Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, postanowiłem zacząć od nowa przygodę z Rebornem, zgubiłem się kompletnie w akcji i nie wiem co robić dalej.  Zadanie główne OPUŚĆ MOD DO LIMAŃSKA,  uaktywniło się automatycznie przez próbę zdobycia PDA zwiadowcy w kamieniach(zadanie poboczne) Wcześniejsze, DOGOŃ KŁA NA ATP zrobiłem następnie skierowało mnie do Wsch. Prypeci żeby dalej szukać informacji, gdzie teraz powinienem udać się fabularnie? Dodam że znacznik w pda cały czas pokazuje na zadanie z mostem,  jeśli dobrze pamiętam poprzednim razem nie udałem się do Prypeci tylko robiłem inne aktywności, opuścić teraz ten cholerny most czy odczekać? Nie chciałbym sobie scenariusza zablokować. Poprzednim razem też tego nie miałem, mianowicie chory spawn monolitian, dosłownie włażą w bazę wolności zajmują większość posterunków na Magazynach a dalej idą w stronę wysypiska, wybijanie ich nic nie pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ptak1997 napisał:

Zadanie główne OPUŚĆ MOD DO LIMAŃSKA,

Chyba powinno być Most☺️

Żeby opuścić most w RL, trzeba do niego przejść poprzez rurę w północnej części Jantaru. Ale na Jantar proponuję przejść po odprowadzeniu jajogłowych przez Agro. Jak miałeś wcześniej zadanko na Beryl to wiesz o co chodzi.

Ja Ci proponuje najpierw z tymi zadankami zrobić porządek. a to zadanie na poszukiwania Kła może poczekać. jest to zadanie wiodące, więc ważne i się nie zepsuje jak chwilę poczeka.

A co do tego mnogiego spawnu monolitowców proponuję sprawdzić ustawienia wojny frakcji, aby nie była w nich zaznaczona ekspansja.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997  Do opuszczania mostu się nie rwij.  A jak go już jednak opuścisz, to postaw tam jakieś swoje druzyny na wzmocnienie obrony.

Na filmiku masz pokazane jedno z wielu możliwych rozwiązań opuszczania mostu.

Tę łódkę z początku filmiku, to strzałami ze śrutówki trzeba odepchnąć na tyle daleko, aby na nią móc wskoczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=IDD6CrPWUxQ

Wrzuć zrzut ekranu z tym MOD DO LIMANSKA. jesteś pierwszym który na takie coś natrafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier wiem jak opuścić most i gdzie, już raz to robiłem ale na późniejszym etapie gry. Gdy użyłem skoczka w lesie przeniosłem się do kopalni obok posterunku przed mostem, zadanie uaktywniło się automatycznie. Myślę co teraz zrobić, ruszyć do wsch prypeci chociaż nie widzę znacznika na mini-mapie czy może na Kordon w poszukiwaniu Psi-dokumentów a może do PKN-Jantar. Nie mam pojęcia co teraz robić, oczywiście po opuszczeniu mostu znacznik się pojawia i kieruje mnie zza Kłem do prypeci, ale i na to za wcześnie.

@wariat-faktycznie powinno być most😅. Na opuszczenie mostu wydaje mi się że jest za wcześnie, nie wspominając o wyprawie do Limańska, po prostu nie wiem czy go odpuścić czy olać sprawę, nie wiem też gdzie pokierować się fabularnie stanąłem w kropce. 

Edit: Naukowcy również się nie spawnują.

p8.jpg

Edytowane przez Ptak1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997 By się pojawili, trzeba na jakiejś lokacji innej niż Agroprom, od jakiegoś dowódcy oddziału wziąć zadanie na przyniesienie Beryla z bazy wojskowej. Wtedy przy wejściu na Agroprom dostajesz wiadomość SOS od tych naukowców i od razu trzeba biec na południe do przejścia na Bagna.

Jeśli wziąłeś zadanie na Beryl i po wejściu na lokacje nie dostałeś wiadomości, wyjdź z lokacji i wejdź jeszcze raz. Do skutku. Wtedy powinno załapać.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997 Zadanie na dokumenty PSI-PIĘŚĆ jest zadaniem głównym. Wraz z  zadaniem Fejka na wszystkie teleporty, ożywieniem trzech ważnych enpeców stanowi o możliwości ukończenia moda. I na tym się koncentruj.

Na Beryla to można wziąć zadanie, nawet u enpeca przy bramie w zakładzie. Ale czasem wzięte od niego szwankuje. Lepiej brać na Wysypisku. I co najważniejsze, po wzięciu zadania trzeba od razu iść go wykonywać, aby scenariusz się nie zaplątał. Wszystko inne na bok. Ale z pddaniem się czeka, bo ważniejsze jest odprowadzenie naukowców ( a conajmniej tego najważniejszego-gadającego ) do bunkra na Jantarze. A przy tym bunkrze już byłeś, za drzwi poszarpałeś i dostałeś info o Sacharowie?

Resztę zadań wykonuje się "przy okazji". W Prypeci nie ma znacznika dla Kła, bo jest ich tam kilku (trupy) i trzeba trafić na tego właściwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat dzięki wielkie, w końcu udało się przypomnieć ciąg zdarzeń, już zapomniałem jak mocno ten mod potrafi być zagmatwany.

@kondotier Jest znacznik, wskazuje na centrum serwisowe, chociaż w samym miejscu znacznika jest pusto  trzeba samemu odnaleźć ciało, rozgrywkę na wsch. prypeci pamiętam ale wydawało mi się że za wcześnie na tę podróż. 

Dziękuje za pomoc panowie, tym czasem ruszam do Jupitera używając teleportu w bunkrze na Jantarze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł A nie szukasz archiwum Wolności? Bo jeśli tak, to trup z fleszką leży na drugim piętrze budowy, na takim fragmencie z którego można przejść na hangar. Chyba leży za taką stertą cegieł. Ja już mam w głowie poprzestawiane Źródłem. A daj też jakiś większy zrzut, bo z tego co wstawiłeś, nic nie można ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Jak pomogłem Wolności zająć ponownie bazę i znaleźć te archiwum (Wszystko wykonałem, ja wiem gdzie znajduje się ten trup z kluczem do pokoju gdzie jest archiwum)  to zacząłem szukać jakichś zadań, poszedłem do Technika i powiedział że mam do niego o 23:00 podejść, gdy to zrobiłem to kazał mi pójść do Doliny Mroku żeby odnaleźć przedmiot na zamówienie, na mapie gdzie jest zaznaczone zadanie niczego nie ma, przeszukiwałem całą lokację i niczego nie znalazłem. 

Screenshoty z rozmowy: 

image.thumb.png.0497052766364face7581a3db42437f2.png (Tutaj jak pierwszy raz do niego podszedłem)

image.thumb.png.98f30ad08fb076735b36f5208a3ad477.png(Tutaj kiedy do niego podszedłem o 23:00)

Sprawdziłem każdy kąt i wszystkie schowki jakie mogłem znaleźć i niczego nie było. Szukałem tak długo że po 12 godzinach (oczywiście w grze) zadanie zostało nie zaliczone.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł 

I jeszcze jedno. Zajrzyj do poradnika Cichego. Trochę poprzeglądasz, bo tam kolejność zadań będzie inna, ale znajdziesz podpowiedź. Mnie wygląda na to, że będziesz szukał fleszki z opisem ulepszania snajperek.

Ten przedmiot powinien być w miejscu, gdzie zazwyczaj siedzi Wujek Jar, lub inny rusznikarz. Spróbuj przejrzeć to miejsce poprzez demo_record 1 , czy nie jest w teksturach. Możesz też wrzucić w to miejsce granaty. Czasem pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teutatesa nie mogę z tym spawnem fantyków, tak obecnie wygląda baza wolności przeżył Łukasz i jakiś stalker, monolit pcha się już nawet do agropromu. Którą opcje w TFW zaznaczyć, dałem obronę nie pomogło, dałem domyślnie dalej napierają gdzie się da, nie widzi mi się co 30 minut latać na magazyny żeby chronić wolność.😔

dopp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997 Wybierz opcję anulowanie i wyłącz AI frakcji. Może zadziała, choć pewny nie jestem, bo takie rzeczy to się na początku rozgrywki ustawia, a nie podczas zaawansowanej gry. Ale spróbuj.

A tak w ogóle, jak już wykonałeś kwesty wolnościowców w DM to oni już więcej nie będą Ci potrzebni. Nie przejmowałbym się tym za bardzo na Twoim miejscu.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997  Taka zmiana opcji skutkuje z pewnym opóźnieniem. Nawet jeśli byś się cofnął na poprzednią lokację, dał obronę, wyłączył AI, to wiedz, że na magazynach już mógł się na nowo pojawić Monolit i zrobić Ci kuku. A Wolnościowcy to samobójcy. jak masz ekspansję, to wyłażą z koszar i giną.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997

Nie musisz ich zaprowadzać do bazy. Czasem jak się gdzieś idzie to można po drodze do nich podejść i im coś sprzedać albo od nich coś kupić. To przeprowadzanie jest chyba prawie że niemożliwe. Raz mi się udało tylko jednego powinnosciowca przeprowadzić pod tym tunelem (reszta zginęła xD) a potem stwierdził że se usiądzie i nie ruszy.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997  Za ich prowadzenie zabierz się sporo później. Teraz cofnij się w zapisach do momentu jak do nich dotarłeś, odnajdź pomiędzy nimi handlarza i rusznikarza. Z nimi możesz rozmawiać, handlować i się reperował. Z daleka omijaj chyba Pietrenkę - w każdym bądź razie tego z którym jest dialog na prowadzenie. Będą w miejscu w którym stoją bardzo przydatni, bo z Jantaru do nich blisko.

Decyduj się na ich prowadzenie dopiero wtedy, jak po wykonaniu innych zadań będziesz miał Dzicz oczyszczoną.

Tu Ci coś zdradzę z fabuły, czytaj jeśli chcesz:

Spoiler

Wystarczy, że dla własnej satysfakcji przeprowadzisz chociaż jednego i powiesz o tym Woroninowi. Choćbyś ich co do jednego doprowadził do baru, to wtedy jak gadasz z Woroninem, oni szybciutko polecą na dzicz i zginą. Tak mają zapisane w scenariuszu. Bo w ten sposób ER przygotował ich "odrodzenie" w Źródle.

A sytuacja w tunelu, to na dwoje babka wróżyła. Losowa sytuacja, raz przejdą wszyscy, innym razem tylko część. To Zona i ona karty rozdaje.

Natomiast w 2cz. Duplikatów-Źródle, nawet jak ich teraz zostawisz tam gdzie byli, to od Woronina dostaniesz za ich "przyprowadzenie" solidną nagrodę.

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.