Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Kubuś Puchatek, chodzi o poddasze  w bazie Poszukiwaczy.

Trupów z PDA jest 7 i dopiero w ostatnim jest namiar na cenny schowek. @gawron podesłał mi takie filmiki z podpowiedziami - https://rutube.ru/video/9d7d3deb537802006146277f987240df/?playlist=288807 zerknij jak chcesz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2023 o 19:32, Kubuś Puchatek napisał(a):

mam problem z głową tuszkana dla najemników

Wśród cyklicznych zadań, jakie daje Jurkowski, jest rozładowanie Pulsarów. Podczas dezaktywacji tej latającej anomalii zawsze pojawiają się mutanty. Gdy Pulsar trzeba było rozładować w pobliżu wsi Byczki, prawie zawsze pojawiały mi się tuszkany. Spróbuj, może i Tobie się zespawnują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, smox napisał(a):

@Kubuś Puchatek, chodzi o poddasze  w bazie Poszukiwaczy.

Trupów z PDA jest 7 i dopiero w ostatnim jest namiar na cenny schowek. @gawron podesłał mi takie filmiki z podpowiedziami - https://rutube.ru/video/9d7d3deb537802006146277f987240df/?playlist=288807 zerknij jak chcesz.

@smox, tego się obawiałem. Sprawdziłem bardzo stare zapisy i robiąc zadania dla Filozofa, z rozmowy wynikło, że znalazłem jakiś klucz z inskrypcją. Tyle że później zostałem ograbiony przez Hitlera. Co prawda fanty odzyskałem, ale klucza nie mam 😞 Może to o ten klucz chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @Szczepan9205 powiedział, google translator (oraz deepl.pl — ten jest lepszy) i powoli sobie gram ;) czekając na oficjalne tłumaczenie.

Zadanie na rozładowanie Pulsara pojawiło mi się, ale psy mnie w jego trakcie zagryzły, a po wczytaniu wcześniejszego sejwa już się nie pojawiło. Jak to było? Ludzie dzielą się na takich, którzy często sejwują i na takich którzy robić to będą...

 

Zadanie z Pulsarem zaliczone, tuszkan się nie pojawił, łażę dalej.

Edytowane przez Kubuś Puchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stwierdziłem, że poszukam kilka ciekawych pytań na grupie VK Żekana. Jedno pakuję do spoilera, żeby nikomu nie psuć zabawy.

Pytanie dot. Słonia.

Spoiler
  • Witaj, Żekan.. Pewnie głupie pytanie, ale mimo wszystko. Co stało się ze Słoniem i jego towarzyszem (o losowej ksywce) po wydarzeniach w "Okolicach Zatonu"?

Cóż, mógł stać się znanym gangsterem, skoro był znany członkom wielu innych gangów. Może nawet zajął miejsce Czachy i został przywódcą "fabrycznych", kto wie.


Pytanie dot. kolejnych modów z cyklu "Powrót do Zony". 

  • Czy pojawi się kolejny mod związany z Powrotem do Zony?

To dobre pytanie. Powiem tylko jedno: śledźcie ogłoszenia w grupie.

Pytanie dot. True Stalkera. 

  • Żekan, powiedz mi więcej o tym, jak to się stało, że jesteś autorem misji fabularnej w True Stalker? Jak długo nad nim pracowałeś, musiałeś całkowicie zagłębić się w fabułę?

Zostałem poproszony przez chłopaków z ekipy tego moda o zrobienie jakiegoś zadania pobocznego. Do zapoznania się dostałem plan lokacji, na którym zaznaczyłem miejsca kluczowych wydarzeń, a także zrobiłem ich opis. Realizacją od strony technicznej zajął się Оверфёрст.  To by było na tyle. Spoilerów nie będzie, bo zadanie nie jest fabularne, a twórcy o tym milczą....

Pytanie dot. Złotej Kuli na platformie Cienia Czarnobyla.

  • Cześć Żekan! Podczas ponownego przejścia Złotej Kuli pojawiło się pytanie, dlaczego modyfikacja jest na platformie CCz? I ogólnie, trudniej jest tworzyć mody na platformie ZP, czy nie?

Ponieważ wtedy miałem doświadczenie podczas prac w ekipie OGSE, który był oparty na CCz. Co do ZP, to ma szereg funkcji silnika (i nie tylko), które znacznie ułatwiają pracę z zadaniami i fabułą.

 

Źródło: [KLIK]

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, smox napisał(a):

@miki19941, masz tu instalator, trzeba wypakować i uruchomić.

oalinst(1).zip 576.6 kB · 1 pobranie

Błąd z OpenAl powinien zniknąć.

wszystko działa. miałem to zainstalowane do innych modów ale moze inna wersja. Pobrałem z google :) Ale dzięki ci za pomoc :) pozdrawiam wszystkich stalkerów

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Agrael napisał(a):

Jest z tym związane jakieś zadanie albo wydarzenie?

Artefakt będzie potrzebny, jeśli zechcesz dostać kluczyki do moskwicza stojącego na bazie. Jeśli nie lubisz rozbijać się samochodami po Zonie, możesz go sprzedać lub zatrzymać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Wędrówka” pozytywnie zaskakuje. Przypadkowo znalazłem przeciwsłoneczne okulary w schowku (wieś Byczki). Jeżeli je założymy i wrócimy do bazy Poszukiwaczy, to zaczepi nas pewien stalker. Okulary możemy mu sprzedać, ale lepiej podbijać cenę i ostatecznie się nie zgodzić. Później trzeba porozmawiać na temat okularów z Szumem.

Spoiler

ss_daniel_12-04-23_11-41-22_(topi).jpg

ss_daniel_12-04-23_11-41-35_(topi).jpg

Aktywuje się niezapisane w PDA zadanie. Wystarczy podążać za duchem, przeczytać pozostawioną notatkę. Później znajdziemy ducha w dawnej bazie ekologów, a finalnie... No, finalnie staniemy się właścicielem unikalnego artefaktu. Bardzo użyteczny, jeżeli ktoś nie lubi biegać po całej lokacji. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan 
Może zwykły pech i dlatego miałeś takie niespodzianki. 

Moim zdaniem na osobną ocenę zasługuje historia Tolika. 

ss_daniel_12-05-23_13-51-23_(l01_escape).jpg

Całkiem miły powrót na stare śmieci, czyli Kordon. Fajnie, że mogliśmy się wcielić w Tolika i zobaczyć jego przemianę w bardziej doświadczonego stalkera.

Przy okazji było nawiązanie do słynnych modderów. Wiecie, jedno mnie zastanawia, ale to zwykła teoria. Otóż dla Zaurusa musieliśmy uzbierać 200 000 rubli. Spojrzałem do naszego poradnika z moda Apokalipsa (oczywiście autorstwa @zaurus), żeby się upewnić i okazało się, że w nim jest bardzo podobne zadanie polegające na zdobyciu 250 000 rubli. Zwykły przypadek, czy nawiązanie? :) Tego się już raczej nie dowiemy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_daniel_12-01-23_16-21-41_(topi).jpg

„Wędrówka” zaliczona. Jednocześnie kończę swoją przygodę z PdZ, bo był to ostatni dodatek, w który miałem okazję zagrać. 

To kolejna dobrze napisana historia, choć tym razem protagonistą nie jest Inżynier. Ma to swój plus, aczkolwiek jego los najbardziej mnie interesował. Na szczęście na końcu gry dowiemy się czegoś ciekawego na temat pechowego żołnierza. 

Prawdę mówiąc, to nie mam się do czego przyczepić. Mody Żekana są na swój sposób unikalne i ten dodatek również spełnił moje oczekiwania. Bugów, które uniemożliwiają przejście gry, ewentualnie tych z kategorii "upierdliwych" nie miałem. Do lekkich minusów - zawsze się jakieś znajdą, w końcu to tylko mod - mogę zaliczyć lekkie zawieszanie się gry w bazie Poszukiwaczy i brak ambientu na lokacji. 

Już tak wiele razy chwaliłem PdZ, że może tym razem sobie daruję, ale... Tak, Powrót do Zony jest moim ulubionym modem do Stalkera z trybem „Przygoda” na czele.

Dzięki Ci @gawron.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.