Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czy mogę prosić o jeszcze jedną pomoc? Próbuję znaleźć książkę dla gościa z pieczary o ksywce Górnik, która ma być gdzieś w Zapomnianym Lesie. Znalazłem miejsce, które według opisu może być tym właściwym, tzn. trzy duże kamienie, przy nich szkielet a pomiędzy kamieniami skrzynka. Spodziewałem się, że w skrzynce może będzie książka, ale nie ma. Widziałem też na forum wątek o tym, ale obrazek już nie istnieje ze względu na upływ czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To zupełnie inne miejsce niż to, które podają namiary dawane przez grę. Jak niby człowiek miałby to znaleźć?? Naprawdę nie lubię takich rzeczy w modach i dziwie się jak autorzy mogli takiego babola wypuścić. I druga rzecz - mam jeszcze pytanko jak nazywa się w spawnerze "skarb z pieczary", który trzeba tam znaleźć? Po pieczarze krążą pijawki, które można zabić wystrzeliwując do nich cztery magazynki z karabinu WAŁ. A jest to bardzo silna broń. Nie zamierzam kopać się z koniem i tym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko z pamięci: "Miejsce na obrzeżu lasu, gdzie są szkielety zastrzelonych ludzi, w pobliżu strąconego helikoptera. Są tam dwa lub trzy kamienie." Helikopter znalazłem mniej więcej pośrodku lokacji, biorąc pod uwagę kierunek wschód-zachód i jakieś 20% długości północ-południe licząc od północnego brzegu. Są tam też formacje kamieni, które mogą pasować opisem. Za to trochę dalej od helikoptera jest ta skała z szkieletem i skrzynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem metodę na pijawki. Karabin z magazynkiem bembenkowym na 100 szt. amunicji plus naboje przeciwpancerne. Do pokonania jednej było potrzebne 60 strzałów z bezpośredniej odległości. Moim zdaniem jest to przesada, żeby nie powiedzieć idiotyzm.... Drugi moim zdaniem idiotyzm to lokacja zwana pieczarą. Chodzę już tam chyba drugą godzinę, szukając przedmiotu dla Górnika i nie jestem w stanie go znaleźć. Byłem już chyba po 20 razy w tych samych miejscach, zaczynam już znać układ na pamięć, a do potrzebnego przedmiotu nie jestem w stanie dotrzeć. Pozwolę sobie ponowić pytanie: czy w spawnerze da się znaleźć przedmiot potrzebny dla Górnika i jak on się tam nazywa? 

P.S. Chyba już odkryłem problem pieczary, polegający na tym, że krążę w nieskończoność po pewnym zamkniętym obszarze. Postanowiłem włączyć tryb "demo record" i po prostu przejść kamerką przez ścianę w miejscu, gdzie zgodnie z tym co pokazuje minimapka powinno być przejście dalej. Okazało się, że jest tam nowy korytarz, w którym chyba nigdy do tej pory nie byłem. Myślałem do tej pory, że przejście, jakie pokazuje minimapka znajduje się na innym poziomie - wyżej lub niżej, a obraz tylko nakłada się na obraz korytarza, którym do tej pory chodziłem. Nie wiem już w ogóle w takiej sytuacji co jest grane i jaka jest i czy w ogóle jest jakaś metoda na poradzenie sobie z tą lokacją. A może da się w jakiś sposób odblokować takie fejkowe przejścia? I czy w ogóle wypełnienie zadań w tej lokacji jest konieczne do tego, aby dalej grać w tego moda, bo być może nie potrzebnie toczę walkę z wiatrakami :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz Mmm Pieczara jak ja tej lokacji nienawidzę :)

I to jeszcze ktoś dał tą mapę już na samym początku moda i pomyślał, że to dobry pomysł.

I tak ta lokacja ma takie "anomalne" miejsce, że jak idziesz to w jednym miejscu przechodzisz tak jakby na inny poziom ale jak obrócisz się za siebie to wtedy za tobą jest ściana i tą samą drogą nie wrócisz.

Ta lokacja wkurza wielu, że nawet powstało takie ułatwienie w jej przechodzeniu ;)

image.png

Możesz sobie podmienić minimapę w grze, linki dla Ns 2016 ogsr i dla zwykłego Ns 2016. Przed podmianką dla pewności zrobić kopię bezpieczeństwa oryginału jakby co.

 

Ps. Później jest jeszcze w grze jakieś zadanie ze skarbem w Pieczarze więc pewnie jak będziesz chciał je zrobić to jeszcze kiedyś do niej zawitasz.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie kolejny raz... :) Mam jeszcze jedno pytanko. wiem że temat był już poruszany na forum, ale jedynym wyjściem było podstawienie save'a - a nie bardzo mi odpowiada granie od cudzego. Chodzi o kod do drzwi w Labiryncie, skąd mamy uwolnić więźnia Monolitu. Mam kod z notatnika od wartownika, ale drzwi nie otwierają się. Jeśli dobrze rozumiem, to trzeba coś przerobić w pliku .sav, tak żeby działało. Jak trzeba, podrzucam pliki z zapisem. Proszę o pomoc.

jerzoszczur.sav jerzoszczur.dds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tematu pieczary. Załatwiłem sobie za pomocą spawnera mapę tej lokacji i tam, gdzie według niej powinien być skarb, który mamy znaleźć dla Górnika niestety nic nie ma. Jest tylko anomalia. Nie ma też innych poziomów, które mogłyby się nakładać na szkic na mapie (sprawdziłem latającą kamerką), Czy to jest w ógóle dobra mapa? Nie dziwię się też że chodzilem tyle czasu po tej lokacji w kółko bez skutku, nie mogąc tego znaleźć... W związku z tym mam pytanie o co chodzi? Czy to jest może misja typu "poczekaj nie teraz"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbu szukamy dla Łysego z Baru. I jeśli z nim nie pogadasz to go na mapie nie będzie. Mapa ma zamykające się ściany ale jest do ogarnięcie. Kluczem jest zejście na dół albo pochylnią albo po drabinie i rozpoznanie dolnego poziomu. Pieczara tylko na początku wydaje się trudna tak naprawdę jest spoko lokacją.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zadanie z sejfem i szkatułką dla Górnika, z tym że potrzebne przedmioty znalazłem w końcu w spawnerze. W skrócie mówiąc miałem już dość bezowocnego błądzenie po labiryncie. Zadanie zostało zaliczone. Skarbu w pieczarze dalej nie ma.

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz skarb powinien być w dzbanku, który trzeba rozbić, a dzbanek stoi w miejscu gdzie są anomalie spalacz i kościotrup, leży gdzieś koło szkielecika.

image.png

Wyczytałem też, że potrafi wpaść w tekstury i czasem trzeba było wejść na lokację kilka razy żeby się pojawił. Tylko wczytywać zapis z przed wejścia do pieczary, a nie autosave.

Ale jest druga sprawa coś mi się przypomina, że ty grasz na niskich ustawieniach grafiki, a wtedy nie pojawiały się niektóre przedmioty questowe i to też może być taki przypadek.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Wreszcie znalazłem. Było tam, gdzie napisałeś. Zawsze omijałem to miejsce albo przeskakiwałem bokiem żeby nie wpaść w anomalię. Jak mogłem nie wpaść na to że skarb może być ukryty właśnie pomiędzy anomaliami... A swoją drogą mapka ze spawnera pokazywała zupełnie inne miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.