Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@Ptak1997 A po co pchasz się do tego labu, czyżby z ciekawości?☺️ Bo jak tak, i próbujesz wejść z DM, to teleport Cię nie puści.

Do tego labu wchodzi się z Doliny Kamieni, ale tylko wtedy, gdy dostaniesz zadanie od Sacharowa. W żadnym innym wypadku nie radzę odwiedzać doliny kamieni wcześniej, bo można sobie łatwo ale i bardzo skutecznie zablokować grę.

Dostaniesz zadanie od Sacharowa, idziesz do Doliny Kamieni i teleport Cię puszcza bez żadnego "ale".

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997 Sacharow gdy wysyła Cię do x-18 mówi o lokacji bardzo przypominającej Dolinę Mroku.

Wtedy można dwojako to przejść. łatwym i trudniejszym sposobem.

Bo Sacharow mówi, że przejść tam można prosto z Jupitera. To fakt, teleport jest przy fabryce. Tyle, że przy użyciu ten teleport ograbi Cię do żywego z ekwipunku i to bezpowrotnie. Możesz zostawić wszystko co masz w bunkrze jajogłowych i dopiero wtedy tam iść.

 Ja robiłem inaczej. Z Jupitera szedłem do Doliny Mroku, zostawiałem graty w schowku w fabryce, brałem tylko jakiegoś gnata, parę apteczek i szedłem przez Dolinę Wróżek->Las Zapomnienia->Cmentarzysko pojazdów (ekwipunek zostaje odebrany, ale można go odzyskać) -> Dolina Kamieni, brałem graty ze schowka na stacji i z uaza przy fabryce i dopiero do labu.

W labie pod schodami znajdujesz jeden ze skoczków, używasz go, lądujesz we wnęce, ostrożnie zabierasz art "Śmierć Kła" i przenosi Cię do DM. Zabierałem graty i już normalnie z DM wchodziłem do labu po dokumenty ze swoim ekwipunkiem. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997 

 

 

W dniu 15.03.2021 o 11:56, Suseł napisał:

Na szybko zrobiłem 

W Tajemniczym Kordonie, tam gdzie jest zaznaczone jest auto z naszym sprzętem
1201028352_Tajemniczykordon.thumb.jpg.652ba1f29454dbaf5ab273a4e2679bcf.jpg

 

Na cmentarzu jest sejf z naszym ekwipunkiem, trzeba trochę pomyśleć jak tam dojść, sejf będzie między krzakami1832729702_cmentarzyskopojazdw.thumb.jpg.a11e58c0b5c3d344c88a9592c17ac7f0.jpg

 

Edytowane przez Suseł
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś już na bagnach?

 

@Ptak1997 Na bagnach jest Oddział NRF, warto sobie ich porozwalać, mają przy sobie bronie i amunicje która bardzo dużo kosztuje a także banknoty które też są dużo warte, jak dobrze pamiętam można z ich ekwipunku wyciągnąć banknot wart 10,000 rubli. Jeszcze jest monolit, najlepiej iść na lokacje ,,placówka'' tam się roi do Monolitu, z nich najlepiej zabierać tylko amunicje do miotacza i baterie do Gaussy.
Możesz też sprzedać grawigun i amunicje do niej ale według mnie nie opłaca się bo to potężna broń i często się przydaje.
EDIT: Jak masz więcej niż 1 grawigun to możesz sprzedać, wiem że od dziadka w Rudym lesie można dostać i w CEA (Chyba CEA-1 jak dobrze pamiętam)

Edytowane przez Suseł
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997  tak, z małym wyprzedzeniem. Jak już zdecydujesz się iść do Doliny Kamieni ( bo tak nazywa się "duplikat" Doliny Mroku ), to nie kombinuj, a idź z Jupitera. Faktycznie, trzeba wtedy swoje rzeczy pozostawić, najlepiej w bunkrze. Ponieważ dotarcie do zakładu i teleportu w nim raczej problemów nie nastręcza, można iść w sweterku z byle strzelbą i odrobiną amunicji. Strata tego na teleporcie nie przyniesie Ci szkody. Ale też już w zakładzie, w tych takich zewnętrznych przyziemiach masz stały plecak, z którego nic nie ginie.

A dlaczego przez Jupiter? Bo ten teleport zerowy ogołaca tylko raz i gdybyś w przyszłości chciał szybko dostać się do DM, to możesz z niego skorzystać. A gołodupcem w Dolinie Kamieni jest się tylko przez chwilę. W spoilerze masz więcej o zachowaniu na lokacji.

Spoiler

Podchodzisz do budynku stacji benzynowej i na ostrzeżenie o wariantatorze wiejesz na budowę. Inaczej zginiesz. Na budowie pod mostkiem do hangaru masz skrzynię z b. dobrym wyposażeniem. Dostępu broni anomalia spowalniająca. Trochę gimnastyki. Zabierasz sprzęt i jesteś gość. Idziesz znów do budynku benzynówki. Powinieneś dostać info, że wariantator zniknął. Idziesz na 1.piętro i z sejfu zabierasz jego zawartość. Teraz można pójść w stronę jakby przejścia na Wysypisko, do znacznika ważnej postaci. Spotkasz się z ładną i rozmowną dziewczyna. Pogadaj sobie, dużo się dowiesz. Od niej weź kierunek na zakład. Zanim dojdziesz, podejdź do śmigłowca i pozabieraj środki medyczne. Teraz czas na zakład. Ale dostępu broni gigant. Można go zabić, ale to nie łatwo z tym co się ma. Ale przy śmigłowcu jest kładka na wysepkę. Przy jej początku, już w wodzie z prawej strony jest teleport, który przerzuca na wieżę na terenie zakładu. I tu Twoja wola. z niej załatwić giganta, albo kombinacyjnie dotrzeć do wejścia do labu.

Po labie, kiedy wracasz na Jupiter, mod prowadzi cię taką drogą, że w niezbyt ciężkich bojach nazbierasz tyle i takiego uzbrojenia, oraz wyposażenia, że mieć będziesz problem z decyzją co zabrać, a co pozostawić.

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł A którędy wchodziłeś pierwszy raz? Z Jupitera? Bo ja grając w moda kilka razy, nigdy przy drugim i kolejnym wejściu, już problemów nie miałem.

Była też o tym informacja na oryginalnym forum Odmiennych Światów, a swoim filmie potwierdził to LIQIDATOR.

Jeśli masz psi hełm, to sprawdź, czy w jego opisie jest, że pozwala przechodzić przez zerowe bez ograbienia ( Źródło dodaje taki opis, więc mogę się mylić )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tak z Jupitera i tylko stąd. Po tym jak te zadanie zrobiłem z tymi dokumentami w labie to poszedłem do Doliny Kamieni 2 raz żeby sobie pochodzić i mi ekwipunek zabrało. Potem jeszcze jak już ,,niby moda ukończyłem'' to poszedłem tam poszukać tego NPC z głównego zadania które ma dać możliwość swobodnego grania i taka sama sytuacja, zabrało mi ekwipunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod ma tyle różnych, odmiennych rozwiązań, że Tobie i mnie mogło się przytrafić co innego. Ale jak pamiętam, to jeśli za pierwszym razem zrobimy na tej lokacji co należy, to więcej tam pojawiać się od strony Jupitera nie ma najmniejszej potrzeby.

Mnie już teraz mocno przyćmiło grę w OŚ,  granie w Źródło, więc się upierał nie będę przy takich szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do czasu zanim wyjdzie spolszczenie, zdołam przejść jeszcze trochę fabuły i zadań, więc będę mógł się podzielić doświadczeniem. Bo sam widzę, że to co w poprzednich grach przychodziło w ciężkich bólach ( zaczynałem moda Źródło  już kilka razy ), w aktualnej grze przechodzę bez większych problemów.

Tak więc Ci co już grali , lub jeszcze grają w OŚ, niech nie tracą ducha i czekają na dalszy ciąg. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997 jeśli będziesz zamierzał zbierać itemy na sprzedaż, to zabieraj jak najmniej jak się da, nie chodzi tu o udźwig a oto że są limity przedmiotów w ekwipunku i jak się je przekroczy to wypadają, najlepiej wziąć tylko 1 broń, która ma celownik np. jakiś karabin albo snajperka, oczywiście też trzeba mieć apteczki i bandaże, artefakty też sie przydadzą a na pewno skoczki które pozwalają na teleportacje. 
No i po uzbieraniu przedmiotów lecisz do baru i sprzedajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997 A sprawdź w dialogu z naukowcami, czy nie mówią coś o tym że zniknął. I sprawdź ( o ile jest tele do Rudego Lasu ), czy tam go nie ma. Z Odmiennych Światów już nie pamiętam, ale w cz2 Źródle jest dalszy ciąg tego zadania, a Krugłow jest w RL przy teleporcie i prowadzimy go na Jantar. Czyli że w OŚ już się nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptak1997 Zobacz na tym filmiku od 26 min jest wejście do MM, 29min spotkanie Krugłowa. A w kolejnym filmiku nr 10 przeprowadzenie go dalej.

Nic więcej nie podpowiem.

https://www.youtube.com/watch?v=qx11-ZvM650&list=TLPQMjAwNTIwMjHY6A6PKR65Hw&index=7

Ale zobacz jeszcze w poradniku cichego, czy przypadkiem nie jest potrzebne jakieś "skierowanie" do MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.