Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

Tak też się domyślałem. Przeszedłem jednak całą główną linię, z nadzieją że pojawi się nowa fabuła, a tu nic się takiego nie stało 😞 . Z drugiej strony misje poboczne wydawały mi się takie jakby mało istotne i w ogole mało ciekawe. Nie trafiłem też na żadną misję, która kierowałaby na jakąkolwiek nową lokację z tych wielu dodatkowych. Albo ja nie umiem w to grać albo dziwny jakiś ten mod... Ale przynajmniej poziom trudności był jak dla mnie normalny.

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chszarz napisał(a):

Tak też się domyślałem. Przeszedłem jednak całą główną linię, z nadzieją że pojawi się nowa fabuła, a tu nic się takiego nie stało 😞

No jak nie ma nowej fabuły 😁 jak grasz i grasz i grasz dalej. Tu masz na pewno kilkanaście dużych linii fabularnych, pewnie podobnie z innymi mniejszymi, a dojście do elektrowni to żaden finał w tym modzie. Tu grasz równocześnie przechodząc fabułę z Cienia i całą resztę.

Nie wiem jak u ciebie z rosyjskim ale tu masz poradnik do NS2016 po angielsku to możesz sobie zobaczyć ile tego jest, samo to, że ma 880 stron o czymś świadczy 😏

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradnik. nie znam niestety rosyjskiego, poza składaniem słów z pojedynczych literek :). Zrobiłem już misję, która zupełnie niespodziewanie otwarła przejścia do innych lokacji. Chyba już wiem o co chodzi w tym modzie. Są też misje, z którymi nie mogę sobie poradzić. np. żeby znaleźć kurtkę w rzekomych podziemiach hangaru na wysypisku. A ja tam nie umiem znaleźć żadnych podziemi. Były ale to w alternatywnej wersji tej lokacji np. w Lost Alpha, ale chyba nie w tej, którą mamy tu. I druga misja z szukaniem pistoletu gdzieś w dziczy dla Amerykanina, który siedzi w barze - też nie wiem za Chiny gdzie go znaleźć. Zajrzę do poradnika, może coś znajdę na ten temat.

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz a te podziemia Hangaru to nie chodziło o podniesienie włazu studzienki obok hangaru i zejście w dół? Ewentualnie w hangarze jest zejście w dół budynku.

A pistolet w Dziczy to nie jestem pewien czy nie jest w tunelu tam gdzie walczyliśmy z najemnikami żeby dotrzeć do Krugłowa. Tam w tym tunelu jest trochę anomalii elektrycznych, wraków samochodów i kontenery i chyba w jednym z nich był ten Desert Eagle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodnik pomógł. Znalazłem wejście do podziemi przez studzienkę. Najlepsze jest to że sprawdziłem wcześniej dosłownie wszystkie studzienki oprócz tej, która prowadzi do podziemia. To się chyba nazywa klątwa rosyjskich modów przeciwko polskiemu graczowi :D. Znalazłem też broń dla freemana, chociaż było strasznie ciężko. Anomalia na anomalii, promieniowanie o niebotycznym poziomie. Trafiłem też na misję, która prowadzi do lokacji, do której nie ma na razie wskazanego przejścia i to już mi się nie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie tym razem odnośnie misji z oznaczaniem pseudogiganta na Agropromie za pomocą strzału z igłowca. Ponieważ nic nie znalazłem na ten temat na forum (czyżbym tylko ja miał z tym problem?) to postanowiłem poprosić o poradę. Problem polega na tym, że strzeliłem celnie już chyba z 10 razy do niego, w tym z bardzo bliska i nie pojawia się żadna informacja o dokonaniu oznaczenia. O co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam specjalne igły z nadajnikami, które dostałem razem z karabinem. Giganta już zastrzelili stalkerzy i chyba już jest po zabawie... Na szczęście mam twardego save'a to zrobię jeszcze jedno podejście. Może tych igieł trzeba mu poprostu więcej wstrzelić, chociaż nie wiem czy to ma sens i czy o to chodzi.

No i wstrzeliłem mu tych igieł chyba ze 30 i dalej nic. Celowałem w rożne miejsca, ogon, łapy. Rozejrzałem się też po całym Agropromie, czy może nie chodzi o jakiegoś innego pseudogiganta. Jest napisane że to ma być "czerwony pseudogigant" Ten na czerwonego raczej nie wygląda, no ale co z tego jak innego już nie ma. Skończyły mi się pomysły...

Znalazłem skurczybyka! Był w północnej części lokacji, tam gdzie chyba nigdy do tej pory nie było potrzeby zaglądać. Wystarczył jeden strzał.

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy mogę prosić o jeszcze jedną pomoc? Rozpocząłem grę jeszcze raz od początku. Tym razem gram w wersję z patchem z 23.02.2018. Utknąłem na misji dla Freemana z Baru, dla którego trzeba znaleźć pistolet zagubiony w budynku pełnym anomalii, zlokalizowanym w Dziczy. Niestety nie umiem go tam znaleźć. Przeszukałem już chyba wszystkie kąty tego budynku wraz ze skrytkami jakie tam istnieją, a broni nie ma. Czy jest możliwe, aby w zależności od wersji patcha obiekty, których szukamy znajdowały się w różnych miejscach? Czy może jednak źle szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem. Dzięki. Ale chyba nie uwierzycie co ja wcześniej zrobiłem. Ustawiłem sobie save'a stojąc dokładnie w miejscu, gdzie leżała skrzyneczka z pistoletem, obrócony tyłkiem do niej i z tego miejsca robiłem wypady do kolejnych pomieszczeń domu, za każdym razem pomijając punkt wyjścia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zawracanie głowy, ale znowu gra zafundowała mi że tak powiem kopa w twarz przez głupi przypadek i zupełnie nie z mojej winy. Robiłem jedną z misji dla profesora Sacharowa. Gdy już z trudem uzbierałem potrzebne przedmioty i odwiedziłem potrzebne miejsca i osoby, to tuż po sfinalizowaniu misji w pewnym momencie spróbowałem pomóc  stalkerom obozującym przy bunkrze obronić się przed snorkiem i przypadkiem chyba gdzieś drasnąłem jednego z nich. Spowodowało to, że wszyscy stalkerzy nagle stali się moimi wrogami i zaczęli do mnie strzelać. Cała mozolnie wykonywana misja przepadła przez taki głupi przypadek. Proszę powiedzcie mi co mam zrobić. Czy mam może wyj*bać komputer przez okno? Bo chyba to wypadałoby w tej chwili zrobić... Czy może da się w jakiś sposób zmienić nastawienie tych stalkerów do mnie? Jakiś wpis w pliku? Jakaś komenda? Nie zamierzam teraz jak idiota robić tego wszystkieo jeszcze raz od początku...

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się z tego wybrnąć. Na szczęście nie było aż tak dużo odrabiania, ale takie sytuacje naprawdę powodują że chce się wyjść z siebie... Tymczasem trafiłem na inny problem. Jest misja, gdzie mamy przekazać pojemnik z artefaktem od docenta Krugłowa z Jantaru do Sidorowicza. Po drodze przychodzi wiadomość, żeby zajrzeć do stalkera, który znajduje się w domku na Kordonie niedaleko "rezydencji" Lisa. Trzeba mu dać gotówkę, czy coś w tym stylu i jest to jakiś rodzaj zasadzki, w którą mamy wpaść zgodnie ze scenariuszem. (pamiętam z gry w wersję z starszym patchem) Gdy podchodzę do niego, to w opcjach dialogu jest tylko "Do zobaczenia!" Czy może tak ma być, czy coś jest namieszane przeze mnie w kolejności wykonywania misji i stąd taki rezultat? Taka sama sytuacja jest z gościem z Mrocznego parowu, któremu mamy dostarczyć 5 puszek piwa. Zbieram wszystkie piwa, dostaję wiadomość o zebraniu kompletu, a dialogu, zeby je wręczyć zleceniodawcy też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz może masz za mało kasy przy sobie? I dialog się nie pojawia. I to jest kant, nie pamiętam ale mi się coś kojarzy, że ja go chyba zabiłem w którejś wersji i powiadomiłem Sida o tym naciągaczu.

 

A co do piw to może masz nie te co trzeba bo były też takie specjalne co np ze dwadzieścia czy 30 zdobywało się w x18 w lodówce na dole labu co się walczy z pseudogigantem, chyba Dan 20 takich żądał na przykład.

Ewentualnie jeśli masz te potrzebne może jakiś błąd i nie pięć chce tylko więcej. Albo coś jeszcze.

@edit 

@chszarz jeszcze takie info z tematu op 2.1. To chodziło o jakiś Łowców.

Cytat

Piwo - namiar na TO piwo daje Żyła podczas questu na broń mysliwego. Schowek na Kordonie . Jeszcze inne piwo będzie potrzebował Dan na Bagnach - znajdziesz je w X18 w lodówce( w kartonie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Olałem tego naciągacza i bez problemu oddałem skrzynkę Sidorowi. Jestem już spokojny, że scenariusz uwzględnia taką opcję i nie będzie niespodzianek. Faktycznie brak dialogu był spowodowany tym, że miałem za mało kasy. A co do piwa to, na razie się nie będę spinał bo to jest misja poboczna. Najważniejsze że nie jest to efekt zepsucia czegoś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.