Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przejście z Ca1 do Prypeci do Mahona po zrobieniu  sarkofagu wylot do pulpitu 

czy da się to obejść 

cofnąłem się na lokację wcześniej i nic nie pomaga 

FATAL ERROR
 [error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CIni_IdToIndex<1,struct COMMUNITY_DATA,class shared_str,int,class CHARACTER_COMMUNITY>::GetByIndex
[error]File          : e:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrgame\ini_id_loader.h
[error]Line          : 147
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : item by index not found in section game_relations, line communities

takie coś znalazłem ale nadal nie wiem jak naprawić - reinstalacja?

Linia 147


Powód :

Wystąpił błąd w pliku game_relations.ltx . Parametr społeczności najprawdopodobniej ma niewłaściwe wartości.

Leczenie :

Sprawdź ten plik pod kątem błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Chyba ciężko będzie to przeskoczyć. Tak się dzieje w wielu modach, gdy przed przejściem z Prypeci na CEA1, Prypeć nie została dokładnie wyczyszczona z wrogich NPCów i mutantów. Teraz któryś n z nich się modowi nie podoba.Czasem pomaga zmniejszenie wartości switch_distance, ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubastalker123 napisał:

gdzie ten parametr się ustawia i na jaką wartość 

Plik znajduje się w ...gamedata/config/alife.ltx Ustaw wartość switch_distance ze 130 na 10 lub nawet 5. Zapisz plik (notatnik lub N++) i uruchom grę. Spróbuj wejść do Prypeci. Po ewentualnym udanym wejściu tam zabij wszystkie mutanty i wrogów. Po tym zapisz grę, wyjdź z niej i przywróć oryginalną wartość parametru switch_distance.

15 godzin temu, kubastalker123 napisał:

takie coś znalazłem ale nadal nie wiem jak naprawić - reinstalacja?

Daj znać czy zmiany w pliku alife przyniosły spodziewany rezultat. Zawsze możesz powtórzyć grę od momentu wejścia do Prypeci.

12 godzin temu, kondotier napisał:

Tak się dzieje w wielu modach, gdy przed przejściem z Prypeci na CEA1

Tak nie dzieje się w WIELU modach. Ograłem już "kilka" większych i mniejszych modyfikacji i jak dotąd nie napotkałem tego błędu. Szukając informacji na jego temat "znalazłem" bardzo ważną poradę autora tej modyfikacji umieszczoną w pliku (w języku rosyjskim) "Wykaz zmian" znajdującym się w sekcji ZANIM ZAGRASZ, PRZECZYTAJ pierwszego posta:

Cytat

Советы по прохождению:
# Очень важно проходить все квесты, игнорирование одного квеста, может привести к недоступности другого. Также не игнорируйте сообщения от "ИИ аддона".  
# Hе сохраняйтесь квиком в каморке Сидора (когда сзади открытые двери), иначе может слететь логика этих самых дверей. Не смертельно, но все же... 
# Прикупите психоделин у Сидора в начале игры - очень может потом пригодиться, и не забудьте ответить на вопрос Толика после принесенного обреза. 
# Перед тем как идти на Агропром первый раз за кейсом, можно на Дикой заглянуть в гости к наймам у сбитого верта - там всегда в наличии "РПГ-7" у одного из них.
# При обмене энергетиков на патроны, игра считает это как употребление энергетика. Поэтому воздержитесь от обмена, если собрались поспать.
# Перед тем как идти на ЧАЭС за "Гауссом", пробежитесь по всем неписям с которыми у вас были квесты - возможно, у кого-то из них есть для вас мини-игра, а патроны как известно, лишними не бывают.  
# Не меняйте локацию, если начался выброс.
# "Эффективная дальность стрельбы" увеличивается с дротиком в 2,5 раза, с жаканом - в 1,5 раза от указанной. Дробь и картечь немного снижают этот параметр.
# Забирайте из тайников все записки, даже если они с нулевой стоимостью, иначе это может привести к невыполнению квеста.
# Не ломайте забор на базе "Свободы" чтобы бегать напрямую. Выиграете 20 сек., а потеряете квесты. 
# Если написано: "первый тайник там-то, второй там-то" - то нужно начинать поиски с первого тайника. Если написано: "думаю, лучше начать с...", то нужно начинать с указанного. Ну а при наличии фразы: "один из тайников..." поиск можно начинать с любого.  
# Необходимо зачистить полностью ЧАЭС-1 перед перед переходом в Саркофаг в квесте на Черных химер. Также необходимо зачистить полностью Припять перед первым переходом на ЧАЭС-1 (будет сообщение от ИИ).
# Обязательно обыскивайте все трупы монстров и неписей, внимательно читайте (и забирайте) все найденные записи. Не игнорируйте приходящие сообщения с розовым текстом отправителя, т.к. всё вышеописанное может быть единственной ниточкой в квесте.
# Рекомендуется не выходить сразу из игры после какого-нибудь значимого действия (закрытие квеста, конец диалога, поднятие квестового предмета и т.п.), а подождать секунд 25-30 ввиду возможного важного сообщения.
# Некоторые квиксейвы в Припяти могут не работать, или работать неккоректно при заходе на данную локацию с Генераторов, учитывайте это.

 

Cytat

Także koniecznie trzeba zniszczyć całkowicie (wrogów czyli NPC + mutanty) w Prypeci przed pierwszym przejściem na CEA-1 (przyjdzie wiadomość od II).

Znajdują się w nim bardzo przydatne porady odnośnie przechodzenia gry nie ujęte w treści #1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem się cofnąć i wystrzelać wszystkie psy q Prypeci - pomogło. Myślałem że zaoszczędzę ammo... 

Gdzie znajd dwa czasopisma dla Kreta.  Mają być na terenie instytutu.  Zadanie Agropromowe czytadła.

 

ok znalazłem.

Edytowane przez kubastalker123
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś  jest nie tak ze Świstem i jego wypasioną bronią.  / Rebus /

Mam wszystko dla niego. Arty oraz pistolety/  /15 beret 15 USP/  i tu kłopot ma być 15 sztuk AKS-74  a jak mam AKS- 74U i chyba to nie puszcza.  Ale nie nie mam AKS-74 mam jeszcze AKC-74.  

Może ktoś mnie oświecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

mam problem z częścią fotografii na Agropromie /koło bagna/ 

porostu nie mogę tego znaleźć a wydaje mi się że dialog był 

o czymś zapomniałem ?

nie mam rozrzuconych kart twórczych na Bagnach - też się pogubiłem w tym zadaniu

proszę o jakąś podpórkę 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Pomogłeś wcześniej dezerterowi w barakowozie na bagienku? Jeśli nie, to plecaka ze zdjęciem nie będzie. Dezerter po przyniesieniu mu wdzianka, po jakimś czasie pojawia się barze, w tej takiej przejściowej przybudówce do hangaru. Wygląda inaczej niż na bagnach. Rozmowa i daje informację. Dopiero wtedy następuje spawn plecaka, pod płotem od strony Jantaru.

A kartki z twórczością pojawiają się dopiero po wykonaniu iluś tam zadań na Bagnach. Opisał to @smox , poszukaj jego wpisu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wreszcie foto Szarego  Fotografa - ale nic mi to nie mówi, co jest na tym zdjęciu ?

a na generatorach error - ma ktoś jakiś pomysł ?

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CRender::texture_load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
[error]Line          : 295
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find texture 'aaz\actor\act_toliń'
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.