Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@kubastalker123 Pamiętaj, że kolejnego zadania nie dostaniesz, jak nie zrobisz poprzedniego. Więc z tym Kwiatuszkiem masz problem. Jak znalazłeś pierwszy raz trupa od kwiatuszka, trzeba było powtórzyć grę, nawet od wzięcia zadania. A niektóre z tych zadań branych u NPCów, uruchamiają fabułę.

Strażnicy mapy są za innym Radarem. Nie pamiętam nazwy z moda. To ten, gdzie się Leśnik wyprowadził.

Spoiler

Jak już tam dotrzesz, to się nie śpiesz z opuszczaniem. Patrz na minimapę, bo na dachu tej przewiązki w górze, powinien się pojawić znacznik NPCa. Idź do niego. A w tych dwóch tunenalach, jest po kilka teleportów. Posprawdzaj gdie prowadzą i wybierz najbardziej Ci korzystny.

A co dalej? Skoro Sacharow myśli, to zrób to samo. Na tym etapie zadań do wykonania jest multum. Po Radarze już BTRem jeździłeś? Jest czit na wydłużenie czasu na przejazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stalker to dawno był martwy/ Jantar obok fabryki przejście przez mur/  jak ganiałem tam na początku to już leżał. A zadanie na Kwiatuszek wyszło teraz. Nie miałem szans tego przewidzieć. Może ktoś znajdzie rozwiązanie.  Jest cos takiego jak respawn do tego moda. 

Wpadłem do Doliny Szeptów ale tam za nic nie mogę z nimi nic zrobić. A jeszcze wywala z bugiem.  Będę kombinował.

BTR mam załatwiony.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już wszyscy dowódcy drużyn mają dla mnie to zadanie i w Barze i na MW idzie zgłupieć. Z tego co pamiętam to w pewnym momencie pojawili się niedaleko przejścia przez mur na Jantarze stalkerzy i właśnie jeden z nich zginą.  Spróbuję się cofnąć w zapisach i może uda się określić kiedy on padł. 

Stalker Papla się nazywa. I na nim mam znacznik do tego Kwiatuszka. Cofnąłem się daleko wcześniej /zadanie na mózg i już leży martwy/  

Poszedłem z wysypiska na Tajemniczy Kordon. Jakoś tam powalczyłem ale jak wrócić ? 

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubastalker123 napisał:

Stalker Papla się nazywa. I na nim mam znacznik do tego Kwiatuszka. Cofnąłem się daleko wcześniej /zadanie na mózg i już leży martwy/  

No i bardzo dobrze. Zabierasz kwiatek z trupa i zanosisz zleceniodawcy. Nie rozumiem o co tyle szumu.....?

2 godziny temu, kubastalker123 napisał:

Poszedłem z wysypiska na Tajemniczy Kordon. Jakoś tam powalczyłem ale jak wrócić ? 

Teleportem, z którego przyszedłeś. Tyle tylko, że przenosi na cmentarzysko pojazdów, a nie na wysypisko.

I na tajemniczy kordon wybrałeś złą drogę. Trzeba było z Cmentarzyska tam iść, bo tamten teleport nie okrada z ekwipunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker Spróbuj czegoś takiego. Zobacz u tych nowodających zadanie, gdzie go wypełnić. Weź u najbliższego, albo postaw drużynę już na konkretnej lokacji. Bo mod nie dawałby zadania na trupa bez itemu.

A jak jesteś po prawej stronie mapy, to "zwiedź" jak najwięcej lokacji. A powrót na lewą stronę znajdziesz na Starym Wysypisku do baru lub na Jupiter, albo podziemiami, wchodząc do studni w wiosce na Poligonie doświadczalnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Nawet tak na zdrowy chłopski rozum, to lepiej jest załatwić wszystko na prawej stronie mapy. Jest sporo biegania po lokacjach, można wiele rzeczy nazbierać. Ta prawa strona powstała dla 3. części moda, więc jakichś ważnych zadań tu niewiele, albo wcale. Te ważne zadania robisz, albo już zrobiłeś,  od strony Jupitera.

Jest tu taka lokacja Topiele. Można na nią wejść przez dwa teleporty. Zadania na nich są wybitnie nie dopracowane. Możesz wejść i spróbować je porobić, ale trzeba mieć wiele farta, aby się udały. Nie wchodzenie na tę lokację nie łamie scenariusza. Istotnym dla niej jest tylko podejście do teleportu na nią na Przedzoniu i usłyszenie grzmotu. Na Topielach gryzą się dwa pomysły. Gra za stalkera i za wojskowego.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mózgozwęglaczy 2 poszedłem i dotknąłem takla kulistą antenę i otworzyło  się przejście i dotarłem do Strażników mapy. Droga do elektrowni też  zaliczona. Ale pióra.  

Poszedłem na Jantar wziąłem zadanie na Kwiatuszek Anielki i ... u Papli kwiatuszek jest. Zadanie zaliczone.  

Spotkanie Strażników naprawiło sprawę.

Jak najlepiej przejść na prawa stronę. Trafiłem na pustkowia a tam po pewnym czasie mnie ograbiają. OCIEŃ STARANNA.

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal Prawie na końcu lokacji Będzie taki prostokątny plac, zamknięty betonowym płotem. Na środku jet taka kula, jak anteny na Generatorach. Podchodzisz na styk, ona się podnosi.

Zobacz na tym filmiku. Kula w samej końcówce.

https://www.youtube.com/watch?v=eVvaFdndAMY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal  I jak już będziesz u Strażników, to jest tam sporo ukrytych teleportów. Masz je na zrzucie zaznaczone białymi kropkami i opisane. Chyba dasz radę przeczytać grażdankę. W temacie powinien być mój zrzut z polskim opisem.

8f7ffbb3f024.thumb.jpg.ecdaa4b07598eb1bbacc0d19c0d5f7db.jpg

Na samej górze zrzutu jest informacja, że jeśli przy teleporcie klikniemy NIE, to wylądujemy w jakimś trudno dostępnym miejscu z'ONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja tam już dotarłem tylko skąd miałem wiedzieć, że oni się nazywają Strażnicy Mapy ?  Zamierzałem nawet zadać na forum pytanie - jak się nazywa ta lokacja w rosyjskiej literze Ł - taka mała z lewej strony mapy ?  Nie wiem co mam jeszcze do końca gry zrobić ale gdzieś wyczytałem, ze trzeba zostać Strażnikiem Mapy - jak to zrobić ?

Aktualnie mam już ożywionych: Ducha, Luke i Kła (ożywię może jeszcze Wróżkę), oddałem już akta projektu Psi-Pięść i odzyskałem arty śmierci. Mam aktywne zadanie na spotkanie z Doktorem na Topielach. Po tym  chyba muszę jeszcze pootwierać trochę przejść/teleportów; czy coś pominąłem ? Nie rozumiem o co chodzi z tym wskakiwaniem na pojazd na lokacji Ukryta Droga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal  Przecież jak masz otwartą mapę, to jak najeżdżasz kursorem na lokację, to Ci się wyświetla jej nazwa. Czasem trzeba tylko zmienić wielkość mapy.

Jak wchodzisz na tę lokację, to masz tam NPCów. Na zrzucie, to ten zaznaczony na dole, tuż nad znacznikiem GB. Z nim rozmawiasz. Mam nadzieję, że z rozpędu ich nie wystrzelałeś?

Nowy filmik jak tam dotrzeć, ale z dalszym ciągiem od 19:30, co zrobić u Strażników Mapy. Po rozmowie zajrzyj do PDA, aby zobaczyć czym ona skutkowała.

https://www.youtube.com/watch?v=5K9mAmC2C0Q&list=PLeeM2dCAzi4dbMC7QQ5tYof36Y03Dac9T&index=46

A zrobienie tej lokacji jest konieczne dla sfinalizowania zadania Fejka z Leszego Kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kondotier napisał:

Przecież jak masz otwartą mapę, to jak najeżdżasz kursorem na lokację, to Ci się wyświetla jej nazwa. Czasem trzeba tylko zmienić wielkość mapy.

Owszem - wyświetla się ale nie zawsze i nie wiem od czego to zależy bo zmiana wielkości mapy nie pomaga.

2 godziny temu, kondotier napisał:

Z nim rozmawiasz. Mam nadzieję, że z rozpędu ich nie wystrzelałeś?

Nie wystrzelałem bo nie byli zaznaczeni na czerwono jeno na żółto :)  jeden gościu zaznaczony na zielono siedzi w niedostępnym miejscu estakady. Ten z którm mam pogadać nie gada - może  czegoś jeszcze nie zrobiłem i fabuła jeszcze "nie wyrosła" ...

2 godziny temu, kondotier napisał:

A zrobienie tej lokacji jest konieczne dla sfinalizowania zadania Fejka z Leszego Kraju.

Ale na czym polega "zrobienie tej lokacji" bo ten gościu bajający o jakimś Szatynie niezbyt jasno to wyłożył. A na pojazd wskoczyłem, pojechałem ale rozbił sie o drzewo i zatrzymał. Czy mam próbować jazdy dotąd aż gdzieś mnie dowiezie ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirzal napisał:

Ten z którm mam pogadać nie gada - może  czegoś jeszcze nie zrobiłem i fabuła jeszcze "nie wyrosła" ...

Na Strażnicy z nikim gadać nie musisz. Jak podejdziesz do tych co stoją przy budynku z lewej, dostaniesz taką żółtą wiadomość, że "teraz otrzymałeś wszystko..." i to tyle. Po przeładowaniu gry wszystkie teleporty zaznaczone są w pda. Tak było w mojej grze i u Ciebie też tak będzie.

1 godzinę temu, mirzal napisał:

Ale na czym polega "zrobienie tej lokacji" bo ten gościu bajający o jakimś Szatynie niezbyt jasno to wyłożył. A na pojazd wskoczyłem, pojechałem ale rozbił sie o drzewo i zatrzymał. Czy mam próbować jazdy dotąd aż gdzieś mnie dowiezie ? 

Ta przejażdżka BTR-em po lokacji to tylko taka wątpliwa atrakcja, nic ważnego. Jeśli Ci to nie wychodzi to możesz olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal  Zrobienie tej lokacji polega - tak jak wyżej napisał @wariat - na pozyskaniu w PDA wszystkich teleportów. Rozmawiasz jak na filmiku z tym NPCem o czymś tam i dostajesz sygnał że coś ci dano. Wcześniej zanim do niego podejdziesz, powinien być grom. Popatrz wtedy do historii i powinna być cała litania teleportów.

A do niektórych NPCów nie zawsze dotrzesz prostą drogą. Trzeba pokombinować. Jak pamiętam, to miałem na tej lokacji trochę strzelaniny. Może to było przy jakimś innym wejściu, ale była. Wychodziłem tam gdzie widać Spełniacz, na tę estakadę łączącą budynki i robiąc zwrot do miejsca skąd przeszedłem i na lewo, przeszedłem jakby za teleport i tam miałem jakiś dialog. Jednak u Ciebie nie musi to wystąpić, bo każdy ma swoją, inną grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.