Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.0 (Beta 3) - dyskusja ogólna


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

@DuzySiuraq  Dobre dusze to już są w Raju. A "dobrzy ludzie" tu na ziemi już się wykruszyli. Chwalipięty od angielskiego, jakoś się nie kwapią brać za tłumaczenie. A kilka modów byłoby do zrobienia. "Starzy" nauczyciele chętnie podzielą się doświadczeniem w dobieraniu się do plików wymagających tłumaczenia i ich przerabiania. Ale chętnych brak. Lepiej czekać aż samo z nieba spadnie, albo żądać za tłumaczenie kasy.  Był już taki, co chciał sprzedawać za kasę tłumaczenie na angielski, to które było w modzie zaimplementowane. Próbował wciskać kit, że potężnego moda przetłumaczył za 3 godziny. A tyle mu chyba zajęło przekopiowywanie plików.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kondotier napisał:

Chwalipięty od angielskiego, jakoś się nie kwapią brać za tłumaczenie.

Biorąc pod uwagę, że teraz każdy w wieku ~30 lat w jakimś tam stopniu zna angielski, to wystarczy dodać do tego, że

Godzinę temu, kondotier napisał:

"Starzy" nauczyciele chętnie podzielą się doświadczeniem w dobieraniu się do plików wymagających tłumaczenia i ich przerabiania

i mamy gotowy przepis na to, jak praktycznie każdy może zostać tłumaczem. Tyle, że potrzeba odrobiny wysiłku i silnej woli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest skomplikowane. Trzeba wiedzieć co i gdzie zmienić.

Tylko... trzeba umieć pisać po polsku ;) "Wgl" i brak interpunkcji sugerują, że to może nie jest wymarzona robota dla Ciebie.

Niemniej - jeśli się zdecydujesz, to służę poradą choć uważam, że w pojedynkę nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karollix Tylko na początek może się wydawać skomplikowane. Bo trzeba poznać i przestrzegać kilku fundamentalnych zasad.

Za to jest cholernie czasochłonne i żmudne. I nie ma nic wspólnego z tłumaczeniem np. tekstu książkowego, gdzie wszystko masz ciurkiem, po kolei.

A przy tłumaczeniu modów, to co widzisz na ekranie, znajduje się nie tylko w różnych plikach. Te różne pliki są też w różnych katalogach. A w plikach, to co jest na ekranie w początku moda, może być na ich końcu, lub każdym dowolnym miejscu. Tak, że tłumacząc ( bez wcześniejszej znajomości moda grą ), nigdy nie wiesz czego tłumaczony fragment dotyczy. Możesz to łatwo sprawdzić, patrząc na jakieś tłumaczenie. Zobacz ile tam jest katalogów, podkatalogów, a w nich plików.

Otwórz jakimś edytorem któryś z plików o większej wadze i zobacz ile w nim jest linii z tekstem przetłumaczonym. A są i pliki, gdzie przy kilku setkach linii, jest tylko jedna z tekstem, którym może być tylko jeden wyraz, np. ksywka.

A tłumaczenie za pomocą translatora odstaw daleko w kąt. Wyjdą Ci takie bzdury, że korygowanie zajmie więcej czasu niż samodzielne tłumaczenie.

No i tak jak napisał @Sierioża , to nie robota dla jednego. Przypuszczam, że bez braku doświadczenia, tłumaczenie tego moda zajęło by Ci nie mniej niż rok.

To co napisałem, nie ma na celu zniechęcenia Cię do tłumaczenia, ale pokazania na co się porywasz. Kiedy sam zaczynałem tłumaczyć mody, byłem przerażony ogromem trudności. A teraz się z tego śmieję :007: .

Tak więc, jeśli znajdziesz sporo czasu i potrafisz być wytrwałym, to do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Zawsze istnieje szansa na "efekt domina" - może jeśli jeden się tego zadania podejmie, pojawią się inni. W konkretnej ekipie, gdzie każdy wie co ma robić i zachowany jest porządek w plikach pójdzie szybciej.

3 minuty temu, kondotier napisał:

A tłumaczenie za pomocą translatora odstaw daleko w kąt. Wyjdą Ci takie bzdury, że korygowanie zajmie więcej czasu niż samodzielne tłumaczenie.

Moim zdaniem niekoniecznie. Jeśli w modzie nie ma kłopotliwego slangu (bo jak jest, to kaplica), translator często może uratować tyłek pokazując ogólny sens tekstu. Podobnie jak słowniki do konkretnych sformułowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za modami typu sławna złota kula, czy sgm.
Nie lubie modów, które zmieniają bardzo dużo w świecie gry, wolę mody nie wdrążające tak wiele drastycznych zmian, który stawiają na survival, wiele lokacji, bogatych lokacji, żyjącą zonę, którą stalkerzy przemierzają, a mroczny klimat wylewa się z ekranu. choć do fabuły to fakt wymagający nie jestem.
Kocham detale takie jak, postać fabularna rozróżnia z której frakcji jesteśmy, frakcja wraz z jej pomaganiem jest silniejsza, ciekawy początek we frakcjach typu Sidorowicz oferuje samotnikowi sławę i hajs, czyli to po co przyszli oni do Zony, natomiast Generał Woronin np. wydaje nam rozkaz i przedstawia dlaczego jest wart wykonania i jak przybliży powinność do swojego celu.
Anomaly ma prawie wszystko z tych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grimm  No to już teraz możesz zagrać w Dejavu. Sam tytuł mówi co spotkasz w modzie. A precyzyjniej, to 3w1. Coś z każdej podstawki plus co nieco z buildów.

Albo jeśli znasz rosyjski, w jego modyfikację od Outfatera, wzbogaconą o zadania chomikarskie. Możesz też poczekać na robione do niego spolszczenie.

No i mogę Ci zaproponować mody całkowicie zmieniające scenariusz. Będzie to Fotograf i Wariant Omego 4.0.

Oczywiście, jeśli jeszcze w nie nie grałeś.

Nawet z Twoim poglądem na mody, nie będziesz się w nich nudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z tym modem nw jak moge to naprawić ta gra miewa u mnie zwiechy tego typu że zabijam sb np stalkerow podchodze se do nich gra mi sie zawiesza i jest koniec musze wchodzic do menadzera i wylaczac stalkera recznie zeby bylo smiesznie nie ma nawet loga ani brak odpowidzi 3razy gra reinstalowana grałem tez na bazowych ustawieniach to samo może coś źle rb nw xD pobieram z ich strony part 1/2/3 update 4 i potem hotfix instalajca w kolejnosci part 1/2/3 potem update poźniej hotfix nw jak moge sb pomóc i7 8700k oc 5ghz rtx 2080msi x trio komp mam dobry luźno 16gb ramu dual 2x8 3000mhz wczytuje też potem save przed zawieszeniem to chwile pogram i znów to samo nw nawet od czego to zależy bo normalnie wchodze w logs i tam nic nie ma. Miał ktoś podobny problem? streamerzy normalnie grają sesje 8h i im sie nie zawiesza. Mam straszną ochotę na tego moda ale nie moge :( CoC normalnie mi chodził

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podpisie użytkownika TrueTrolleybus można znaleźć bazy wiedzy. Jest to przydatne, gdy np. nie wiemy, gdzie są anomalie lub chcemy porównać charakterystyki zbroi/przedmiotów lub porównać ceny u handlarzy.

213.PNG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Monolithalian Na niektórych benchmarkach tej karty zapewniają, że można grać z niektórymi ustawieniami na pełnym suwaku, póki pozostaniesz na statycznym oświetleniu. Na DX9 nie ma już takiej gwarancji a wyżej nie ma już mowy. Jeżeli czujesz, że gra chodzi przyzwoicie, możesz przeciągnąć takie ustawienia jak detale tekstur, modeli, itp. nie bojąc się o drastyczny wzrost temperatury lub o spadek klatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.