Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, boberm napisał:

chcę troche poprawic parametry wszystkiego ,  do poziomu akceptowalnego przez normalnego człowieka.

Czy chcesz przez to powiedzieć, że wszyscy którzy grali, bądź grają w tego moda nie są normalni?

Co do wypakowania, to @gawron na pierwszej stronie wstawił link do Unpackera.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Smox za podpowiedż w kwestii unpackera. Przyznam bez bicia że zgapciowałem się trochę nie przeglądając tematu OGSE.Nie byłoby pytania.

W kwestii normalności: --no jasne!!!Wszyscy grający  w mody do Stalkera - także ja :003:- są trochę nienormalni .Tak chociażby uważa moja Najwyższa Wyrocznia  w Każdej Kwestii , wystepujaca przed światem w powłoce cielesnej  Boberowej Małzonki.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 dzięki za łatkę , wrzuciłem do wskazanego folderu ale nie miałem tam takiego pliku żeby zrobić podmiankę więc po prostu go tam wkleiłem. Co do skuteczności to nie mogę Ci powiedzieć na ile jest skuteczna ta łatka bo jestem już dalej w fabule a poza tym to wysadziłem w powietrze tą skrzynkę i nie wiem gdzie teraz może być taka druga:) Jak w trakcie dalszej przygody takową znajdę to napiszę czy pomogło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Agrael napisał:

@mkk7 Gratuluję ukończenia gry ; )
@Strielon Z tego co wiem - Stalin nie jest niezbędny do wykonania jakiegokolwiek zadania. Ot.. Goryl Sidorowicza który jedynie pobiera opłaty za wejście do jego bunkra. 
Podobnie jest z Kuzniecowem, z tym że u niego wykonujemy jedno zadania na początku gry (niezbędne do popchnięcia fabuły dalej), potem jest zbędny. 

Śmieszna sprawa, ja go zabiłem, zadania nie wykonałem, a fabuła poszła dalej. W ogóle to zadanie nawet u mnie się nie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że masz jakiś zapis z tamtego rejonu. Dobrze zrobiłeś, dając we wskazane miejsce ten plik. Pytałem o skuteczność i wyświetlanie nazwy, bo trochę nazwę inaczej zapisałem, niż jest w oryginalnym rosyjskim pliku. Może ktoś inny spotka się z taką skrzyneczką i wyświetli mu się Bomba, to proszę o screeny skrzynki na podłożu i w inwentarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tario napisał:

Śmieszna sprawa, ja go zabiłem, zadania nie wykonałem, a fabuła poszła dalej. W ogóle to zadanie nawet u mnie się nie pojawiło.

Z tym modem jest tak, że można go ukończyć nie robiąc większości zadań pobocznych. Wystarczy tylko nie rozmawiać z występującymi postaciami, no oczywiście chyba, że nie da się takowej rozmowy pominąć. Pozbywamy się wtedy mnóstwa zadań i nagród za ich wykonanie, ale moda się ukończy. Tylko czy jest sens grać tak "po łebkach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko natury fabularnej , łazi za mną gość o ksywce Psychol (wziąłem go z domku na bagnie obok bazy wolności). W zadaniu jest żebym zaprowadził go na Jantar do Sacharowa i tak właśnie zrobiłem , ale po rozmowie z naukowcem Psychol wali se w łepetyne z pistoletu. Jak poprawnie trzeba to zadanie wykonać??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ok ale wychodzi na to że takich zadań może być więcej , ja jestem na etapie zwęglacza i już miałem 2 takie zadania które wrzuciło mi do niewykonanych pomimo że pozornie je wykonałem. Jedno to karabin maszynowy dla kopacza a drugie to w parowie ze stalkerami w tartaku , pozbyłem się bandziorów z bandy miecha tak jak zadanie to narzuciło a i tak do niewykonanych trafiło potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadanie z bimbrownią to dopiero jest we freeplay"u ?? A może orientujesz się jak zrobić zadanie dla tego szeregowca co na jantarze siedzi? znalazłem dla niego prototyp jakiegoś tam urządzenia i brak opcji dialogowych. Z tego co pamiętam z dialogu z nim to trza by jeszcze znaleźć jakieś 3 artefakty , gdzie szukać tych artefaktów wiesz może??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie na aparaturę można dostać od dziadka w Parowie pod warunkiem że odgadniesz jego zagadki i odnajdziesz schowki w których są kawałki meteorytu, dopiero wtedy uruchamia się możliwość wzięcia tego zadania w ponownej rozmowie z nim. Co do zadania dla szeregowca jak masz nakładkę na detektor to szukasz ich ( nie pamiętam nazwy) ale chyba w ciemnych anomaliach, pierwszą masz zaraz obok taki wirujący krąg. Te anomalie są na każdej lokacji i łatwo je rozpoznać bo wyglądają tak samo. Przed wejściem w nią zostaw broń i pancerz obok bo ulegają uszkodzeniu, wyjmujesz detektor przełączasz tryb pracy literką "k" i ustawiasz częstotliwość ( dla każdego arta inną ). Znalazłem je dość szybko, następna dwa w sąsiednich lokacjach.

Edytowane przez mkk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie , zgadłem zagadki leśnika ale nie ma tych schowków na mapie zaznaczonych i nie znalazłem ani jednego bo zwyczajnie nie pamiętam tych wskazówek dziadzi. A w PDA nie ma już historii wiadomości tak jak to miało miejsce w innych modach i podstawce. Co do artefaktów to już chyba wiem o co chodzi , na jantarze obok tego miejsca gdzie siedzi ten żołnierz jest taka anomalia zaznaczona na mapce i na agropromie też jest coś takiego zaznaczone , to chyba o to chodzi ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba było zapisywać, ale obejrzyj filmiki z przechodzenia moda to je znajdziesz jak będziesz chciał do tego wrócić. Tak to te anomalie, ja miałem zaznaczoną tylko tą na Jantarze ale reszta jest podobna więc nie ma problemu.

Ja czasami korzystałem z tego poradnika, tylko trzeba znaleźć odpowiednią część.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki punkt dla Ciebie:] Co do zadania z anomaliami to nie wiem jeszcze jednego , jak skorzystać z tego skanera? Nie da się go wrzucić do odpowiedniego miejsca w ekwipunku , nie da się go "użyć" nie wiem co mam z nim zrobić , wciskałem różne klawisze ale nic cię nie działo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.