Skocz do zawartości

Szukam moda


ŁośandGO

Rekomendowane odpowiedzi

@pokostkokos pod koniec tamtego roku była chyba w tym temacie dyskusja odnośnie odświeżania części bez dużych zmian w fabule z nastawieniem głównie na grafike plus zmiany w gameplayu.

Jak ci się nie chce czytać to na szybko polecę zestawem podstawowym :) ale w działach znajdziesz i inne.

Do Cienia Czarnobyla:

Klasyka Autumn Aurora

albo któraś z trzech wersji Radiophobii, najnowsza jest ta:

Tu masz nawet porównanie grafiki obu modów:

Do Czystego Nieba:

Może któraś z odmian OGSM?

A może świeżynka zrobiona przez @Szturmowiec Suseł

Do Zewu Prypeci może Gunslinger albo ABR Mod:

To tak na szybko. Jeszcze jest np Stalker Complete do każdej części ale to w sumie nic specjalnego przy tych nowszych modach.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Wow! Dzięki! Naprawdę sporo tego jest.

Autumn Aurora 2.1 oraz te tak zwane "Komplety" znam. Grałem w te mody kilka lat temu i w sumie to jedyne mody jakie znam. Szczególnie zaś interesują mnie te dwa wskazane przez Ciebie do Zewu Prypeci oraz Radiophobia do Cienia Czarnobyla. 

W weekend spróbuję się pobawić. Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czołem Stalkerzy!

Natchniony prozą wydawnictwa Fabryka Słów (aktualnie czytam „Oczy diabła”) oraz zasmucony wciąż oddalającą się datą premiery gry STALKER 2, postanowiłem wrócić do Zony po bardzo ale to bardzo długim niebycie. Co byście polecili moi drodzy na początek? Sam nie wiem, czy lepiej coś kosmetycznego, czy od razu na głęboką wodę, czyli nowa fabuła?

Dziękuję za sugestie wszelakie!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gordon551 jak znasz oryginalne gry to odpuść sobie mody graficzne bo po co grać w to samo jak wszystko pamiętasz. Tu masz niedużo postów do przejrzenia ale sporo dobrych modów fabularnych więc coś sobie wybierzesz. Są i duże kobyły jak i krótkie modziki na kilka godzinek, w dzisiejszych czasach większość odpicowana też od strony graficznej więc o wygląd nie ma się co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gordon551 W Twojej prośbie brakło b. ważnej informacji. Jakie masz obycie z modami. Ile z nich przeszedłeś, zanim zrobiłeś sobie przerwę? To bardzo istotne przy dawaniu propozycji. Dobrze byłoby wiedzieć też, na czym będziesz grał. Najnowsze mody przeniesione na silnik x64 mają swoje specyficzne wymagania.

A jeśli chciałbyś przypomnieć sobie podstawki, ale bez gry w nie, to zacznij od moda Deja vu w wersji podstawowej, lub w jego nowszą, utrudnioną wersję, czyli Deja vu Outfater-addon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael A dziękuję! To druga książka z owego uniwersum jaką czytam. Szczerze, „Ołowiany świt” jakoś mnie nie powalił, sam nie wiem czemu… Ale „Oczy diabła” póki co mnie wciągnęły.

@kondotier Moje doświadczenie w modach? Szczerze? Zerowe…  Tak więc każdy trop jest dla mnie cenny. Grunt by owa fabuła nie była zbyt gęsta. Znaczy się - więcej gry i rozrywki, niż rozkminiania co, gdzie, kiedy i dlaczego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Padło pytanie, na jakim sprzęcie będę grał? Na bardzo mizernym. Ot, zwyczajny laptop ze zintegrowaną grafiką i jeśli dobrze kojarzę ramem 8 giga. Myślałem o kupnie czegoś porządnego z początkiem bieżącego roku, licząc na premierę nowego Stalkera. A tak, po co wydawać pieniądze, skoro nie ma w co grać? Pomyślałem więc o modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gordon551 Ze zintegrowaną kartą, to będziesz mógł zagrać w zaledwie kilka najstarszych modów. W inne, o ile ruszą, to prawie poklatkowo, na najniższych ustawieniach. Ilość pamięci RAM w kompie ma niewiele do znaczenia, bo wszystko zależy od tego, jaki silnik ma mod. Znaczenie ma wielkość pliku wymiany w systemie windows, ale z nim nie można przesadzać. Najnowsze mody są już robione na silnikach x64, a te mają już wymagania.

Piszesz, że nie masz w co grać. A na forum mamy kilkadziesiąt przetłumaczonych modów. Są to mody wybrańcy, z których każdy, no prawie każdy, jest wartościowym do gry. Są takie na granie kilka godzin, ale i takie na grę tygodniami, a nawet miesiącami.

Tak więc w oczekiwaniu na Stalker 2 - który mimo szumnych zapowiedzi datę wyjścia ma nadal na horyzoncie, a to co z niego pokazali jest tylko reklamą - jeśli się zdecydujesz na lepszy komputer, będziesz miał w co zagrać. I żałował nie będziesz.

Mamy na forum dział o swoich komputerach. Zrób sobie w nim wpis z pytaniem, co za kwotę którą możesz wydatkować, wybrać do kupienia. Ja Ci tego nie poradzę, bo sprawy techniczne kompów znam pobieżnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gordon551 wersja Extended NIE, z tego co pamiętam to była wersja dla masochistów z dziwnymi rozwiązaniami typu brak zapisu w dowolnym momencie. Tylko przy ognisku gdzieś na lokacji itp pomysly.

Za to wersję 1.4007 jeszcze z paczką broni też polecam. Z fabułą i ilością zadań nie jest najlepiej ale klimat "stalkerzenia" jest :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klimat „stalkerzenia” jest, to chyba najważniejsze. Moi drodzy, ja do Zony wracam po bardzo długiej przerwie w dodatku z miernym obeznaniem w modach. Może więc taka „ogólnorozwojówka” jakbez zawiłej fabuły i zawiłych zadań pobocznych, na początek będzie w sam raz? ;)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gordon551 Ze zintegrowaną kartą nie bierz się za Lost Alfa. Będzie to męczarnia. Już Ci podpowiadałem. Takim modem który bez większych problemów powinien pójść na integrze i przypomni Ci klimaty Strefy, jest Deja vu. Ale nie wersja Outfater Addon, lecz zwykła. No i będziesz musiał grać na niezbyt wygórowanych ustawieniach.

Ale Twoja wola. Chcesz grać na fryzach, 10-20 fpsach, to graj w co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gordon551 Ja Ci proponuję: 

Tajemnicze ugrupowanie 

Gra Dusz - Nowy Początek 

F.M.

Historia Kota

Another Zone Mod (prolog też) 

Przez Przypadek

Mówisz, że doświadczenie z modami masz zerowe i szukasz bez gęstszej fabuły, więc te będą dobre. No i pójdą na integrze. Na Twoim miejscu nie zaczynał bym od Lost Alphy i innych dużych modów. Przejrzyj działy i szukaj tych krótszych. Zwykle są łatwe i przyjemne na początek. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Tak konkretnie to Intel UHD Graphics 630. Czyli pewnej części ciała nie urywa. Owszem nie ukrywam, że myślałem o poczynieniu inwestycji w jakiś nowy laptop ukierunkowany na granie ale wtedy (i tylko wtedy), gdyby na horyzoncie realnie pojawił się STALKER 2. A tak, nie ma w co grać. I pewnie jeszcze długo nie będzie…

@Poltergeist Bardzo dziękuję. Popatrzę na w/w przez Ciebie mody. 

@kondotier Nie powiem nie. Choć tam chyba będę musiał najpierw zdobyć starszą wersję podstawki. Ale może?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gordon551 Nie przesadzaj z tym, że gdybyś nabył komputer z odpowiednimi parametrami, to byś nie miał w co grać. Modów, które mocno przewyższają podstawki, tak fabułą jak i rozwiązaniami rozgrywki, grafiką itp. jest na naszym forum bardzo dużo. Masz zapewnione miesiące, a nawet lata grania.

Sporo modów sprzed lat, jest teraz przenoszone na silnik x64, przez co nabierają większej wartości dla odczuć estetycznych grającego.

A uzależnianie nabycia komputera od jednej gry ( Stalker 2 ) jest conajmniej dziwne. Powiedzmy, że wyszedł Stalker 2, zagrałeś w niego, gra się skończyła i co? Wyrzucisz kompa? Zanim pojawią się mody oparte na S2 i tak przyjdzie Ci skorzystać z modów już istniejących.

Nie zaglądam Ci do kieszeni, bo to nie moja sprawa. Ale nabycie kompa pozwalającego na grę w S2 przed jego wyjściem ( w końcu przecież wyjdzie ) w niczym Ci nie przeszkodzi. Zagrasz w ostatnią wersję Martwego Miasta i już się spotkasz z przedmiotami ze S2.

Ale to Ty decydujesz, mieć możliwość gry już, czy w nieokreślonym czasie przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.