Skocz do zawartości

O.D.R.O.D.Z.O.N.Y. - Duplikaty v.7.63 Odmienne światy. - Ogólna dyskusja.


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

@Suseł  Ta cz1. ma sporo lokacji "tylko do przejścia", ale dawał ER informację, że to przygotowanie moda pod cz2. i faktycznie w cz2. coś się na nich dzieje.

I ciągle się pytał, jaką lokację jeszcze dołożyć. Widocznie pozazdrościł ilości lokacji OP. Ale w końcu przegiął i ekipa pokazała mu to, co mod pokazuje przy schowaniu IRBISa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Tak akurat w Źródle trochę zadbali żeby coś się znajdywało, choć nie do końca. 

Nie dziwie mu się troszkę, też lubie jak jest dużo lokacji na których można pochodzić, ale jak są puste i nie co zbierać to nuda. I tak szacunek że w ogóle w jakiś sposób je do CzN wrzucił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.932646ee95633d09d8e306810e2a4a8f.png

Za to ja dalej siedzę w Otchłani pod Zoną i powoli dostaję załamania nerwowego. Odpalilem sobie Demo_record 1 i jak zobaczyłem wielkość tej lokacji to ja chyba prędzej depresji dostanę niż ja znajdę tych stalkerów. Nienawidzę tego miejsca :P

Jednak i tak trzeba coś zrobić, na chwilę przerwałem pracę nad Dead Sky Revolution i stwierdziłem że raz a porządnie znajdę stalkerów i wskrzeszę te trupy. 

DODANO: Stalkerów nie znalazłem nigdzie. Przeszukałem całą Otchłań. Cofam się do zapisu przed wrzuceniem ich do teleportu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Z tej gry co miałeś, musiałbyś  teleportem wyjść do pieczary w Lesie Zapomnienia i wskoczyć spowrotem. Wtedy ich spotykasz i  albo razem z nimi, albo sam czyścisz drogę. Jak sam, to musisz się wrócić po nich. Dla nich jest oddzielny skrypt, a po wrzuceniu trupów, pojawiasz się nie na początku podziemi, a od razu w połowie. U Ciebie jest odwrotna sytuacja. Ale jak masz jeszcze ten zapis sprzed wrzucenia Luki, to najpierw sprawdź, czy oni są. A następnie wskocz do podziemi po wrzuceniu tylko Luki i zobacz, jak zadziała skrypt. Bo inaczej czeka Cię powtórka gry od momentu jak dowlokłeś Lukę do Pieczary, ale teraz go nie wrzucaj.

A co, po otwarciu karabinem i przeniesienie trupów na plecach nie doszło do ożywienia? Przy prawidłowej grze gdy podchodzisz do pierwszych drzwi, jeszcze powinna się pojawić informacja o ślepym, który bawił się sześcioma pierwszymi cyframi. To jest skryptowe uruchomienie kodów do drzwi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Dopiero teraz usiadłem i zacząłem przy tym kombinować. Stwierdziłem że nie będę otwierał drzwi karabinem. 

Muszę przyznać, że uratował mnie dodatek na autozapis przy dostaniu nowego zadania, ponieważ gdyby nie ten zapis to ja bym był mega daleko. Muszę pamiętać żeby częściej zapisywać grę. Poszedłem do Otchłani przed wrzuceniem trupów i stalkerów znalazłem. Więc teraz idę sprzątnąć tą lokację z mutantów i lecę tam wrzucać trupy.

Dodano: No i dałem radę, stalkerzy mi otworzyli drzwi, teraz trzeba znowu te walone trupy ciągnąc aż do teleportu....eh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł A próbowałeś zrobić takie coś, co Ci też podpowiadałem. Przed otwarciem drzwi karabinem, zejść na dół i pójść do tele na początku podziemi, przy okazji je czyszcząc od mutantów i wyjść do pieczary w Lesie Zapomnienia, wskoczyć od razu spowrotem. Skrypt na stalkerów powinien zaskoczyć. A przez wyczyszczone podziemia szybko dojdą do miejsca akcji.

A takie coś, to na pewno potrwa o wiele krócej, niż powtarzać grę z szukaniem i targaniem trupów. Będzie to postępowanie podobne do tego z drugiego filmiku jaki dałem, tylko w odwróconej kolejności. W którejś z pierwszych gier, też chyba najpierw wrzuciłem trupy. A ożywienie się powiodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Nie próbowałem. Przed teleportem do Otchłani mam już 2 trupy to został mi ostatni i mogę iść. Mogłem zrobić tak jak mówiłeś, ale przyznam szczerze to mam dosyć tych podziemi i tego wskrzeszania. 

W razie czego dam znać jak mi idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Jak te podziemia dadzą Ci popalić, to je zapamiętasz i przy innych modach z nimi będziesz po nich chodził jak po parku. A jest parę dobrych modów, gdzie w nich jest się nie raz z różnych zadań.

Ale mam propozycję. Jak już ożywisz truposzy po przytarganiu trzeciego, to sprawdź jak mod by zareagował na wyjście do pieczary i powrót. Byłoby to poradą dla kolejnych grających, jeśli też zamieniliby kolejność w podziemiach. Wrzucenie trupów jest jak gdyby logiczne, nic nie wskazuje na konieczność wejścia bez nich ( choć chyba mod daje informację z taką myślą jak przywlekamy trzeciego do teleportu - zwróć uwagę czy tak jest ) , to i powinno się dać ich tak ożywić.  A jak się nie da, to też trzeba będzie dać poradę o tym info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

To już teraz mogę powiedzieć że jak targałem pierwszego trupa to był taki komunikat coś w stylu że "zamiast najpierw wrzucać czyjeś zwłoki to lepiej wejść samemu pierwszy do tych podziemi".

W porządku, jak to zrobię to sprawdzę, co mod by zrobił w takiej sytuacji. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł No i wyszło szydło w worka, skąd twoje problemy. Czyli już teraz można dać definitywną poradę:

Nie wrzucać trupów do ożywiania do teleportu w pieczarze Lasu Zapomnienia, zanim się nie zejdzie pierwszemu i nie zrobi porządku w podziemiach, oraz nie przeprowadzi spotkanych stalkerów. Po zrobieniu porządku i otwarciu drzwi przez przeprowadzonych stalkerów, wracamy po trupy. Wrzucamy, wskakujemy, a mod przenosi nas pod drzwi do ożywialni.

I taka uzupełniająca. Schodzić do podziemi dopiero, jak w pieczarze będziemy mieli już wszystkich trzech. Ożywimy ich za jednym podejściem.

 

  • Dodatnia 1
  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czu u was naukowiec Siemionow również się ''zawiesił"? 

W tunelu prowadzącym do podziemi Agropromu wystrzelałem zombifikowanych, a po rozmowie z naukowcem dostałem od niego Wintorez. Zasugerował również, że należy go zaprowadzić nad Jantar, ale chłop siedzi w jamie i ani myśli wyjść na zewnątrz. 

ss_daniel_07-30-22_15-29-09_(agroprom).jpg

Chyba, że musze coś jeszcze zrobić, bo nie byłem w podziemiach Agropromu ani nawet wcześniej na Jantarze :063:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Widocznie nie wszystkie zombiaki wyszły z podziemi. Trochę wyżej jest filmik zrobiony przez @Suseł i na nim zombiak wychodzi po rozmowie z naukowcem. Tyle tylko, że naukowiec jest daleko od jamy i nie reaguje. Spróbuj podejść w jamie do niego na tyle daleko, na ile mod pozwoli. Może zombiak wylezie. Tylko pilnuj, aby Siemionow nie zginął.

To, że nie byłeś na Jantarze nie ma wpływu. Dowiedział byś się tylko szarpiąc za zamknięte drzwi, że Sacharow poszedł na Jupiter. Do bunkra mógłbyś wejść tylko Skoczkiem, a z niego teleportem na zapleczu, na Jupiter.

Jeśli podchodząc do Siemionowa nic nie wskórasz i zombiak nie wyjdzie, to odejdź kawałek od jamy zrób twardy zapis, wyjdź do pulpitu i wczytaj go. Jak to nie pomoże, to niestety, ale musisz powtórzyć grę od otrzymania sygnału SOS. Nie wiem na ile to ma znaczenie, ale w trakcie prowadzenia spróbuj pogadać ze stalkerką Saszą ( Siesą ) - rozmowy nie będzie - i patrz, czy wlazła do podziemi. Siemionow powinien zatrzymać się sporo od jamy i tam z nim rozmawiasz. Jak ruszy, podbiegnij do tych pozostałych co przeżyją, aby też ruszyli. Ale jak nie przeżyli lub nie chcą ruszyć, nie ma problemu. Pilnuj tylko Siemionowa aby nie zginął. Wystarczy aby wszedł w teleport. Nie idź za nim, będziesz miał gwarancję, że dotrze do bunkra i jak tam w grze dotrzesz, drzwi już będą się otwierały.

Sądzę, że @Suseł świeżo po zrobieniu tego zadania, też da Ci porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael
Jak idziesz do tego teleportu na Bagna i się pojawi ten oddział naukowców, to gadasz z nimi i od razu lecisz do tej nory i wybijasz wszystko jak tylko da radę. Potem to już ogarniesz, ale podeślę ci filmik który wcześniej nagrałem. Jeżeli ci się ten Siemionow dalej tak będzie "zawieszał" to albo odczekaj jakiś czas, albo rób tak jak ja czasami robię kiedy mi NPC drogę blokuje - rzuć obok niego granat DYMNY to od razu ucieknie i może wtedy będzie okej, bo zgaduję że siedzi tam ponieważ przeszukuje trupy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, @Suseł dzięki za rady. Problem rozwiązany. Po pierwszej rozmowie z naukowcem od razu pobiegłem do jamy i wszystkich zombifikowanych wystrzelałem, ale nie pojawił się ten komunikat: 

ss_daniel_07-30-22_17-37-24_(agroprom).jpg

Dopiero po wczytaniu wcześniejszego zapisu i drugiej próbie przyszedł SMS o obronie naukowców. W każdym razie Siemionow już pobiegł w stronę przejścia na Jantar. Następnie był charakterystyczny grzmot, który zapamiętałem z Reborna FF i naukowiec zniknął, a sam udałem się na Jantar. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Pisałem, że pójście za nim na Jantar teraz jest niewskazane. Ale skoro poszedłeś, to trudno. Tylko tyle, że zadanie na obronę naukowców pojawia się gdy masz wzięte zadanie na Beryla. I co z tym zadaniem? Zrobiłeś go? Jeśli nie, to masz zablokowane kolejne zadania. Ja w takim wypadku wgrałbym zapis po grzmocie i szukał Beryla. A Jantaru nie wrócisz na Agro, tylko na Agrokat. A to lokacja z innej pętli czasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier @Agrael
Z Agrokatu można na spokojnie wrócić do Agropromu. Jeśli jesteśmy już na tym Agrokacie, to idziemy do podziemi (akurat podziemia agropromu są połączone). W CCz gdzie był kontroler to tam obok niego jest wejście po takich schodach, znajdują się obok takich zbiorników. Tam jest teleport który teleportuje nas na Agroprom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Wiem że można i ta wiedze o podwójnym teleporcie na zbiornikach przydaje się też w Źródle. Ale po co sobie komplikować grę. Wiesz przecież, że na Jantarze wejście w dialog z Simonowem, to wyprawa w głąb ZONY, a nawet z'ONY. A zadanie na Beryla nie powinno czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Fakt. Ja na Jantar poszedłem dopiero kiedy musiałem, bo tak to tego miejsca omijałem jak ognia, ale w moim przypadku Beryl sobie troszkę poczekał, bo ja też musiałem brata brody odprowadzić, bo jak pisałem wcześniej - zapomniałem tego zrobić. Po tym zabrałem Beryla i oddałem temu co mi dał to zlecenie. Tyle. 

@Agrael Jak już jesteś na Jantarze, to zalecam wyczyścić go dokładnie z mutantów, po jakimś czasie przyjdą stalkerze i tam będą sobie siedzieć gdzieś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł W Twoim przypadku zamiana kolejności zadań na Brodę i Beryla, nie miała znaczenia. Po znalezieniu Beryla, zanim się go odda, można iść przeprowadzić Brodę, o ile ma się to zadanie.

@Agrael Dotyczy zadania z Brodą. Doprowadź go tylko do teleportu i ani kroku dalej. Będziesz mieć o tym komunikat. A z dużym wyprzedzeniem Ci powiem, że kolejne z nim spotkanie będzie na Jupiterze, ale dopiero w Źródle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  OSTROŻNIE !!! z tym oddziałem. Przy pierwszym z nim spotkaniu lepiej ich nie prowadzić. Znajdź ich głównego, ale broń boże nie wchodź w dialog i wyjdź ESC. Rozmawiaj tylko z handlującym i rusznikarzem. Przez przejście Jantar - Dzicz będziesz przechodził kilka razy, to ci dwaj bardzo Ci się przydadzą. Z dowódca pogadasz sobie jak już nie będziesz miał więcej po co na Jantar chodzić i wtedy ich poprowadzisz. Ale jak chcesz mieć to zadanie z głowy, to prowadź ich od razu.

Spoiler

Jak dojdziesz z nimi do tunelu ze spalaczami, to zastosuj tę sztuczkę, że jak do tunelu ruszą, to odbiegnij na tyle, abyś ich widział na skraju minimapy. Wtedy jest duża szansa, że przejdą wszyscy za tunel. Są to łazęgi i będą Ci się rozłazić, zatrzymywać. Ruszasz ich szturchaniem. Jak wlezą do baru, (wszyscy lub ci co przeżyli ) leć do Woronina po gównianą nagrodę. Oni uciekną znów na dzicz. Ale się nie przejmuj. W Źródle Woronin i tak za ich przeprowadzenie daje sowitą nagrodę. Taka rekompensata, za tę gównianą teraz.

A co z zadaniem na Beryla? Zrobione, czy będziesz musiał iść znowu na Agro?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.