Skocz do zawartości

Szukam moda


ŁośandGO

Rekomendowane odpowiedzi

@Gordon551 Pisałeś nieco wyżej, że dla moda Deja vu musisz postarać się podstawkę niższej wersji. Wtedy mi to umknęło, ale możesz podstawki wszystkich gier pobrać z forum w tym temacie.:

https://stalkerteam.pl/topic/6995-samodzielne-repacki-wszystkich-gier-serii-stalker/

Są one w formie rozczłonkowanej, tak więc na potrzeby modów składasz ( bardzo prosto i bezproblemowo ) to co Ci potrzebne.

A jako temu który miał długą przerwę i ma słaby komputer, ani CoC, ani Anomaly bym nie polecał. To nie są mody!!! Są to bazy dla tworzenia modów, a te namiastki modów które do Anomaly wsadzono, nic nie zmieniają.

Chcesz od razu na głęboką wodę? To zagraj w NS2016, lub w Ostatniego Stalkera w wersji 2020. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Dziękuję!

@kondotier Nie wiem czy chcę od razu „na głęboką wodę”. Szczerze, to nie wiem nawet co owa „głęboka woda” w przypadku modów oznacza? Szukam czegoś fajnie wyglądającego graficznie z niezbyt nudnawą fabułą. W sumie, póki co przeglądam mody na niniejszym forum i podglądam je na YouTube. Jak coś mnie zaintryguje, to pytam tutaj. Ale nadal nic nie znalazłem… ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@vidkunsen - znam te strony podane w linkach. Są tam modele NPC oraz mutantów, nie ma niestety tej piły łańcuchowej. Strony stalker-mods.su są zablokowane i nawet z TOR VPN nie da rady pobrać, ponieważ wymagają konta użytkownika.

@Pancerniak - pobrałem tego moda, ale z tą piłą jest problem już w samym modzie (kwestia rozładowywania paliwa), mało tego - wyciąłem ją i przetestowałem w OP-2.2. Problem jest taki, że dźwięk użycia "jakby się dławił". Broń okazuje się bazować z implementacji silnika OGSR, ponieważ w 200 przeszukanych linijkach skryptu - gra szuka odniesień nieistniejących np:

obj:get_hud_item_state()

Jest to fragment kodu tegoż silnika, a jest on niekompatybilny z silnikiem w OP-2.2. W skrócie - wywala błędy jeśli dodamy oryginalny skrypt. Bez skryptu - działa i "tnie mutanty aż miło", ale dźwięk jest podobny jak na poniższym filmie.

Dla zainteresowanych tą piłą (post jest długi, więc ma budowę matrioszki):

Spoiler

Problem z dźwiękiem, efekt porównywalny jak poniżej:

Spoiler

Ktoś miał podobny problem:

Nie wygląda to zbyt dobrze, chociaż "swoje robi".

Screen'y z testów piły []

Spoiler

Piła pracuje z błędnym dźwiękiem, animacje są eufemistycznie mówiąc - słabe.

qfJNUEU.jpg

C88g2yr.jpg

P43QcrY.jpg

fUGipuG.jpg

Nie chcę wstawiać w tej wersji (chyba, że ktoś będzie bardzo chciał), może uda się znaleźć wersję z pierwszego filmu?

Dzięki za chęci, ale ta piła jest do wymiany na inny model.

[] Inne pytanie o moda - w jakich modach znajdę nietypowe bronie jak: kilofy, widły, klucze francuskie, klucze hydrauliczne, maczugi, belki drewniane?
Pytam serio - w Zonie takie przedmioty powinny być. Na jednym z filmów widziałem jak stalker gonił pieska z widłami, z resztą zobaczcie sami:

Spoiler

 

 

Autor widać ma fantazję...

Romann - bo taką ma ksywkę ten youtuber, ma ciekawy stalkerski content, ale mentalność "psa ogrodnika" bo nie podaje linków do swoich prac.

Edytowane przez AntiCitizen
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen - dzięki za dobre chęci, ale...mój błąd że nie wspomniałem o tym w pierwszym poście (wszak w szkole tego nie uczą), otóż modele z CN i CoP nie są kompatybilne z tymi z Cienia Czarnobyla, to samo dotyczy przerobionych silników OGSE/OGSR. Moddowanie było by łatwiejsze, gdyby te modele dało się tak po prostu wyciąć z modów. Silniki SHOC sobie z nowymi modelami nie radzą, dlatego moje prośby dotyczą wersji pod Cień Czarnobyla. Podtrzymuję soje pytanie z warunkiem jakim jest silnik X-Ray SHOC (tutaj wersja patcha nie ma znaczenia).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich Stalkerów tego forum! 

Nic nowego nie napiszę albowiem zwyczajnie szukam jakiegoś moda na powrót do gry po latach. Szukam czegoś prostego w instalowaniu z ładną grafiką. W razie tzw. nakładek, posiadam wszystkie trzy części z gog.com. Oryginalne płyty z grami też posiadam ale że mój aktualny laptop nie posiada napędu, więc...

Dziękuję za sugestie 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Tau Witamy na forum :salute: . Jest to tylko powrót do stalkerki, czy również na forum? Już wiemy, że grałeś w podstawki, ale jak wygląda sprawa znajomości modów do nich? Masz jakieś doświadczenie? Nam ta wiedza jest potrzebna o tyle, że po długiej przerwie nie każdy mod będzie odpowiednim. Ale też ze stawianiem modów na tych cyfrowych podstawkach bywają problemy. No i mody dla Cienia Czarnobyla wymagają zaniżonej wersji podstawki.

A na początek zanim zaproponuję mody stalkerskie, zobacz tę grę zrobioną na siniku stalkera.

 

Ciekawa fabuła, ładna grafika, choć są momenty z mocnym przegięciem trudności. To całość, po pobraniu na kompa wprowadzana instalatorem.

I jest na forum taka możliwość, że po pobraniu gier z tego tematu

i "poskładaniu" ich w całość, będziesz na kompie miał podstawki na których stawianie modów i gra w nie, nie nastręcza problemów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Tau


Cień Czarnobyla

 

Czyste Niebo

Dead Sky (Zalecam poczekać na Dead Sky 2.0: Redux) : 

 

 

Zew Prypeci

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Bardzo dziękuję 🙂 W moim przypadku jest to powrót do gry w Stalkera po ładnych kilku latach. Wiele razy przeszedłem "Cień" oraz "Czyste". "Zew" zaś, to dla mnie najbardziej rozczarowująca część serii. Wieje nudą i banałem. A i lokacje jakies takie mało zachęcające do eksploracji. Mówię o wersji podstawowej rzecz jasna.

Z modów grałem kiedyś chyba w jakąś Soliankę. Było to około 2015 roku. Ale graficznie mod ów wydał mi się uboższy niż podstawka wzbogacona o Complete i dałem sobie z nim spokój. Zaraz potem grałem w Autumn Aurora i ten mod szalenie mi się spodobał ale z jakiegoś powodu go nie ukończyłem. To wszystko rzecz jasna instalowałem na podstawki z oryginalnych płyt. 

A w razie czego, jak "składa się" taką podstawkę z zaproponowanych przez Ciebie elementów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Tau  W tamtym temacie jest wszystko łopatologicznie wyjaśnione. Robisz zestaw wg własnych preferencji.

A co dotyczy tekstur takich jak Autum Aurora, to teraz wiele modów jest albo od razu robionych, albo są przenoszone na silni x64. A jest ich już całkiem sporo. I one od razu dają, jak to niektórzy nazywają "klimat". I większość z nich ma w sobie wkomponowaną podstawkę, więc instalowanie jest proste.

A przy innych modach, w ich #1 masz spojler w którym jest dokładny opis co i w jakiej kolejności instalować.

Zew Prypeci, to całkiem inna bajka, dziejąca się już po wydarzeniach z CzN i CCz. Lokacje musiały się różnić od pozostałych podstawek. Doszedłeś grą do końca? Kowalski z Prypeci odleciał? A ostrych i ciekawych zadań wcale w ZP nie brakuje. A ma nawet ukryte linie fabuły, o których nawet doświadczeni gracze dowiadywali się przypadkiem. Zadanie z Morganem na Zatonie można wykonać na trzy sposoby, z odpowiednimi reperkusjami na Jupiterze. A i finał jest dwu wątkowy.

No i z takich modów pod twój gust, to na początek polecę Ci, "W pajęczynie kłamstw" i "Nowicjusza". Są to mody na jednej lokacji. A jak się już oswoisz, to Ostatniego Stalkera2020 . Z tym, że przed nim warto by było zagrać w jego poprzedniki, a przynajmniej chociaż w Upadłą Gwiazdę, aby nie mieć momentami problemów logicznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Wielkie dzięki przez naprawdę wielkie „D” :) Obydwa polecone przez Ciebie mody na pewno obczaję. Przynajmniej graficznie na You Tube wyglądają bardzo zachęcająco. Co zaś się tyczy Zewu Prypeci, czy Kowalski odleciał tego nie pamiętam. Opisanych przez Ciebie wątków pobocznych nie znam. Szczerze, to nawet nie bardzo pamiętam, czy rzeczywiście do końca przeszedłem choćby raz ową część, gdyż była dla mnie totalnie nudna. Ale po tym co napisałeś chętnie powrócę do tematu Zewu Prypeci.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Tau  A wróć i zagraj do końca. Pierwsze przygody na Zatonie nie są może powalające, ale na pewno nie nudne. No i przede wszystkim, albo trzeba się poza grą zapoznać z wszystkimi możliwymi do uzyskania rozwiązaniami, albo samemu kombinować z kim współpracować, a kogo olać i jakim sposobem. Trzeba też włazić w każdą mysią dziurę, zaglądać gdzie się da, bo tam jest wiele rzeczy do znalezienia. No i robić wszystkie zadania dodatkowe. Nie napalać się na kupno wartościowego sprzętu, bo on sam przyjdzie, nie być zachłannym przy podziale łupów i nie śpieszyć się z grą. A znajomość lokacji z ZP w szczegółach jest niezbędna do gry w mody. Pojawiają się w znaczącej ich ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Tau Cześć, jak chcesz sobie nieco odświeżyć ZP to masz w zasadzie trzy możliwości: Gunslingera (w zasadzie tylko nowe animacje i modele kilku broni), Misery (stary duży mod idący w klimaty Fallouta) oraz nieskromnie wspomnę o Real Fighterze, którego możesz znaleźć w "Modach PL".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb @kondotier Póki co zainstalowałem mod STCoP 3.4 wzbogacony o Absolute Nature 4 i Absolute Structures. Atmosfear nie instalowałem, gdyż moim skromnym zdaniem psuje klimat (robi się ciemno, szaro i jakoś tak do kitu…). No i zobaczymy jak to będzie. Mod się odpalił, a to jak na moje zdolności duży sukces :) Spróbuję zatem na nowo - może wreszcie w całości ?- przejść Zew Prypeci. Może się przekonam? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Tau Już Ci pisałem, że jeśli chcesz grać w typowe mody, to znajomość lokacji z ZP jest konieczna. A mają one wiele zakamarków, bez znajomości których jest ciężko grać. I pamiętaj, że ZP nie ma powiązań logicznych ani z CzN, ani z CCz. Będzie tylko we wsch. Prypeci maleńki epizod ze Striełokiem, nie mający najmniejszego wpływu na fabułę. Bez niego też by się obeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Szczerze, przypomnienie sobie owych lokacji, to jak dla mnie jedyny powód by po latach znów zagrać (może do samego końca?) w ten bądź co bądź kaszaniasty ZP. Liczę na to, że z paczką nowych broni i ładniejszymi kolorkami dzięki Absolutom, będzie choć trochę ciekawiej.

Pozdrawiam i dziękuję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.