Skocz do zawartości

Szukam moda


ŁośandGO

Rekomendowane odpowiedzi

@Zawisza  Nie, ale trzeba mocno pogłówkować. Upierdliwym jest jedno. Bardzo małe pole do otwarcia schowka, dodatkowo zawsze jeszcze wsadzonego do jakiejś skrzyni z małą dziurką. Trzeba się ( GB ) nakucać, nawychylać, naprzesuwać.

Zapoznaj się też z modem:

oraz:

Jeden z nich na pewno Ci podejdzie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, cosik z tego dla siebie wybiorę, sprawdzę zapewne wszystkie choć złapałem się na "syndromie parkowania na pustym parkingu" czyli może tu a może tam. Dziś chciałem pograć a tu dziesięć modów leży na talerzu i kombinuję jak ślepy w bibliotece.  A po południu odpaliłem Call of Mizery,  mój wierny laptop zakaszlał lecz odpalił mi, że da radę.

Dziękuję Wam,  i pozdrawiam.

Edytowane przez Zawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZawiszaJak ma być CoC z fabułą i craftingiem to tylko Anomaly, nic lepszego nie powstało. Jak coś prostszego z nastawieniem na fabułę bez całego craftingu i tej całej otoczki to Legend Returns. A Dead Air też by można wypróbować szczególnie z tym dodatkie dodającym ponad 500 zadań cyklicznych. Nie ma głównej fabuły ale różnorodność questów ogromna. Także najlepiej zarzucić sobie te 3 mody szczególnie, że wszystkie są samodzielne i potestować w co się najlepiej gra. A czystego CoCka można olač nawet jeśli zarzucimy mu jakieś paczki zadań typu DoctorX quests czy jak to szło nie dorówna już chyba tym trzem, które z niego wyrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Na Anomaly też mam smaka, jak napisałem wyżej, zacząłem Call of Misery i... szybko zaliczyłem glebę.  Początkiem gry wyrzuciło mnie w Skadowsku.  No i co robić, ubrany w jakiś kubrak, szmatę na gębę, z konserwą w kieszeni i obrzynem  w łapie ruszyłem w okolicę.  Spotkałem kundle i a jakże próbowałem walczyć; po kilku ładowaniach gry stwierdziłem, że idę w drugą stronę.  Idę, udaję że się skradam a tu bum, przy tym wielkim moście himera.... Ona biegiem a zwinna jak skrzyżowanie zająca z dachowym sierściuchem . Katiuszą trzeba by to ostrzelać by unieszkodliwić.  Skok, skok, skok i jeb. Na jeden strzał mnie wzięła. No dobra, pomyślałem, obejdziemy całe mutactwo z flanki. Kilku zataczających się jegomości spotkałem, kombinując udało mi się ich odstrzelić, jedynie złom mieli przy sobie, nie było warto marnować zasobów. Dalej, skradamy się powoli a tu nagle, nie pamiętam jak się nazywają, te małe kurduple co czarują.  Giwera pofrunęła ja o glebę.  Pijawki, ciężko uciec a tym obrzynem sam sobie w łeb mogłem pierdol...nąć na znak irytacji. Jako "niedzielny" gracz zwątpiłem i powiedziałem sobie, idź chłopie spać, za cienki gracz jesteś na takie akcje. Dziś jeszcze raz podejdę do tematu. Gdy nie złapię odpowiedniej koncepcji, ogarnę coś innego. 

Edytowane przez Zawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zawisza  Zobacz, że Twoja ksywka we wpisie różni się od tych, co ty wstawiasz mnie i @tom3kb

Jest to przyczyna kopiowania, która nam nie daje sygnalizacji, że coś dla nas napisałeś.

Aby to była jednak ksywkak-sygnalizator, wystarczy wstawić małpę @ i bez odstępu wpisywać ksywkę tego do kogo piszesz. Pojawi się rozwijana lista na której w zależności od ilości podobnych ksywek, w końcu pojawi się potrzebna. Klikasz w nią na tej liście, a ona sama wskakuje do wpisu na takim zamleczonym tle. Teraz odstęp i można pisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

Jestem tutaj nowy. Zalogowałem się kilka dni temu aby najzwyczajniej zapytać – jaką modyfikacje polecacie komuś, kto po latach powrócił do Zony? Aktualnie jestem po przejściu wszystkich 3 części w wersji podstawowej, z wyjątkiem Cienia Czarnobyla wzbogaconego o mod Autumn Aurora 2.1.

Dziękuję za wszelkie sugestie i propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mody które po prostu odświeżają grę to:

Dla Zewu Prypeci

- ABR Mod

- Misery

- Gunslinger mod 

 

Dla Czystego Nieba

- Aresnal Overhaul REDUX

- Mystery

- MIRE

- OGSM + STCS Weapon Pack

 

Dla Cienia Czarnobyla za bardzo polecić nic nie mogę bo do niego za bardzo nic nie ogrywałem

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giallo246 Witaj na forum.

A pamiętasz pytanie, jakie w Cieniu Czarnobyla na samym początku dostaje GB od Sidorowicza? Potraktować jak nowicjusza, czy jak doświadczonego.

Na pewno dostaniesz sporo modów do wyboru, poczynając od tych najstarszych z działu zaurusa, po podstawki z różnymi "upiększeniami".

Na początek, dopóki bliżej nie poznamy Twoich umiejętności pobytu w Strefie, polecił bym Ci mody Dejavu. I rzucił bym cię od razu na głęboką wodę, czyli wskazał wersję Dejavu Outfater-addon. Ten mod przypomni Ci wszystkie trzy podstawki równocześnie i przygotuje do gry w mody z nowej generacji. Ma ulepszenia teksturowe i silnikowe. No i ciekawy i wymagający scenariusz.

Aby móc zagrać w sporo modów, będziesz potrzebował Cienia Czarnobyla v.10004. Jak masz z wyższymi patchami, to na forum jest cały dział, jak swoją podstawkę zdegradować na 1.0004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giallo246 o panie tyle tego jest i każdy ma swoje ulubione, że pewnie i tak będziesz miał problem co wybrać z tych polecanych.

Grałeś w jakieś mody fabularne? Wolisz na początek krótkie czy od razu takie na kilkadziesiąt godzin?

Trochę w decyzji co wybrać może pomóc ten dział bo ludzie w nim oceniali mody:

https://stalkerteam.pl/forum/601-ranking-modów/

Ewentualnie jak chcesz szybko potestować trochę modów to wybierz jakieś samodzielne, zainstalujesz kilka na raz odpalisz i zobaczysz może akurat któryś ci się spodoba. 

Jakiś czas temu polecałem trochę takich komuś:

Od siebie jeszcze może na start całkiem długi i rozbudowa mod: OGSR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za odzew!

Zaciekawiły mnie póki co ABR Mod dla Zewu Prypeci, oraz OGSM+STCS Weapon Pack dla Czystego Nieba (o ile mówią tam po rosyjsku). W moim przypadku modyfikacje do Cienia Czarnobyla instalowane na wersję 1.0004 raczej odpadają. Raz, że wszelkie próby zdegradowania posiadanej przeze mnie wersji 1.0006 do wymaganej, kończyły się fiaskiem. Poza tym – to wyłącznie moje subiektywne odczucie – mody na wersję 1.0004 mają jakąś taką archaiczną grafikę (w porównaniu chociażby z A.A. 2,1).

Wszystkie 3 części gry mam zakupione na GOG, jeśli ma to znacznie przy instalacji modów.

Co do pytania Sidorowicza, moje dotychczasowe doświadczenie to jedynie podstawki (z wyjątkiem A.A. 2.1). Owszem, raz zainstalowałem Arsenal Overhaul 1.2 do Czystego Nieba. I choć mnogość i różnorodność pukawek szalenie cieszyła, to jednak ilość bugów na samych Bagnach była tak wielka, że zniechęcało to do grania. Stąd też moje zainteresowanie OGSM+STCS Weapon Pack.

No nic, poszukam czegoś z zaproponowanych przez Was modyfikacji.

Dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giallo246 no ale jak wszystkie 3 podstawki już znowu ograłeś to granie w ABR trochę mija się z celem bo to ta sama fabuła tylko poprawiona grafika, jak Czyste Niebo zaliczyłeś to te OGSEmy to też w sumie nie za bardzo jest sens ruszać bo co znowu to samo drugi raz ci się chce ogrywać?

To są dobre mody żeby je od razu zarzucić przy pierwszym przechodzeniu tak jak np ograłeś Cień z Autumn Aurorą albo jak np chcesz sobie odświeżyć trylogie po iluś tam latach jak w nią nie grałeś :)

 

Z modami do Zewu i Czystego Nieba nie powinno być problemu na gogowskiej wersji gry bo wszystkie mody są robione na finalne wersje gier, ale czy da się downgradeować Cień z gog to od kilku lat nie znalazłem odpowiedzi, przynajmniej jeśli chodzi o polską wersję bo o zachodniej to są tematy na gogu.

Tyle tylko, że spolszczenia robione są dla polskich wersji gier więc nawet jakby metoda działała to chyba za dużo to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tom3kb napisał:

To są dobre mody żeby je od razu zarzucić przy pierwszym przechodzeniu tak jak np ograłeś Cień z Autumn Aurorą albo jak np chcesz sobie odświeżyć trylogie po iluś tam latach jak w nią nie grałeś :)

W sumie fakt. Ale przynajmniej będą nowe pukawki i inne klamoty. A i grafika nie ukrywam ma dla mnie znaczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giallo246 Ma rację @tom3kb w sprawie tych dodatków do gier. Oprócz spraw wizualnych, nie wnoszą one nic nowego i grając z nimi szybko się znudzisz. Za prawdziwego moda można uważać takie coś, co wnosi nową fabułę, nowe lokacje, nowe mutanty, oraz inne schowki i sposoby ich otwierania.

A jest ich całe multum. Choćby mody: FOTOGRAF, Martwe Miasto, 3 części Czasu Sojuszu i sporo innych. O klasyce modów jaką zrobił zaurus zapomnieć nie można. Ale większość z nich wymaga podstawki CCz 1.0004, co wcale nie oznacza, że autorzy tych modów bazują na teksturach z podstawki. Znacząca część tych modów ma od razu dodane zmiany graficzne i wygląd oraz animację broni.

90% modów mających wstawki na forum posiada spolszczenia. Masz to sygnalizowane w #1 moda informacją o możliwości jego pobrania z naszej pobieralni, oraz przy opisie instalacji moda, jak to spolszczenie dodać.

Mod Deja vu Outfater ad-don który Ci zaproponowałem, jest właśnie takim modem, który spełnia Twoje oczekiwania.

Mamy tu dział o degradacji CCz, który Ci w tym pomoże. Są tam też opisy jakie problemy mieli ci co kupili grę na GOGu, a jednak ją zdegradowali.

Mamy też temat od @Pirunvirsi , z grami rozłożonymi na części.

https://stalkerteam.pl/topic/6995-samodzielne-repacki-wszystkich-gier-serii-stalker/

 

Pobierz sobie z tego reprozytorium CCz lub wszystkie gry i inne dodatki potrzebne dla zrobienia polskiej wersji i będziesz miał spokój.

Napisałeś, że chciałbyś aby w addonach do CzN mówiono po rosyjsku. Znasz ten język na tyle, aby móc w czasie gry zrozumieć co mówią, czy tylko jest ci on potrzebny dla właściwej atmosfery rozgrywki,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Język rosyjski znam na poziomie bardziej niż podstawowym ale zdecydowanie mniej niż średnio zaawansowanym. Nie zmienia to faktu, że ów język daje grze niesamowity klimat. Zarzuciłem sobie dziś np. ABR 2.0. Grafika świetna, normalnie jakby nowa gra. I nawet nie przeszkadzało mi to, że w opisie strzelby TOZ-66 ktoś nazwał ją strzelbą w układzie bok ;) Ale jak zaczęli gadać po angielsku, to… Ech, szkoda słów. Język angielski pasuje do Stalkera jak… nie będę się wyrażał co do czego ;)

Myślę o Dead City lub Anomaly. Ale czy nie są one przypadkiem dla mnie za trudne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giallo246 Ja wiem, że Dead City i Anomaly są teraz na topie, ale ja ich nigdy nie polecę. Jeszcze dużo im brakuje do tego, aby stać się pełnowartościowymi modami. Na razie są to zlepki różnych porządnych, ale też i radosnych twórczości. Za taką ich ocenę niektórzy w nie grający, uznają mnie za heretyka. Ale też w nie grałem od ich pierwszego pojawienia i zdania nie zmienię.

A czy będą dla Ciebie zbyt trudne, nikt Ci nie powie. Musisz sam to sprawdzić. Większość problemów jakie mieć będziesz, to z powodu tej sklejanki. Nie wszystko w nich trybi. A i konkretnej fabuły też im brakuje. Znajdź w ich tematach podtematy o problemach technicznych i fabularnych, poczytaj i osądź, czy jesteś na nie gotów.

Zaproponowałem Ci kilka, nie chcesz w nie grać, to masz jeszcze jedną propozycję moda opartego na CoC. To powrót Legendy. Jest fabuła i akcja, są i ładne kolorki, broń też zaktualizowana. No i co najważniejsze, jest spolszczony.

A co dotyczy tej Twojej prawie średniej znajomości rosyjskiego. Większość z tych co przetłumaczyli nasze mody, ma taką samą. Tak, że na razie graj sobie spokojnie, ale od czasu do czasu pomyśl, czy z czasem nie zostać tłumaczem. Dopóki jeszcze na forum są dotychczasowi, na pewno dostaniesz pomoc i porady w temacie tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kondotier napisał:

@kondotier Zaproponowałem Ci kilka, nie chcesz w nie grać, to masz jeszcze jedną propozycję moda opartego na CoC. To powrót Legendy. Jest fabuła i akcja, są i ładne kolorki, broń też zaktualizowana. No i co najważniejsze, jest spolszczony.

A co dotyczy tej Twojej prawie średniej znajomości rosyjskiego. Większość z tych co przetłumaczyli nasze mody, ma taką samą. Tak, że na razie graj sobie spokojnie, ale od czasu do czasu pomyśl, czy z czasem nie zostać tłumaczem. Dopóki jeszcze na forum są dotychczasowi, na pewno dostaniesz pomoc i porady w temacie tłumaczenia.

Nie tyle, że nie chcę w nie grać, co po prostu degradacja GOGowego Cienia Czarnobyla do wersji 1.0004 jakoś mi nie wychodzi... 

A czy w "Powrocie legendy" mówią po rosyjsku? Co zaś się tyczy mojej znajomości języka rosyjskiego, to owszem na pewno bieglej się nim posługuję niż angielskim (choć wiele ze słownictwa mam pozapominane) ale na tłumacza jestem zdecydowanie za cienki. Nie mniej jednak, bardzo serdecznie dziękuję za propozycję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giallo246 w 99,9% jeśli są dialogi najczęściej te z czystej gry to oczywiście, że są po rosyjsku bo w końcu kto robi praktycznie wszystkie mody ;)

Bo modów z nagrywanymi kwestiami dialogowymi jest mało ale jak są to też po rosyjsku.

Są też mody z polskim lektorem z podstawki jeśli w modzie występują teksty/rozmowy z oryginalnej gry, trafiają się i robione na angielskiej wersji jak np ostatnie The Journey ale to rzadkość.

Jak nie masz pewności po jakiemu gadają w modzie to wrzucaj jego nazwę w youtuba odpalaj pierwszy z brzegu filmik i będziesz wiedział jak gadają stalkerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giallo246 Czy ta wersja GOGowska robi katalog z CCz na twoim dysku? Jeśli tak, to zrób kopię gry na innej partycji lub dysku, niż ten na którym masz oryginał. Zmień nazwę katalogu z kopią gry na taką, aby było wiadomo że to będzie 1.0004. I dopiero tę kopię degraduj.

Daję Ci paczkę z najprostszym sposobem degradacji, od naszego forumowicza Kobala, sposobu którym degradowało większość forumowiczów. Jak zdegradować, masz w niej pliki tekstowe.

Kobal.7z

Tę zdegradowaną grę do v.1.0004 traktuj jak świętą krowę. A do stawiania modów używaj znów jej kopii, z nazwą zmienioną na nazwę moda. Tyle tylko, że będziesz jeszcze musiał dokonać zmian w pliku fsgame.ltx ścieżki zapisów tak, aby mod nie pchał się do folderów gry oryginalnej, a robił zapis w modzie. Tu masz przykład takiego fesgame.ltx. Możesz go wykorzystać.

fsgame - MODY.ltx

Ale w sporej ilości modów, ich autorzy już dodają taki zmieniony plik. Katalog z zapisami może mieć inną nazwę, przeważnie appdata.

Z tak zmienioną ścieżką, możesz mieć równocześnie postawione kilka modów, wymagających tej samej podstawki. Po zakończeniu gry w moda, wywalasz go normalnie do kosza, bez potrzeby deinstalacji.

Niestety, ale tak jest z modami, że trzeba się trochę potrudzić i zrobić sobie bazę na której się będziesz opierał.

Powodzenia !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giallo246 zamiast Dead Air chyba lepiej grać w Anomaly bo to najbardziej rozwinięty mod na bazie CoC, ma też oprócz zadań pobocznych kilka głównych linii fabularnych. Modów i addonów do niego też jest od groma. Ewentualnie jak cię nie interesuje tak bardzo crafting itp rzeczy to ten Powrót Legendy polecany przez @kondotiera też całkiem ok.

Zamiast Dead Air ciekawiej prezentuje się NZK 3.1 bo to Dead Air plus dwa jego dodatki questowe (ponad 500 nowych zadań) i dodatkowo dodane fabuły z modów NLC I Wariant Omega, jedyny minus to że ten mod to na razie wersja do otwartych beta testów i jest po rosyjsku, wersja angielska jest do starszej wersji więc pewnie nie działa za dobrze albo wcale. Ale warto o nim pamiętać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giallo246  Zagrałem tylko w pierwszą wersje Dead Air i dałem sobie spokój, bo to jest nie mod, a baza do zrobienia moda, który nawet w szczątkowej formie się nie pojawił.

I dziwi mnie to, że mając do dyspozycji naprawdę dobre mody z prawdziwego zdarzenia, wielu grających pcha się na te niedoróbki jak CoC, Dead Air, czy nawet sporo od nich lepszym, lecz też niedokończonym fabularnie Anomaly. Są to tylko obiecanki cacanki

Tobie też nie radził bym zaczynać od nich. Ale wybór należy do Ciebie. Wolałbym jednak za jakiś czas nie napisać w odpowiedzi na Twoje utyskiwania " A nie mówiłem, że...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.