Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@Agrael Teleport na Topiele, masz na drodze za małą wioską. Przed znalezieniem jest nie oznaczony. A o tyle warto wejść na Topiele, aby spotkać się z Lizą - Elżbietą w Źródle i nie mylić jej z jeszcze inną, też pojawiającą si e na topielach. Ale najpierw zrób tego moda.

I nie odpuszczaj sobie Gestapo. Ciekawa i rozrywkowa lokacja, również potrzebna w Źródle.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest mały przełom. Początkowo udałem się do Przedzonia, ale przy próbie skorzystania z teleportu na Topiele pojawił się komunikat, że przejście jeszcze nie jest dostępne. 

Cofnąłem się w zapisie gry, zawędrowałem na Kordon i dostałem taki o to komunikat: 
ss_daniel_10-06-22_22-07-11_(l10u_radar_bunker).jpg

Przyznam, że przedstawiciel Świadomości-Z sporo wyjaśnił. Może po wykonaniu tego zadania otworzy się przejście na Topiele lub pojawi się Doktor na bagnach. Zobaczymy. 

A co do Gestapo, to przez ciekawość zajrzę. Przy okazji zobaczę, czy dowódcy drużyn najemników nie mają jakichś pobocznych zadań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadanie na dokumenty Psi-pięści jest jednym z priorytetów ukończenia moda. Drugi to ożywienie, które zrobiłeś. Teraz potrzebne jest odnalezienie teleportów.

Czy na którym z tych Kordonów z innej pętli dotarłeś do miejsca gdzie jest zazwyczaj strażnica? Teraz tam powinien być mur, a przy podejściu do bramy wyświetlić się napis, że tu będzie wejście do drugiej części Duplikatów - Źródła. Też powinno grzmotnąć jak i przy tele na Topiele. A na nie można chyba wejść, dopiero po rozmowie z doktorem na bagnach. Jak likwidowałeś na bagnach zombiaki, to słychać było bicie dzwonu i grzmotnęło? Jest am też taka sytuacja, że jak zbyt długo się guzdrzesz z zombiakami, to Doktor tylko podchodzi do mniejszego cmentarzyka przy cerkwi i ucieka aż do wyrobiska przy moście do Tuzli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tak, byłem na Tajemniczym jak i zwykłym Kordonie pod bramą i pojawił się taki komunikat:
ss_daniel_10-07-22_17-53-35_(escape).jpg

Natomiast żadnego grzmotu nie było, a przejście na Topiele jeszcze nie wrosło. 

Ogólnie, to nie mam pojęcia, co dalej, bo w teorii wszystko zrobiłem. U strażników mapy byłem, ale Fejk rozmawiać nie chce. Dokumenty przedstawicielowi Świadomości-Z oddałem, a na Bagnach Doktora nie ma. Również po zabiciu zombiaków nie było grzmotu. 

Chyba nie dogadam się z tym modem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael No to już wiemy, że nie odnalazłeś wszystkich tajnych teleportów. Bycie u Strażników Mapy nie rozwiązuje problemu, a jest tylko ułatwieniem gry. Ja w którymś temacie wyszczególniłem których teleportów trzeba "dotknąć". A na Topiele przed spotkaniem z Doktorem na bagnach mod Cię nie wpuści, bo na nich jest przewidziane drugie spotkanie z nim. Za cholerę nie pamiętam gdzie te teleporty wyszczególniłem, ale chyba w części poradnikowej.

A skoro nie masz "grzmotniętych" scenariuszowych teleportów, to przed Fejkiem nie masz się z czego rozliczyć i dlatego milczy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Szukałem w swoich starych wpisach. Tego, gdzie dokładnie wymieniam te teleporty nie znalazłem, ale znalazłem taki gdzie też o nich piszę. Tam wymieniłem ten na Topiele, z innego Kordonu i z Agro na Bagna. Szczególnie rozchodzi się o ten ostatni, bo uruchamia nitkę Doktora.

Ale mam takie pytanie. Czy na bazie Powinności w Barze, znalazłeś za plecami Woronina Striełoka siedzącego w pierdlu i z nim porozmawiałeś? To on powinien Ci powiedzieć o doktorze.

Taka porada jest na rus stronie z modem:


Как я могу попасть на Болота и кто мне об этом должен сказать?
- Самое главное, это поговори со Стрелком, сидящим в клетке в Баре на базе Долга, и после разговора с ним еще раз поговори, чтобы он упомянул про доктора на Болотах. Если в беседе с ним про Болотного Доктора не сказал - переигровка, однозначно. Для открытия переходов на Болота надо попасть на Мёртвый Кордон, выполнить там квест по сбору "туристов", отдать добытые у Стерха документы Проводнику. Вот тогда вэлкам и на Болота.

Tłumaczenie.

Jak mogę dostać się na Bagna i kto mi o tym powinien powiedzieć?

- Najważniejszym jest porozmawiać ze Striełokiem, siedzącym w klatce v Barze na bazie Powinności. I po rozmowie, jeszcze raz z nim pogadać, aby on wspomniał o Doktorze na Bagnach. Jeśli w rozmowie o Doktorze nie wspomina, należy powtórzyć grę z rozmową. Aby otworzył się teleport na Bagna trzeba na Martwym Kordonie, wykonać kwest zebrania "turystów", oddać pozyskane u Strieha dokumenty Przewodnikowi. I teraz na Bagna.

Ci "turyści" to chyba Związek Radziecki, a jak przetłumaczono Strieha nie pamiętam.

Sądzę, że ta rozmowa w Twojej grze jest kluczowa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Ze Striełokiem rozmawiałem za pierwszym razem, gdy pojawiłem się w Barze. Później jak odwiedziłem tę lokację, to zauważyłem, że go nie ma w więzieniu, ale na 100% pamiętam, że wspominał podczas rozmowy o Doktorze. 

Zrobię, co mam zrobić na lokacji Gestapo, a później pomyślę, co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  W kiciu Striełoka nie było, bo jak wytrzeźwiał, to go wypuścili. Chyba mówią o tym zapytani Woronin i barman. Ale szwenda się po barze, więc spróbuj go znaleźć. Może być wszędzie.

A znajomość lokacji gestapo jest o tyle konieczna, że w Źródle będzie ona już nie ciekawostką, a scenariuszową. Trzeba będzie odnaleźć kilka rzeczy niezbędnych do pchnięcia fabuły na lokacji Oczyszczalnia (mod Wolfenstein).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy go teraz znajdę, ale i tak na 100% z nim rozmawiałem o Doktorze. 

Znów próbowałem dostać się na bagna od strony Agropromu, ale Doktora w cerkwi nie ma. Nie wiem, czy coś pominąłem, czy to może zależy od tego, że gram w repacka, bo on lekko różni się od wersji stawianej na podstawkę. Na przykład w repacku miałem od początku gry zwiększony udźwig. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael A spróbuj wejść na Bagna od Agro i od razu idź pod mostu do Tuzli. Zobacz, czy przypadkiem Doktor w czasie jak zwalczałeś zombiaki, nie uciekł już do tego wyrobiska przy wagonach. Mogłeś nie zauważyć jego przybycia pod cerkiew, a jest tchórzliwy i gdy został choć jeden zombiak to ucieka tak szybko, że trudno za nim nadążyć.

A ta sytuacja na Przedzoniu, że teleport nie puszcza Cię na Topiele pokazuje, że bez znalezionego Doktora tam nie wejdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Sprawdziłem most wraz z jaskinią, ale nikogo tam nie ma. 

Trudno. Dalszą grę w Odrodzonego zawieszam, a że go nie ukończyłem, to nie będę wystawiał oceny. Może kiedyś wrócę do tego moda, a jeżeli tak, to nie będę instalował wersji repack. Może to przez nią miałem takie problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Pisząc poradę do działania na Topielach, wymieniłem tam trzy teleprty konieczne, aby Fejk stał się rozmowny.

https://stalkerteam.pl/topic/14762-topiele-inną-drogą/?do=findComment&comment=175227

Jeśli masz to zrobione, to powinien mieć dialog. Ale mnie dziwi, że jak na innym Kordonie byłeś przy tej bramie z informacją, nie było grzmotu. A na Przedzoniu, kiedy doszedłeś do tele na Topiele, zanim pojawiła się informacja że jest nieaktywnym miałeś grzmot? Bo nie ma potrzeby na Topiele wchodzić, wystarczy że grzmotnie.

A spróbuj jeszcze takiego czegoś. Wejdź na lokację Bar z Wysypiska i na odcinku do rowu z mostkiem, poszukaj Striełoka. On tam powinien być w finale, ale tak dla pewności możesz pijaczynę-włóczęgę poszukać. Mod czasem zaskakuje powiązaniami zadań.

Popatrz na tym filmiku: 10:30 cerkiew, 12:30 musi zadzwonić, 13:45 zjawia się Doktor, 15:00 ucieka na Bagna. A 47:10 tele na Topiele.

https://www.youtube.com/watch?v=My795p91WSc

Chociaż mogę Cię o tyle pocieszyć, że jesteś prawie na finale moda. Zostały Ci do zrobienia takie niezbyt istotne ( za wyjątkiem rozliczenia się z Fejkiem ) zadania, a po nich to spotkanie ze Striełokiem przy rowie w Barze, od którego zaczyna się też Źródło.

Jak teraz przerwiesz grę, to przy powrocie za jakiś czas możesz mieć problemy ze złapaniem wątku.

A jeśli jednak się zdecydujesz, to przynajmniej obejrzyj sobie finał moda od 1:17:30. aby bez skrupułów przejść do gry w Źródło.

https://www.youtube.com/watch?v=jqzJTl3eQVo

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Pisałeś, że miałeś na nim info, ze jeszcze nie jest gotów. Więc nie możesz mieć wtedy grzmotu. Masz coś wcześniejszego nie zrobione i z tym związane zablokowania Doktora i tego teleportu.

A czy przydarzyło ci się zmieniać typ Agropromu na "nie z tego świata"  po wejściu na niego z Jantaru? Na nim też są jakieś zadania i trzeba je porobić, wyjść na Wysypisko i wrócić. I Agro znów jest z "tego świata". Albo w podziemiach zmienić typ Agro teleportem w ukryciu Striełoka. Tylko nie iść do tuneli, a spenetrować podziemia "innego Agro". Jest kilka istotnych teleportów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@wojtek121 Jeśli "zakończyłem zadanie z brodatym bliźniakiem" dotyczy tego brodacz z Agropromu i przeszedł na Jantar przysyłając wiadomość aby za nim nie iść, to sprawa jest prosta. Wracasz na Wysypisko i relacjonujesz to temu Brodaczowi na Pchlim. No i szukaj enpeców, którzy chcą dawać zadania. Rób ich jak najwięcej. Na filmiku od 4:45 masz rozmowę z Brodą Myśliwym

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=YT+Stalker+Двойники+Разлом+Времени+++близнец+Бороды+#fpstate=ive&vld=cid:d5c15050,vid:nPSD88-_wcI

Jak jeszcze jesteś na Agro, to czy byłeś już w INB i dokładnie go spenetrowałeś? Szczególnie dachy wiat za budynkiem i ostatni fragment schodów? Na schody wchodzisz drabinką za budynkiem, warto się potrudzić. A z zadań, to zadanie od Najemnika, na jego dewiajs w podziemiach Agropromu.

DODANO:

A skoro już byłeś w Barze, to trudno będzie Ci podpowiadać. Nie ma dwóch takich samych gier, chodzisz gdzie chcesz, lub jak zadania prowadzą. Zadanie od kogoś z Pchlego na przyniesienie z Agro kostiumu Beryl miałeś? To jest zadanie poboczne, ale ma istotny wpływ na fabułę, bo musisz przeprowadzić przynajmniej jednego naukowca do tele na Jantar.

Już wiesz, że Agroprom jest podwójny, zależnie skąd na niego wejdziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kondotier napisał(a):

@wojtek121 Jeśli "zakończyłem zadanie z brodatym bliźniakiem" dotyczy tego brodacz z Agropromu i przeszedł na Jantar przysyłając wiadomość aby za nim nie iść, to sprawa jest prosta. Wracasz na Wysypisko i relacjonujesz to temu Brodaczowi na Pchlim. No i szukaj enpeców, którzy chcą dawać zadania. Rób ich jak najwięcej. Na filmiku od 4:45 masz rozmowę z Brodą Myśliwym

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=YT+Stalker+Двойники+Разлом+Времени+++близнец+Бороды+#fpstate=ive&vld=cid:d5c15050,vid:nPSD88-_wcI

Jak jeszcze jesteś na Agro, to czy byłeś już w INB i dokładnie go spenetrowałeś? Szczególnie dachy wiat za budynkiem i ostatni fragment schodów? Na schody wchodzisz drabinką za budynkiem, warto się potrudzić. A z zadań, to zadanie od Najemnika, na jego dewiajs w podziemiach Agropromu.

 

@kondotier ja już dawno to zrobiłem tę zadanie z brodaczem  nie tak dokładnie go nie spenetrowałem do podziemiach nie mogę się dostać bo coś pisze żeby murze mieć coś 

15 minut temu, kondotier napisał(a):

@wojtek121 Jeśli "zakończyłem zadanie z brodatym bliźniakiem" dotyczy tego brodacz z Agropromu i przeszedł na Jantar przysyłając wiadomość aby za nim nie iść, to sprawa jest prosta. Wracasz na Wysypisko i relacjonujesz to temu Brodaczowi na Pchlim. No i szukaj enpeców, którzy chcą dawać zadania. Rób ich jak najwięcej. Na filmiku od 4:45 masz rozmowę z Brodą Myśliwym

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=YT+Stalker+Двойники+Разлом+Времени+++близнец+Бороды+#fpstate=ive&vld=cid:d5c15050,vid:nPSD88-_wcI

Jak jeszcze jesteś na Agro, to czy byłeś już w INB i dokładnie go spenetrowałeś? Szczególnie dachy wiat za budynkiem i ostatni fragment schodów? Na schody wchodzisz drabinką za budynkiem, warto się potrudzić. A z zadań, to zadanie od Najemnika, na jego dewiajs w podziemiach Agropromu.

DODANO:

A skoro już byłeś w Barze, to trudno będzie Ci podpowiadać. Nie ma dwóch takich samych gier, chodzisz gdzie chcesz, lub jak zadania prowadzą. Zadanie od kogoś z Pchlego na przyniesienie z Agro kostiumu Beryl miałeś? To jest zadanie poboczne, ale ma istotny wpływ na fabułę, bo musisz przeprowadzić przynajmniej jednego naukowca do tele na Jantar.

Już wiesz, że Agroprom jest podwójny, zależnie skąd na niego wejdziesz?

@kondotier tak wiem już bo byłem na 2   nie miałem takiego zadnia że murze  "Pchlego na przyniesienie z Agro kostiumu Beryl miałeś"

Edytowane przez wojtek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtek121 Na filmiku który Ci dałem, w jego dalszej części jest pokazane branie zadania u najmów i zejście do podziemi.

A teleport powinien Ci się pojawić jak udanie bliźniak Brody znalazł się na Jantarze. Na filmiku widać to wyraźnie.

I nie cytuj całego wpisu, jeśli piszesz bezpośrednio pod nim.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtek121  Musisz pamiętać, że to jest pierwsza część Duplikatów. Jej dalszym ciągiem jest Źródło. I niektóre tu rozpoczęte działania, dopiero w nim znajdą zakończenie. A Striełoka musisz znaleźć, bo rozmowa z nim kończy tę część, a jest zarazem początkiem Źródła. Ale doprowadzenie do rozmowy ze Striełokiem nie jest łatwe, bo zależy od kilku innych ważnych zadań, takich jak ożywienie kilku enpeców, spotkanie się z Doktorem na Bagnach i odwiedzeniem sporej ilości lokacji. Czasem z enpecami i zadaniami, a czasem pustych. A Jantar i tak musisz odwiedzić, bo naukowiec da Ci parę podpowiedzi. Jeśli wcześniej byłeś na Jantarze i drzwi do bunkra były zablokowane, to teraz wejdziesz już bez problemu.

Ja w tę część grałem dość dawno, a po niej w Źródło, dziejące się na tej samej mapie ( plus kilka nowych lokacji ). Tak, że nie za bardzo chcę dawać wiążące podpowiedzi, bo mylą mi się sytuacje z OŚ i Źródła.

Na Agropromie ( nie pamiętam na którym ) masz pierwszego nieboszczyka i art do jego ożywienie. Jeden i drugi jest w podziemiach. Nieboszczyków postaraj się jak najszybciej dotargać do wyrobiska prowadzącego do labiryntu i w niej pozostawić. Nie ożywiaj pojedynczo, bo jest tu pewien kruczek, który ułatwi Ci ten proces, albo go położy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtek121 Gdzie chcesz. To jest Zona. Reborn. 

Możesz wyruszyć do Czerwonego Lasu, aby porozmawiać z Leśnikiem. Możesz odnaleźć schowek Powinności na Agropromie z całkiem niezłym sprzętem jak na początek gry, o czym wspomniał @kondotier, ale  możesz też odwiedzić Dzicz. Seria Reborn ma to do siebie, że nie trzyma gracza za rączkę. 

W przypadku Reborna nie da się powtórzyć czyjejś gry oraz w 100% polegać na poradniku. Jakie byś nie dostał porady, to i tak musisz grać ''po swojemu", trzymając się pewnej granicy, bo ona jest niezbędna, jeżeli chce się zobaczyć napisy końcowe. Na przykład ożywić pewnych NPC. 

Ja na przykład nie przeszedłem pierwszą część Duplikatów, a doszedłem dość daleko w fabule. Najwyraźniej coś pominąłem, sknociłem. Bywa i tak. 

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.