Skocz do zawartości

Powrót Legendy 0.9.2 - dyskusja ogólna


MaklerR

Rekomendowane odpowiedzi

Info dla innych, jeżeli macie problem z uruchomieniem instalatora wersji 0.9.2, należy zmienić nazwę katalogu w którym znajdują się pliki.

Czy ktoś wie dlaczego nie działają ustawienia pogodowe w grze?. Mam słonecznie, a jest cały dzień pochmurno, tak jest na wszystkich lokacjach.

Może ktoś pomóc:

https://stalkerteam.pl/topic/14622-nie-działająca-pogoda-i-zużywanie-sprzętu-i-inne/

Edytowane przez kilerstalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trwają prace nad globalną łatką dla Legend Returns 0.9.2. Łatka jest przygotowywana przez zewnętrznego twórcę ale ze wsparciem i błogosławieństwem :) oryginalnej ekipy tworzącej moda.

Screenshot_20210221-095759~2.png

Podano też listę najważniejszych zmian.

- naprawa znanych błędów w modzie.

- nowe modele mutantów i zmiany w balansie.

- nowi questowi npc-e z nowymi zadaniami.

Screenshot_20210221-095834~2.png

- nowy i rozszerzony zestaw zadań cyklicznych.

- nowe modele npców, zmiany w grafice moda.

- nowa paczka broni.

Screenshot_20210221-095852~2.png

- w planach jest też dokończenie linii fabularnej dla Powinności, a także stworzenie linii fabularnych dla Wolności, Wojska, Bandytów.

- przerobione mają być też niektóre już istniejące zadania.

Screenshot_20210221-095919~2.png

Oczywiście jak na razie brak konkretów odnośnie premiery łatki ☹️ ale wymienione zmiany (szczególnie odnośnie nowych zadań i linii fabularnych) brzmią bardzo ciekawie więc warto czekać 🤗

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@tom3kb No to zrób jeszcze poprawkę tematu, bo w nim versja moda kończy się na 0.9. , tak, że szukajką po tematach moda 0.9.2 się nie znajdzie.

No i mam taką uwagę. Ten temat ma w sobie sporo wersji moda, które są już archiwalnymi, do pobierania z różnych odsyłaczy. Można się pogubić

Czy nie lepiej - w ramach porządkowania - dla tego 0.9.2 ze spolszczeniem, ale przywiązanego do konkretnego repacka zrobić nową wstawkę-temat?

Na razie mod mimo swojej wartości ma małą "oglądalność", a w ten sposób na pewno by ożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejnego tematu o tym samym nie ma sensu robić, zmieniam temu nazwę na dyskusję o Legend Returns i tyle. Że są jakieś starsze wersje to w sumie nikogo już nie obchodzi bo kto w to będzie grał. :) Wersja 0.9.2 jest oficjalnie najnowsza. Ale, że temat ogólny to i dyskusja o wszystkich wersjach jakie wychodziły przez te lata jak najbardziej tutaj pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Może i tak być, ale teraz 0.9.2 potrzebuje własnego tematu do dyskusji i problemów z grą. Ten temat z wersjami do 0.9 i zawarte w nim treści mogą wprowadzać w błąd.

Wcześniej też były mody "rozwojowe", a nikt ich nie wpychał do jednego worka. Było to czytelne, a potrzebne tematy łatwe do odnalezienia.

Przykładem Powrót Szramy, wszystkie Warianty Omega, czy Deja vu. Oraz kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy korzysta z torrentów (np: ja :) to dopiero teraz sobie zagram), a znalazłem wersję LR Repack jako normalne archiwum na googledrive.

Może komuś się przyda. Dorzucam do pierwszego postu.

https://drive.google.com/file/d/1mLe1U65jVR47Es1jhlzvvEPMkMiD8dOT/view

@kondotier ty ogrywałeś LR, są do tego moda jakieś paczki broni do podmienienia? Ewentualnie czy w modzie jest też dodane trochę nowych giwer? Ja wiem, że mod miał być w klimacie i stylistyce Cienia Czarnobyla ale jak patrzę na te oryginalne (no delikatnie poprawione ;) ) pukawki to aż mnie oczy bolą :D

A może, ktoś inny wie?

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie samemu, przegląd broni poniżej :D jest kilka nowych pukawek, reszta po lekkim liftingu.

Modzik całkiem fajny po kilku godzinkach gry, taki buildowski klimat Cienia Czrnobyla.

Co na minus chyba nie ma możliwości szybkiej podróży jak w Anomaly co przy takiej ilości map i chodzenia odstrasza od robienia większej ilości zadań, a szczególnie tych kurierskich/cyklicznych/wybijania mutantów i stalkerów. Mam nadzieję, że chociaż znajdę jakichś przewodników w głównych lokacjach, Bar, może bazy frakcji?

Kolejna wredna rzecz to kasowanie różnych rzeczy po wczytaniu zapisu, widzę artefakt w polu anomalii, robię zapis, nagle ginę, wczytuję grę i Zonk artefaktu już nie ma. To samo z ciałami mutantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem sobie ten moda i nawet ciekawie wygląda, na pewno go spróbuje ukończyć

Na samym początku zirytowała mnie muzyka z menu kradziona z Cry of Fear i postanowiłem zmienić muzykę, jakby ktoś chciał to podrzucam plik https://www.mediafire.com/folder/8yokv2d7gc79x/gamedata

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę jakichś narzekań na instalację?

Jakby co to pobierałem z tych nowych linków z googledrive.

Ale debilnie w tym modzie wygląda bieganie z pistoletem i detektorem. Obie ręce razem do tyłu i do przodu. :D jakby biegi narciarskie uprawiał i się odpychał kijkami.

No i balans handlu calkiem zrypany, płyty przeciwpancerne ważą po 3kg kosztują po 15 rubli :D te dodatkowe kieszenie podnoszące udźwig też po 15-20 rubli. Broń nawet ta trochę modernizowana to też grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Powrót Legendy 0.9.2 - Dyskusja Ogólna

@kondotier
Pobierałem z torrenta, z postawieniem nie było problemu
problemem było to że mi się po 5 minutach ustawienia resetowały i potrafił mod scrashować od wszystkiego, np. Od zwykłego kliknięcia ESC żeby wejść w menu wyrzucał mod bez powodu, przy ustawieniach rodzielczości też wyrzuciło mnie, ale na drugi raz już tak nie było. Szczerze mówiąc nie wiem skąd takie crashe są, a szkoda bo udało mi się pograć troche w moda i fajnie wygląda, tylko tak jak mówie mod wyrzuca od jakiekolwiek kliknięcia w klawiature albo ruchem myszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich doświadczeń dodam że włączenie HDAO czy HBAO z ustawieniem "High" to 100% wylot do Pulpitu przy ładowaniu poziomu.

Tak samo gdy ustawicie gęstość trawy na maksimum.

 

Na pierwszy problem polecam ReShade i wtyczkę quint_MXAO z jednoczesnym wyłączeniem jakiegokolwiek SSAO w samej grze.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko na wersji oryginalnej i ilość wylotów mogłem policzyć na palcach jednej ręki. Na moje szczęście, mam możliwość takiej gry i oceny moda bez zbędnych dodatków.

Przypuszczam więc, że tłumaczący moda  swoim zwyczajem, dołożył do tłumaczenia pakiety teksturowe. Szkoda, że szybko go nie zobaczymy, bo sprawę by można było wyjaśnić od ręki.

Ale z tych wypowiedzi które już są, można wyciągnąć tylko jeden wniosek. Bez względu na "moc" posiadanego komputera, nie przesadzać z ustawieniami.

Bo tak jest w każdym modzie, gdzie forma wzięła wyższość nad logiką. Podnoszony jest wrzask, o tworzeniu modów na buildach, w klimacie starych stalkerów, a jak się takie pojawiają, to od razu znajduje się wymuślacz i przerabia go tak, aby wyglądał jak aktualnie robione gry, nie bacząc, że w modzie jest silnik z podstawek. Gracze jeszcze od siebie potrafią dołożyć "ulepszaczy" i i zaczyna się płacz, zgrzytanie zębami i wieszanie psów na modzie.

To tak, jakby wozić cement Mercedesem na żółtych tablicach rejestracyjnych.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kondotier napisał:


Przypuszczam więc, że tłumaczący moda  swoim zwyczajem, dołożył do tłumaczenia pakiety teksturowe.

Nie, spolszczenie waży 14mb żadnych paczek hd modeli tam nie ma. 

No niestety ale już niejeden się przejechał mając np nowego kompa i myśląc łeee stara dziesięcioletnia gra to walimy wszystko na maksa ile fabryka dała. A niestety, że coś jest stare, dodatkowo z modami to nieznaczy, że będzie śmigać teraz idealnie :)

To, że mamy różne bajery graficzne teraz w stalkerze niekoniecznie oznacza, że jest to super zoptymalizowane itd.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.