Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kubastalker123 napisał:

NA Martwym Kordonie członkowie Sojuz nie chcą ze mną gadać. Siedzą i klops.

Jednego tylko odprowadziłem do Jaskini. Czy jest jakaś rada?  No bo to zadanie prowadzi do spotkania przewodnika.

Jeśli już jeden poszedł to poszukaj (także na obszarze Wysypiska) innych, którzy niekoniecznie będą gadać z tobą ale powinni iść do jaskini. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kubastalker123 napisał:

Mam kilku już w obrębie wysypiska ale siedzą i się nie ruszają .

Po zakończeniu emisji wychodzisz z jaskini, natychmiast idziesz do pobliskich budynków (ATP) i musisz pogadać z tym gostkiem; po rozmowie z nim sołdaci powinni iść za tobą do tej jaskini. Jeślibyś nie zdążył (zagryzą go psy) pogadać z tym na ATP to chyba są dwa wyjścia: 1\ po przeszukaniu gostka fabuła sama zaskoczy 2\ jeśli nie zaskoczy (u mnie gostek na ATP nie przeżył po emisji) to ja gadałem z niejakim Sergiejem w Wiosce Kotów i też miałem chyba ten sam dialog co z tym gostkiem na ATP. Potem powinno iść normalnie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze myślałem że już mnie coś trafi. Ale wreszcie odkryłem metodę sprawdzania tych 13 wybrańców  na Martwym Kordonie do jaskini . Jak usiądą to trzeba poczekać chwilę  to się ruszą. I faktycznie kolejność jest ważna. Jeżeli pojawi się na PDA info o obecności uciekiniera   to musi być komunikat "Kontakt " i wtedy to jest ten. Nareszcie mogę iść na Bagna.

Czy jest  możliwość dostać się do Ukrytej Drogi bez tracenia wszystkiego? Nie oddam exo monollitu...za nic....

Edytowane przez kubastalker123
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Tylko teleport z Jupitera do Doliny Kamieni ogałaca bezpowrotnie. Pozostałe teleporty tylko sprzęt z ciebie "zdejmują" i składują w schowku na lokacji, na którą wszedłeś. Zapamiętałem jeden taki schowek na Starym Wysypisku ( lub Ujęcie wodne - nie pamiętam jak tu się nazywa ). Jest w lewym górnym rogu lokacji. W rzeczce jest sejf i sprzęt tam się znajduje. No i chyba, zaznaczam chyba, idąc podziemiami, nie jesteśmy ograbiani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU @kubastalker123 @wariat

Zapomniałem, który to klawisz trzeba nacisnąć, aby w czasie rozmowy z Azotem w Barze, otwarła się opcja naprawy i ulepszania.

Przypomnicie?  No i każdy inny który to pamięta.

DODANO. Już nie aktualne. Przebłysk pamięci wstecznej. Klawisz biegu ( u mnie "s" ) zadziałał naprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę.....Nestor teraz to mówisz. A ja myślałem ze to po prostu z Azotem tak ma być. Zaraz sprawdzę .  Sprawdziłem działa -ale to już nie ma dla mnie znaczenia. 

Co masz na myśli mówiąc podziemiami czyli mniej więcej jak.? Chyba wiem. Chodzi o tunele z Tajemniczego Kordonu? Polazłem w nie dla własnej ciekawości. Gdzieś na końcu tuneli /zaminowane wyjście/ chce mnie przerzucić w jakieś miejsce ale jest wylot do pulpitu i musze sobie dać spokój z tym. Podobnie jad z Doliną Szeptów gdzie mnie wyrzuca do pulpitu. 

Teraz Bagna bo resztę mam już chyba ogarniętą.   

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Jak log jest pusty, to przyczynami mogą być na równi, zbyt duża ilość zapisów w katalogu, jak i zbyt długa gra bez przerwy. Jak jesteś już daleko w grze, to rób choćby raz na godzinę wyjście do pulpitu, a w tym czasie przenieś zapisy poza moda. Nie miej ich nigdy więcej niż 20.

A jak już koniecznie chcesz grać na Topielach, to raczej wejdź z Obrzeży czy jak tu się nazywają. Zaliczysz równocześnie teleport dla Fejka i powinny Ci się zespawnować zaraz po wejściu na nie, kwestowe dziewczyny. To nie Zarka, a jakaś inna. No i wejście bardziej komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego dziewce się nie ruszy z dachu. Jak stanęła tak stoi. Daruje sobie Topiele wracam do bunkra.

Dotarłem do Baru i Striełoka brak...

Wisi mi zadanie znajdź wreszcie Kła a on już dawno ożywiony. I tu widzę problem. Chyba go ożywiłem i coś jeszcze trzeba było zrobić z Kłem i wtedy wpadł ten komunikat. Mogłem się wtedy cofnąć  a nie brnąć dalej...

Nie będzie filmiku i gratulacji od Nestora....

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubastalker123 napisał:

Nic z tego dziewce się nie ruszy z dachu.

Czekaj do północy, zapisz przy niej na dachu domu i wczytaj grę. Wtedy powinna się ruszyć. Próbuj do skutku. Zapisuj zawsze PRZED północą.

Według towarzysza @LIQIDATORa nie trzeba w ogóle odprowadzać turystów (nie miałem okazji sprawdzić tej teorii w praktyce). Na pewno trzeba wykonać następujące zadania:

  1. Porozmawiać z Czapą.
  2. Wejść do domu Bagiennego Doktora.
  3. Przeprowadzić Elę.
  4. Poczekać na Doktora (można przyspieszać czas, zatrzymując go na każdorazowo 21.00 i 06.00 rano aby skrypty z upływem poszczególnych dób zaskoczyły, no i oczywiście nakarmić GG:D).
  5. Zaprowadzić Doka do domu.
4 godziny temu, kubastalker123 napisał:

Wisi mi zadanie znajdź wreszcie Kła a on już dawno ożywiony.

Możesz umieścić zrzut z opisem tego zadania?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Jak się wchodzi pierwszy raz do baru, to Striełok jest w pomieszczeniu za plecami Woronina. Prowadzimy z nim rozmowę, na koniec której on mówi, że szukać go nie musimy, bo nas znajdzie sam. Następnie trzeba o nim porozmawiać z Woroninem. Dialog tylko taki informacyjny. Jak tego nie zrobimy, to Striełoka po wytrzeźwieniu wypuszczają z aresztu i łazi po barze. Tak, że już go nie szukaj u Woronina, a poganiaj po hangarach. Lubi też posiedzieć po wiatą przy ognisku naprzeciwko Arniego. Jak go dorwiesz, to pogadacie. Ale jak już znalazłeś Kła, to znaczy ze scenariusz działa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest światełko w tunelu. Wieczorem popatrzę na to. Głupie pytaniu jak zrobić zrzut ekranu w Duplikatach ?  Kombinowałem i nie wymyśliłem. 

Z Topielami dałem sobie spokój skoro to nie wpływa na fabułę.

Poza tym moja świadomość i postrzegalnie rzeczywistości uległo znacznej bifurkacji z przemieszczeniem czasowym i musze opanować sytuację.   

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubastalker123 napisał:

Głupie pytaniu jak zrobić zrzut ekranu w Duplikatach ?  Kombinowałem i nie wymyśliłem. 

Domyślnie klawisz F12, a dla pewności zawsze możesz sprawdzić to w opcjach sterowania.

Godzinę temu, kubastalker123 napisał:

Z Topielami dałem sobie spokój skoro to nie wpływa na fabułę.

No ja to bym się tutaj kłócił. @kondotier nie raz w temacie tego moda pisał, że potrzebne jest tylko dojście do teleportu na Topiele, ale samo wchodzenie na tą lokację już nie.

A ja opierając się wyłącznie na własnych doświadczeniach z tego moda (a ukończyłem go już 4 razy) mogę pewnie stwierdzić, że wejście na Topiele i wykonanie misji na nich jest jak najbardziej konieczne, aby Strielok z końcowym dialogiem pojawił się na podejściu do Baru. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzut ekranu w Barze z problemowym zadaniem.

Dodatkowo mam kilka zadań nierozliczonych jakich to nie wiem nawet. 107 zrobione a aktualne 120.   Na pewno są na dostarczenie skrzynek dla mechaników ale oni poznikali /np. Jupiter/ . 

Spróbuje jeszcze powalczyć na Topielach zgodnie z instrukcją Gorodeckiego.

Wchodziłem kilka razy na Topiele i Czapy mnie było. Więc poszukałam bąbla i  wpadłem do piwnicy.

ss_marcin_12-12-20_17-20-35_(l05_bar).thumb.jpg.1d1f2879d5cd6672f86cea304996c107.jpg

Wszedłem na Topiel  z Martwego Kordonu.  Jestem koło chatki za mostem i wylot. Przez ten błąd nie mogę nic zrobić.

FATAL ERROR
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...ger 7.63 time gap\gamedata\scripts\xr_effects.script:2581: attempt to index global 'er_st' (a nil value)
stack trace:

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a mi nie zaskoczył. Bo nie mam Czapy i Elżbieta ni chce za mną pójść z dachu.

Póbowąłem z MK ale widzę że też żle.

Error przy rozmowie z dziewczyną na dachu ok 12.00.

FATAL ERROR
 [error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...lganger 7.63 time gap\gamedata\scripts\xr_use.script:31: attempt to index field 'meet' (a nil value)
stack trace:

albo  bark możliwości wykoania zapisu po 12.00 

FATAL ERROR
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...elganger 7.63 time gap\gamedata\scripts\utils.script:594: attempt to index local 't' (a number value)
stack trace:

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że na Topiele nie ma konieczności wchodzenia, a wystarczy podejść tylko do teleportu na Przedzoniu i usłyszeć grzmot, to było w opisach moda gdy jeszcze miał swoje rebornowskie forum. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak wejść i od razu się wrócić. U mnie do kończenia moda spotkaniem ze Striełokiem w Barze dochodziło tak jak usiłowałem zrobić zadania na Topielach, jak i nie wchodziłem, a tylko zaliczałem grzmot na Przedzoniu. Nawet gdzieś zrobiłem wpis wyjaśniający ten problem, dając wykaz miejsc do odwiedzenia do zadania Fejka.

 

@kubastalker123  W PDA widać, że masz 3 zadania dodatkowe. Możliwym jest, że któreś z tych dwóch ukrytych ma priorytet i blokuje to wyświetlane.

A takich brakujących enpeców na Topielach, jak ten Czapa, to też trzeba szukać również za rurami, jakby za granicami lokacji. Lubi taki kucnąć i go nie widać.

A ta Elżbieta, to chyba ma określony czas na "randkowanie" i nawet jak w niedalekiej odległości od chatki pałęta się coś wrogiego, to nie zejdzie.

No i przy tym wejściu z Kordonu, spróbuj obrzeżem mapy dojść do miejsca gdzie jest wejście z Przedzonia i tam powinno zaskoczyć pojawienie się jednej lub dwóch stalkerek i jednego enpeca.  Ich imion nie pamiętam. I od tego miejsca teleportacji zacznij marsz do zadań. A na bombel, to chyba musi być naprowadzenia.

A ja proszę o odświeżenie mi pamięci. Gdzie teleport w szkolnej piwnicy przeniósł trupa Kła. Nie chcę zdawać się na los.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Tyle tylko, że pytanie zadałem dlatego, bo teleport zabrał Kła, a ja w ślad za nim nie mogłem. I to mi nie pasowało do śladowej pamięci z poprzednich gier. No cóż, widocznie jeszcze mi nie przerósł.

Ale mam co robić, bo mod prowadzi mnie na Jupiter. Powalczyłem wczoraj trochę na lądowisku, ale coś dziwnie się miny zachowują. Rozminowuję i bez zginięcia wracam po Starikowa, a one znów są. No cóż, zrobię na razie wejście z Prypeci przez inny teleport, bo jego pomoc na razie nie jest mi potrzebna. Wyprowadzę go przy okazji innego wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Mam egzę z elektrowni, mogę przejść przez miny nawet bez biegu. Tyle tylko, że mam nieciekawy spawn, bo pojawiają mi się zombiaki i tuptuś, co jest dodatkową trudnością, a Starikow lezie zbierać broń. Wiem, że jak po zrobieniu innych zadań znów tu przyjdę, to to się zmieni. Dam sobie z tym radę. A z minami to tak jest tu zawsze, w każdym modzie. Zapisy nic nie dają, bo po wczytaniu są na nowo. To zadanie musi być zrobioene za jednym zamachem.

To jak na razie pierwszy problem z zadaniem, a sporo już zrobiłem. Luka już jest na Wysypisku.

A do Prypeci i tak się muszę wrócić zapisami, bo zapomniałem i nie zabrałem artu śmierci Kłyka. Czyli że nic nie stracę z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.