Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@Suseł  Bo to zadanie robisz przy okazji. Do podziemi musi cię wyprawić chyba ten od wypchanych mutantów, po przyprowadzeniu go z teleportu na Jantar.

Tu masz dwa filmiki, pierwszy jak wejść i znaleźć trupa Luki.

https://www.youtube.com/watch?v=caysBmoc6po

a rugi, jak zabrać Wiepra.

https://www.youtube.com/watch?v=Y5qreRJOQWo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier wiem że w Innym agropromie jest zejście do Podziemi i w nim znajduje się teleport do Innego Metra a w Metrze jest teleport do podziemi do normalnego Agropromu.

Przy zejściu do Podziemi Prypeci znalazłem martwego stalkera ,,Czepiec'', on musi być żywy? Znalazłem też przy nim karabin Strażnika Czasu


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Ale też w korytarzach ( nie w ukryciu Striełoka ) masz teleporty pozwalające dotrzeć do Luki i zarazem do Wiepra. Obejrzyj filmiki, dużo Ci wyjaśnią, chociaż na tym drugim troch zagmatwał, szukając drogi wolną kamerą. Ale chyba potrafisz odróżnić demo_record od normalnej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już Wiepra-12 i zwłoki Luki oraz artefakt ,,Śmierć Luki''. Byłem też w Jupiterze u Sacharowa który mi dał zadanie na laboratorium w Jantarze, przy okazji wziąłem też od niego narzędzia do BTR

I tu zaczyna się problem na Radarze, gdy już jestem przy wejściu do Bunkra Radaru i Czołgista z Ekologiem wyjdą z BTR to po jakimś czasie ginę i dostaje taki komunikat  355612170_S.T.A.L.K.E.R.ClearSkyScreenshot2021_03.06-16_41_43.70(2).thumb.png.09d8d6ccd513800adaa715f943561397.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Na Radarze BTRem musisz dojechać do tego wagonu przy wejściu labu i szybko z niego wyskoczyć, bo on wylatuje w powietrze. Jak zachować się przy antenach, masz od 4 min.

https://www.youtube.com/watch?v=QLWmXrPAVXo

Tutaj 3:30

https://www.youtube.com/watch?v=QLWmXrPAVXo

I uciekasz jak najszybciej do tunelu, aby on nie spadł na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Zrobiłem tak samo jak na tych filmikach i dalej się to dzieje

Edit: Przy przejściu z Jupitera do Doliny Kamieni zabiera mi itemy, gdzie je moge znaleźć? Muszę tam przejść bo mam zadanie żeby dostać się do Lab X-18 

Edytowane przez Suseł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Jeśli chodzi o sytuację na Radarze, to widocznie coś wcześniej jeszcze nie zrobiłeś i dlatego scenariusz Cię nie puszcza. Na razie odpuść sobie to zadanie i przyjdź to po Dolinie Kamieni.

A o ograbiających teleportach było już tyle napisane. Ten teleport z Jupitera do Doliny Kamieni jest jedynym, który ograbia bezpowrotnie. Masz możliwość zostawienia całego majdanu w bunkrze u Sacharowa ( a szczególnie wszystkich kart dostępu i Skoczków)  i pójście do teleportu gołodupcem, albo w jakimkolwiek wdzianku z byle gnatem. To byle co możesz zostawić w plecaku, który jest w zakładzie, po lewej stronie zaraz za wejściem przez bramę. A jeśli Ci przepadnie, żałować nie musisz.

To, że w Dolinie Kamieni znajdziesz się bez niczego, nie jest problemem. Zanim przyjdzie Ci wchodzić do tamtejszego X18, będziesz wyposażony po zęby.

Spoiler

Z prawej strony na budowie, pod tym mostkiem do hangaru masz UAZa i skrzynię. Anomalia od skrzyni Cię odrzuca, ale jak ją złapiesz, masz świetny prezent. Jak to zabierzesz, to z budynku stacji benzynowej zniknie restryktor nie pozwalający tam wejść. W sejfie na piętrze kolejny prezent.

Koło śmigłowca naprzeciw zakładu masz środki medyczne. Przez mostek przechodź uważnie, aby z niego nie spaść na prawą stronę.

Następnie masz sygnalizację ważnej osoby w lesie. Idź do niej, smaczek moda.

Wejścia do zakładu broni pseudogigant. Możesz go rozwalić takim zabijającym artem, który powinieneś wcześniej znaleźć. Albo wracasz na kładkę do śmigłowca i zaraz po wejściu na nią włazisz do wody. Ukryty teleport przeniesie Cię na wieżę do zakładu. Możesz walczyć z gigantem, ale to nie celowe. Korzystając z chwilowego jego oddalenia, idziesz do labu.

Już tu teraz nie wrócisz. pseudo giganta rozwalisz przy kolejnej wizycie. 

A o schowkach z manelami wziętymi "w depozyt", porozmawiamy na innych lokacjach.

A z całej tej eskapady wrócisz do Sacharowa lepiej wyposażony, niż byłeś poprzednio.

  • Dodatnia 1
  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Godzinę temu, kondotier napisał:

To, że w Dolinie Kamieni znajdziesz się bez niczego, nie jest problemem. Zanim przyjdzie Ci wchodzić do tamtejszego X18, będziesz wyposażony po zęby.

  Pokaż ukrytą zawartość

@kondotier Zrobiłem sobie przed teleportem schowek żebym mógł sobie je potem zabrać jak wyjdę z Doliny Kamieni
Dzięki za pomoc, bo bez myślenia poszedłem do lab x-18 i się tylko modliłem abym nie padł.

Godzinę temu, kondotier napisał:

Jeśli chodzi o sytuację na Radarze, to widocznie coś wcześniej jeszcze nie zrobiłeś i dlatego scenariusz Cię nie puszcza. Na razie odpuść sobie to zadanie i przyjdź to po Dolinie Kamieni.

Jak wychodziłem z BTR to od razu z Radaru uciekałem do jakiejś innej lokacji abym nie umarł.

 

Edytowane przez Suseł
Powinno być teraz czytelniejsze
  • Dodatnia 1
  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Przecież Ci napisałem, że masz gnać do labu !!! Giniesz, bo nie finalizujesz zadania. Przebiegniesz przez wagon, obojętne czy pierwszy, czy za naukowcem i czołgistą, ale tak, aby zlikwidować tych co na was w tunelu do labu oczekują i nie pozwolić zabić swoich kompanów.

Czytaj uważniej co piszę i zwracaj uwagę na szczegóły w filmach, nawet te, co Ci się wydają nieistotne.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Powodem tego że umierałem było to że źle wjeżdżałem do tego miejsca tam gdzie jest teleport do Bunkra radaru i nie pojawiał mi się grzmot. Teraz wjechałem tak jak gościu na filmiku który mi podesłałeś i wszystko było w porządku. Przepraszam za błąd 😬

Edytowane przez Suseł
Powinno być teraz czytelniejsze
  • Dodatnia 1
  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Takich szczegółów to nie pamiętam. Wiem, że jest zadanie na mózgi kontrolera dla Łukasza, a ich się zdobywa na CEA2. Ale jak pozbierasz teraz, może zabraknąć Łukaszowi, a jemu są potrzebne te z CEA2.

Ale jeśli pamiętasz gdzie do tej pory ich spotykałeś, to tam powinny być powtórnie. Tylko zapamiętaj, aby nie oddawać ich pojedynczo. Zbierz wszystkie 10 w skrzyni i dopiero z kompletem idź do Sacharowa. Inaczej są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Chodzę i chodzę i szukam kontrolerów i jak na razie nic nie znalazłem
Poszedłem na Poligon Świadomości, pomogłem Kejt i poszedłem na Generatory z których nie mogłem wyjść i musiałem pójść na CEA-1 i stamtąd poszedłem na Zaton. Spotkałem Noe'go z którym nie da się porozmawiać, upada, wstaje, upada wstaje i tak bez przerwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Nie nastawiaj się na szukanie tych mózgów. One trafią Ci się przypadkowo.

Oprócz Doliny Kamieni, na ilu lokacjach po prawej stronie mapy byłeś?

Wchodziłeś z Wysypiska na Kordon i byłeś na jego odmianach?

Z generatorów jest wyjście wchodząc do Szklanego Tunelu. Teleport do Szklanego, na prawo od tego przejścia z dyżurką, pod takim grubym drzewem. Ze Szklanego wyjście trzema teleportami.

A na Noego widocznie jeszcze nie przyszła pora do gadania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Byłem w Jupiterze, Zatonie, Dolinie Kamieni i w Dolinie szeptów.  


Byłem w Tajemniczym Kordonie ale teleport zabrał mi ekwipunek i wtedy wczytałem save przed teleportem, a w ogóle to gdzie mogę swoje zabrane przedmioty znaleźć?
 

Z generatorów poszedłem na CEA-1 i potem na Opuszczony Szpital bo dostałem tam zadanie na ,,Oko smoka''. Mam tam mały problem bo dostałem też za zadanie znaleźć detonator do wysadzenia przejścia zablokowanego przez skały, pisało że jest gdzieś przy snajperach a ja go nigdzie nie znalazłem

Z Noe udało mi się porozmawiać, wczytałem autosave i od razu do niego pobiegłem, przez chwile upadał i wstawał a potem nagle wstał i była możliwość rozmowy ale żadnego zadania ani nic nie dawał.

Edytowane przez Suseł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Możesz dotrzeć na Kordon ze sprzętem z pomocą przewodników, jak na filmikach. Ale możesz mieć sytuację, że nie będą chętni Cię prowadzić. Wszystko zależy od Twojej wcześniejszej gry.

37 minuta

Od 24 min

https://www.youtube.com/watch?v=YTmejEgzZXs

I jeszcze jedna wersja na Kordonie

https://www.youtube.com/watch?v=nAOLCopUuQM&list=PLeeM2dCAzi4dbMC7QQ5tYof36Y03Dac9T&index=43

Ale to nie prowadzi na właściwą drogę. Nie pamiętam, czy i gdzie można znaleźć swoje bambetle, ale jak już wiesz o ograbieniu, zostaw je na Pchlim. Weź ze sobą tylko tyle, abyś dotarł do teleportu.

Po teleportacji i ograbieniu idziesz w stronę mostu. Ale po kilkunastu metrach zostajesz odrzucony spowrotem na Pólnocny. Wtedy pojawia się tam enpec którego wcześniej nie było i prowadzisz z nim rozmowę. Kieruje Cię do podziemi, właz do których jest z boku północnego. Wchodzisz do nich i szukasz drogi wyjścia. Po drodze znajdujesz broń, amunicję, wdzianko. W końcu dotrzesz do miejsca gdzie będzie grób z krzyżem i wóz. Obszukaj je dokładnie i idź od nich na wprost do radiostacji którą trzeba wyłączyć. Następnie po wyłączeniu do wyjścia i na powierzchni zaczyna się zabawa. To są właściwe lokacje z prawej strony mapy. Nie jest łatwo, ale trzeba to przejść.

Poszukam jeszcze filmiku z przechodzenia tych podziemi Kordonu.

  • Super 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Poszedłem na tajemniczy kordon z całym swoim sprzętem, po ograbieniu mnie znalazłem go w aucie. 
 

W dniu 12.03.2021 o 11:49, kondotier napisał:

Po teleportacji i ograbieniu idziesz w stronę mostu. Ale po kilkunastu metrach zostajesz odrzucony spowrotem na Pólnocny. Wtedy pojawia się tam enpec którego wcześniej nie było i prowadzisz z nim rozmowę. Kieruje Cię do podziemi, właz do których jest z boku północnego. Wchodzisz do nich i szukasz drogi wyjścia. Po drodze znajdujesz broń, amunicję, wdzianko. W końcu dotrzesz do miejsca gdzie będzie grób z krzyżem i wóz. Obszukaj je dokładnie i idź od nich na wprost do radiostacji którą trzeba wyłączyć. Następnie po wyłączeniu do wyjścia i na powierzchni zaczyna się zabawa. To są właściwe lokacje z prawej strony mapy. Nie jest łatwo, ale trzeba to przejść.

W tym tajemnczym kordonie jak poszedłem w strone mostu to mnie nigdzie nie wyrzuciło, nie pojawił się też inny NPC niż te które widziałem. Pozwiedzałem sobie lokacje, porozwalałem bandytów i BTR i poszedłem na cmentarzysko pojazdów jak na tym filmie ⬇️

W dniu 12.03.2021 o 11:49, kondotier napisał:

W tej lokacji też mi ekwipunek zabrał teleport ale znalazłem go, na moście dostałem zadanie żebym dostał się do pociągu i znalazł przejście. Znalazłem teleport do Szklanego Tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Dobrze by było, abyś w obu sytuacjach zrobił zrzuty ekranu mapy i schowka, gdzie się znajdują bambetle po ograbieniu. Przyda się to innym grającym.

A to, co z tobą zrobi mod przy przemieszczeniu z lokacji na lokację, zależy od poprzedniej gry. Dlatego w informacji o modzie i korzystaniu z poradników jest mocno podkreślane, że nigdy nie uda się zrobić dwóch jednakowych gier.

Na Starym Wysypisku możesz natrafić jeszcze na jedną sytuację, kiedy teleportując się ( nie pamiętam skąd ) wylądujesz na tunelu. Wtedy bambetle są na północnym zachodzie, tam gdzie rurociąg dochodzi do rzeczki. Musisz wspiąć się na skarpę i tam jest sejf.

Zara coś sprawdzę i dopiszę. Szukałem filmiku i nie znalazłem.

Na jednym z Kordonów prawej strony mapy, nie pamiętam czy to Tajny czy Martwy, w miejscu gdzie powinna być strażnica, jest mur z mortirami. Trzeba je zniszczyć i podejść do bramy, aby zobaczyć fioletowy napis " Tu będzie przejście do 2 części itd ". Jest to istotne dla zaliczenia teleportów dla fejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  Zedytuj wpis tak, aby na jego początku była informacja czego dotyczą te zrzuty. Bo tak na razie, to tylko my dwaj o tym wiemy.

A na drugim zrzucie, jeszcze jest plecak z naszymi rzeczami w tym pociągu gdzie jest teleport do Szklanego, kiedy teleport nas ograbi gdy idziemy z Przedzonia. Pisałeś, że go znalazłeś, dodaj też zrzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem zwiedzać lokacje. Byłem w Martwym barze i martwym kordonie, znalazłem tez teleport do Przedzonia.
Dostałem się do CEA-1, stamtąd poszedłem na CEA-2 i dostałem zadanie na znalezienie wejścia do budynku Elektrowni, teleport do budynku znalazłem w Zachodniej Prypeci. Teleport mnie zaniósł do Zarządzania tunelami, znalazłem tam artefakt wskrzeszenia ,,Śmierć Wróżki'' i dokumenty podziemi Zony. 
 

Co mogę z tym artefaktem zrobić?

W martwym kordonie dostałem zadanie znaleźć członków związku radzieckiego, pisałeś też że gdzieś w tym martwym kordonie albo tajemniczym jest mur z mortirami, wiesz może gdzie go dokładnie znajde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.