Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zadanie "Dziecięca lalka" i na "południowym wschodzie , od stacji benzynowej w wąwozie" mam znaleźć lalkę. Sęk w tym, że wąwozy są po obu stronach - patrząc w kierunku drogi/wyjścia na Kordon nie wiem czy szukać na lewo czy na prawo.

Znalazłem lalkę i jednocześnie błąd w opisie (może celowy w podpowiedzi) - jeżeli będąc na stacji patrzę na północ to po prawej stronie mam wschód więc powinienem iść i szukać  w wąwozie na prawo; tymczasem lalkę znalazłem w wąwozie po lewej stronie a więc od stacji na północnym zachodzie. ?!?  Błąd w tłumaczeniu czy co ?

A poniżej na zdjęciach mam już zgodność kierunków - patrząc na północ obydwa kompasy na górze mają niebieskie strzałki/trójkąciki. Wnioskuję z tego, że aby ustalić prawidłowo kierunki geograficzne najpierw trzeba ustawić się "twarzą na północ wg, mapy" .

ss_mirek_02-03-23_12-09-53_(l04_darkvalley).jpg

ss_mirek_02-03-23_12-09-49_(l04_darkvalley).jpg

Edytowane przez mirzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal Przyjrzyj się dobrze kompasowi minimapy na zrzucie z dystrybutorami. Patrzysz na południe, które kompas pokazuje niebieską strzałką. Ale jak obraz lekko powiększysz, to na tej niebieskiej strzałce zobaczysz wkomponowaną literę S (south) . A na czerwonej pokazującej północ, będzie litera N (north). Chyba minimapę robił ktoś, kto mieszka na południowej półkuli ziemskiej.

Na zrzucie mapy kolory są odwrotne. Niebieski na północ, czerwony na południe, czyli tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 18:42, kondotier napisał(a):

@mirzal  A tak ogólnie, to jak Ci idzie z ciągnięciem fabuły? Chyba nie nastręcza trudności.

Wspomogłem się trochę (cziterka) na początku tzn. gdy zorientowałem się, że autor moda zbyt wysoko zawiesił poprzeczkę (tak wysoko, że chwilami nie chce sie skakać 😉 ). Na razie wątek "Korona Farciarza" opanowany i idzie na bieżąco, wątek "Utracona twórczość" idzie najgorzej, a "Szary fotograf" średnio - dopiero niedawno zorientowałem się, że schowki do tych wątków na lokacjach spawn-ują się dopiero po gadce/podpowiedziach z odpowiednimi postaciami.

Do Poradnika: Wziąłem od Mruka na MW zadanie "Trzy orzeszki dla Kopciuszka" i znalazłem wszystkie trzy schowki całkowicie samodzielnie (wreszcie chociaż raz !), bez żadnej pomocy. Mruk podpowiada aby szukać wg. schematu: metal, drzewo,  dach chyba w dowolnej kolejności. 

Metal to ogromny metalowy zbiornik na wieży ciśnień, drzewo powalone i dach to właściwie strych.

metal.jpg

metal mapa.jpg

drzewo.jpg

drzewo mapa.jpg

dach.jpg

dach mapa.jpg

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal To pomyśl, jak grało się mnie i jeszcze kilku innym, kiedy nie było żadnego poradnika, a sposób ukrywania schowków, dokumentów i przedmiotów był całkowicie nieznany. A mimo tego moda przeszliśmy. Trudność natchnęła myślą zrobienia poradnika z "obrazkami" . Nie wszystko może w nim jest, bo może niektóre zadania, choćby jak te "Trzy orzeszki", uznaliśmy za tego nie wymagające. Przecież i Ty sam je znalazłeś.

I jeszcze jedno. Pilnuj zasady forum i na widoku wstawiaj tylko 2 zrzuty. Pozostałe do spojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, bo Outfater odnalezienie wszystkich schowków graniczyło momentami z cudem. Trzeba było polegać na innych grających osobach oraz ich wpisach, czasami szukać też filmów na YT. Mnie osobiście największą trudność sprawił wątek utraconej twórczości i nawet w tej sprawie pisałem na forum AMK, bo nie byłem w stanie samodzielnie odnaleźć notatek na Bagnach, ale koniec końców się udało. 

Ciężko również było w Zapomnianym Lesie. Na tej lokacji jest dużo notatek i z tego, co pamiętam, to jedno ze zdjęć z wątku Szarego Fotografa. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba się poddam 😞  Nie mogę wyciągnąć/otworzyć schowka w skrzyni przez szparę, a dojście do skrzyni jest blokowane innymi skrzyniami (to tam na Wysypisku gdzie bandyci przy ognisku za Złomowiskiem). Zmiana "głębokości" niskiego przysiadu nie pomogła. Jeśli jest taka możliwość to wlazłbym do skrzyni ale nie znam komendy w konsoli na"latanie"/przenikanie przez ściany.

Widziałem na filmiku, że da się otworzyć schowek po odpowiednim ustawieniu się pod odpowiednim kątem - mi się nie udało; może zwiększyć ustawienie odległości z jakiej otwiera się inwentarz przedmiotów i ludzi/mutantów ? ale w którym pliku i jaką komendę też nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirzal Nie ruszaj przysiadu, bo to jeszcze bardziej pogarsza sprawę. Ze zmienionym, na pewno nie trafisz na punkt otwarcia.

Wejście do skrzyni też nic by nie dało, bo wtedy plecaka nie ma. Jedynie cierpliwość przy skrzyni, da rezultat. Trzeba do skrzyni podchodzić kilka razy, bo tekstury koło niej, choć niewidoczne, to potrafią GB ustawić nieprawidłowo. A że się da ten schowek otworzyć, to dowodem są ci co moda przeszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.03.2023 o 23:03, Agrael napisał(a):

Widzę, że @kondotier mnie wtedy poratował i podał lokalizację termosu, jak i notatek - KLIK

Z treści znalezionej notatki prof. Burko wynika, że trzeba szukać jeszcze plecaka/schowka - gdzie ? ... żaden filmik tego nie podpowiada 😞 

Przy okazji dodam, że dziwnie (pod względem technicznym) ten mod jest zrobiony. Np . w zadaniu na przyniesienie arta i dokumentu niejakiemu Sklerotykowi vel Otępiałemu na Bagnach owego dokumentu (leżącego pod barakiem) za cholerę nie widać w ustawieniach wideo na oświetleniu statycznym. Po zmianie oświetlenia na pełne dynamiczne dokument się ukazuje jak wyciągnięty królik z kapelusza. Dodam, że mnie to osobiście wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście przypadki, że kwestowe schowki nie spawn-owały się ? Co może być tego przyczyną ? Nie mogę znaleźć schowków , które w podpowiedziach/filmikach inni widocznie mieli skoro zmieścili instrukcje znalezienie. Konkretnie mam problem: 1\ ze schowkiem przy wejściu do x16 (powinien być na lampie ulicznej lub za drzwiami na klatce schodowej) i ze 2\ schowkiem przy wejściu do szpitala - namiar daje Mongoł i bez schowka zadanie na odnalezienie Arlekino stanie w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Agrael napisał(a):

@mirzal

Ja takiego przypadku nie miałem. Jak rozumiem namiary na te schowki otrzymałeś? Schowek Mongoła jest chyba tylko jeden: 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Ja korzystałem z tego poniższego i no właśnie - już sam nie wiem z którego "Poradnika" korzystać ?!? :{ 

 

 

Edytowane przez mirzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@kondotier

W logsach jest tylko jeden plik o nazwie xray_admin. (admin to nazwa mojego użytkownika)

Na samym końcu jest tylko jeden fatal error pomimo wielu wylotów gry:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 342
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'wpn_hk416'
 

Informacja od systemu:

 

qwr3wr.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. @kondotier
Gra nie może znaleźć wskazanej sekcji, albo z jakiegoś powodu jej w ogóle nie ma, albo wkradła się literówka. Potem rzucę okiem na pliki spolszczenia.

@Starika.. Dodałeś ten Patch 0.23? Albo konkretniej - co z niego dodałeś? Podobno zawartość folderu scope 4x3 naprawia błędy w sekcjach.

Można by wstępnie pokombinować, po pierwsze sprawdź w folderze gamedata\config\weapons, czy jest tam plik w_36.ltx, który w piątej linijce zawiera [wpn_hk416]. Jeśli go w ogóle nie ma, to może nie zaszkodzi wrzucić - w_g36.ltx
Kolejna możliwość - w pliku gamedata\config\misc\unique_items.ltx odszukaj pod koniec takiej linii:
[wpn_g36_arena]:wpn_g36;
i zamień na:
[wpn_g36_arena]:wpn_hk416;

Zobacz czy coś z tego pomoże, pamiętaj tylko, żeby zrobić sobie kopię zapasową save'ów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.