Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier, @Suseł już niestety po ptokach, bo oddział przeprowadziłem do Baru, ale co ciekawe udało mi się wszystkich przeprowadzić - bałem się, że będą się gubić lub spacerować po Dziczy. 

Tak, zadanie na Beryla już zrobiłem i tym samym mam dwie snajperki, bo pierwszego Beryla kupiłem u Fejka. Teraz zadanie poboczne na smartfon najemnika w podziemiach Agropromu i chyba znów nad Jantar, a potem do Innego Agropromu do ciała Luki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Beryl to pancerz, na który dostaje się zadanie najemnika. A pójście po niego skutkuje zaskoczeniem skryptu na naukowców. Mimo, że w PDA GB nie ma wszystkich wziętych zadań, to te najemnika są. Ale w tej niższej linii zadań wyświetla się najnowsze. Aby zobaczyć ile ich jest i jakie, musisz kliknąć w ikonę książki z lewej strony i wyświetli Ci listę zadań. Klikając na lokalizację zadania robisz go priorytetowym. A jak się z Beryla nie rozliczysz, masz blokadę kolejnych takich zadań. A jest to o tyle niebezpieczne, że inaczej jak w innych modach, te zadania niby "poboczne" mają wpływ na zadania skryptowe ( vide ten Bryl i naukowcy). Skoro wyskoczyło Ci zadanie na naukowców, to na Beryla musisz mieć wzięte. Sprawdź w PDA i gnaj znowu na zwykły Agroprom, znajdź go i rozlicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, @Suseł

Pomieszał mi się kombinezon Beryl z Barrett M82A1. 

W każdym razie zadanie na kombinezon Beryl wziąłem, a później pomogłem naukowcom oraz samemu Siemionowi dostać się nad Jantar, za co dostałem od niego hełm. Następnie w Dziczy pomogłem powinnościowcom i znów pobiegłem na Agroprom. Oddałem kombinezon Beryl, wziąłem zadanie na smartfon najemnika w podziemiach Agropromu, sprawdziłem kryjówkę Striełoka i oddałem smartfon, za którego otrzymałem Barrett M82A1. 

Teraz wypadałoby wrócić na Magazyny Wojskowe po skoczka, o którym zapomniałem i chyba na Inny Agroprom do ciała Luki. Jeszcze muszę pamiętać o Kle, bo Łukasz dał namiar, że przebywa na ATP. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael

Jeżeli będziesz potrzebował pomocy, żeby dojść do ciała Lukiego, to pisz, bo chyba w poradnikach nigdzie nie pisze jak się tam dostać (jeżeli się mylę to przepraszam najmocniej), ale wyżej pisałem jak się dostać można, a w razie czego to mogę pokazać to na screenach lub filmie.

Skoczki zbierać warto, bo mega ułatwiają grę, ja raz zapomniałem sobie jednego wziąć i jak zobaczyłem w jakie miejsca teleportuje to załamania dostałem, bo mogłem się przeteleportować a nie zasuwać przez 4 lokację :D

Na ATP jest PDA kła (chyba?), ale samego Kła już nie. Jego można w Prypeci znaleźć. Martwego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael No to jesteś na właściwej drodze, tylko nie zabłądź na manowce moda. Korzystnym jest jak najszybciej wyposażyć się w największą ilość Skoczków. Jedno z zadań bez właściwego Skoczka jest niewykonalne.

A przy okazji porada i przypomnienie. W modzie jest sporo pomocnych, ale ukrytych teleportów.

1. Na Magazynach, za płotem na górze lokacji i za zwalonym drzewem.

2. W Rudym Lesie, w głębi sztolni. Przy okazji można wziąć Skoczka.

3. Na Jantarze, dach budynku zakładu. Tyle tylko, że tu silne promieniowanie.

4. U Strażników Mapy.

Znajdź sobie zrzuty tych teleportów, będą Ci potrzebne.

Art śmierci Luki jest paskudnie umieszczony. @Suseł jeśli Ci się zechce, to pokaż na filmiku jak do niego dotrzeć.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Teleport do Lasu Zapomnienia jest na wysokości rowu przed barem. Patrząc na bar, z prawej strony za budynkiem przy płocie. Błyszczy mocno, trudno go nie zauważyć.

ss_fred_08-04-22_22-59-30_(l05_bar).jpg  ss_fred_08-04-22_22-59-14_(l05_bar).jpg  

 

Przejdź się tam dla sprawdzenia, trupa zostaw w rowie. To dosłownie dwa kroki. W Lesie Zapomnienia pojawisz się na górce nad chatką leśnika. Krótka droga do niesienia.

Nie zapomnij wszystkie trzy trupy zostawić albo w chatce, ale wygodniej w pieczarze. I zwróć uwagę, że gdy w pobliże teleportu w pieczarze przytargasz pierwszego, pojawi Ci się myśl- podpowiedź, że do podzonia trzeba najpierw wejść samemu. KONIECZNIE. Po trupy się wraca.

Dla @Suseł wstawiłem filmiki. Prawidłowe działanie pokazuje ten drugi, bo pierwszy nie pokazuje tego samodzielnego wejścia.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Dzięki. W tym momencie bardzo mi pomogłeś, bo już mam plan jak to wszystko rozpracować. 

Aktualnie skupiam się na zadaniach dowódców oddziałów (mam już Wiepra). Zwłoki Luki oraz Ducha przytargałem, więc został jeszcze skoczek z CEA-2, Radar oraz Czołgista. Na razie nie narzekam, choć miałem kilka potknięć. Nie ma co owijać w bawełnę - mod jest trudny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael na CEA warto spróbować się porozglądać, wiem że na jednym z dźwigów jest Grawigun. Swoją drogą masz taką broń? Bardzo, ale to bardzo przydatny jest. Wiem że leśnik go daje tylko trzeba z nim pogadać i zrobić zadania które ci daje.

W Lesie Zapomnienia musisz uważać ponieważ jest tam od ciula mutantów. Najlepiej do łapy Wiepr, RPG albo granatnik i Barrett. Jest tam dużo psów, kilka pseudogigantów i...walone pająki. Zasuwają jak naćpane a jak cię dorwą to już po tobie. Jeden strzał z Grawiguna lub 2 strzały z wiepra i padają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Nie zapominaj o Kle w Prypeci. Są tam dwa jego trupy. Jeden przy pralni, ale to dla zmyłki. Scenariuszowy jest w szkole.

A grawigan jest lepszy od Baretty, tyle że z amunicją do niego też krucho.

Skoczka daje Leśnik_Dziadek jak jeszcze siedzi w Rudym Lesie ( z czasem dostaniesz info, że się przeprowadził ). I do samodzielnego znalezienia jest Skoczek w sztolni. Schemat pokazuje rozmieszczenie ukrytych teleportów i miejsce skoczka. Do tej sztolni można wejść z teleportu nad beczką, koło pomieszczenia Leśnika-Dziadka. można też z lasu, ale jest ciężki bój z pająkami, do czego bardzo przydaje się grawigan. Daję też tajne teleporty na MW i na zakładzie Jantar.

Spoiler

Tele sztolnia.jpg

POL2015-06-2212-22-11.png

Dach Jantar.jpg

 

Ich znajomość jest bardzo przydatna, a szczególnie jak już będziesz grał w Źródło, kiedy co krok masz wyczerpane teleporty.

I mała prośba. Jak będziesz na wysypisku, sprawdź, czy w tym modzie też po użyciu Galenitowego Skoczka mimo że nie ma tego w opisie przenoszenia, teleportuje on na Kordon. Bo okazuje się, że pewne "sekrety" moda odkryte dopiero w Źródle już tu funkcjonują. Tak jak ten teleport do DM w kabinie dźwigu na hałdzie koło pchlego. Zrzuty z jego położeniem są wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Skocza z kopalni i tego od Dziadka już mam. Tak właściwie, to mam wszystkie skoczki z wyjątkiem Chalkantytowego, Torbenitowego i Talowego. 

Talowego chciałem dzisiaj wziąć, ale u mnie nie ma teleportu na CEA-2, który do niego prowadzi. Najwidoczniej musze spełnić jeszcze jakiś warunek, żeby się uaktywnił, a więc idę na Kordon. 

Jeżeli chodzi o Galenitowego Skoczka, to nic się nie dzieje, jeżeli go użyjemy na Wysypisku. 

Spoiler

ss_daniel_08-05-22_16-11-35_(garbage).jpg

ss_daniel_08-05-22_16-11-41_(garbage).jpg

----

Mam pytanie. Udałem się na Kordon, ale z przewodnikiem, bo poprzez teleport GG zostaje bez niczego. W każdym razie porozmawiałem z Olgą, Wilkiem, ale oboje nie mają żadnych zadań, a w poradniku @Anton Gorodecki pisze - "Podejmujemy zadanie na „skaner anomalii”. Idziemy do Mrocznego Parowu, zabieramy skaner i wracamy do zleceniodawcy.". 

Pamiętacie może, który NPC zleca nam to zadanie? 

No i tak swoją drogą, to miłe zaskoczenie, bo okazało się, że Wilk pamiętał jak w poprzedniej części Reborna odprowadzaliśmy do Rudego Lasu pewną dziewczynę :) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Na Kordon można się dostać z MW, jednym z teleportów za zwalonym drzewem. I można Skoczkiem z Jantaru, lub dachu zakładu. Można też ze sztolni Rudego Lasu. Obrazki z teleportami masz dwa moje wpisy wyżej w spojlerze.

A oprócz stalkerów w wiosce i chlewniach, masz jeszcze takich dających zadania którzy siedzą przy ognisku w dolince pomiędzy tunelem a zwaloną lokomotywą. Ale pamiętam tyle, że chcieli TOZa.

Tu masz filmik z działań, przy pierwszym wejściu na Kordon. Co zrobić z Olgą aby zniknęła, masz 23:50.

https://www.youtube.com/watch?v=5LJ3FIz5IOo

A kwestia zadań najemnika. Ten z filmiku nie bierze zadań, bo ma wiszące zadanie aż na Zatonie. A u ciebie jakieś nie wisi.

Więcej nie pomogę, bo nie pamiętam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ewentualnie skorzystać z usług przewodników. 

Kordon (chyba) zaliczony. Pozbyłem się NATOwskich oddziałów, Wilka doprowadziłem do przejścia na Wysypisko. Później wróciłem się do bazy neutralnych stalkerów, gdzie Ojciec Walerian podszedł do Olgi, a ta zniknęła i pojawił się ten charakterystyczny grzmot. Walerian również poszedł w kierunku Wysypiska. 

Po wejście do Doliny Nieruchomych Błyskawic dostałem wiadomość o odnalezieniu Modyfikatora Rzeczywistości, ale nie wiem, o co może chodzić. Oczywiście zabrałem też 3 dokumenty PSI-Pięść. Jeżeli chodzi o ten skaner anomalii, to jest to jedno z zadań, które zlecają dowódcy drużyn - tak pisze w poradniku @Anton Gorodecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Jak masz kasę, a o nią nie jest trudno, to z przewodników też warto korzystać, nawet w ramach jednej lokacji.

Znalazłem filmik z braniem zadania na skaner anomalii. Ale akcja jest nie na Kordonie, a przy moście w Rudym Lesie. Może wybrał miejsce specjalnie, bo skaner jest w sztolni Rudego Lasu, to iść po niego i się rozliczyć będzie krótko.

Patrz 1:00

https://www.youtube.com/watch?v=h3PsIYY2gIc

Już nie pamiętam, czy w OŚ można  było "wyłączać" Modyfikatory, aby nie zabijały. Podaję jak to jest w Żródle, ale w tym modzie chyba jest to samo. Jak się znajdziesz w jego pobliżu to dostajesz info o śmierci za kilka sekund. Szybko się wycofaj za strefę i poczekaj. Powinien zniknąć. Jeśli nie, to podejdź znowu i się cofnij. Pamiętam sytuację, jak Sacharow wysyła do Doliny Kamieni. Podchodzisz do stacji benzynowej, dostajesz ostrzeżenie, to się cofasz i idziesz na budowę do schowka pod pochylnią do hangaru. Zanim się z nim uporasz, dostajesz drugie info że zniknął. A w benzynówce czeka nagroda za cierpliwość. Źródło całkowicie mi wyparło zdarzenia z OŚ, zostały strzępki.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Skaner anomalii już znalazłem i też był u mnie w Rudym Lesie. 

Natomiast bardziej denerwuje mnie Radar i śmierć po dojechaniu BTRem pod X10. Chyba udam się do Prypeci i spróbuję przebić na CEA-2 po skoczka. Mogę się dostać na CEA-2 od razu z innej lokacji, ale wtedy nie mam teleportu, który prowadzi do artefaktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael
Zobacz sobie ten filmik. Samemu miałem kiedyś z tym problem, powodem było to że źle tam dojeżdżałem (zamiast w drugi skręt to skręciłem ten pierwszy, gdzie jest tak zablokowany trochę). Z tego powodu umierałem zawsze. Taka głupia rzecz..... Myślę że @wariat rozumiesz co miałem na myśli teraz jak kiedyś podawałem powód hehe :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Z dojechaniem na miejsce, to ja nie mam żadnego problemu. Haczyk tkwi w tym, że ginę po opuszczeniu BTRa, bo zbyt długo przebywam w tej strefie niebezpieczeństwa. Tu jest problem, bo po dojechaniu i doprowadzeniu tych dwóch NPC do laboratorium nie starczy mi czasu na ucieczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.