Jump to content

Relikty przeszłości - Zapomniane Fora


Recommended Posts

Wszyscy doskonale wiemy, że do dnia dzisiejszego przetrwały jedynie dwa fora poświęcone stalkerowi w naszym kraju. Jednak po wydaniu SHOC było ich znacznie więcej. Niestety nie przetrwały one próby czasu, a wielu z nas zupełnie o nich zapomniała. 

Udało mi się stworzyć listę tych forum. Ot.. Ciekawostka dla potomnych. 

"Jantar"

100.jpg

Data powstania... Prawdopodobnie luty 2009. 
Ostatni post... Prawdopodobnie końcówka 2010. 
Liczba użytkowników: 185
Postów: 3026

"Laboratorium X-21"

www.kizoa.com_kizoa_2019-05-29_17-26-05.jpg

Data powstania... Prawdopodobnie początek 2009.
Ostatni post... Prawdopodobnie 13 lipca 2010.
Liczba użytkowników: 422
Postów: 10330

"StalkerUniverse"

4431.jpg

Data powstania...Styczeń 2013
Ostatni post... Grudzień 2017
Liczba użytkowników: 79
Postów: 5096

Oczywiście forum poświęconym Stalkerowi było więcej. Niestety przepadły już na zawsze. Były to między innymi...
Bar 100 Radów - Założycielem był @danieldino oraz @LordDino. To właśnie z ich forum nastąpiła fuzja z naszym. Data powstania 100 Radów ? Hm.. Ciężko określić.. Prawdopodobnie sam początek 2010. 
StalkerFunday.Pl - Kompletnie nic nie wiem o tym forum. Nie przypominam go sobie. Jednak na portalu " Laboratorium X-21 " widnieje to tajemnicze forum jako ich partner. Strona się już nie wyświetla i chyba nigdy nie dowiemy się czegoś więcej.

Wydaje mi się, że dobrnęliśmy do końca. Jak widać nasze forum prosperuje świetnie pomimo upływu lat. Kto wie.. Być może S2 sprawi, że powstaną nowe fora..

 

 • Cool 5
 • Positive 4
Link to comment
Share on other sites

Stalker Universe....Byłem zarejestrowany na tym forum, było to gdzieś w 2014, w czasie gdy się rejestrowałem też na stalker.pl. Potem dopiero trafiłem na to jedyne, najlepsze stalkerteam.pl  jak zacząłem grać w mody i jestem tu do tej pory. Bardzo fajny kawałek historii, także dzięki za wspominki @Agrael

 • Positive 6
Link to comment
Share on other sites

@FeRu
Jak się tak zastanowić to StalkerUniverse posiada ciekawą historię. W końcu wielu naszych userów uczestniczyło w aktywnym życiu Universe, ale kto był jego głównym założycielem oraz jakie były pobudki jego powstania - tego nie wiem. 
Z pewnością tutaj może powiedzieć więcej @apg2312, @cichy, @kondotier lub @pacjent1972, a nawet @vidkunsen. Wydaje mi się, że jednym z założycieli SU był @Papaczos ( ale ręki sobie uciąć nie dam  ;) 

@Anton Gorodecki
To oczywista oczywistość, ale z tego, co kojarzę to paru się ich tam ostało i dyskutują między sobą o tym, co jedli na śniadanie obiad i kolację. Wiadome jest, że ze stalkerem nie mają wiele wspólnego. 

 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

X-21 istnieje (co prawda ze stalkerem nie ma już praktycznie nic wspólnego) ale wchodząc tam sugeruję odłączyć mózg. :D

Z tego co pamiętam to SU ostatnimi laty zarządzał cichy, a papaczos też był chyba właścicielem, ten drugi chyba stracił zainteresowanie i forum umarło, potem tu było podpięte.

 • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, Agrael napisał:

kto był jego głównym założycielem oraz jakie były pobudki jego powstania

Pomysłodawcą, założycielem i właścicielem SU był @Papaczos, forum powstało, jak @Papaczoswszedł w konflikt z @malakasem ;)

Ponieważ poza tym nie było żadnych konfliktów, sporo userów ze StalkerTeam było jednocześnie zarejestrowanych na StalkerUniverse. W tej chwili SU korzysta "gościnnie" z serwera ST, i jest dostępne tylko dla osób mających tam konto.

 • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Agrael napisał:

To oczywista oczywistość, ale z tego, co kojarzę to paru się ich tam ostało i dyskutują między sobą o tym, co jedli na śniadanie obiad i kolację. Wiadome jest, że ze stalkerem nie mają wiele wspólnego. 

Skoro o moich ulubieńcach mowa :005: 

Koledzy, zaszła u nich pojęciowa pomyłka administracyjna. Pod wpływem dość często ostatnimi czasy używanych w mediach określeń stalker i stalking, ich naczelny admin doszedł do wniosku, że stalking to taka bardziej popularna forma stalkerki i zachęcił swych userów do aktywności w tym kierunku. Na razie - prawdopodobnie - efektem jest wejście w bliższy kontakt z organami ścigania pewnej liczby użytkowników tego portalu. Do momentu wyjaśnienia pomyłki, co może potrwać tyle, ile trwało zniesienie dogmatu o nieomylności papieża, liczba userów będzie się systematycznie zmniejszać.

A poważnie - ciekawy, taki "historyczny" temat. Niejednokrotnie przeglądając profile userów zastanawiałem się, co się z nimi stało, dlaczego zrezygnowali z aktywności na forum, jak potoczyły się ich dalsze losy w Zonie, bądź poza nią. Ale... Życie toczy się dalej.

 • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem zgodnym człowiekiem, więc nie przeszkadzało mi uczestnictwo na trzech stalkerskich forach równocześnie. Były to stalkerteam, stalker i stalkeruniwerse.

Ale przeszkadzało to pieniaczom, których można było znaleźć na każdym z nich. Zawsze znalazł się taki, który uważał się za alfę i omegę, półboga wszechmogącego. Sam na własnej skórze tego doświadczyłem. Do tego stopnia, że zwykły użytkownik straszył mnie zbanowaniem jak forum nie opuszczę. A tylko dlatego, że zrobione tłumaczenie wstawiłem na dwóch forach jednocześnie.

Ale również byli tacy, którzy uważali że jeśli on jest skonfliktowany z jakimś forum, to wszyscy wokół powinni też takimi być. Chyba rok temu była ostra wojna z ważnymi użytkownikami stalker.pl, którzy pojawili się na naszym forum. Również i ich starano się przepędzić. Dobrze że strzelano ślepakami i jak one się skończyły, zwaśnieni pozostali na swoich podwórkach i jest spokój. Mam nadzieję, że tak pozostanie, bo główny pieniacz naszego forum został zdyskwalifikowany.

 • Positive 4
Link to comment
Share on other sites

@kondotier No nie tylko na forum o tematyce stalkera tak jest. Niestety dzieje się tak w każdym przypadku jak jest jakieś 2-3 większe fora o zbliżonej tematyce.

Nie wiem, czy to taka nasza mentalność czy faktycznie każdemu odbija palma jak ma chociaż odrobinkę wirtualnej władzy i kreuje się na jakiegoś forumowego guru.

Taki samozwańczy guru oczywiście będzie wywierał wpływ na każdego na forum by nienawidzić z zasady tych sąsiedniego forum i będzie wmawiał wszystkim, że to oficjalne stanowisko i powstaje taka samonakręcająca się spirala nienawiści, gdzie userzy z jednego forum nie trawią tych z drugiego forum, ale sami nie wiedzą nawet dlaczego :D

Ja też doświadczyłem podobnych nieprzyjemności jak byłem aktywny na forum o tematyce meteo, ale to dłuższa historia.... której finał był bardzo podobny.

 • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

Kondotier - wspomniany przez ciebie "problem" po prostu zlekceważyłem i nie zwracałem na tenże "problem" uwagi bo: do byka nie podchodzi się z przodu, do konia z tyłu a do idioty wcale.

Najbardziej "problem" się wściekł jak mu nawinąłem, żeby się nie męczył bo jego się nie liczy. ;) :biggrin:

 • Positive 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.