Skocz do zawartości

Szukam moda


ŁośandGO

Rekomendowane odpowiedzi

…a mogę jeszcze zapytać? Skoro za przynudzanie nie dostałem jeszcze od władz niniejszego forum „banana”, to zaryzykuję 😉

Przeglądam zgodnie z Waszą sugestią mody do Zewu Prypeci. Co sądzicie o takim np. SGM 2.2 Lost Soul Final? Jak pisałem kilka postów wcześniej, podstawka Zewu Prypeci od początku mi nie podchodziła i uważam ją za najsłabszą część trylogii... Nie mniej, może zmodyfikowana powyższym modem, z nowymi lokacjami itp. gra mi się spodoba?

Dzięki serdeczne!    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hebel447 napisał:

@pacjent1972 Sęk w tym że nie jest jasno napisane. Dlatego zapytałem w jaki sposób zainstalować....? 

Z całym szacunkiem kolego, ale jaśniej się nie da opisać w "Instalacji" i "linkach do pobrania" stawiania moda. ;P Zapewniam że w skali 1-5 ten mod do zainstalowania to 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Wania Kindżał trochę tego się znajdzie ;)

Np klimatyczna świeżynka z serii SFZ

Albo 

Lub

Kolejny

Dodatkowo znajdziesz też różne Winter Mod-y np do Anomaly, Call of Chernobyl chyba też do Solianki, pewnie i do Sgm-ów wystarczy w googla wpisać np stalker anomaly Winter Mod czy coś w tym stylu i któryś sobie wybrać ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb No trochę tego jest. :D Szkoda, że te trzy pierwsze takie krótkie liczyłem na molocha w stylu Legends Return albo Zaurusa na długie granie. Reszta to też fabularne czy tylko podmianka tekstur (w tą akurat wolę się nie bawić, zawsze jak próbowałem podmieniać pliki gry to się potem wyloty robiły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry Wszystkim!

Zapytam jak w temacie – jaki aktualnie mod na powrót po latach możecie polecić? Moje doświadczenie w modach – niewielkie. Znajomość informatyczna – tyle o ile… Posiadany sprzęt – raczej przeciętny. Posiadam już zainstalowane podstawki z gog.pl, więc może być różnie. Acha, - bez sarkazmu z mojej strony - otóż "przeskrolowałem" nieco niniejszy wątek i od razu napiszę, że nie szukam moda „do czytania” ale do grania. Tak więc fabuła nie musi „wciskać w fotel” ale dawać przyjemność z rozgrywki ;) 

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apeno do Zewu Prypeci obojętnie co z proponowanych bo dużo ciekawych wymieniono. Do Czystego Nieba za dużego Wyboru nie ma jeśli chodzi o fabularne, raczej tylko któreś wspomniane już tu ogse extended itp. Albo może świeżynkę od susła jeśli chcesz sobie graficznie odpicować Czyste Niebo.

Mod jest samodzielny.

Do Cienia musisz wybierać mody na wersję gry 1.006 chyba, że dobrze uda ci downgradeować grę. Ewentualnie też zainteresuj się samodzielnymi wersjami modów. Np ostatnimi: Powrót Szramy 2, Tajne Ścieżki 2 OGSR, OGSR itp. Pewnie też już tu parę razy wymieniane to nie będę się powtarzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apeno Mógłbyś wypróbować jedno z tych modów :

Sigerous Mod 2.1 (SGM 2.1) - Mod Przyjazny dla mniej doświadczonych graczy, jest dużo do robienia i nie jest aż taki trudny że bedziesz walil w klawiature, czas rozrywki w tym modzie to jakieś 40 godzin, startujesz od razu w zatonie, niż w nowszej wersji moda 2.2 w kordonie

Sigerous Mod 2.2 + Gunslinger (SGM 2.2) - Tak jak powyżej, tylko moim zdaniem ta wersja moda ma ten irytujący początek w kordonie, nie jest to cos trudnego, ale zanim dotrzeć do zatonu to troche trzeba bedzie się pobiegać po kordonie i po bagnach żeby poznać tą fascynującą fabułe/zadania na zatonie/jupiterze/prypeciach

Jak szukasz czegoś na dłuzsze godziny grania czyli coś w stylu (molochu)

STALKERSOUP - Inaczej inna wersja narodnaji solianki, gdzie wszystkie aspekty moda zostały gdzieniegdzie uproszczone, jest bardzo dużo do robienia, arsenału, pancerzy, ogromnej ilości artefaktów tak samo jak i mutantów i anomalii. i interesujących Questów których polegają na wiekszych pomysłach niż Popylania po całej mapie i zabijania wszystkiego co sie wlezie. ( owszem bedą niektóre zadania które bedą polegały na znalezieniu paru rzeczy poza mapą czy w niektórych trudnych miejscach, lecz nie sądze żeby było to jakąś przeszkodą w chwytaniu rozrywki z moda)

Narodnaya Solyanka 2016 - To co powyżej, jak sie domyślam bo nie grałem, questy są troszeczke inne w tym arsenał/pancerze/arty

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:witam:  @apeno  . Stawianie modów na tych podstawkach z GOG i Steam'a wiąże się z różnego rodzaju problemami.

Ale jest dobry sposób, aby to obejść. Jest na forum temat od @Pirunvirsi dający możliwość pobrania wszystkich podstawek w kawałkach i poskładania ich na polskie podstawki. I na takich podstawkach już problemów z modami nie ma. Masz je tutaj:

https://stalkerteam.pl/topic/6995-samodzielne-repacki-wszystkich-gier-serii-stalker/

Warto się trochę potrudzić, ale później mieć święty spokój.

Ale, że wielka ilość modów jest robiona dla podstawki Cienia Czarnobyla v.1.0004, to musisz również o taką podstawkę wzbogacić swój stan posiadania. Na forum jest temat ( ale jego poszukaj sam ) pokazujący jak to zrobić, degradując podstawkę v.1.0006 .

Przy okazji taka porada. Nigdy, przenigdy, nie stawiaj moda na oryginalną podstawkę. Rób jej kopię na innym dysku niż systemowy, zmieniaj nazwę na nazwę moda i dopiero na taką kopię nakładaj moda. Pamiętaj też o tym, aby w takiej kopii plik fsgame.ltx miał zmienioną ścieżkę zapisów na taką, która robi je w tej kopii.

Ale jest też jeszcze jeden sposób, na spokojną instalację. To mody scalaki, które nie wymagają podstawek, bo je już w sobie zawierają. Przeglądając mody ze spolszczeniem, w #1 znajdujesz taką informację. 

I skoro jak sam piszesz, masz nie najlepszy komputer, nie porywaj się na mody na silniku OGSR i każdym oznaczonym jako x64.

A takim modem na początek ( masz podstawki, ale czy je już przeszedłeś, nie napisałeś ) który łączy w sobie wszystkie 3 podstawki, oraz dodaje jeszcze trochę zarzuconych lokacji i fragmentów rozgrywki, jest mod Deja vu. Spełnia warunki jakie podałeś. I nie jest to mod na jeden wieczór, ale na dłuższą grę.

https://stalkerteam.pl/topic/6932-człowieczy-los-krok-w-nieznane-deja-vu/

Możesz zaryzykować i od razu zagrać w jego nowszą, ale też trudniejszą wersję Deja Vu Outfater Ad-don

https://stalkerteam.pl/topic/13275-człowieczy-los-krok-w-nieznane-deja-vu-outfater-addon/

A ja na nowej drodze w Strefie, życzę Ci samych  :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@tom3kb @Samotnik67 oraz @kondotier Bardzo serdecznie dziękuję Wam za komentarze i rady!

Mam jeszcze pytanie – co sądzicie o takich modach (czy wręcz  grach) jak Lost Alpha czy Call of Chernobyl? Pytam, bo nie grałem nic z w/w. A jeśli już, to w wersji sauté czy z jakimiś addonami? O ile rzecz jasne owe addony zdoła udźwignąć mój laptop. 

Dziękuję. A przy okazji ZDROWYCH, SPOKOJNYCH i WESOŁYCH ŚWIĄT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apeno Lost Alpha v1.4007 fajna, fajne mechaniki, dużżże mapy, ładna grafika. Fajny klimat stalkerski. Największa wada mało zadań przez co łazimy przez dużżże mapy, na których jest mało co do roboty. Ogólnie warto pograć takie 7/10 ma swoje plusy i minusy.

 

Call of Chernobyl bym sobie odpuścił nawet z addonami przez brak fabuły i niezbyt różnorodne misje jak już coś to warto pograć w to co na jego bazie powstało czyli Anomaly

Albo w coś prostszego jeśli chodzi o różnorodność mechanik ale za to też z długą fabułą i dużą ilością zadań czyli Powrót Legendy.

W sumie te wszystkie mody są samodzielne to sobie możesz pobrać wszystkie i pograć w każdego, w co tam w danej chwili będziesz miał ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apeno

Niestety mody takie jakie Anomaly, czy Call Of Chernobyl pomimo bycia "Hiciorami" nie wpadły mi do gustu, ponieważ co z tego że są bardzo obszerne w lokacjach, jeśli nie ma żadnej fabuły? nie ma żadnych ciekawych zadań do ukończenia a mody same polegają na popylaniu po zonie bez celu? ja rozumiem że to są sandboxy i tworzysz swoją "historie" ale po jakimś czasie poprostu nie bedziesz widział sensu grania w danego moda, bo grasz do momentu aż sam stwierdzisz że nie chce ci sie już grać, mody tak jak wspomniałem to sandbox, piaskownica do budowania własnej rozrywki, może w modach są wbudowane niby "fabuły" ale pomimo tego są one stworzone bardzo i to bardzo prosto, nie tak kompleksowo jak w innych modach typu solianki czy sigerousa, tajnych sciezek ( przy czym wspomne Mod był tak zabugowany że ledwie ledwie dostalem jakiekolwiek zakończenie w modzie przez bugi)

Pomimo że Anomaly i Call of Chernobyl są Standalonowymi modami niezbyt polecam w nie grać bo w mojej opinii są nudne, Anomaly no może ponieważ animacje w tym modzie są Fenomenalne i sami twórcy stalkera wyobrażali sobie że Stalker by tak wyglądał.

Lost Alpha przy czym celem było przywrócenie klimatu ze starych buildów stalkera, niestety udało mu sie nabyć bardzo popularne przezwisko które nazywanym jest "Symulatorem chodzenia" mod samym sobie ma ciekawy potent, ale wiekszość tych lokacji jest tak pusta i nie ma nic do robienia co wpływia na wracanie sie na poprzednie lokacje przy czym można samego moda opisać za bardzo nudnego, jednego rajcują popylanie po mapie do punktu A i wrócenie sie do punktu B, tutaj Zadania frakcji "Grzechu" można bardzo ładnie przypisać ten moment, to najnudniejszy fragment "moda" owszem zrobili te questy jako "Opcjonalne" w pózniejszych etapach ale w wczesniejszej wersji było to obowiązkowe. Ten mod ma przy okazji "Najlepsze" zakończenie w jakimkolwiek modzie w którym miałem do czynienia sie spotkać, animacja była tak słaba że aż niewiadomo czy sie smiać czy płakać przy "złym zakończeniu" jest też i "Sekretne zakończenie" które w modzie "Osiągnąłem"

Niewiem czy kiedykolwiek bym zrekomendował tego moda, jeśli ktoś nie ma żadnej z serii z gier stalkera a by chciał sobie pograć to może, bo sam mod jest kolejnym standalonem, mod ma dobrą atmosfere i ogólną grafike i wiele innych aspektów lecz z powodu całej tej "Nudy i chodzenia" to mam mieszane uczucia.

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie :)

@Samotnik67 Hmm… No cóż, każdy z nas lubi coś innego. Jedni lubią gęstą wielowątkową fabułę i ja nie twierdzę, że to jest złe :) Mnie z kolei zwyczajnie nudzi czytanie przydługawych dialogów w grach. Wolę właśnie „popylać” po Zonie, zwiedzać, mieć różne przygody itp. Fabuła zwyczajnie mnie ogranicza i nudzi. No chyba, że ktoś ma na granie kilka godzin dziennie. Szczerze zazdroszczę takim osobą. Musiałbym być bezrobotnym, rencistą lub/i emerytem ale na to mam jeszcze czas 🤣

@kondotier Nie powiem nie! Będzie trochę roboty w prawdzie, bo jak widzę mod na wersję 1.0004 ale kto wie? Zainteresuje się tym modem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apeno Bez posiadania CCz v.10004 nie pobawisz się modami, bo spora ich część, nawet tych nowszych jest dla tej wersji.

Masz na forum temat, jak przerobić posiadaną v.1.0006 na v.1.0004.

I taka rada. Nigdy przenigdy nie stawiaj modów na oryginał podstawki, lub tę zdegradowaną v.1.0004. Mody stawiaj na ich kopiach, ze zmienionym fsgame.ltx robiącym zapisy w katalogu moda. Unikniesz tym sposobem wielu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apeno Sporo portali na wschodzie poprzenosiło się na inne serwery i jest możliwość, że odsyłacze do modów przez to wygasły. Przy takich sytuacjach, zgłaszaj to w temacie moda i wtedy rusza kwerenda dalej aktywnych.

A dlaczego chcesz rezygnować z modów na v.1.0004? Zrobisz w ten sposób wielki błąd, pozbawiając się możliwości gry w takie mody. Degradację robisz raz, trwa to kilkanaście minut i otwiera się czarodziejska kraina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

W oczekiwaniu na grę Stalker 2, która… być może kiedyś się ukaże, składając kasę na nowy gamingowy laptop, postanowiłem przejść całą serię raz jeszcze po latach. W tym celu szukam modów stricte kosmetycznych. Czyli lepsza brak bugów, grafika, może nowe typy broni i wyposażenia. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

- pokostkokos :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.