Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@bolo Wymień za gorzałę u Radiowca. Potrzebujesz trzech butelek. Są to Unikalne mat. eksploatacyjne do kombinezonów. 

Jeżeli chodzi o nieznajomego, to po prostu wsłuchaj się w szelest pobliskich krzaków i idź w miejsce dźwięku. 

W sumie też mam pytanie. @gawron

Spoiler

Gdzie dokładnie leży wrak drona w rzece? Nie mogę go znaleźć. 

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją/uruchomieniem moda. Pliki pobrane z linków na 1 stronie (GoogleDrive, nasz serwer, paczka graficzna). Instaluje się bez problemu do c:\Program Files (x86)\Stalker_Retrieval_mod\. Odpalenie ze skrótu na pulpicie daje błąd "OpenAL: Cant't create sound device", gra nie startuje. Podmiana katalogu bin na oryginalny z podstawki (wersja GOG) pozwala na wybór trybu gry i po planszach wprowadzających zawiesza komp z błędem:

[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ...retrieval_mod\gamedata\scripts\mod_reflection.script:42: attempt to call method 'SetName' (a nil value)

Jakieś pomysły?

Edytowane przez Kubuś Puchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kubuś Puchatek napisał(a):

Odpalenie ze skrótu na pulpicie daje błąd "OpenAL: Cant't create sound device"

Nie ma co kombinować z bin-em, w tym przypadku nic to nie da. Jedyne co mi przychodzi do głowy to instalacja OpenAL. Jeśli to nie pomoże, to nie wiem, jak Ci pomóc.
oalinst.exe

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grających: czy tylko ja mam takie problemy?

Mam problem z uruchomieniem moda. Zawiesza mi się po pierwszym filmie 1. Głód (po scenie z Cerkwią) z błędem:

[error]Description   : motion not found [walter99_idle]
...i odpowiednio: walter99_holster, walter99_opened

Pomogła zamiana na colt1911_idle, colt1911_opened, colt1911_holster. Brak jakiejś animacji?

Nabój w sprzedaży ma "upgr_wpn_1_name" bez ikony i opisu, "upgr_outf_1_name" też bez ikony i opisu co to takiego. Sprawdziłem i w pliku st_items_equipment.xml nie ma pierwszych 10 wpisów w porównaniu z wersją rus. Dodałem, przetłumaczyłem, można grać dalej.

Próba spania wywala grę bez loga (ale to może być wina mojego złomka).

Gdzie może być kanister!? Rozumiem, że spawn jest losowy, napiszcie, gdzie był u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tom3kb napisał(a):

@Kubuś Puchatek wygląda jakby źle się mod pobrał bo jak brakuje tyle plików.

 

Co do kanistra to ja miałem z nim problem i możliwe miejsca są w dyskusji pod tym postem.

https://stalkerteam.pl/topic/15459-powrót-do-zony/?do=findComment&comment=202760

@tom3kb Widziałem, ale to chyba nie kanister z początkowej lokacji. Zresztą już znalazłem, w przewróconym samochodzie obok bajorka z tą latającą i broniącą artefaktu anomalią. Wrzucę później screena dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubuś Puchatek napisał(a):

Pomogła zamiana na colt1911_idle, colt1911_opened, colt1911_holster. Brak jakiejś animacji?

Nabój w sprzedaży ma "upgr_wpn_1_name" bez ikony i opisu, "upgr_outf_1_name" też bez ikony i opisu co to takiego. Sprawdziłem i w pliku st_items_equipment.xml nie ma pierwszych 10 wpisów w porównaniu z wersją rus. Dodałem, przetłumaczyłem, można grać dalej.

Próba spania wywala grę bez loga (ale to może być wina mojego złomka).

Sprawdziłem w plikach - są wszystkie tagi. U Naboja materiały mają ikony i opis, Inżynier śpi aż chrapie... Dla sprawdzenia pobrałem spolszczenie i wszystko jest na swoim miejscu. Cóż tu można doradzić, chyba jedynie poprawną instalację.

Spoiler

plik.PNG

1.jpg

2.jpg

Poniżej dla zainteresowanych miejsca spawnu kanistra dla Naboja.

Spoiler

 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_daniel_08-20-23_20-00-18_(wild_forest).jpg

Drugi wybór w postaci współpracy z Wiktorem Sekretem uważam za zakończony. Zdecydowanie bardziej opłacało się zaufać Wiktorowi niż rebeliantom (lub ich zdradzić na końcu gry), bo nam po prostu pomógł. Oczywiście coś za coś, ale wielki plus za stworzenie postaci, jaką był... WIktor, hah. Jak ktoś chce się dowiedzieć, kim naprawdę jest, to musi zagrać. 

Mnie natomiast czeka ostatnia gra, bo chcę sprawdzić zakończenie, podczas którego sami będziemy próbowali wyjść z tego bagna. Żal było tylko zabijać Wiktora.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 09:39, mkk7 napisał(a):

W zadaniu na egzoszkielet nie ekscytujemy się za bardzo jego zdobyciem i nie topimy kasy w jego usprawnienia (należy zachować obecnie posiadany pancerz i go nie sprzedawać). Przy pierwszym starciu, egzo zostaje nieodwracalnie uszkodzony i niezdatny do użytku (z automatu przeniesiony do plecaka, zostajemy bez ochrony i możliwości używania artów). Teoretycznie technik informuje o możliwości znalezienia schematu i naprawy, ale mnie się takowego nie udało znaleźć, najlepiej w ramach rekompensaty u niego wymienić na anomalną broń. 

Witam.
Co do egzoszkieletu to się uparłem, zdobyłem, popsuł się zaraz po wdepnięciu w pierwszą anomalię ale sprawa nie jest beznadziejna.
Technik w barze potrzebuje do naprawy sterownika UTX550 który można znaleźć w labolatorium A-1 po lewej stronie na regale gdy rozmawiamy z Administratorem. Układ jest w teczce i wygląda jak kość RAM. Po jego wymianie wszystko śmiga aż do końca.

ss_oldman_08-23-23_23-04-40_(wild_forest).thumb.jpg.e09d9cd735ff0d90e86de5622722cbc3.jpg

Właśnie skończyłem "Wspomnienia" ale ma pytanie co do urządzenia Raduga które jest nad szybem kopalni.
Gdy zmniejszamy jego moc wszystko ok mutanty z placu przed wejściem odchodzą ale po wybraniu opcji "Wyłącz" mutanty na dole szaleją a nie mamy nic do obrony bo nasz szpej jest w zamknięty w łazience. Dodatkowo jak mi się udało do niej dostać pomimo wyjącej sfory u drzwi to w łazience jest gość chyba Przewodnik który nożem szybko kończy naszą przygodę.
Czy ktoś tą wersję w wyłączeniem Radugi zrobił?

W necie nic nie znalazłem.

Pozdrawiam.    

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldManTo są dwa z chyba trzech miejsc, w których można znaleźć sterownik. Jeżeli nie znajdziemy go w miejscach, które podałeś to można go jeszcze znaleźć w tunelu kolejowym - na jednym z jego końców jest hałda śmieci pozornie niedostępna przez anomalie, ale można na nią wejść z jednej strony i pośród wszystkich tych śmieci można znaleźć mały sejf i w nim też można znaleźć ów sterownik 🙂
Ja osobiście Wspomnienia ukończyłem na dwa sposoby - pomagając Wiktorowi Sekretowi i wybierając na samym początku wariant z radzeniem sobie samemu - w tych wariantach fabuła i tak sprowadza nas pod siedzibę Leśnika czyli szyb kopalni, ale ja w obu przypadkach wybrałem zmniejszenie mocy - wariantu z wyłączeniem nie sprawdzałem, aczkolwiek w pierwszym wariancie w łazience znajdujemy jedynie zwłoki, a w drugim wymienionym przeze mnie znajdujemy naszego sojusznika, z którym powinno dać się porozmawiać, więc jeżeli Ciebie atakuje, a u @Agrael nie da się z nim pogadać to chyba musieliście coś źle wcześniej zrobić 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podczas moich zmagań ze Wspomniami najpierw korzystałem z kombinezonu rebeliantów, gdy grałem po ich stronie, później dla zabawy ulepszyłem egzoszkielet, jak współpracowałem z Wiktorem Sekretem i teraz biegam w takim płaszczyku:

Spoiler

ss_daniel_08-24-23_21-06-25_(red_forest).jpg

Może nam go podarować bandyta z baru w zamian za wykonanie pewnego zadania, ale warunkiem jest oddanie mu pistoletu, który znajduje się przy szkielecie na moście, gdzie "zadomowiły" się anomalie.

A opłaca się w ogóle wyłączać limiter agresji "Tęcza"? Mutanty rozszarpią Mądralę i nie dostaniemy strzelby Leśnika, choć na tym etapie gry nie jest zbyt użyteczna. No i trzeba oczywiście z nimi walczyć. 

Znaczy w tym pierwszym wariancie (gdy pomagamy Wiktorowi), to w łazience są zwłoki Starego i musimy też zabić Pielgrzyma (chyba taką miał ksywkę). Natomiast sojusznikiem, o którym wspomniał @Szczepan9205, jest Wróbel. On się pojawia tylko wtedy, gdy wybierzemy trzeci wariant - samotną grę z olaniem rebeliantów i Wiktora. 

Kurde, ale czemu ten nieszczęsny Wróbel się u mnie zawiesił. Opis zadania sprzed jego uwolnienia jest taki: 

Spoiler

ss_daniel_08-24-23_21-07-36_(red_forest).jpg

PDA poległych stalkerów znalazłem, schowek również, a co za tym idzie otworzyłem drzwi... Hm, pozostaje pytanie, gdzie są zwłoki niezwykłych mutantów. Może to ma jakiś związek z tym zadaniem :063:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2023 o 21:26, gawron napisał(a):

Sprawdziłem w plikach - są wszystkie tagi. U Naboja materiały mają ikony i opis, Inżynier śpi aż chrapie... Dla sprawdzenia pobrałem spolszczenie i wszystko jest na swoim miejscu. Cóż tu można doradzić, chyba jedynie poprawną instalację.

@gawron Instalacja była poprawna, problem leżał a posiadanych przeze mnie plikach.

Pobrałem jeszcze raz pliki moda z GD, policzyłem sumy MD5 i były identyczne z tymi, które już miałem. Ciekawa sprawa robi się ze spolszczeniem. Pobrane 4 dni temu ma nazwę "Powrót_do_Zony_Przygoda+Wspomnienia_PL.7z" i 4,7 MB, posiadany przeze mnie plik miał nazwę "Powrót-do-Zony-PL.7z" i tylko 3,6 MB. Wygląda mi na starszą wersję (data to 7.06.2023). Teraz wszystko hula, GG śpi.

Kilka pytań do grających osób:

1. da radę wrócić na pierwszą (startową) lokację? Zostawiłem w sejfie na chutorze trochę rzeczy.

2. czy pakiety z usprawnieniami do pancerzy i broni są do czegoś przydatne? Nabój przy apgrejdach pancerza ich nie wykorzystywał.

3. nadal granaty/TOZ to podstawa, czy też taki AKSU się do czegoś przyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kubuś Puchatek napisał(a):

Instalacja była poprawna

Poprawna to także właściwa wersja modyfikacji i właściwa wersja spolszczenia. Jeśli coś jest niekompatybilne, to ma prawo nie działać.

1. Da radę. Z Okolic Czarnobyla tą samą drogą, którą przyszedłeś. Z Zatonu powrót przez poprzednią lokację, a na Jupiterze po wykonaniu określonych zadań, stalker Sokół robi za przewodnika.

2. Pakiety do ulepszeń to teraz tylko przedmiot handlu, pozostałość po poprzednich wersjach moda.

3. To zależy od Twoich preferencji i upodobań. Ja na przykład nie noszę egzoszkieletów i unikam zachodniej broni, taka fanaberia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.