Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@wojtek121  W modzie są ukryte teleporty, na które nie ma naprowadzenia. Aby było Ci łatwiej, w spojlerze masz zrzuty które te teleporty pokazują.

Spoiler

Na dachu zakładu na Jantarze.

Dach Jantar.jpg

Na Magazynach wojskowych, na lewo od Bariery. Za płotem i zwalonym drzewem.

Magazyny.jpg

W kopalni Rudego Lasu. Wchodzisz tele na beczce koło drzwi do Leśnika.

Rudy kopalnia.jpg

U strażników Mapy.

Tele u Strażników pol.jpg

 

I tak jak napisał @Agraell, w modzie nie ma jakiejkolwiek linii gry. Masz wykonać zadania, a one nadają Ci kierunki. I nie ma żadnej kolejności. Masz wykonać i już. Było kilka wersji tej części Duplikatów, ale chyba we wszystkich, co jakiś czas pojawi Ci się taki liliowy napis z informacją o zgodności Twojej gry, z tym co daje prawidłową grę. Możesz też mieć info, że zginął ważny enpec. Trzeba wrócić w zapisie i gnać tom gdzie on jest i go uratować. Ale to bardzo rzadki przypadek.

I pamiętaj o tym, że z PDA znikają zadania ( miałeś o tym info ) więc trzeba je pamiętać, albo zapisywać na karteluchu. Polecam to drugie, bo takich "niewidzialnych" jest sporo.

Przy okazji pytanie o pierwszą część, czyli Artefakty Śmierci. Grałeś w nie?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@Mruwneike A dużo wypełniłeś zadań, które zlecają najemnicy? Może trzeba wykonać niektóre w odpowiedniej kolejności :063: Choć grałem w Duplikaty: Odmienne światy i nawet daleko zaszedłem, to pamiętam, że niektórzy dowódcy grup lub najemnicy również milczeli. 

Na pewno @kondotier mógłby więcej napisać, bo spędził przy Odrodzonym mnóstwo czasu. A i @Suseł dużo grał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Wczytałem grę przed oddaniem wiepra i zlecenia działały normalnie. Zdaje mi się że coś popsułem jak spytałem się najemników o następne zadanie (minigun) ale go nie wziąłem. Teraz jak zapytałem się Wolnościowców to dali mi zadanie na wózek, a stalkerzy chcieli zlecić zadanie na "kokon". Najwidoczniej coś z kolejnością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruwneike Ta część moda jak i poprzednia, wymaga równoległego prowadzenia kilu wątków na raz, tak aby w pewnym momencie gry były one ukończone pozwalając zacząć nowe.

Więc skoro masz możliwość wzięcia zadania na wózek, to go wykonaj. Tylko nie drąż ich zadań do końca. Po wózku zrób zadanie kokon. No i pytaj inne ugrupowania czy coś mają

A wózek jest, czytaj jak chcesz.

Spoiler

Na pace ciężarówki pomiędzy budynkiem, a barakami.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierDziękuje za podpowiedź, większość zleceń najemnika już wykonałem. Udało mi się również ożywić Ducha, Luke oraz Kła, pogadałem z nimi po czym znikli. Nie jestem pewien co teraz robić, Sacharowi oddałem już dokumenty z wszystkich laboratoriów, teraz chce 10 mózgów i 3 miliony rubli, na ten moment nie mam ani tego ani tego więc to zostawiam. Przejście do mózgozwęglacza-2 jeszcze nie wrosło, bagna tak samo. Czy to już czas żeby pchać się na wschód? Byłem na zatonie, odprowadziłem Zarkę, Noa nie chciał gadać więc go zostawiłem. Jedyna podpowiedź jaką mam to znaczek na Bagiennego doktora (jak na zrzucie poniżej). Czytałem poradniki które mówią żebym szedł do stacji (ze znacznikiem) ale nie wiem gdzie jest przejście, kolejna podpowiedź byłaby mile widziana. Dziękuje z góry.

ss_asus_07-03-23_15-08-38_(puzir).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruwneike Nie znając Twojego toku gry, trudno mi coś podpowiedzieć. Aby mieć dojście do Doktora, powinieneś mieć wyświetlony na górze monitora fioletowy napis, że na Ciebie czeka. Wtedy na Agro pojawi się teleport. Bez napisu nie wejdziesz

Nie mam zielonego pojęcia, o jakiej stacji mowa. Poradniki są tylko poglądowe, bo to Twoja gra dyktuje dalszą kolejność zadań.

No i to ożywienie Luki i Kła. Robiłeś to w Otchłani na samej górze wchodząc z pieczary na chyba Pustkowiach? Jak dla mnie, chyba trochę za wcześnie. Wszedłeś do labiryntu przed zrzuceniem trupów i z ekipą stalkerów oczyściłeś go i tę kolumnę za schodami? Dopiero wtedy wracasz, zrzucasz trupy, zeskakujesz i przenosi Cię pod to pomieszczenie ożywiania. To, że po rozmowie znikają to robota scenariusza.

Masz jeszcze trzy zadania poboczne, trzeba je wykonać, bo one też mają wpływ na wątek główny. Od mojej gry minęło trochę czasu i sporo innych modów, więc nic więcej nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierJeśli chodzi o ożywianie to tak zrobiłem to w otchłani, wchodziłem przez las zapomnienia. Najpierw wskoczyłem bez trupów i eskortowałem kopaczy do końca, potem wyszedłem na zatonie i dopiero wtedy wróciłem do lasu zapomnienia i wrzuciłem ciała, teleportowało mnie prawie pod maszynkę do ożywiania. O zeskakiwaniu nigdzie nie wiedziałem, trupy zaciągnąłem przez pomieszczenia które otworzyli kopacze.  Fioletowego napisu o doktorze nie miałem więc najwidoczniej jeszcze nie czas. Dokończę zadania poboczne tak jak mówisz i zobaczę czy coś się zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruwneike A w Martwym Barze już byłeś? Na Promzonie rozmawiałeś z Angelem i wykonałeś zadania dla niej? Jeśli zaś chodzi o stację naukową, to teleport do niej masz na Zatonie. To koniec płotu Leśnictwa przy moście. Ale że jest po wewnętrznej stronie, próba wejścia do niego od mostu kończy się ześliźnięciem.

Najlepiej ze środka Leśnictwa po rurach dostać się na dach przybudówki i z niej zeskoczyć za Leśnictwo.

Będąc na Zatonie znalazłeś Brodę i doprowadziłeś go na Skadowsk? Wcześniej miałeś go na Jupiterze w Kopaczi.

Ale muszę się zastrzec, że czas jaki upłynął od mojej gry może powodować, że niektóre rzeczy mi się plączą. I tak chyba jest z tym fioletowym napisem.

Wiem, że w Źródło aktualnie bawi się też @Suseł, to na PW możesz go poprosić o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierNa martwych lokacjach jeszcze nie byłem, żadne zadanie mnie tam nie prowadziło więc wolałem się nie pchać, jedynie do doliny kamieni po dokumenty dla Sacharowa.  Żadnego Angela też nie spotkałem. 
Za teleport do stacji dziękuję, z dobrą godzinę biegałem po całym zatonie i jedyne przejścia co znalazłem to na jupiter i do podziemi. 
Brody nie spotkałem ani na zatonie, ani na jupiterze pomimo że byłem w kopaczi, ale wrócę się tam, możliwe, że go przeoczyłem.
Jak się zatnę, to poproszę Susła o pomoc, na ten moment mam jeszcze rzeczy do robienia więc porobię to co jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruwneike Broda siedzi na strychu tego całego domu w Kopaczi za kominem. Ale zanim weźmiesz się za rozmowę z nim, oczyść drogę od chałupy aż po most za cementownią, a szczególnie monolitowców. Obok Kopaczi chodzi nie zabijalny niby gigant. Rozmawiając z Brodą stań tak, abyś widział jak chodzi i wybrał odpowiedni moment zakończenia rozmowy, aby Broda zdążył przebiec. Po drodze pojawi się śmigłowiec, ale łatwy do zestrzelenia. Z Doliny Kamieni chyba można przejść do Promzony i tam w hangarze jest Angel. Wejdź na skarpę z prawej strony i gnaj na złamanie karku bo dopadnie Cię emisja. Jest jeszcze inne wejście, ale nie pamiętam gdzie jest teleport. Wyjść z hangaru jest bardzo trudno przez anomalie chemiczne w kanałach. Ja wychodziłem robiąc sobie schody ze skrzyń. Wstawiłem zrzuty tej konstrukcji.

Na południu lokacji trafisz na ważnego enpeca i trzeba go wyprowadzić z Promzony. Po wyprowadzeniu enpeca, przez teleport na południu idziesz na martwe lokacje. A jest tam co robić.

A co dotyczy Doktora, to jak mi coś świta, do cerkwi na Bagnach przyjdzie sam, ale dopiero jak zrobisz porządek z hordami mutantów i zabijesz Białego Zombi. A do likwidacji mutantów potrzebny jest wagon śrutu, granaty, podlufowe. Potrzebna też jest dobra pukawka na śmigłowiec.

A z @Suseł nie czekaj. Ode mnie możesz dostać zjejczałą informację, a on jest na bieżąco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruwneike BARDZO WAŻNE !!!

Musisz zapomnieć o wszystkich radach jakie Ci dałem, bo pomyliłem mody :018: . Mea culpa.

Rady jakie dawałem dotyczą moda Źródło.

Odmienne Światy są mi już zbyt odległe aby coś doradzać. W OŚ faktycznie prawa strona mapy jest niewykorzystana.

A Broda z Pchlego wyśle Cię na poszukiwanie krewniaka który siedzi na Agro pod tymi 4. zbiornikami. Prowadzisz go do teleportu, on przechodzi, a Ty wracasz do swojej roboty.

Jeszcze raz przepraszam :056: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierNic się nie stało, zdarza się najlepszym. Zadanie Brody o jego bracie zrobiłem dawno temu więc przynajmniej to z głowy, przeszedłem tym przejściem o którym wspomniałeś, obok leśniczówki i spotkałem doktora, mówił, że idzie na topiele i Szrama powiedział, że też tak zrobi więc tam zmierzam. 
Pomogłem oddziałowi powinności na pustkowiach, dzięki temu mam też mózgi dla Sacharowa, ukryta droga i martwy bar również za mną. Teraz zbieram ludzi Grzymsa (związek radziecki) na martwym kordonie, idzie powoli ale stabilnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruwneike No to ładnie popchnąłeś grę.

Na MK jak podprowadzisz ZR pod most, chyba jest emisja, przed którą można się schować w pieczarze ( coś nowego ) w zboczu na prawo od STS.

I powodzenia w grze. @Suseł grał w OŚ grubo po mnie, to też jego pomoc będzie pewniejsza.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.