Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@DaarMoo  max_weight jest w pliku external.ltx linia 295

@Agrael  Z jednej z wypowiedzi mówiącej, że " na początku moda bez śpiwora można się obejść" wywnioskowałem, że w dalszej grze śpiwór się pojawia w inny sposób. Jak to jest.

I info dla Antona w sprawie wylotów. Ostatnia łatka nie pomogła. Będzie chyba potrzebna nowa gra.

Nałożyłem łatkę, uruchomiłem moda. Ale śpiwór nadal mam w ekwipunku, a wczytany poprzedni zapis spowodował wylot.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Nie sądzę, aby było konieczne stawianie moda na nowo. Łatka przecież przywraca stan początkowy pliku w którym dodano moda.

Jednak on pozostaje w zapisach i trzeba zacząć więc nową grę. Nie odpowiedziano mi, czy w trakcie gry pojawi się sytuacja możliwości snu. Powód tego pytania wyjaśniłem wyżej.

Moda już przeszedłem w wersji oryginalnej, a że ta gra sporo mi przypomniała, nie będę już kolejny raz jej powtarzał.

@leszek Wiem, że grasz bez śpiwora. Jak daleko zaszedłeś? Masz jakiś zapis w barze, po zrobieniu wcześniejszych zadań, a nie zrobionymi jeszcze zadaniami na Dziczy i pójściem do hakera na Jantarze?

Jeśli tak, prześlij mi go na PW. Ewentualnie jak tak daleko nie zaszedłeś, to swój ostatni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szeregowy Killer  Chyba już wiesz, że mod jest spakowany podwójnie. Paczkę zip.7  pobranego moda umieść w zrobionym katalogu na dysku lub partycji nie systemowej i wypakuj 7zip  pierwszy raz w nim ( opcja wypakuj tutaj ). Dostaniesz paczkę spakowaną rar-em. Wypakuj ją rar-em w miejsce docelowe gdzie chcesz mieć moda, wybierając odpowiednią opcję rozpakowania ( wypakuj do ) i wskazując rozpakowywaczowi ścieżkę gdzie ma być.

Wypakuje ci moda do katalogu z czytelną, ale długą nazwą.

Zmieniłem nazwę katalogu, zrobiłem sobie skrót pulpitowy od silnika x64, dałem mu swoją krótką nazwę. Zrobiłem reset komputera i ze skrótu odpaliłem moda. Ruszył z kopyta.

:viva:

@leszek Na Twoim zapisie mod bez śpiwora w ekwipunku ruszył bezproblemowo. Zadania na Dziczy zakończone. Tyle tylko, że przed pójściem na Dzicz, wziąłem jeszcze zadanie od Arniego i wykonałem go jednocześnie z zadaniem na maczetę. Miał przedmioty ten sam bandzior. Ciekawe, czy Tobie mod na to zadanie Arniego da nowych bandytów.

Czytaj jak chcesz.

Spoiler

Ja tych bandytów zabijać nie musiałem, bo zrobili to za mnie mutanci. Tyle, że musiałem trochę poszukać, bo kwestowy uciekł za płot i wlazł w elektrę, z której musiałem go "wystrzeliwać" aby zabrać przedmioty kwestowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy autor miał to na myśli, ale wchodzą pierwszy raz na Dzicz m.in. z zadaniem od Arniego, stalkerów niezbędnych do jego wykonania nie zastałem. Pojawili się przy drugim wejściu. Wot siurpriz. I drugi siurpriz. Schowki z narzędziami dla Azota po otwarciu były puste. Ale tylko wizualnie. Po naciśnięciu - weź wszystko - pojawiały się w plecaku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Jeśli ja nie miałem zadania od Arniego, a ty na Dzicz wchodziłeś z tego samego zapisu, to zadania nie mogłeś mieć. W PDA też tego zadania nie było. Pozbierałem broń mutantów przed Dziczą, poszedłem ją sprzedać, zajrzałem do Arniego i miał dialog o swoich szmatkach. Zadanie pojawiło się w PDA.

A narzędzia zawsze widziałem w tych skrzynkach, wskakiwały do plecaka, ale przy oddawaniu Azotowi ich nie widziałem.

Jednak najważniejszym jest to, że wszystko poszło jak należy.

I mam pytanie. Co stało się z latarką? Nie mogę jej wywołać. Ty ją masz?

Dla tych zrzutów można postawić pytanie, zgadnij jaka to lokacja?

ss_fred_08-06-21_13-55-50_(l08_yantar).jpg  ss_fred_08-06-21_13-59-50_(l08_yantar).jpg

A mgła wypełnia nawet wnętrza pomieszczeń.                   

ss_fred_08-06-21_15-56-47_(l08_yantar).jpg ss_fred_08-06-21_16-09-10_(l08_yantar).jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen nie wiem czy widziałeś ale wersja PL moda jest mocno zmodyfikowana pod względem graficznym itd i spolszczenie jest już w nim zintegrowane, nie ma do pobrania samego spolszczenia. Także @Szeregowy Killer tego co zaproponował @V nie da się zrobić, no teoretycznie może by się dało (inżynieria odwrotna) ale to bez sensu i kupa czasu jeśli by ktoś chciał wyciągnąć same spolszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leszek  Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy u Ciebie działa latarka? Bo na Twoim zapisie u mnie tak latarka, jak i noktowizory nie działają.

Może to, że łatką usuwałem wcześniejsze łatki to spowodowało. Sprawdź mój zapis, czy będą działać u Ciebie.

175 tele dzicz.dds      175 tele dzicz.sav

Bo bez nich dalsza gra nie ma sensu.

I obrazki.

ss_fred_08-06-21_18-10-57_(l08u_brainlab).jpg  ss_fred_08-06-21_19-52-01_(l06_rostok).jpg

ss_fred_08-06-21_20-16-30_(l08_yantar).jpg  ss_fred_08-06-21_20-19-00_(l08_yantar).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nową kumulatywną poprawkę od @Anton Gorodecki, która znajduje się również w #1 poście. 
Strefa Klęski. Nowa Era 2.0 OGSR [ Kumulatywna Poprawka ].7z

Jeżeli chodzi o śpiwór, to pojawia się w ekwipunku kiedy przeklikamy pierwszy dialog z gen. Słowikowem. Pojawienie się go w ekwipunku powoduje automatyczny wylot przy próbie wczytania zapisu. Dodatkowo kiedy zamiast wybrać liczbę godzin snu naciśniemy Wyjdź w menu snu, śpiwór powiela się. Ma to coś wspólnego z Monolith UI. 

W najnowszej łatce zamieniono monologi głosowe Sacharowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leszek Jeśli jeszcze nie poszedłeś na Jantar, to się po nią wróć. Inaczej będziesz miał problemy w X16 ze znalezieniem dokumentów dla Woronina.

Przez jej brak, musiałem skorzystać z wideo poradnika, a i tak miałem z tym problemy w ciemnościach.

Jeśli chcesz, przeczytaj gdzie są.

Spoiler

1. Jak tylko zejdziesz po drabinkach, to z prawej strony na pawlaczu, pomiędzy tymi pulpitami sterowniczymi. W skrzynce.

2. W pierwszej większej sali, ta część na lewo, w trupie naukowca.

3. Na samej górze, w pierwszej klatce z prawej trup naukowca.

Kolba z wirusem, też jest w trupie naukowca, w miejscu Ducha.

A to wideoporadznik w labie.

https://www.youtube.com/watch?v=djt3Gr91zmE

 

 

 

 

 

@Agrael  Ostatnia łatka zmienia głosowe tylko na Jantarze, czy również te późniejsze też? To co zmienia, mam już za sobą. Jak będą późniejsze, zanim będę tam, to wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leszek  Haker Ci powiedział, gdzie są specjalne arty. Ty już z wyprzedzeniem wziąłeś tego z DM. Musisz się póki jest blisko, wrócić po ten z tunelu na Wysypisko. Mniej czasu stracisz. Jak już wlazłeś na MW, to jak przyjdziesz do Woronina i Pietrenki się rozliczać, załatw sprawę tego arta z wysypu.

Latarkę ze schowka zabrałem i zaczęły działać noktowizory. Jest więc jakieś sprzężenie pomiędzy nimi.

Obrazki.

Przy tym widoku, miałem wrażenie pomylenia modów i grania w Źródło. Srebrny nabój zrobił swoje.

ss_fred_08-07-21_13-16-56_(l02_garbage).jpg

Hojność moda w obdarzaniu mutantami do unicestwienia.

 ss_fred_08-07-21_13-27-27_(l02_garbage).jpgss_fred_08-07-21_13-58-25_(l02_garbage).jpg

ss_fred_08-07-21_14-00-09_(l02_garbage).jpg ss_fred_08-07-21_14-09-56_(l02_garbage).jpg

Ciekawe, dlaczego nikt więcej się za niego nie bierze. Bo przecież lubiących postrzelać do oporu, nie brakuje. A oficjalna opcja amunicji bez końca pozwala się o nią nie martwić.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier ja się napalam jak szczerbaty na suchary ale nie wiem kiedy będę mógł zainstalować i czy mi odpali. W sumie nie mam w co grać w Stalkera, tych dużych zaleglych nie chce mi się ruszać, został mi ten i oczekiwanie na Powrót Szramy 2. No i może znowu czymś tlumacze zaskoczą z nienacka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dzięki za podpowiedź, zrobię jak mówisz.

To fakt, postrzelać można do oporu, lufa aż parzy, taka gorąca, mutantów nie brakuje.

Ja takiego dziwoląga nie spotkałem. Ale może jeszcze nasze drogi się skrzyżują. 

Według mnie, mod wart jest polecenia. Ale wiadomo - co kto lubi.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Jak będziesz instalował tak jak opisałem, to z odpaleniem problemów mieć nie będziesz. Mod podwójnie spakowany, więc trzeba uważać które spakowanie gdzie wyjąć. Jeszcze nie miałem ani razu problemów z wylotami - pomijając ten nieszczęsny śpiwór - ani z optymalizacją moda.

@topur 345  Napisz więcej o problemie. Nie wszyscy enpece mają opcję handlu. Z kim nie możesz pohandlować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.