Skocz do zawartości

Wymarzony S.T.A.L.K.E.R. 2


Gość

S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie...  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie...

    • Niewart splunięcia;
      0
    • Zagram, to zobaczę;
      14
    • Nieważne, dajcie mi już zagrać!!!
      5
    • Czekam, ale z niepokojem;
      9
    • Mam zaufanie do GSC, będzie dobrze;
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Z ostatniej naszej produkcji płynie mądrość na temat tego, jaki S2 miał być dekadę temu. Z kolejnej popłynie inna - jaki (rzekomo?) będzie. A mnie najbardziej interesuje, jak to widzi społeczność, więc oprócz ankiety macie jeszcze jedno zadanie:

Jaki jest S.T.A.L.K.E.R. 2, którego chcecie?

Nie ma zasad, możecie popuścić wodze fantazji i prezentować nawet najbardziej absurdalne pomysły lub wręcz przeciwnie - pisać realistyczne scenariusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój idealny S.T.A.L.K.E.R. 2 ? Ciężko powiedzieć. Dzięki modom poznaliśmy już wiele scenariuszy,które śmiało mogły by się nazywać oficjalną drugą częścią i to nie ważne czy będące kontynuacją trylogii czy poboczną historią mającą niewiele wspólnego z fabułą trylogii. Chętnie zobaczyłbym kontynuacje historii Pawła Striełoka,ale mogłaby być to opowieść zupełni nowej persony,w której wplecione są znane postacie lub wątki poprzednich części gry.

Nie musi być to kolejna historia ratowania Zony czy świata,moze to być jakaś zwykła przyziemna historia z wieloma wątkami pobocznymi z jakimiś nieprzewidzianymi twistami i będzie dobrze :D

Chciałbym zobaczyć czy uda się przenieść klimat gry na nową technologię i czy atmosfera na tym nie straci. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do X-Ray więc nie będzie to łatwe zadanie. 4A engine znany z METRO byłby idealnym wyborem wg mnie,bo w ruchu widać,że bardzo blisko mu z klimatu do X-Ray. Nie wiem jak się spisze Unreal 4 w tej roli,bo pewnoe ten silnik zostanie użyty,ale póki nie ma konkretów w postaci gameplaya to nie ma co wróżyć z fusów.

Najlepiej jakby historia zabrała nas na znane nam lokacje,dopracowane i dopieszczone z wplecionymi nowymi terenami np leżące jeszcze bardziej na wschód.zachód lub północ od CEA.Doprawić świat kilkoma nowymi anomaliami i mutantami, zasiedlić Zone kilkoma nowymi frakcjami z ciekawym tłem i ich celami. Fajnie jakby w końcu pojawiły się oficjalnie wycięte wcześniej mutanty i frakcje typu Grzech,Czarne Ślimaki,Mroczni Stalkerzy,Wojskowi Stalkerzy. 

Co prawda wszystkie elementy które wypisałem widzimy w co jednym lepszym modzie,jednak tak właśnie powinna wyglądać dobra gra o Stalkerach. Nie trzeba wymyślac koła na nowo czy udziwniać gry na siłę....Ma być przede wszystkim KLIMATYCZNIE jak w poprzednich częsciach.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego bym chciał Stalkera 2....:

- fabuła: nieważne czy byłaby kontynuacją oryginalnej trylogii czy przedstawiała nową historię - ma być po prostu dobra. Chcę, żeby mnie zmuszała do myślenia nad tym, co robię. Chcę, żebym kwestionował podjęte wcześniej wybory. A przede wszystkim chcę, żeby było kilka zakończeń i żeby żadne nie było do końca dobre.

- mechanika/gameplay: generalnie taki, jaki był w trylogii, tylko tu i tam dodane parę rzeczy i niektóre mechaniki bym ulepszył. Nie miałbym nic przeciwko możliwości wyboru klasy na początku gry, które to klasy brały by swoje nazwy ze skrótowca S.T.A.L.K.E.R.. I tak na przykład: S - Scavengers - możliwość lepszego wykorzystywania "odpadków" typu części broni, mutantów, T - Trespassers - możliwość ukrywania przedmiotów w inaczej niedostępnych miejscach (tak przy sobie jak i w np. skrytkach), A - Adventurers - większa wytrzymałość i maksymalny udźwig, L - Loners - łatwiejsze zdobywanie reputacji wśród frakcji, K - Killers - lepsze posługiwanie się bronią naszej postaci,  E - Explorers - łatwiejsze znajdywanie schowków czy artefaktów, R - Robbers - możliwość okradania innych NPC jak i schowków.

To są tylko moje propozycje, jak by to mogło wyglądać

Kolejna rzecz dotycząca gameplayu: mniejszy nacisk na walkę, większy na eksplorację. Nie chcę, żeby ta gra była kolejną tępą sieczką dla niewyżytych dwunastolatków.

- uzbrojenie: moim zdaniem oryginalna trylogia ma idealną ilość broni i takową bym chciał zobaczyć w S2, ewentualnie zastąpić niektóre bronie ich właściwymi odpowiednikami - np. AKS74 na AK74M, LR300 na M4 itp. Jedyne czego tam brakuje to rozwiniętego systemu ulepszeń i większej ilości dodatków możliwych do instalacji na broni. Jakość, a nie ilość.

Kolejna rzecz: dostępność. Chcesz mieć takiego G36 czy F2000? Nie ma problemu, ale MUSISZ złożyć zamówienie u odpowiedniego handlarza, który może ci takiego gnata sprowadzić do strefy. W większości dostępną bronią ma być wszelaki post-radziecki szmelc typu AK, lepsze egzemplarze dostępne wyłącznie przez zamówienia (coś jak unikatowa broń u Żwawego w COPie). Nie ma być powtórki z Elektrowni i Sarkofagu z Cienia Czarnobyla, gdzie co drugi NPC miał F2000 albo G36. O Gaussach to już nie wspominam :D

- kwestia wizualna: generalnie, to żeby tylko trzymało klimat oryginałów. A, i jeszcze trochę więcej zieleni by mogli dać, ale jak będzie szaro, buro i ponuro to przeżyję.... albo zmoduję, w końcu to ma być UE4 ;)

- ALife: nie ma ALife = nie ma Stalkera. Chcę, żeby NPC były wolne w 110% w tym, co robią. Niech handlują, robią wypady na artefakty, polują na mutanty, biorą zlecenia i zadania, zbierają się w grupy, niech "zwiedzają" bardziej strefę....

- interakcja z postaciami: chcę, żeby była bardziej rozwinięta aniżeli w trylogii: możliwość przyłączenia się do danej postaci, więcej opcji handlu, możliwość nabycia informacji. A przede wszystkim to żebyśmy my i dana postać mieli więcej do powiedzenia aniżeli w oryginałach, gdzie mieliśmy dosłownie kilka opcji dialogowych (z czego jedna to pożegnanie :D), a 5 różnych gości mogło nam powiedzieć tą samą historię :P

Na obecną chwilę to wszystko co mi przyszło do głowy. Jak jeszcze coś mi się przypomni to będzie następny post :)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Boję się, że dostaniemy jakiś mix kooperacyjny z dodatkami online i mikrotransakcjami. Dzisiejszy rynek gier rządzi się nieubłaganymi prawami, gdzie obowiązkowo wszyscy musimy grać razem i łożyć pieniążki na skórki/premium/dlc, ale z drugiej strony Metro Exodus pokazało, że jednak da się zrobić dobrą grę single player.

Czego bym chciał? Wiernego odwzorowania Strefy + tereny wschodnie, zachodnie i północne, dobrej fabuły i sporej ilości gadżetów oraz interakcji (rozpalanie ognisk, rozstawianie obozów, etc. etc.) + naprawdę dużego poziomu trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas, to zawsze zaczynamy gdzieś na południe od CEA i drogi GB prowadzą na północ. A przecież po awarii, całe skażenie zostało wiatrami niesione właśnie na północ, a nie na południe. I skażonymi zostały właśnie północne obszary od elektrowni. Logicznym więc dla Stalkera 2, byłoby zmienienie kierunku dotarcia do elektrowni na południowy. Zacząć gdzieś na Białorusi lub Rosji i po całkowicie nowych lokacjach przeć do CEA. I przede wszystkim cofnąć się w czasie do 2-3 lat po awarii, kiedy to jeszcze wszystko co napotkamy po drodze nie było w rozsypce i porośnięte samosiejkami.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, najważniejsze jest żeby stalker 2 miał w sobie to coś co miała trylogia... Klimat. Jak wcześniej ktoś wspomniał na nowym silniku może to być trudne z powodu naszego przyzwyczajenia do xray'a, ale miejmy nadzieję, że zrobią co trzeba i gra bedzię biła klimatem z monitora jak cały stalker. 

Jeśli chodzi o fabułę to nie ma znaczenia kto będzie głównym bohaterem, ważne żeby była długa, zawiła, miała pełno zwrotów akcji i żebyśmy mogli mieć na nią wpływ. Żeby nasze decyzje miały jakąś wartość, a skutki - znaczenie. Część historii powinna zostać tajemnicą, nie wszystko musi być wyjaśnione, tak żeby gracz nie dostał wszystkiego na tacy i nie był prowadzony za rączkę. 

Jeśli chodzi o broń to powinno być jej dużo ale jej dostępność już taka nie powinna być. Bajkał, Vintorez, usp I mnie wystarczy... Ważniejsza jest dla mnie ilość modyfikacji (uchwyty, celowniki, tłumiki, kamuflaż), żeby każdy mógł dostosować pod siebie broń. Animacje broni np. przeładowania powinny się zmieniać (tak jak w gunslinger'rze).

Zona powinna być bardziej dzika, drzewka na środku drogi, trawa wszędzie - istny triumf natury. Nie widziałbym problemu w umieszczeniu kilku starych, odnowionych lokacji. Ważne za to jest żeby w Niej się coś dzialo, żeby ludzie chodzili, strzelali do mutantów, szukali artefaktów, przeszukiwali budynki z dopracowanymi animacjami i komendami (szeptem też a nie tylko darcie mordy :D). Dialogi muszą być i czy się chce czytać to czy nie to historii zony nie może zabraknąć, niech w końcu mają nam coś do powiedzenia czy zaproponowania. Dobrze by było żeby mutanty myślały, np. żeby pijawka chwała się przed strzałami i atakowała znowu z zaskoczenia, a nie tylko dzida i zawsze ją prawie widać. Przy okazji nie raz patrzyłem przez lornetę z dziką fascynacją jak snork żre mięsacza i właśnie takich małych smaczków nie może zabraknąć bo mają wpływ na całokształt. Najbardziej chciałbym jednak wprowadzenia mechanizmu walki z kontrolerem jak to ma miejsce w gunslinger'rze (tak, powtarzam się, ale to jest kozak co strifer tam robi i wszystko powinno być w tym stylu zaimplementowane do stalkera 2) żeby spotkanie takiego mutanta było niebezpieczne, a nie wiązało się tylko ze strzałem z granatnika pod nogi. 

Do rozgrywki powinny trafić ciekawe mechanizmy z modów jak właśnie wybór klasy na początku, chowanie artefaktów do kontenerów (byle by nie pojedyńczo (misery no dajcie spokój, reakcja w ołowiu nie zajdzie ;) ). Chciałbym żeby kombinezony dzwoniły przy bieganiu, jakaś sprzączka, plecak cokolwiek... A Egzo... Niech wreszcie syczą te siłowniki... 

Da szto? Chyba wsio... Wszystkim I tak nie dogodzą ale marzyć można :)

Byle by tego nie spieprzyli, bo drugiego podejścia nie będzie... 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciach! Wyniki ankiety traktuję jako wiążące do dnia dzisiejszego, dalej nie będę już śledził tematu chyba, że dla samej dyskusji, jeśli będzie kontynuowana. W przeciwnym wypadku spokojnie można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • apg2312 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.