Skocz do zawartości

Mundial 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety obejrzałem pierwsze 15 minut i czarno to widzę....
BARDZO chciałbym się pomylić.
Tak myślę, że naszym wydaje się, że to mecz o nic..
Chyba za bardzo nadmuchaliśmy ten balonik..... i nasze nadzieje.

No i mamy gol ale nie dla nas :(

Żeby zaoszczędzić sobie nerwów dla mnie to koniec meczu...
Obejrzę sobie kolejny odcinek Narcos tak będzie zdrowiej :)    

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego już dawno przestałem się interesować piłką nożną (o ile w ogóle się nią interesowałem ;)). Nasi potrafią rozgrywać dobrze tylko spotkania towarzyskie, tam nie boją się atakować i iść pełną parą. Odkąd sięgam pamięcią obecny skład przy okazji ważnych spotkań zawsze gra asekuracyjnie, a bramki to jednak wpadają cudem.

Cionek spieprzył sprawę, ale nie można mieć do niego pretensji w końcu to nie on zaakceptował durne ustawienie w jakim gra nasza drużyna.

Podsumowując, zgadzam się ze zdaniem szanownego przedmówcy. CZARNO to widzę. ;)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z pozytywów po pierwszej połowie? Hmm ...

@DaarMoo Jak tak dalej pójdzie, to zostanę optymistą ;)

@OldMan Chyba jestem masochistą, bo będę oglądał dalej. Ale jeżeli nic się nie zmieni w sposobie gry, to raczej porażka pewna. 

Nie wiem czy chłopców trema zżarła, czy Senegal tak dobrze ustawiony, ale grają jakby pierwszy raz się na oczy widzieli. No i ten drewniany Milik :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. 
Oglądałem kilka meczy innych drużyn na mundialu ale tak chaotycznej gry jak u nas jeszcze nie...
I nadal nie rozumiem jednego fenomenu. 
Jak to jest możliwe, ze nasze "gwiazdy" które grają na zachodzie europy tam potrafią grać idealnie a jak chodzi o reprezentacje to już nie....
Mentalność??? a może kasa ????
K.... jak to jest, że w czasach tej znienawidzonej komuny potrafiliśmy dojść do srebrnego medalu bez ciepłych posadek w klubach europejskich.
Żal d... ściska....    

p.s. Teraz oglądam 6 odcinek 1 sezonu Narcos i tak przynajmniej wiem po co to wszystko. 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, OldMan napisał:

I nadal nie rozumiem jednego fenomenu. 
Jak to jest możliwe, ze nasze "gwiazdy" które grają na zachodzie europy tam potrafią grać idealnie a jak chodzi o reprezentacje to już nie....
Mentalność??? a może kasa ????

Chętnie podzielę się swoją opinią. Po prostu tam grają u siebie, w klubach w których grają na codzień, są dobrze zgrani, znają się, wiedzą na co mogą liczyć. Kadra reprezentacji jest po prostu niezgrana i tyle. :) Nie grają ze sobą często, nie potrafią współpracować ergo przegrywają.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to po co pojechali na Mundial ??? Bo wypada?
Jakoś inny piłkarze z różnych drużyn którzy grają na zachodzie potrafią się odnaleźć w takim momencie...  
I żeby nie było... Rozumiem, że można przegrać mecz ale skoro od początku widać, że pojechali na mecz towarzyski i nadal się zgrywają to chyba nie o to chodziło...
p.s. Wyłapałem jeszcze jedną różnicę.
Któryś z komentatorów  (już nie pamiętam o kim mówił Serbia  czy ktoś inny ) stwierdził, że piłkarz pracuje bo chce się pokazać i może trafi na zachód 
a nasi co ??? są już na zachodzie więc o co tu grać?

Może nasi gdyby grali mniej w reklamach lepiej graliby na boisku...   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, wygrywamy z kartelem, zmuszamy do sepuku samurajów i wychodzimy z grupy :005: Nawet jeżeli ten scenariusz sci-fi by się ziścił pytanie brzmi - po co? Żeby być chłopcem do bicia?

Godzinę temu, OldMan napisał:

Oglądałem kilka meczy innych drużyn na mundialu ale tak chaotycznej gry jak u nas jeszcze nie...

Zgadzam się w 200%, na dodatek w końcówce pierwszej połowy najzwyczajniej spuchli.

Godzinę temu, OldMan napisał:

jak to jest, że w czasach tej znienawidzonej komuny potrafiliśmy dojść do srebrnego medalu bez ciepłych posadek w klubach europejskich.

Niedawno natknąłem się na jedną z wypowiedzi "Orłów Górskiego" odnośnie dzisiejszej reprezentacji - co ci chłopcy osiągnęli że tak się ich hołubi?

Ówcześni reprezentanci zdobyli złoto i srebro olimpijskie oraz brąz mistrzostw świata.

Wiem że w naszej narodowej mentalności jest coś takiego, że jak wygrywamy to wychwala się zwycięzców pod niebiosa, a gdy jest porażka to wiesza się ostatnie psy. Jednak ten mecz był najzwyczajniej słaby w wykonaniu naszej reprezentacji i nie jest dobrym prognostykiem na 2 pozostałe. Na razie układa się wg. starego schematu, pierwszy mecz musimy wygrać, drugi o wszystko, trzeci o honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Buber napisał:

 

@Czujny ale to samo można powiedzieć o Senegalu :)

Nie do końca, część zawodników gra we wspólnych klubach Francji i jeszcze gdzieś, nie kojarzę. A poza tym nawet jeśli można to samo powiedzieć o Senegalu, to w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że oni potrafią się zgrać bardziej i wykorzystać drużynę. U nas wszystko spoczywa na barkach milionera Lewandowskiego, ambasadora marki Gilette, który najzwyczajniej pod słońcem ma w dupie czy przegrają czy wygrają. Ważne, że on i jego wszystkowiedząca centusiowa żona pojadą na kolejne wakacje w egzotyczne kraje, a "janusze sportu" mogą sobie rwać włosy z głowy w trakcie meczu. ;)

Błaszczykowski też grał tak jakby pierwszy raz był na murawie. O reszcie nawet nie wspomnę.

Drużyna celebrytów piłki nożnej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Chlebczarow napisał:

Wiem że w naszej narodowej mentalności jest coś takiego, że jak wygrywamy to wychwala się zwycięzców pod niebiosa, a gdy jest porażka to wiesza się ostatnie psy. 

Mi nie o to chodziło.
Ale gdy od początku widzę, że nie wiem po co tam pojechali..... Nawet gdybyśmy wyszli z grupy nie będę chwalił tego stylu(a raczej jego braku) gry.
 

 

11 minut temu, Czujny napisał:

... a "janusze sportu" mogą sobie rwać włosy z głowy w trakcie meczu. ;)

 Dla tego nie oglądałem dalej bo z włosami to u mnie jest problem... Nie ma czego rwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pamiętacie, ale podobnie było w 2002 roku, drużyna Knorra.

Wiem że takie czasy i jak powiedział @Anton Gorodecki nadmuchany do granic możliwości przez sponsorów i TVP balonik pękł z hukiem, ale trochę krzywdzące jest, moim zdaniem, twierdzenie że gdy nie grają dla kasy to nic z siebie nie dają. Mecz był bardzo słaby w wykonaniu całej reprezentacji. Nie wiem co się na to złożyło, błąd w ustawieniu formacji, przyjęta taktyka, forma dnia? Ale nasi najzwyczajniej zagrali dennie. Senegal przecież też nic szczególnego nie pokazał, no i mieli trochę szczęścia.

2 minuty temu, OldMan napisał:

Mi nie o to chodziło.

@OldMan Niczego Ci nie imputuję. To takie ogólne stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie :) 
Chodziło mi tylko o coś czego nie mam w nadmiarze czyli włosy :) 

p.s. Znalazłem sposób na lepsze wyniki naszej reprezentacji w następnych mistrzostwach świata.
Powinni w reklamach być twarzami dwóch firm. Redbull i Always (koniecznie ze skrzydełkami) i niech ktoś nas wtedy powstrzyma ;) 

r3bktkqTURBXy8wYjk4NDY5Y2E3NmM1ODQ5ZGRmMzllMjk2ODYyZmNlYi5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM.jpg.97c517379fcf19cb0a1012a4db43b6f5.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, nie wyciągnięto żadnych wniosków z pierwszej porażki. Dalej gramy w dreptanego. Przygotowanie kondycyjne pod psem. Zaangażowanie oscyluje w pobliżu zera. Może widzicie jakieś pozytywy, bo ja jak na razie oglądam bezładną kopaninę podwórkową w wykonaniu "orłów". Może obraz gry zmieni się w drugiej połowie :005:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.