Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum bo to mój 1szy post :)

 

I od razu pyt. Wie ktoś co trzeba zrobić w Dark Space (podziemia) po tym jak ogłuszy was gruby bandyta?

 

A LA jest świetna, grałem w wszystkie części ale LA stawia poprzeczkę wysoko. Szkoda tylko że nie ma całkowicie nowego scenariusza jak to było napisane w wiki (losy Strieloka i paczki przed SOC). Z chęcią chłopakam zapłaciłbym za tę grę. A kilka bubli powinni szybko naprawić i będzie cacy :D

Edytowane przez wariat133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego patcha... Działa tylko w magazynach, potem błąd jest cały czas, nawet podczas snu (pomimo zainstalowania lub nie). Trzeba czekać na coś oficjalnego.

 

@edit

 

Jeżeli ktoś ma wyloty w Radarze, podczas emisji, to spróbujcie jeszcze użyć tych plików, ręki uciąć za działanie nie dam. U mnie działa, może i u kogoś też. Kopia zapasowa KONIECZNA.

 

gamedata.rar

Edytowane przez qwert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się jakby był opóźniony o jeden dzień lub dopiero jutro do pobrania przez MoDDB, szybko plików nie zatwierdzają. Mam nadzieje że poza wylotami, naprawili też Sztuczną Inteligencję.

[Edit]

Patch zostanie jednak wydany w piątęk. Link do źródła.

Edytowane przez Colt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz tylko czekać na patch i wszystko będzie dobrze.

Zazdroszczę optymizmu :P A w sumie jeśli mam być szczery, to mod jest całkowicie grywalny nawet w takiej postaci, w jakiej został wydany. Jedyne, co naprawdę mnie drzaźni to system naprawy/modernizacji broni - trzeba niestety brać go sposobem, a i tak nie naprawia kombinezonów ani co gorsza unikalnych broni (np. snajperski lub szturmowy Obokan). No i to niedokończone spolszczenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem jeszcze trochę w LA i pozostaje przy swoim zdaniu - mam mieszane odczucia co do tego moda - pomijając szwankującą inteligencję NPC i wyloty w wielu miejscach (pochodzę do tego chłodno i myślę, że zostanie to porawione) to właśnie jakoś strona graficzna (którą wielu z Was chwali) mnie nie przekonuje a już kwiatki rozwalają totalnie. 

No nic czekam cierpliwie na sprawdzone patche i spolszczenie  może za jakiś  czas pojawią się inne tekstury ;)

 

I takie małe OT:

 

Do Kazika: jestem fanem kapeli Biely Odpor. ;)

 

Nie znałem posłuchałem i muszę przyznać zacna muza ;)

A pytałem o Koszyce na Słowacji bo właśnie tam jeden koleś sprzedaje fajną rzecz do gitary na lokalnej aukcji i szukam sposobu na zakup ale to już inna bajka ;)

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś poradnik przejścia X10, bo już drugi dzień się męczę i przejść nie mogę, nie wiem czy coś nie działa czy ja coś źle robię.

Ma ktoś z tym może problem ? 

 

Brakuje mi włączenia czegoś co uruchomi drzwi 

Edytowane przez qwert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Pomyliłem laboratoria przez wgląd, poniżej chodzi mi o x-18, sory za zamieszanie :ermm: .

 

***

 

  Do X-18 by wejść potrzebny jest kod który pojawia Ci się w zakładce w PDA i w historii rozmów, oto on:

5271

Jak znajdziesz PDA na ziemi w zakładce w Twoim PDA pojawi Ci sie kod do włamania do komputera administratora, oto kod:

9231

  Tam jest wiele kompów do których możesz się włamać - kod do nich dostaniesz w dialogu w czasie rozliczania powyższego zadania.

W podziemiach jest 5 dokumentów, jednych nie mogłem znaleźć, pomógł mi kolega Apg2312 :D - podpowiedział mi również, że by ściągnąć dane z kompa potrzebujemy fleszki którą można zakupić u Barmana - by nie drałaować można to zrobić wcześniej.

 

Wariat133 - trzeba wydostać się z podziemia i zdobyć dokumenty - zadanie odzwierciedla się w Twoim PDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobieram to zacne modziwo. Czytam i dużo błędów jak na początek, oraz też są poprawki np kolega smox podał linki do poprawki i upiększacza. Panowie można by było uporządkować temat i dodać wątek zatytułowany dodatki do LA. Tam wrzucać linki z opisami dodatków, sposobem instalacji. Na pewno trzeba poczekać na oficjalnego patcha likwidującego większość błędów. Co myślicie o tej propozycji bo na obecną chwilę jest lekki nieład w temacie.

Też popieram ten pomysł. Jak Ty albo ktoś inny jest chętny do podęcia się tego proszę o informację. Ja niestety jeszcze nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem teraz LA z patchem 1.3001 (pobranym o 3 nad ranem) od nowa. Nie instalowałem żadnych rus. patchy. Na temat poprawek nie będę się wypowiadał, bo grałem za krótko. Natomiast powiem parę słów na temat plików w folderze pol. 

Po rozpoczęciu nowej gry (były małe komplikacje), przywitały mnie napisy typu -esc_sid_start_00 i inne tego typu. Porównałem pliki i okazało się, że pliki z pol różnią się od tych z eng czy rus

Czekam na następnego patcha, może będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że mam mieszane odczucia co do samego moda to jeszcze teraz wychodzi patch 174MB który o ile zrozumiałem zaakceptuje wcześniejsze ale i tak ekipa od moda sugeruje granie po dodaniu patcha od nowa:

 

  The patch is savegame compatible, so you do not have to start new game for this patch, but for maximum experience it's recommended.

 

Natomiast z powodu mojego kiepskiego angielskiego nie do końca rozumiem zdanie  poniżej może ktoś pomoże:

 

  If you installed 3rd party / user made fixes and mods for Lost Alpha, it's highly recommended to reinstall the game to have a clean install before you apply the official patch. This is required to avoid conflicts with the 3rd party content. We can not give support for such cases.

 

Szczególnie chodzi mi o   If you installed 3rd party / user made fixes and mods for Lost Alpha,

dalej jakoś ogarniam ;)

 

Podsumowując chyba raczej zrobię tak jak ktoś na forum sie już wypowiedział - poczekam (myśle że około miesiąca) na kolejny oficjalny patch i może pełne spolszcznie i dopiero zacznę pełne granie ;)

 

p.s. bo może przy kolejnym patchu będzie znowu opis:

 

...but for maximum experience it's recommended.  :)

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast z powodu mojego kiepskiego angielskiego nie do końca rozumiem zdanie  poniżej

 

If you installed 3rd party / user made fixes and mods for Lost Alpha, it's highly recommended to reinstall the game to have a clean install before you apply the official patch. This is required to avoid conflicts with the 3rd party content. We can not give support for such cases.

 Krótko- jeżeli instalowałeś nieautoryzowane przez Dezo dodatki i/lub fixy - możesz mieć wyloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Colt, sprawdzałeś już jak chodzi gra po patchu?

Jest lepiej w pewnych aspektach ale nadal jak np. otwieram kontakty w PDA i po sprawdzeniu tego dwa razy dałem sobie spokój. Lost Alpha odkładam przynajmniej na miesiąc, może wtedy wszystko będzie już ok. Ogólnie dziwna sprawa z tym wydawaniem patcha. Ten z linku Mediafire ma numeracje 1.3001, ten do pobrania na ModDB 1.30013, więc proponuje ten późniejszy, w poście kolegi @Hobby jest link, tutaj macie dodatkowy z ModDB.

 

Jak się okazuje, kolejny patch będzie wymagał zaczęcią nowej gry. Co tylko potwierdza moje obawy że lepiej jeszcze poczekać z graniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje, kolejny patch będzie wymagał zaczęcią nowej gry. Co tylko potwierdza moje obawy że lepiej jeszcze poczekać z graniem.

 

Masz rację @Colt, by wszystkie zmiany "zaskoczyły" nowa gra jest konieczna. To samo dotyczy spolszczenia. Jednak tutaj sytuacja się komplikuje. Spolszczenie, to nie tylko pliki w folderze pol. To także folder np. gameplay, scripts i nie da się ich wstawić w ogólnie dostępnym patchu. Nie wszyscy chcą grać po polsku :smile:

Spolszczenie musi być wstawione oddzielnie i nowa gra będzie konieczna.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.