Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.0 (Beta 3) - dyskusja ogólna


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc... nie mam zielonego pojęcia. Nie będę się wymądrzał, może ktoś inny będzie bardziej zorientowany. Profilaktycznie spróbowałbym zainstalować jeszcze raz albo sprawdził czy na pewno wszystko dobrze się pobrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheSoldy Podtrzymuję, nie znalazłem odpowiedzi na Twój problem... Ale możesz spróbować z fixem, w changelogu niby nie ma ani słowa o takich błędach, ale kto wie - może zaradzi.

I prośba od razu o dodanie fixa do #1 postu.

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/downloads/stalker-anomaly-150-hotfix-1

Changelog po angielsku na moddb, po rosyjsku tu:

Spoiler

Исправления:
-Был исправлен баг с артефактами и контейнерами в конце анимации извлечения.
-Была убрана миссия с защитой насосной станции. Мы вернем ее в игру, как только починим.
-Убран дроп костюмов с зомбированных.
-Уменьшена вероятность выпадения предметов для починки с трупов.
-Исправлен баг, когда добыча частей с тела мутанта не добавляла информацию о нем в энциклопедию.
-Исправлен спавн особых мутантов.
-Отключен motion blur по умолчанию.
-Исправлен баг с вылетом при использовании детектора "Отклик" с рендером DirectX8.
-Были исправлены некоторые графические баги на Болотах.
-Исправлены некоторые бамп-мап текстуры
-Немного улучшены настройки погоды.
-Исправлены прицелы AK102 and M4A1.
-Исправлено отображение дозиметра.
-В лаунчер добавлены исправления проблемы со звуком в игре.
-В лаунчер добавлена возможность сброса user.ltx
-Устранены некоторые ошибки лаунчера, которые могли влиять на производительность игры.

Установка: распаковать в папку с установленной anomaly 1.5.0 beta 3.0 с заменой файлов.

A na polski to sobie przetłumaczcie sami :P :owieczka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w hotfiksie

Cytat
  • = pozbyto się problemów z psującymi się artefaktami/pojemnikami gdy animacje są wyłączone
  • * poprawki do Kółka Amunicji: wciśnij Y, gdy jest aktywne, zadziała jak w oryginale (przełączy na inny typ), wciśnięcie klawiszy [1-9] wybiera inną amunicję (liczba pocisków jest wyświetlona) 
  • - wyłączono zadania na stacji pomp na Bagnach, jak się z nimi uporamy to wrócą
  • - wyłączono zdejmowanie pancerzy z zombiaków
  • ~ zmniejszono szansę na znalezienie skrzynek naprawczych przy poległych
  • = poprawiono skórowanie mutantów, teraz wpisy w encyklopedii się pojawiają
  • = poprawiono specjalne grupy mutantów, teraz się pojawiają w grze
  • - wyłączono Motion Blur który zawsze był aktywny niezależnie od ustawień
  • = pozbyto się wylotów z detektorami na DX8/R1 
  • = poprawiono błędy graficzne na Bagnach
  • = poprawki w Bump Mapach
  • ~ mniejsze poprawki w systemie pogody
  • = poprawki modeli celowników do AK102 i M4A1 
  • = poprawiono wygląd ikony dozymetru
  • * dodano opcję poprawek do udźwiękowienia na starcie 
  • * dodano opcję przywrócenia domyślnego user.ltx na starcie 
  • = poprawki w ustawieniach w pliku .exe mające wpływ na wydajność 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cyk, kolejna łatka, tym razem nieco większa: https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/downloads/stalker-anomaly-150-update-1 Poprzedni fix jest już z nią zintegrowany.

Changelog ENG:

Spoiler

* Improved performance for rain
= Fixed noisy texture on Garbage
= Fixed grass issues on Garbage
= Fixed texture for Mosin Nagant
= Fixed crash when loading the game with certain active quests
- Removed references to ShoC artefacts, and fixed brain scorcher anomaly zones for artefacts
= Fixed ammo wheel working on melee weapons and binoculars
= Fixed corpses with weapons spawning ammo everytime you reload a save
= Fixed animation items that sometimes stay with player during animation play after loading a save
= Fixed black spots on Dark Valley
= Fixed issues with special objects that don't have a position in the world
= Fixed incorrect texture reference in model for PB
- Removed floating ammo boxes from the sky
= Fixed performance issues in certain locations of the world
~ Improved overall game performance
- Removed Hip's conditional invulnerability.
- Reduced Hip's durability somewhat.
~ Improved rewards for Hip's quests based on their difficulty.
* Updated some dialogues with Hip
= Several map fixes on Garbage
= Several map fixes on Great Swamps
= Fixed some shader compiling issues with DX10/R3
= Several map fixes on Generators
* Updated Russian language files
* Updated some artefact descriptions
= Fixed Trader and Barman icons
* Updated launcher to offer valid shadow map sizes to select from

Changelog RU:

Spoiler

Улучшена производительность дождя.
Убраны "шумные" текстуры на Свалке.
Исправлено отображение травы на Свалке.
Исправлена текстура винтовки Мосина.
Исправлен вылет при загрузке сохранения при выполнении некоторых квестов.
Исправлены статьи в энциклопедии об артефактах из Тени Чернобыля.
Аномальные зоны у выжигателя мозгов теперь спавнят артефакты.
Исправлена ситуации, когда колесо выбора аммуниции работало с оружием ближнего боя и биноклем.
Убраны забагованные текстуры в Темной долине.
Исправлена ошибка, когда некоторые предметы не имели точной позиции на локации.
Исправлена текстура ПБ.
Убраны висящие в воздухе патроны.
Улучшена производительность в некоторых местах на локациях.
В целом улучшена производительность игры.
Убрана условная неуязвимость Хип.
Хип теперь легче убить.
Улучшены награды за квесты Хип.
Были обновлены некоторые диалоги с Хип.
Добавлены фиксы локации Свалка.
Добавлены фиксы локации Болота.
Убраны ошибки при компиляции шейдеров с использованием DX10(R3).
Добавлены фиксы локации Генераторы.
Исправлены некоторые ошибки в локализации.
Обновлено описание некоторых артефактов.
Исправлены иконки у торговцев и барменов.
Обновлен лаунчер: теперь показываются только доступные разрешения теней.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam spory problem, otóż mod nie chce mi płynnie działać od DX9(rozszerzony) wzwyż, zawsze spotykam się z wahaniami w okolicach 30 FPS. Wrzuciłem zoptymalizowane tekstury 1K wraz z patchem: ledwo widoczna różnica ale nie znacząca. Wszystkie dotychczasowe łatki dodane. Przy tym taki Dead Air hybrid chodzi mi na full DX11 płynnie a tu to jest jakieś nieporozumienie. Jest to jedyny mod na bazie CoC z którym mam taki problem. Mam Intel Core i7 8700, GTX 1050Ti, 8GB RAM (jadę na taktowaniu). Jakieś pomysły?

EDIT: Wygląda na to, że sprawa sama się wyjaśniła, jedna bardzo ważna rzecz nie była włączona, Procesor o dużej wydajności xD kompletnie mi to umknęło, bo tak niepozornie ta opcja jest schowana a dotychczas wszędzie była domyślna jak widać jedna rzecz a ile zmienia, po jego zastosowaniu... różnica to jak dzień do nocy hehe fail to teraz ciekawe jak pójdzie na standardowych teksturach

Edytowane przez bartas47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotfix 2 AI fix z 31.08.2019r:

Spoiler

Fix zawiera w sobie nieduże poprawki AI stalkerów i małych błędów. To tylko pierwszy krok w stronę ulepszenia AI, który znowu pozwoli stalkerom "myśleć" i nie zabijać się przed dołączeniem do bitwy.
https://www.moddb.com/mods....otfix-2
Jak zainstalować: rozpakujcie archiwum i wrzućcie do głównego folderu gry ze zgodą na zamianę plików.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bartas47 napisał:

Witam. Mam spory problem, otóż mod nie chce mi płynnie działać od DX9(rozszerzony) wzwyż, zawsze spotykam się z wahaniami w okolicach 30 FPS. Wrzuciłem zoptymalizowane tekstury 1K wraz z patchem: ledwo widoczna różnica ale nie znacząca. Wszystkie dotychczasowe łatki dodane. Przy tym taki Dead Air hybrid chodzi mi na full DX11 płynnie a tu to jest jakieś nieporozumienie. Jest to jedyny mod na bazie CoC z którym mam taki problem. Mam Intel Core i7 8700, GTX 1050Ti, 8GB RAM (jadę na taktowaniu). Jakieś pomysły?

EDIT: Wygląda na to, że sprawa sama się wyjaśniła, jedna bardzo ważna rzecz nie była włączona, Procesor o dużej wydajności xD kompletnie mi to umknęło, bo tak niepozornie ta opcja jest schowana a dotychczas wszędzie była domyślna jak widać jedna rzecz a ile zmienia, po jego zastosowaniu... różnica to jak dzień do nocy hehe fail to teraz ciekawe jak pójdzie na standardowych teksturach

nie żebym się czepiał...ale kto paruje takie monstrum jak I7 8700 z 1050Ti. Przecież to hamulec ręczny dla tego procesora :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modyfikację grywam od wcześniejszych wersji i jest dużo opinii, niejednogłośnych na temat optymalizacji. Komentarze zmieniają się od wersji do wersji. Sam grywam na sprzęcie wystarczającym dla Anomaly do gry na wysokich detalach. Jednak wpadłem niedawno na okazję by sprawdzić zdolności optymalizacji Anomaly na blaszaku, który swoje lata świetności widział około dekadę temu... jak nie więcej. Chociaż może szkoda czasu na takie rzeczy, bo gra trochę zajmuje na dysku twardym, a pobierania co niemiara, w szczególności bez światłowodu z internetem na wsi. Pomimo to postanowiłem spróbować, odpalić i sprawdzić - po części dla żartu i po części dla samej ludzkiej ciekawości. Post jest bardziej dla ludzi ciekawskich i tych, którzy nie sprawdzali lub chcieliby się dowiedzieć, czy gra im w ogóle odpali na słabszym sprzęcie niż sugerowana specyfikacja. W każdym bądź razie, zapraszam do krótkiej "lektury".

Ogółem, według powszechnej opinii, aby gra działała przyzwoicie, potrzebne jest 8GB RAMu, 2GB VRAMu i dobry, przynajmniej czterordzeniowy procesor. Gra w optymalnych warunkach może również chodzić na niższej specyfikacji, żartobliwie nazwanej "ziemniak". Czym jednak jest dokładnie ten ziemniak?

Wspomnijmy jednak jeszcze o specyfikacji mojego "cuda" technologii:

  • Windows 7 Enterprise x64
  • NVIDIA GeForce 9600GT 512MB VRAM/900MHz
  • Intel Pentium Dual-Core E6500 2x 2.93GHz
  • 4GB/332.5MHz DDR2
  • Gigabyte Technology Co. Ltd. G41M-ES2L
  • SEAGATE ST3200827AS (Dysk systemowy)
  • Maxtor 6Y160M0 (Dysk gry)

Po instalacji oczywiście uruchomiłem launcher. Nie ryzykując zakatowaniem grata, ustawiłem oświetlenie z DirectX 8, odpaliłem grę i ku mojemu zaskoczeniu... gra należycie się odpaliła. Nie wahałem się ani chwili i pędem zredukowałem ustawienia do minimum zmieniając tylko rozdzielczość na natywną. Wybrałem Samotnika w menu wyboru i kliknąłem start. Po chwili ujrzałem znane wszystkim ognisko w wiosce kotów w Kordonie. Gra działała... i o wiele lepiej niż się spodziewałem. Gra działała płynnie, bez spadku klatek ani sekundowych zwiech. Po sprawdzeniu rs_stats 1, gra ukazywała mi około 120 klatek na sekundę. Rewelacyjny wynik jak na takiego złomka. Przeszedłem połowę Kordonu, bez jakichkolwiek problemów. Wynik mnie jednak nie zadowalał. Stwierdziłem, że można wycisnąć trochę więcej, skoro klatek jest w zapasie.

Moim punktem docelowym było osiągnięcie 60 klatek/sek bez zwiech w bardziej "zagęszczonym" miejscu. Jako miejsce do testu wybrałem Rostok. Po dłuższym czasie kombinacji z suwakami udało się. Gra działa w ok. 100 klatkach na sekundę. Jedyny spadek jest do 30 klatek, kiedy spoglądamy postacią w odległy i bardziej zagęszczony teren Rostoku z bazy Powinności, ale raczej nie jest to jakiś problem, dopóki nie prowadzimy walk na terenie okolic baru. Niestety, jedynym problemem, który może być dla dzisiejszego gracza, który nie doznał lub już nie pamięta tych czasów, to długie czasy ładowania, które potrafią zająć nawet ładnych parę minut. Nie jestem jednak pewien, czy to po prostu wina tego, że dysk był świeżo podłączony do stacji i prawdopodobnie nie przeszedł jeszcze defragmentacji (jeżeli by to w ogóle w jakiś sposób pomogło).

Ustawienia to:

  • Rozdzielczość: 1280x1024 (Natywna)
  • Oświetlenie: R1 (DirectX 8)
  • Dystans Widzenia: 55%
  • Szczegółowość obiektów: 60%
  • Szczegółowość tekstur: 50%
  • Filtrowanie Anizotropowe: 100%
  • Anty-Aliasing: 10%
  • Dystans widzenia obiektów statycznych: 50%
  • Dystans widzenia obiektów dynamicznych: 0%
  • Dystans renderowania cieni: 0%
  • Szczegółowość gęstości trawy: 0%
  • Dystans renderowania trawy: 0%
  • Rozmiar trawy: 0%
  • Szczegółowe tekstury: Włączone

Spróbowałem także odpalić grę na oświetleniu R2 (DirectX 9), ale gra schodziła często poniżej 30 klatek, więc nie warto było dalej eksperymentować.

Chciałem również podkręcić trochę CPU, które może by pomogło z wydajnością gry na OC, ale nie wiem, czy w ogóle X-Ray jest silnikiem zasobożernym pod względem procesora, więc czy w ogóle warto. Potrzebowałbym opinii eksperta w tymże zakresie.

A jak wygląda sama gra?

Spoiler

PSrUlnp.jpg

b38773X.jpg

e8sPJX3.jpg

yyeQii7.jpg

pVmtPXg.jpg

TXDrP7S.jpg

qXu977T.jpg

3fITEfQ.jpg

iDVDTTF.jpg

Qbld9it.jpg

No cóż... nie jest to oczywiście poziom wymaksowanych detali z DirectX 11 ale nadal broni się klimatem, którego ze S.T.A.L.K.E.R.a pozbyć się jest ciężko.

Na takim lub podobnym sprzęcie - wiadomo - nie zagramy dla widoków; jednak jeżeli chcemy pograć dla samej gry z przyzwoitym klatkarzem, który definiuje nasz komfort grania, to warto się skusić i wypróbować, czy na pewno Anomaly pójdzie nam na naszym leciwym sprzęcie.

Edytowane przez stalker1997
  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest się nie zgodzić. Statyczne oświetlenie w tej grze jest czymś w rodzaju retro-gamingu, który wprowadza pewien klimat gry; tak jak w przypadku gier typu Pixel, Indie, lub gier horrorowych z grafiką rodem z ery Playstation 1. Sam zresztą pamiętam, jak grając jeszcze za dzieciaka w Cień Czarnobyla w okolicach premiery na komputerze z komunii na średnio-niskich ustawieniach czuło się ten klimat, który wspominając rozchodzi się po kościach jak nie jeden dobry Kozak. Poza tym, statyczne oświetlenie jest tą bardzo dobrą zaletą S.T.A.L.K.E.R.a, które ratowało i ratuje przedpotopowe sprzęciwa nawet do dziś, tak jak tutaj również w przypadku Anomaly.

Edytowane przez stalker1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.