Skocz do zawartości

Powrót Legendy 0.9.2 - dyskusja ogólna


MaklerR

Rekomendowane odpowiedzi

@Lycoris Radiata na poprzednich stronach jest, że niby zadanie na czas, zanim się całkowicie przemienisz.

Najpierw niby masz dotrzeć do Sidorowicza, a co potem nienapisane :)

Strzelam, że wyśle nas nad Jantar do naukowców.

 

@yascarr było w paru modach, jeszcze chyba trzeba było mieć Złotą Rybkę żeby odczarowali nas naukowcy.

Ale jak tu to jest zrobione to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@prozmus84 Jeśli szukasz tych narzędzi dla Sowy ze Skadowska, to one są na Jupiterze, na stacji Janów, w pomieszczeniu jednego z szefów ugrupowań.

Patrz 31:00.  https://www.youtube.com/watch?v=6EzT0CFFYcA

A jak obejrzysz cały wideoporadnik, to poznasz lokalizację wielu schowków na kilku lokacjach.

  • Dodatnia 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie będę tego dawał w problemach technicznych bo to takie pierdołowate rzeczy ale jednak się pojawiły już na starcie, pierwsza to tak że nie mogę ustawić większej rozdzielczości, zwykle gram na 1900x1024 czy jakoś tak i na dynamicznym dx11, tu ciągle wraca do ustawień jak na foto, druga sprawa to nie da się wyjść z piwniczki w wiosce kotów, próbowałem normalnie i z przysiadu, nic z tego, piwniczka w domu Kołodzieja

ss_cez137_12-16-21_09-56-12_(mainmenu).jpg

ss_cez137_12-16-21_10-09-52_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 chyba 1920x1080. A zmień ustawienia, zatwierdź zmiany i wyłącz grę. Potem uruchom i zobacz czy zapisało.

Ewentualnie wpisz manualnie w user.ltx rozdzielczość.

Czy zainstalowałeś w ProgramFiles nie muszę pytać znowu? :D

W niektórych modach są problemy, z niektórymi piwnicami. Akurat nie pamiętam czy tu też miałem. A z niskim przysiadem próbowałeś?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb tak racja 1920x1080 nigdy nie pamiętam tych liczb

10 godzin temu, tom3kb napisał:

zatwierdź zmiany i wyłącz grę. Potem uruchom i zobacz czy zapisało.

niby zapisuje ale zmienia mi menu na robaki, za każdym razem jak coś zmieniam w klawiszologii czy innych ustawieniach to mam takie robaki i muszę od nowa wgrywać spolszczenie, nie rozumiem dlaczego tak się dzieje 😡

Jak zrobić żeby quicksave sie nadpisywały a nie robiły po 20 plików?

ss_cez137_12-16-21_19-47-16_(mainmenu).jpg

ss_cez137_12-16-21_19-50-28_(mainmenu).jpg

 

ss_cez137_12-16-21_20-58-41_(l01_escape).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 O ile pamiętam, to trzeba po zrobieniu ustawień, rozpocząć grę, zrobić zapis i dopiero wyjść do pulpitu. I nie zaszkodzi nawet zresetować kompa, aby w pamięci nie zostały stare ustawienia.

W jednym z ustawień, chyba Gra, masz okienko z wyborem ile szybkich zapisów ma zostawać w pamięci. Od 1 do 20. Jest to takie okienko rozwijane i tam to sobie wybierasz. Widzę, ze masz ustawione na 5. Pomyśl, czy to nie jest optymalne? Szczególnie jak masz akcję z możliwością wyboru kierunków. Nowy kierunek nowy szybki zapis zamiast twardego.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

8 godzin temu, kondotier napisał:

masz okienko z wyborem ile szybkich zapisów ma zostawać w pamięci. Od 1 do 20

ahaa to jest to? a ja myślałem że to jest ilość zapisów które mogę zrobić na danej lokacji i zrobiłem na 20 później🤣 czyli jak zrobię na 5 to po piątym quicku będzie nadpisywać? tak?

Ehh niechcący go popsułem, wgrałem tunel przestrzenny żeby nie latać w te i nazat (podobno miał działać z każdym modem 👎) dobra instaluję go drugi raz, uruchamiam, rozjechał się FOV chyba, wyglądało to jak kalejdoskop, wywalam po raz kolejny, instaluje, teraz nawet nie chciał żebym podał ścieżki, samo się instaluje w miejscu gdzie miałem go wcześniej

Nic z tego chyba nie bedzie, non stop wraca mi do ustawień jak na foto, próbowałem na innym Dxie i z innym rozdzielczościami, ciągle wraca temat robaków, zaraz skończy mi się cierpliwość i ten mod trafi do kosza jak już wiele innych

Screenshot 2021-12-17 20-06-00.jpg

ss_cez137_12-17-21_20-25-24_(mainmenu).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Tak, po piątym czyli szósty nadpisze pierwszego. Jak na lokacji tych pięciu nie wykorzystasz, to będzie dalszy ciąg na następnej.

Tunel Przestrzenny działa tylko na modach stawianych na czystą podstawkę, z HUDem podobnym też do podstawkowego i bez dodatkowych lokacji spoza podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dobra może coś z niego jeszcze będzie, jakoś go uruchomiłem i o dziwo działa sejw z poprzedniego, ale już prawie zęby zjadłem, tak to u mnie wygląda na tej grafice, już nic nie zmieniałem bo i tak nie da rady tego u mnie zrobić, nie wiem co się gryzie, już niech będzie tak, tragedii nie ma

ss_cez137_12-17-21_20-35-40_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 A co ty chcesz od tej grafiki? Typowa dla takich modów. A skoro grasz na starym zapisie, to pomimo nowej gry, zapis pamięta starą. Chyba dopiero po zmianie lokacji zacznie stosować nowy wygląd grafiki lokacji. Mimo tego spróbuj odejść sporo od wioski, zrobić twardy zapis i wyjść na pulpit. Możliwe, że po uruchomieniu gry będziesz już miał wg. nowych ustawień.

No i nie pytaj o takie szczególiki. Czas robi swoje i musiałbym mieć nie wiem jaki łeb, żeby z wszystkich modów takie coś pamiętać.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

4 godziny temu, kondotier napisał:

spróbuj odejść sporo od wioski,

Byłem na wysypie w związku z zadaniem dla Sidora na te papiery tego wojaka, teraz posłał mnie na bagna do doktora, nie wiem gdzie on jest bo nie ma znacznika, pewnie trochę się go naszukam, jak na razie wszystko jest Si, są delikatne lagi ale to już przełknę

4 godziny temu, kondotier napisał:

No i nie pytaj o takie szczególiki. Czas robi swoje i musiałbym mieć nie wiem jaki łeb, żeby z wszystkich modów takie coś pamiętać.

Wiem i rozumiem, mi już się nie raz i nie dwa mody plączą, nawet teraz jak szedłem do hangaru na wysyp to miałem wrażenie że już tam byłem ale uświadomiłem sobie że byłem ale w...Road to the north bo też go po mału ogrywam, jest o wiele trudniejszy więc ciężko mi to idzie

No i już pochwaliłem, właczam grę i robaki w menu, k***@ o co tu chodzi? no przecież szlag człowieka może trafić 😡do tego zmieniona grafika jak na foto a mod otwiera się w oknie zamiast na pełnym ekranie

ss_cez137_12-18-21_16-46-16_(mainmenu).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Ale tło menu masz prawidłowe. Przeczytaj co pisze na tym pasku nad plecakiem. Masz spolszczenie i info o nim. Widocznie poprzednie miałeś nie takie. I robali nie widzę.

Jak Ci się otworzy w oknie, to Alt + Tab zrzuć na pasek i myszą przywróć pełny ekran. Tu może zadziałał stary zapis.

A Bagienny Doktor to Johny Walker . Chodzi od Bazy CzN do tunelu do Tuzli zachodnim brzegiem lokacji. I w Bazie, i przy moście robi sobie kilkugodzinny odpoczynek. Możesz go szukać po drodze, albo czekać w jednym z miejsc odpoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

15 godzin temu, kondotier napisał:

Ale tło menu masz prawidłowe.

Teraz włączyłem na próbę, oczywiście robaki, musiałem od nowa wgrywać spolszczenie, gdy wgram spolszczenie jest ok, i tak prawie za każdym razem

15 godzin temu, kondotier napisał:

Przeczytaj co pisze na tym pasku nad plecakiem

Nad plecakiem? co z tego że tam pisze po polsku jak mam robale w menu? nie mogłem mieć innego spolszczenia bo przecież pobrałem spolszczenie do tego moda a nie innego

Doktora już znalazłem, wleźliśmy na siebie przy bazie CN, teraz jestem w tym instytucie medycznym na agro, poleciałem przez bagna na agro, było najbliżej, no i nie wiem czy dobrze zrobiłem bo z tym ekwipunkiem jaki mam teraz (na foto) to to jest mission imposible, snorki na dole a poltergaisty i kontroler na górze, o ile ze snorkami dałem sobie radę to na górze 4 poltery robią takie zamieszanie że nawet od uderzenia skrzynią ginę, do tego konroler, są strasznie mocni, na kontrolera nie działa nawet granat z grozy to samo poltery

ss_cez137_12-19-21_10-07-22_(mainmenu).jpg

ss_cez137_12-19-21_10-10-21_(l03u_agr_underground).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Sprawdź co masz w pliku localization.ltx. A przede wszystkim, czy w spolszczeniu taki jest. Jak jest, to czy ten już w modzie spolszczonym jest identyczny. Bo te robale wskazują, że komputer nie ma informacji o wgranym spolszczeniu. Jest tp trochę dziwne, skoro poprzednio takich numerów nie miałeś.

Ale przy takich problemach jakie miałeś, to po postawieniu moda na nowo, najlepiej zacząć też nową grę. A przynajmniej zrób to na próbę. Te zapisy co masz, przenieś poza moda i wystartuj z modem od zera. To Ci pomoże wyjaśnić, czy błędy są w wyniku starych zapisów, czy coś przy instalacji poszło nie tak.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

23 godziny temu, kondotier napisał:

Sprawdź co masz w pliku localization.ltx.

w ogóle go nie mam, w spolszczeniu też go nie ma

Teraz znalazłem przypadkiem na YT filmik, i temu typowi działa szybka podróż, akcja od 9:30

https://www.youtube.com/watch?v=RLJAijHo3cY

 

Screenshot 2021-12-20 10-46-08.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Jeśli załączony zrzut ma dokumentować brak localization.ltx, to na pewno na nim go nie znajdziesz, bo jest on dopiero w katalogu configs.

A ponieważ mod nie wymaga podstawki, więc jest nieprawdopodobne, aby tak doświadczony tłumacz jakim jest @Anton Gorodecki nie dodał go do spolszczenia.

Pisałeś, że przy powtórnej instalacji, mod sam zaczął Ci się instalować na starej ścieżce dostępu. Wygląda mi na to, że tam pozostał Ci ten którego starałeś się odinstalować. I stąd teraz te problemy. Odinstaluj moda, zrób czyszczenie rejestrów i dopiero instaluj na nowo. Jeśli sam tego nie znalazłeś, to w opisie instalacji moda masz spojler, w którym po polsku masz opisane gdzie klikać, aby uzyskać to co się chce i gdzie się chce. Jeśli to zrobisz prawidłowo i prawidłowo nałożysz spolszczenie ( też ta czynność jest szczegółowo wyjaśniona ) to problemów być nie powinno.

  • Za szczególną pomoc 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Chłopie, na litość boską ! Wiedzieć gdzie ten plik jest, to podstawowa wiedza przy stawianiu modów. Jeśli go masz w modzie ze spolszczeniem, to nie ma prawa być robali. Ze starych zapisów owszem, można korzystać, ale jeśli nie zawierają w sobie błędów z poprzedniej gry. U Ciebie widocznie są. Zacznij nową grę od zera i zobacz czy będzie poprawna. Zrób zapis i wyjdź do pulpitu. Teraz do katalogu z zapisami dodaj interesujący Cię zapis z poprzedniej gry i uruchom z niego moda. Dostaniesz odpowiedź, gdzie tkwią problemy.

Ale takie kombinowanie, może trwać dłużej, niż przejście na nowo fragmentu gry. Tym bardziej, że już wiesz gdzie co jest.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.