Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

7990593.6.jpg.6005b8636cd0a70d4ca772751d4ad2a1.jpg

"Jak pokochałam gangstera" sequel polskiego filmu sensacyjnego "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa."

Nie trzeba reklamować tego filmu ani obsady, mistrzostwo świata tak jak w przypadku poprzednika. Ale, jak zawsze są gusta i "guściki".

Tym razem to historia Nikosia, a tego pana nie trzeba przedstawiać. :005:

Do zalukania na Netflix.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkimi krokami zbliża się Premiera filmu Michała Węgrzyna "Gierek".

Dla starszych userów forum jest to postać na tyle znana że nie muszę przytaczać jej osoby, młodszych odsyłam do historii Polski lat 70-tych. 

Zwiatun:

Film oparty na mało znanych faktach dzięki współpracy twórców filmu z wnuczką Edwarda Gierka. 

To kawał naszej Polskiej historii, tej najlepszej kiedy jeszcze istniała Polska Niepodległa pomimo wpływów ZSRR.  Zapraszam od 21 stycznia do kin. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 14:19, vidkunsen napisał:

300x450

Турист (2021) (Turysta) Rosja

RŚĄ - Rep. Śr.  Ąfryki - najemnicy, "wieczna wojna" po śmierci Bokassy, wojenny, akcja, warto obejrzeć, polecam.

12.2020 - historia grupy instruktorów wojennych.

https://www.kinopoisk.ru/film/4446084/

https://www.kino-teatr.ru/kino/movie/ros/146760/annot/

Aktorzy: https://www.kino-teatr.ru/kino/movie/ros/146760/titr/

 

errata - RŚA

Oglądałem dzisiaj. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacjent1972 to teraz musisz ten Granit obejrzeć bo to ci sami "wagnerowcy" kręcili :D

A w produkcji jest jeszcze kilka filmów z tej stajni podobnie wykonanych np:

Spoiler

 

Masówkę zaczynają robić.

Ja jeszcze Granitu nie widziałem ale pewnie będzie poziom ten sam co Turysta.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tom3kb napisał:

@pacjent1972 to teraz musisz ten Granit obejrzeć bo to ci sami "wagnerowcy" kręcili :D

A w produkcji jest jeszcze kilka filmów z tej stajni podobnie wykonanych np:

  Pokaż ukrytą zawartość

 

Masówkę zaczynają robić.

Ja jeszcze Granitu nie widziałem ale pewnie będzie poziom ten sam co Turysta.

He he... Może obejrzę. Czasami z nudy zaglądam na ekino i szukam ciekawostek. Ogólnie teraz na topie Behawiorysta, ale trzeba czekać na odcinki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.2c23966bfea3e93248a7756876e10698.jpeg

Niebo (2021) - Rosja - Небо (2021)

Biografia, historia, wojna. (jest wersja PL)

24.11.2015 - Syria, przebywające legalnie i na zaproszenie - kontyngent - władz Syrii wojska m.in. Rosji i Chin kontra tzw. talibowie, i nielegalnie okupujący teren Syrii wojska Turcji, USA, izraela, film daje częściową odpowiedź na pytanie kto w Syrii jest terrorystą i ich sprzymierzeńcem a kto walczy z nimi, kto jest legalnie i walczy zgodnie z zasadami pola walki a kto jest terrorystą, szpiegiem, skrytobójcą itd. itp. - kto jest za destabilizacją tego rejonu. (dla przypomnienia polecam film turecki "Dolina wilków).

https://www.kinopoisk.ru/film/1421591/

 

  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no @vidkunsen - ty wierzysz w te opisy przedstawiające  rosjan, którzy przyjechali do Syrii , aby - jak to niegdyś bywało- i w Afganistanie , i Angoli -nieść rózgę oliwną . Nie po, to aby w warynkach  ponadpoligonowych szkolić się w użyciu bojowych grup batalionowych i systemów świadomości sytuacyjnej . A przy okazji postawić systemy antydostępowe do Bosforu w bazie Tartus . Bo oni naród miłujący pokój są🤪 . Buhahahaha. 

Wstawki filmowe - generalnie - OK. Kazdy ma swoje gusta . Nasz pewien kolega z Forum npisałby pewnie coś o serze i skarpetach. Ja  w załozeniach jestem nowocześnie tolerancyjny . Obejrzałem nawet proponowanego przez Ciebie gniota o pilocie Iła . Lubię samoloty . Nawet jakoś zniosłem scenę - jak juz wstałem z podłogi obśmiany -w której tenże bohater walnął tym swoim żelazkiem "kobrę Pugaczowa" .Ale - na Boga - odpuśc sobie nachalną propagandę ! Zmien bańke informacyjną. Dla swojego i Forum dobra.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, boberm napisał:

No, no @vidkunsen - ty wierzysz w te opisy przedstawiające  rosjan, którzy przyjechali do Syrii , aby - jak to niegdyś bywało- i w Afganistanie , i Angoli -nieść rózgę oliwną . Nie po, to aby w warynkach  ponadpoligonowych szkolić się w użyciu bojowych grup batalionowych i systemów świadomości sytuacyjnej . A przy okazji postawić systemy antydostępowe do Bosforu w bazie Tartus . Bo oni naród miłujący pokój są🤪 . Buhahahaha. 

Wstawki filmowe - generalnie - OK. Kazdy ma swoje gusta . Nasz pewien kolega z Forum npisałby pewnie coś o serze i skarpetach. Ja  w załozeniach jestem nowocześnie tolerancyjny . Obejrzałem nawet proponowanego przez Ciebie gniota o pilocie Iła . Lubię samoloty . Nawet jakoś zniosłem scenę - jak juz wstałem z podłogi obśmiany -w której tenże bohater walnął tym swoim żelazkiem "kobrę Pugaczowa" .Ale - na Boga - odpuśc sobie nachalną propagandę ! Zmien bańke informacyjną. Dla swojego i Forum dobra.

Dodajcie do reakcji na post buźkę ze śmiechem i łzami w oczach !!! 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boberm - faktem poswiadczonym miedzynarodowymi umowami jest fakt, że legalnie to tam z obcych wojsk przebywaja jedynie Rosjaniei chinczycy a reszta to okupanci.

Film fajny i nie ma tam bredni o he he he jak to ci z USA i ich kolesie nawijają: obrońcy demokracji na swiecie.

Obejrzyj film i nawiń o tym co ci sie widzi a co nie.

p.s. a kufajki i uszanki są modne także w USA - Alaska, Kanada, Chiny.

Za dżemem mało kto przepada. ;) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie tyle lat oglądamy taką propagandówkę z USA to i od czasu do czasu dla odmiany można i z drugiej strony :) Jeszcze jak są jakieś mniej znane i ograne w filmach konflikty albo używany fajny sprzęt.

Ja tam lubię nieraz takie "z drugiej strony barykady". Tylko żeby wykonanie było chociaż średnie :D

No i przeważnie po takim filmie sprawdzam co jak i gdzie żeby zobaczyć jak to było "na prawdę". 

 

Ostatnio z tych co obejrzałem to wspomnę.

Początkowo taki jakiś dziwny film ale potem nawet ok horrorek. Trochę nie podobało mi się parę rzeczy pod koniec ale ogólnie jestem zadowolony. Dużo ludzi ostro też po nim jedzie więc opinie mocno podzielone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - to nie o sam film chodzi. Film może jest i całkiem sprawnym opowiadaniem i , dobrze zagranym. 

Ponizej opis filmu z kinoru:

Podpułkownik Sosznikov i kapitan Murawiew to dwie różne postacie, dwa różne losy, które zbiegły się w bazie wojskowej Humaimim. Podczas lotu bojowego samolot Sosznikowa został zestrzelony przez turecki myśliwiec. Wydarzenie to relacjonowały wszystkie światowe media, a akcję ratunkową śledziła cała Rosja.

Porównaj z tymi kocopałami od Kolegi. Abstrahując juz od prymitywnej manipulacji pokroju wtrętu o prawie międzynarodowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie interesował mnie tylko pierwiastek ludzki, samo wydarzenie traktuje jak scenę do koleknej odsłony dramatu jakim jest wojna jako taka.

p.s. ktoś obejrzał tak jak ja film czy tez tylko opinie zasłyszane od kogos? - rózne fora, różne opinie ale nie ma to jak własne zdanie po obejrzeniu.

p.s. z filmami jak z modami - nie widziałeś, nie grałeś to po co dalsza dyskusja.

Film trwa ponad 2 godziny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @tom3kb - film mozna streścić jednym zdaniem -"człowiek radziecki jest najwyższą formą rozwoju". 

Da sie obejrzeć spokojnie . Ja mam "skrzywienie hobbystyczne" - przeciętny widz nie wyłapie wielu pierdół. Np tego że dwumiejscowe wersje "zement bombera" pojaiwły sie dopiero jakies kilka m-cy pózniej - jako inwencja twórcza kadry technicznej poszczegolnych aviapułków , a wersja pokazana na filmie co najmniej rok pózniej. A rzecz sie dzieje podczas moskiewskiej kontrofensywy. Jako ciekawostkę historyczną mozna uznac informacje  o tym że piloci iłów  drugich - po wykonaniu 10 lotów bojowych podczas tej Operacji dostawali z automatu Bohatera Zw. Radzieckiego( o ile do tego czasu przeżyli ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW

reżyseria: Jan P. Matuszyński

scenariusz: Kaja Krawczyk-Wnuk

gatunek:  Dramat

produkcja: Czechy / Francja / Polska

premiera: 8 września 2021 (świat)

nagrody: Film dostał 3 nagrody i 2 nominacje

7972501.3.thumb.jpg.6cabac8eab7fd8292a33524452d60b37.jpg

Doskonały film, szczerze polecam, do zalukania na playerach i "z innych źródeł". Obraz tamtej Milicji zaczyna przypominać obecną! Historia kołem się toczy. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.