno irytujące momenty, że save/load możesz dusić co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej rzezi to będzie ciężko,  bo jak dla mnie pod względem rozgrywki to najlepszą grą jest farcry i cała gra po cichu. No ale stalker to jest stalker... No nic-kochanka żądzi się swoimi prawami (z Zoną jak z kobietą: Ona chce mieć kota, Ty nie, więc idziecie na kompromis i macie kota...) Ale jak mówicie, że jest fabuła ooo kolego... czekaj bljet i soljanka nie stanie na przeszkodzie dobrej fabuły. Byle by dorównała Złotej Kuli i będzie miód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sahar napisał:

Co do tej rzezi to będzie ciężko,  bo jak dla mnie pod względem rozgrywki to najlepszą grą jest farcry i cała gra po cichu. No ale stalker to jest stalker... No nic-kochanka żądzi się swoimi prawami (z Zoną jak z kobietą: Ona chce mieć kota, Ty nie, więc idziecie na kompromis i macie kota...) Ale jak mówicie, że jest fabuła ooo kolego... czekaj bljet i soljanka nie stanie na przeszkodzie dobrej fabuły. Byle by dorównała Złotej Kuli i będzie miód. 

Złota Kula to całkiem inny mod i nie ma żadnego porównania do OP-2.... 

Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie w modach ale... 
Skoro na początku OP-2 masz tego typu wątpliwości to sobie tego moda odpuść... Zagraj w NS2016 i będziesz zdrowszy :) 
OP-2 to zgrzytanie zębów, myszki i klawiatury.... To mod tylko dla masochistów do których należę bo moda skończyłem.
To jest mod dla zawziętych ale nie jest to mod do przeklikania... Swoją drogą jak jesteś na początku to o jakiej rzezi mówisz? Jaskinię (pieczarę) na początku można przejść bez jednego wystrzału.. 
W OP-2 grałem 11 miesięcy (oczywiście kiedy miałem czas) i uważam, że to najlepszy mod do SoC.
Ale to moje zdanie. 

p.s. Obecnie rozpoczynanie grania w OP-2 mija się z celem. 
Na jesieni 2018 ma wejść nowa wersja OP-2.1 i na niej warto się skupić.

Na dzień dzisiejszy polecam:
Kontrakt na dobre życie
Kontrakt na złe życie: Efekt Motyla
Wiatr Czasu 1.3
Wszystkie wymienione mody są na podstawce CoP i warto w nie zagrać.

p.s.2 Jeśli jednak uprzesz się żeby grać w OP-2 możesz liczyć na moją pomoc :)    

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sahar napisał:

Jak mi ktoś poda jeden, jedyny, sensowny powód, to biorę drewnianą łyżkę w zęby, zaciskam i gram dalej

Proszę, Twój powód jest poniżej, w spoilerze: 

Spoiler

 

:D

Znam ten ból. Sam podchodziłem kilka razy, ale za nerwowy jestem. Skoro Pieczara nastręcza Ci takich trudności, to daj sobie spokój. Podejdź do gry za kilka tygodni i spróbuj jeszcze raz. Nie ma się co zmuszać. To jest... dobry mod. Po prostu. Moim zdaniem może nie najlepszy (bo każdy bierze pod uwagę inne aspekty), ale warto w to zagrać chociażby dlatego, żeby poszerzyć sobie horyzonty ;) I kupić nową myszkę, klawiaturę, może nawet monitor... Bo ja bliski byłem rozbicia kotem matrycy, jak przyszło szukać pierwszego schowka poza mapą :D 

Ale jednocześnie nie składam broni i wiem, że w końcu osiągnę stan absolutnego zen i uda mi się skończyć. Do tego czasu graj w NS2016, tak jak mówi @OldMan. Część zadań w pewnym stopniu pokrywa się z OP-2. Lokalni rekordziści skończyli go w miesiąc (lub nieco ponad, nie pamiętam, gdzieś w temacie moda taką informację znajdziesz) - jest co robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie grałem w Narodnaya Soljanka + Dopa 14.08  zapisów było kilka tysięcy wylotów chyba więcej ale dobrnąłem do końca
i w sumie nie wiem co mi sprawiło więcej radości: skończenie moda, "jakość" moda czy poradzenie sobie z wylotami.
Potem grałem w OP-2. W porównaniu z wcześniejszą wersją mod MEGA stabilny ale schowki poza lokacjami to MEGA przegięcie... 
Teraz czekam na OP-2.1 i czekam z niecierpliwością... Jak na kolejną działkę narko :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.