Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@mirzal   Ten yutuber zrobił sporo tych filmików, nie wiem czy na dokumenty też. To odsyłacz do niego:

https://www.youtube.com/channel/UCdRcCccEVMqbEPHbCj2VFnA

A tu masz poradnik cichego, w nim są pokazane wszystkie miejsca z tymi dokumentami.

Tylko pamiętaj, że taka była kolejność odnajdywania w jego grze. Tej gry nie jesteś w stanie powtórzyć. Ty je znajdziesz w innej kolejności. Przejrzyj poradnik i zapamiętaj gdzie są, Znajdziesz się na takiej lokacji, to zabierzesz.

Przeczytaj też ten mój wpis i zwróć szczególną uwagę na to, kiedy robić zadania Odmiennego Świata.

I nie zaszkodzi przeczytać wszystko co jest w tym Dziale Poradniki. Uwagi grających mogą uratować tyłek.

DODANO: I sprawa lokalizacji dokumentów "Psi pięść" rozwiązana dzięki @wariat . Opis tutaj:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to w repacku nie doniosę Luki do Baru i chyba tak jest bo doniosłem go do przejścia do Baru przechodzę  ja i nie mam Luki żeby go ponieś dalej czyli będzie kicha. 

Jeszcze jedna rzecz które ulepszenia broni mam zanieś na Agro mam 4 skrzynki.

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e spanikowałem

Idę ci ja z kokonem do Baru a tam pod ciężarówką Luka leży no taszczę go bliżej Baru na razie nie wiem gdzie.

Nie znalazłem dokumentów  u monolitowca w RL. Zobaczę na razie mam tylko dwa dokumenty.

Czy na kordon przechodzić przez złodziejski teleport czy za pomocą przewodnika.?

Repack od Time Gap. 

Mam przejście z Agro na Bagna.  Czy iść już tam czy najpierw na Kordon.?

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu pisałem Ci gdzie masz zaciągnąć Lukę.

U Dziadka w RL kupuj schowki. U mnie dokument był przy trupie, tak jak jest w poradniku. 

Na Kordon przechodź ukrytymi teleportami albo z przewodnikiem. Ja to sobie odpuściłem, ale niedługo będę kombinował z tym tajemniczym Kordonem i jak coś dam znać.

A z Agro na Bagna i tak nie przejdziesz dopóki nie spotkasz Przewodnika. Teleport Ci odmówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Za wyjątkiem teleportu na Jupiterze do Doliny Kamieni, który za pierwszym razem ogołaca bezpowrotnie, rzeczy zabrane przez inne teleporty można znaleźć na lokacji. Z tym, że nie pamiętam, gdzie były ulokowane na Kordonie. Ale jak się gołodupcem znajdziesz na takiej lokacji, to zawsze mod daje Ci możliwość znalezienia wyposażenia, które pozwoli działać bez większych problemów. Więc pozostawienie tego co masz na Wysypisku w niczym nie przeszkodzi. A sprawdzić grą, jak to będzie gdy wejdziesz ze sprzętem i czy znajdziesz swoje manele, nie zaszkodzi. Może będziesz tym, co dołoży ciekawostkę do Poradnika.  Jak się nie uda, zawsze możesz wrócić do zapisu sprzed teleportu.

Byłeś już na lokacji Stare Wysypisko ( Ujęcie Wodne) ? też zostaniesz ogołocony, a swoich maneli szukasz - czytaj jak chcesz.

Spoiler

Pojawiasz się przy tunelu obok mostu, tylko z nożem. Pilnując się aby szwendające się z prawej strony mutanty ci nie zrobiły krzywdy, musisz przedostać się w lewy góry róg lokacji, ten po stronie oczyszczalni. Tam w strumyku jest sejf z manelami.

Aby iść na Bagna, czekaj aż dostaniesz po grzmocie fioletowe info, że czeka na Ciebie Doktor.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Który to dach, bo nie pamiętam. I jak stawiasz takie pytanie, to precyzuj miejsce.

Metro i inne tunele prowadzą prawie pod wszystkie lokacje. A na Jupiter jak Cię nie zaprowadziły zadania, to tylko zobacz czy w Bunkrze jest Sacharow i czy tam jest skrzynka narzędziowa do BTR i psihełm. Zabierz je, bo inaczej Sacharow to zagospodaruje na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 W Limańsku tuż przed rzeczką jest taka ceglana dobudówka, tam jest teleport prowadzący na dach. 

A co do drogi na Jupiter, istnieje bardzo wygodny teleport z Magazynów wojskowych. We wsi pijawek trzeba wejść na wieżę i tam przez dziurę wyskoczyć. Jak skaczesz, kieruj się na stojące na ziemi skrzynie. Teleport wisi w powietrzu. Na początku jest nieoznaczony, ale jak już go znajdziesz, będzie oznaczony na mapie w pda.

A jak będziesz w Bunkrze jajogłowych na Jupiterze, na początku może tam nie być remzestawu do btr. Pojawi się, jak będziesz miał zadanie na znalezienie go.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obecnie siedzi bunkrze profesor Simonow i tego zestawu tam nie ma. Simonow przyszedł z Agro / naukowcy przy norze snorków tajemnicza znikająca postać/. 

Nie wiem czy iść za Kłem czy ruszać na Jupiter z Jantaru. ? Nie ma zadania na Jupiterze. 

Brakuje mi dokumentów nr5. Kupiłem na RL schowek za 100000 ale go tam nie było. U monolitowca w skrzyneczce też go nie znalazłem. 

Ostatni przy wizycie Dziadek dał mi skoczka i to jest dobrze.

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Simonow jest w bunkrze na Jantarze. A zestaw remontowy jest w bunkrze na Jupiterze. Jak porozmawiasz z Simonowem powinno Ci się pojawić zadanie na znalezienie Sacharowa. Wtedy możesz iść na Jupiter.

Możesz też ruszyć śladami Kła. Atp i Wschodnia prypeć. Jego ślad finalnie zaprowadzi Cię do Jupitera.

A przechodziłeś z Magazynów na Radar? Widziałeś się z naukowcem i żołnierzem? Powinno pojawić Ci się wtedy zadanie na odprowadzenie naukowca do bunkra na radarze. Jak masz takie zadanie, to na Jupiterze w bunkrze pojawi się zestaw remontowy do BTR.

Dokument w Rudym lesie, nie masz go tam gdzie w poradniku? Hmm, ciekawe, jak znajdę chwilę przyjrzę się temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunkier na Jantarze ma ukryty teleport. Wchodzi się na dach, wpada do środka i z zaplecza teleport przenosi do bunkra na Jupiterze. To na inne okazje.

@kubastalker123 Jak będziesz na Radarze, to tam będzie naukowiec i NPC o ksywce Czołgista. Z nim też musisz porozmawiać. A jak już zdołasz przynieść narzędzia, to rozpocznie się szaleńcza jazda. Będzie Ci jeszcze potrzebny jakiś karabin maszynowy o pojemnym magazynku. Dotarcie do anten jest inne niż to które znamy na piechotę.

Spoiler

Jazda jest czasówką, prowadzisz i strzelasz. Ani sekundy czasu na zatrzymanie, czy cofnięcie aby lepiej najechać np. na te płyty barykady. Przy samych antenach musisz dojechać aż do wagonu przy wejściu do labu. Tam masz zaledwie  sekundę - dwie na wyskoczenie i odbiegnięcie.

Chcesz zobaczyć co cię czeka, zobacz początek filmiku. A cały obejrzeć też nie zaszkodzi.

Spoiler

 

 

 

Ponieważ przejazd jest z wyśrubowaną do granic czasówką, radzę pobrać czita na jego wydłużenie do 6 min. A i tak będzie się trudno wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zapytam o naukowca (Siemionowa czy jakiego innego), którego na razie spotkałem tylko raz przy wejściu na Agro. Podchodziłem do gry już kilka razy i najdalej jak zaszedłem to utknąłem przez naukowca, który maił mi dać zestaw naprawczy dla czołgisty. Niestety nie znalazłem naukowca i grę odkładałem. Powiedzcie jak to dokładnie powinno być z tym naukowcem - czy to zadanie na narzędzia (zestaw naprawczy) i podwózka BTR jest konieczne do ukończenia gry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal Tak, to z jazdą na Radarze jest konieczne. Simonowa z jego grupą, po wcześniejszym jeszcze porozmawianiu ze stalkerką-zwidką, trzeba odprowadzić do bunkra na Jantarze. Konieczne są rozmowy z nim w bunkrze.

Zestaw naprawczy jest w bunkrze na Jupiterze, ale dopiero po rozmowie z Naukowcem i Czołgistą przy wejściu na Radar.

Początek filmiku pokazuje, jak się do bunkra dostać, jak tam jeszcze nie urzędują naukowcy. Reszta, to jazda po Radarze. Coś dziwnie mało miał tych snorków po drodze. Chyba, że się przeszedł wcześnie i wybił. Mnie podczas jazdy lufa się przegrzewała.

Bo jak się pojawi Sacharow, to go może sczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 A czy tam nie ma ( wybacz, nie pamiętam ) takich samochodów, którymi można przejechać? Coś mi świta, że ten największy jest pomocny przy stacji, aby wleźć na dach sąsiedniego budynku.

Spoiler

Jeśli są samochody, bo nie pomyliłem modów, to po przejechaniu Kamazem, zostaw go kawałek na drodze, wróć na piechotę i dopóki min nie ma, wyprowadź te pozostałe. Przydają się przy kolejnych wejściach. Nimi rozminować się nie da.

A co dotyczy rzucania śrubami, to ziemia wokół miny ma ciemniejszy odcień i trafienie w środek tego placka powoduje wybuch. Tylko to rozminowanie musisz zrobić zanim rozpoczniesz dialog. czasem, jak się ma trochę szczęścia, to i świnie pomogą. Wiesz mniej więcej jaką drogą idzie NPC, to tam to zrób dokładnie.

Tyle tylko, że przy ponownym wejściu na to lotnisko, miny będą znowu. W pojedynkę, to wystarczy iść z lewej strony trzymając się najbliżej płotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o podpowiedz 

jestem na Jupiterze mam schowek na środku kamieniołomu. Jak go wezmę to nadlatują helikoptery Z Swiadomosci. 

Mam nawiązać łączność. Robię to i mam 1 min na dotarcie do kogoś. I teraz mam walczyć z helikopterami czy co.. . O co tu chodzi. A może zostawić ten schowek w spokoju na razie. Helikoptery ładują do mnie natychmiast.  Dajcie jakąś podpórkę.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Jak weźmiesz radiostację ze schowka i nawiążesz łączność, masz minutę na dotarcie do przedstawiciela Straży czasu. Czeka on na Ciebie na południe od kamieniołomu, koło anomalii bitumin znanej z ZP. 

To on:

Spoiler

ss_tracer_10-28-20_21-03-50_(jupiter).thumb.jpg.b5ab8d888d2b3df79356c14d2159e0da.jpg

A ze śmigłowcami nie musisz walczyć. Jak dobiegniesz do tego gościa, dadzą sobie spokój i odlecą.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy opisuje  wyjście z X-8 do Metra a później na CEAZ.  /cz4/ 

"W podziemiu, poniżej krat Wema jest teleport - po wejściu w niego lądujemy przed przejściem do Metra. Z kolejnego przejścia znalazłem się na CEZAS. Tu znalazłem ciało z dwoma smartfonami. "

Akurat ja wychodziłem z pomieszczenia magazyn z bronią. W kącie jest groza i wtedy przenosi do Sterowni tunelem.  

Czy te smartfony są istotne, nie mogę ich znaleźć. Jakaś podpórka.  Wariat liczę na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.