Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PODBICIE TEMATU.

Po znalezieniu sposobu na dokonywanie zapisów poza zagrodą, dokończyłem grę i razem z SBU opuściłem Strefę.

ss_administrator_02-24-18_14-54-36_(derevnya).thumb.jpg.d8fe607d23e37a0bd5daa2d9ed85ab1f.jpg

Ponieważ zostało mi kilka nie dokończonych zadań, najpierw wybrałem opcję pozostania. Ale wtedy ustała możliwość zapisywania poza zagrodą. Poza tym, zostały mi tylko 2 apteczki, a od dłuższego czasu mod poskąpił mi składników do ich zrobienia.

Wczytałem więc zapis sprzed finalnej rozmowy, co nie było trudne, bo podczas wykonywania tego finalnego zadania jest możliwość robienia zapisów na całym posterunku. Tyle tylko, że nasz Diegtiarow, jest jeszcze młodym oficerem, bo dopiero porucznikiem

ss_administrator_02-24-18_12-42-45_(derevnya).thumb.jpg.9d8c59e109f8c1b3e32c11c2b205a7b8.jpgss_administrator_02-24-18_12-45-34_(derevnya).thumb.jpg.17c057c64b3dad5d536626e386dd6134.jpg

I tu mała rada. Jeśli ktoś zdecyduje się na pozostanie w Strefie, to trzeba Sunię przed walką odprowadzić i unieruchomić daleko od posterunku. W czasie walki lub ostrzału śmigłowcowego zginie.

A tak nasza sunia podróżuje, gdy my swoje dupsko wozimy samochodem :020: .

ss_administrator_02-24-18_12-39-13_(derevnya).thumb.jpg.11b2d30f163f68e742a3425a16b29a94.jpg

I na koniec sugestia, co nas może czekać, gdy zostaniemy w Strefie.

ss_administrator_02-24-18_14-52-34_(derevnya).thumb.jpg.a6b3d55721b0570bba68f29d0a022de1.jpg

Powstrzymam się od jakiejkolwiek oceny tego moda. Tyle tylko, żeby w nim nie błądzić i grać wg. pomysłu autora moda, potrzebny jest jakiś nie poradnik, ale przewodnik, opisujący skutki gdy coś zrobimy, lub nie zrobimy wg. autora. Brak takiej wiedzy, może skutecznie zniechęcić do gry w niego. A takich kruczków w modzie jest sporo. Z tym, że ja nie podejmuję się takiego przewodnika napisać.

Innym graczom życzę w grze :viva:.

DODANO.

Ponieważ drażniło mnie ciągle zmęczenie przy biegu, dodałem actors ze zwiększoną wytrzymałością. Udźwigu nie udało się zmienić, bo wyskoczył problem z oryginalnym plikiem system.ltx    Błąd pokazał problem z pojazdami. Może komuś się uda znaleźć ten plik w gamedacie moda.

gamedata.7z

  • Super 2
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzę w głowę jak można w tak małym i krótkim modzie znaleźć tyle błędów i mieć tyle problemów:mercy: Grałem chyba 2 razy, porobiłem wszystkie zadania, zrobiłem 2 zakończenia. Raz wyszedłem z Zony, drugi raz zostałem. 

Powiedzmy sobie szczerze - ten mod, to żadna rewelacja, ale przyjemnie mi się grało. Nowa fabuła, ciekawe zadania i inne rozwiązania, nowa fajnie przerobiona lokacja. 

Uwagi - zapisy tylko w wyznaczonych miejscach nie są dobrym pomysłem. Udało mi się złożyć tylko Bizona i AKSu, chociaż znalazłem wiele części innych broni. 

Na własny użytek zwiększyłem sobie udźwig i parametry broni (by się nie psuły) i tyle. Problemów z którymi bym sobie nie poradził nie miałem:)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mod krótki na jednej lokacji, nie jest powodem, aby nie zawierał błędów lub przegięć. Mogę powiedzieć, że te zadania co mi zostały, to albo te wynikające z przespania się, aby mieć nowe pozwalające na zebranie z trupów kolejnych składników do robienia medykamentów i cennych skrzynek, za które były "nagrody" w sejfie, a szczególnie kiełbasa dla Suni, albo pozostawione do zrobienia "później". A że po drodze "wdepnąłem" na posterunek,  wyszło zakończenie. I co w tym złego? Mod na to pozwolił, więc grałem dobrze i nie złamałem scenariusza. Kto wcześniej mógł przewidzieć, że nieefektywna gra, w czasie której zostajemy poranieni i obrabowani, jest konieczna aby coś więcej od moda pozyskać? Trochę to pokraczne, delikatnie mówiąc. A skoro moda ukończyłem, widocznie poradziłem sobie z wszystkimi problemami.

Znalazłem płaszcz szabrownika, kombinezon Świt, SEVĘ, Egzoszkielet, poskładałem Bizona. AKSu zdjąłem z trupów i tylko naprawiłem. W schowkach zostały części na Wintoreza i Copmpakta. Amunicji do Obrzyna, Kałacha i Bizona mam w nadmiarze. Arty powyciągałem z anomalii, po postawieniu skanera. Lecz co mi po nich, jak ze schowków wyciągnąłem o lepszych wartościach, sprzedać ich nie ma komu. Pieniędzy i tak nam nie trzeba. Tylko się naganiałem po pustej lokacji, od czasu do czasu strzelając do psa, tuszkana. Z Welesem w ręce, anomalie nie były groźne. A z artem gospodarza, nawet kontrolerzy byli do łatwego zabicia.

Gdybym wcześniej wiedział, że to już koniec, ominął bym posterunek i poszedł zrobić ostatnią nitkę poboczną. Tak samo na początku moda, zamiast wgrywać zapisy, poszedłbym się przespać i robić nowe zadania, nazbierał itemów, uzbroił się po zęby i nie miał problemu z przeciwnikami. Dlatego napisałem o takiej ściągaczce, która ukierunkuje gracza i da mu satysfakcję z gry, bez wcześniejszego oglądania gameplayów. Co to za przyjemność grać, jak się wie co będzie?

 W każdym bądź razie, aby nie było że odstręczam od moda, chcę powiedzieć, że po przeczytaniu tych uwag i zastosowaniu się do nich, kolejni gracze przejdą go raczej bezproblemowo. Byłe nie byli chojrakami i z obrzynem nie atakowali uzbrojonych w kałachy z podlufowymi. Tych trzeba chytrością. I stale będą mieli pod ręką kiełbasę dla Suni, aby ją podleczyć tak samo, jak będą leczyli siebie.

Trzy poprzednie mody w które grałem, dostały ode mnie pochlebne recenzje. Temu się dostało. Nie będę chwalił czegoś, co na to nie zasługuje. I tyle.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to z modami bywa, u jednych są bezproblemowe, u innych robią kawały. Skoro go skończyłem, mając wszystkie zadania jakie w tym modzie mieć można, to znaczy że jest postawiony prawidłowo. Jedyny problem to spawn itemów u NPCów. Z konieczności byłem zmuszony obejrzeć gameplaje i widziałem, że nie było problemu np. z drutem do wiatraka, bez brania nowych zadań. Tak samo nie widziałem, aby znikała broń przy zabitych i to taka która mogła ustawić grę. Chyba że jest to celowo zrobione, aby AK47 poskładać, a nie zdjąć z trupów w bazie remontowej. A były tam tylko raz, gdy robiłem zadanie na Aroganta i Czachę. 

Pośród dziesiątków pakietów do ulepszeń, ani razu nie natrafiłem na materiały pozwalające na naprawy posiadanej odzieży. Dobrze przynajmniej, że znajdowałem nową, lepszą.

Uwagi jakie ja mam do moda, miał również gameplajowiec Shkrek. Wytknął mu dokładnie to samo.

Przypuszczam, że mod miał być bardziej rozbudowany i dlatego mamy zadania jak np. zbieranie artefaktów, dla których nie ma finalizacji. Również opcje pozostania w strefie, tak przy grze dla SBU jak i Najemników. Może będzie to rozwiązane w drugiej części moda. Ale to będzie logiczne, gdy wybierzemy takie zakończenie jak ja wybrałem. Bo nie sądzę, aby ktoś kto wylądował z kupą szmalu na "gorących plażach", chciał wrócić do Strefy

Również zadanie na znalezienie Czarnej dziury, trudno zrozumieć w finale. A to sugestia, że nasza Sunia ( a powinna mieć męskie imię ), to przyjaciel gospodarza zagrody który zaginął. Widzieliśmy stalkera zamieniającego się w dzika, czyli nas powinno spotkać podobnie, zamienienie się w mutanta. Ale się nie zmieniamy. Anomalia czasowo zawiesiła przemiany, czy wyczerpała limit?

Ale na temat jakości moda, każdy ma swój własny pogląd. Brunetki czy blondynki. Sądzę, że gdybym zagrał w niego jeszcze raz od początku, byłoby inaczej. Znając jego bolączki, ominął bym je i gra toczyłaby się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE. Brak przerywnika.

Z przekory, rozpocząłem nową grę i teraz mam całkiem inny spawn broni. NPCe którzy poprzednio gnębili mnie AK47 z podlufowymi, teraz mają tylko obrzyny. Ale zamiast skrzynek z łupani dla Nieznajomego, mam teraz jakieś barachło. A przespanie się spowodowało, że zamiast NPCów, mam tylko mutanty.

Piszę to tylko po to, aby pokazać, że mod w zależności od prowadzonej rozgrywki, dla każdego grającego w zadaniach dodatkowych będzie odmienny. Tylko zadania scenariuszowe są niezmienne. Chociaż ich otoczka też się różni. Robiąc zadanie na siedzibę naukowca, za pierwszym razem miałem tylko jedną chimerę. Ponieważ ugrzązłem w teksturach piwnicy i musiałem powtarzać, za drugim razem już tak wesoło nie było. Przywitały mnie najpierw dwie pijawki, a za chwilę dołączyły do nich dwie chimery. Było wesoło :020: .

A tu kilka screenów.

Ale się Sunia wkurzyła.                                                         Będzie chyba teraz cienko mówił.

ss_administrator_02-26-18_19-56-20_(derevnya).thumb.jpg.0bf6df7bed14e2c02140c69a070ba14f.jpgss_administrator_02-27-18_16-07-49_(derevnya).thumb.jpg.7e6cf2bd3558ed96fa6535b3bd518912.jpg

      Pomogła.                                                                               A te musiałem sam załatwić.

ss_administrator_02-27-18_16-13-02_(derevnya).thumb.jpg.d9b4a0060cd63e999b4dd6c02aa5964b.jpgss_administrator_02-27-18_17-08-33_(derevnya).thumb.jpg.5bfc161bee22acf023325dd3d8ea7099.jpg

I coś dla oka.

ss_administrator_02-27-18_12-38-02_(derevnya).thumb.jpg.fc89c53aa9c22d163b4a303a21e02310.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU:

@smox  @DaarMoo @mkk7  Mam do Was pytanie. Czy w czasie waszej gry, udało się poskładać AK74, Wintoreza, lub jakąś broń na amunicję NATOwską.

Zestawów do ich ulepszania mam na tony, ale części brak. Do AK74 mam lufę, kolbę i tłumik. Kilka razy przesypiałem "zranienia", aby mieć nowy spawn, jednak na potrzebne części nie natrafiłem.

To nowa gra, w której zabici NPCe, AK74 nie mają, jak miałem w poprzedniej. A zadania scenariuszowe zrobione, pozostało ostatnie, po którym będzie już finał.

I jak zwykle, coś dla oka i na zachętę do gry.

ss_administrator_03-02-18_18-04-33_(derevnya).thumb.jpg.b1a2142b7a492ef78081cc2cc7b074d0.jpg

Spoiler

                                                                   Sielskie obrazki

ss_administrator_03-03-18_14-39-43_(derevnya).thumb.jpg.a07dd0fff9a9b64108703dc15a311520.jpgss_administrator_03-03-18_14-40-45_(derevnya).thumb.jpg.c6a151688a1ca0176c3ae03bb01d1c1b.jpg

ss_administrator_03-03-18_14-40-59_(derevnya).thumb.jpg.c1667a9228fe736fbd2f9a336f9ff977.jpgss_administrator_03-03-18_14-39-20_(derevnya).thumb.jpg.17928379c8bfa41fcd363f76192bf399.jpg

ss_administrator_03-01-18_15-21-18_(derevnya).thumb.jpg.f273c17de80951f40ab7a935da369f0b.jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma możliwości w tej wersji pozyskać kompletu broni, choć na forum moda jest pokazane strzelanie z podlufowego przy AK74, to dalszą grę już sobie podaruję i poczekam aż może pojawi się ta druga część. Inaczej potencjał tej naprawdę ciekawej lokacji zostanie zmarnowany. Chyba że ktoś inny ją wklei do swojego moda.

Również na rus forum na pytanie o zapisy, była enigmatyczna odpowiedź, że wykonanie jednego z zadań ze znakiem zapytania, umożliwia to. Na pytanie którego, nie było już odpowiedzi.

Pokazano również zabijanie chimer nożem, po tym jak zostajemy ograbieni. Tylko na tym gameplayu, ich skuteczność była o wiele mniejsza niż mnie się przytrafiała. Wystarczył płot, aby nie drasnęła. Dwa, trzy ciosy nożem i martwa. Mnie raniły przez ściany budynku ( patrz screen wyżej ), z gwałtownym krwawieniem i spadkiem życia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@vidkunsen - Aby siły wróciły, zrób to co robisz w życiu codziennym. Prześpij się. I możesz skorzystać z takiej rady. idąc do śmigłowca, najpierw podejdź do pierwszego pytajnika w lewo od niego. I z tym co tam znajdziesz, wróć do śmigłowca. Przekonasz się wtedy, ile warta jest ta znajdźka. Zapomni o zjadaniu kiełbasy. Kiełbasę trzeba dawać znajdźce, aby nie padła.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akron1112 tam akurat był błąd wskaźnika, miejsce szukania było pokazana na niższym poziomie, a schowek był wyżej.

@vidkunsen czytać się nie chce :), a temat moda wstecz ma cztery strony. Było już napisane, że trzeba się przespać przed pierwszym wyjściem z obejścia i o kiełbasie dla suni też.

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ....a.l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\scripts\_g.script:463: attempt to index local 'file' (a nil value)
 

Czy da się z tym coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.