Skocz do zawartości

OP-2.2 - Dyskusja ogólna


vidkunsen
Wiadomość dodana przez Agrael,

W tym temacie prowadzimy wszelkie rozmowy na temat OP-2.2.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, boberm napisał(a):

@Samotnik67 info o serii dodatkowych schowkow Striełoka dostajesz po powrocie z CEA. Pierwszym powrocie.Podczas rozmowy z Dokiem który wspomina o tym ze nie wszystko znalazłeś.

Tak, tylko że CEA to już oblazłem z 20 razy, obleciałem to miejsce z plecakiem w sarkofagu to co było w 2.1 i nie było PDA i samego plecaka, Tak samo w Czerwonym Lesie Schowka w tunelu nie było, Te PDA od Górnika które dostałem od Skalpu Kontrolera Było Niebieskie i nie posiadało żadnych informacji w stosunku "wskazówki" na te schowki tak jak w 2.1 to było, Doktor mi poprostu przyjął te PDA i Zadanie na  PDA Striełoka stało sie zaliczone.

1.thumb.jpg.cfefbb097050f39091a04455e249baac.jpg

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2023 o 08:10, Ignachinio napisał(a):

TO w formie żartu było ;) Metek. Generalnie jest to tak skonstruowane, że na wyższych poziomach trudności oni Cię zmiotą w tym tunelu. Chyba tylko na tym najłatwiejszym idzie go zabić.

Da się, co prawda jest to denerwujące bez dobrych broni, ale jest to możliwe do zrobienia na pierwszej wizycie (nie polecam, nie opłaca się). Przed dojściem do agropromu wystarczy zdobyć dwa granaty anomalne (zdaje mi się że jeden dobrze rzucony wystarczy ale nie jestem pewien), po podniesieniu pda nie podchodzisz do nich pogadać, tylko odrazu rzucasz im pod nogi dwa granaty (anomalne), to powinno zabić wszystkich w tunelu i zranić tych obok. Po tym trzeba szybko zabić trepa który zrespi się za niebieskim wozem, po tym można prędko biec do instytutu (przygotuj się na parę śmierci od granatów podlufowych i nie zapomnij o oskryptowanym snajperze który postrzeli cię odrazu jak wyjdziesz z tunelu). Ja osobiście pobiegłem pod płot i w lewo, nadziejesz sie na paru ale da się przeżyć. W instytucie jesteś praktycznie bezpieczny i po prostu czekasz aż wszyscy wojacy przyjdą do ciebie. Warto zaznaczyć że z jakiegoś powodu kret i jego ekipa nie będą się bronić więc trzeba się upewnić że żaden wojskowy go nie zauważył i do niego nie strzela, kret ma sproro hp więc trochę strzałów przeżyje. Nagroda od kreta jest żałosna, prawdziwa nagrodą jest możliwość nie płacenia chorążemu 15 butelek wódki i bronie które dropią wojacy (do zadań zbierackich Pietruchy, Kuzniecowa itp). Głównym powodem dla którego nie opłaca się tego robić wcześnie jest fakt, że wrogowie nie dropią egzoszkieletów dopóki nie skończysz fabuły w Jantarze, więc tracisz dobre pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, boberm napisał(a):

@Samotnik67 a Doc w rozmowie nie wspomniał ze strielok  zrobił więcej schowków?

 A jakby co ....😜

https://www.youtube.com/watch?v=L_YBFaEIxzA

 

To własnie mówiłem, ze To PDA z Pieczary własnie mu dałem, zrobiłem to co było pokazane na filmie juz dawno, tak samo dałem doktorowi tylko ze owego dialogu na schowek w centralnej prypeci na drzewie nie ma, po tym ma sie jakiś schowek pojawić gdzieś czy co? Bo ja już niewiem. Dialog zakończył sie w taki sam sposób jak na filmie.

Bo on dawał jeszcze namiary na Dzicz, Doline mroku i ten teges ale to w pozniejszym etapie

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Samotnik67 napisał(a):

To własnie mówiłem, ze To PDA z Pieczary własnie mu dałem, zrobiłem to co było pokazane na filmie juz dawno, tak samo dałem doktorowi tylko ze owego dialogu na schowek w centralnej prypeci na drzewie nie ma, po tym ma sie jakiś schowek pojawić gdzieś czy co? Bo ja już niewiem.

Bo on dawał jeszcze namiary na Dzicz, Doline mroku i ten teges ale to w pozniejszym etapie

Rzuc okiem jeszcze na ten filmik. https://www.youtube.com/watch?v=v9u7I2k7qjI&t=322s

 

 Jako ewentualność ( ostateczność) ponizej masz  zapis w którym wystepuje zadanie na oneż PDA. Ale uwaga - każdy gra ciut inazcej i w/g innego porządku zadań:

btr.ddsbtr.sav

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, boberm napisał(a):

Rzuc okiem jeszcze na ten filmik. https://www.youtube.com/watch?v=v9u7I2k7qjI&t=322s

 

 Jako ewentualność ( ostateczność) ponizej masz  zapis w którym wystepuje zadanie na oneż PDA. Ale uwaga - każdy gra ciut inazcej i w/g innego porządku zadań:

btr.dds 150.13 kB · 0 pobrań btr.sav 5.91 MB · 0 pobrań

 

Patrzyłem tam wcześniej i tych schowków nie ma, poniewaz on mi nawet nie dał zadania na Schowek Striełoka więc tych schowków nie ma,

Czy moge jakoś pogrzebać w plikach gry i zedytować linijke własnie owego zadania od doktora i usunać wymagania do otrzymania danego zadania? i jak by taka linijka by sie nazywała? z Czyiś sejwów nie wole bo ja w Grze juz bardzo Wiele pororobiłem i tych questów chomikowych pod swoje własne oczekiwania więc zbieraniego tego chłamu jeszcze raz na innych sejwach boli. Najwyżej jak wystąpi GŁEBOKA ostateczność to se poprostu zespawnie te rzeczy z tych schowków za pomocą spawnera.

2.thumb.jpg.cf86ef7d87ed99fe468c1064620f5f24.jpg

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Samotnik67 napisał(a):

 

Patrzyłem tam wcześniej i tych schowków nie ma, poniewaz on mi nawet nie dał zadania na Schowek Striełoka więc tych schowków nie ma,

Czy moge jakoś pogrzebać w plikach gry i zedytować linijke własnie owego zadania od doktora i usunać wymagania do otrzymania danego zadania? i jak by taka linijka by sie nazywała?

 

Grzebanie w liniach zadaniowych?  Ambitnie.  Ja bałbym się , ale wolna wola.

  A w kwestii Doca -  każdy z Graczy działa  na ścieżkach gry według swoich własnych schematów.  U mnie  zadanie wystąpiło  , czyli w mojej scieżce spełniłem wszystkie wymagania do tego,  aby ten quest "zaskoczył".  Moim zdaniem - bezpieczniej  będzie dokonac porównanie  zakładki "zadania wykonane"  , niz grzebac w linijkach kodu gry. Korzystanie ze Spawnera jest zawsze obarczone pewnym ryzykiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, boberm napisał(a):

Grzebanie w liniach zadaniowych?  Ambitnie.  Ja bałbym się , ale wolna wola.

  A w kwestii Doca -  każdy z Graczy działa  na ścieżkach gry według swoich własnych schematów.  U mnie  zadanie wystąpiło  , czyli w mojej scieżce spełniłem wszystkie wymagania do tego,  aby ten quest "zaskoczył".  Moim zdaniem - bezpieczniej  będzie dokonac porównanie  zakładki "zadania wykonane"  , niz grzebac w linijkach kodu gry. Korzystanie ze Spawnera jest zawsze obarczone pewnym ryzykiem .

Tak samo miałem z "Astrologiem" na poczatku nie miał dialogu gdy miałem Kopie map Kła, ale gdy poszedłem do szpitala i spotkałem sie z czarnym doktorem, Owy dialog u niego sie pokazał, kolejny "głupizm" moda gdzie Kieł mowi graczowi zeby od razu poszedł do Kordonu zeby sie z nim spotkać, a gracz musi spełnic wędrówke do szpitala, Na wikipedii pisze tylko o tym żeby wykonać zadanie na PDA striełoka, narazie pójde z fabułą i sie troche pobawie z "Zabawkami" które mam w ekwipunku, W Grze wykonałem wiekszość zadań z względem fabularnych, ale nie wykonałem questów z Kostii, bo odkładałem, i też zadanie na kombinezon striełoka z schowka z podziemi agropromu bo myślałem ze do łancucha cyklicznego bedzie mi potrzebne Moim zdaniem spełniłem wszystkie wymagania żeby owy dialog u niego sie pojawił, tylko że z jakiegos powodu dany dialog nie wystepuje, tak samo z Nieznanymi Czipami od górnika, też powinien dać po ksiązce górnika ale jakoś nie chce sie pojawić.

Co do grzebania w plikach, Dlatego że w moda już grałem kilkakrotnie postanowiłem se pograć na moich własnych zasadach, myślałem żeby wstawić taki "ala Dodatek" w stylu coś co Anticitizen zrobił do Cięzkiego Egza monolitowskiego, bo mi sie pancerz bardzo podoba, żeby dać graczom więcej frajdy z grania z moda, bo moim zdaniem jest to jeden z lepszych modów do stalkera nawet do licznych powtórek grania w owego moda Podrasowałem statystyki niektórych artefaktów kolekcjonera żeby stały sie użyteczne ( niektóre są tak słabe ze nigdy nie zaznają uzytku przez graczy ) Zaktualizowałem Asortyment handlarzy żeby sprzedawali Bronie / Pancerze itp do zadań łancuszkowych po Drogiej cenie, i też se podrasowałem niektóre bronie że Np Tłumiki zadają wieksze obrażenia, bo w grze nie mają zadnego uzytku.

Spawnera Uzywam tylko kiedy trzeba, bo zabiera całą frajde z grania.

 

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm Sory za Double Post, ale dobre wieści, Owy dialog na Schowek Striełoka w Centralnej w Prypeci sie pojawił oto wymagania żeby to sie pojawiło:

- Gracz musi ukończyć Zadanie na Torbe Sacharowa / Wszystkie zadania Sacharowa

- Gracz musi ukończyć / zrobić wszystkie schowki Kostii aż do Centralnej Prypeci, Aż do momentu kiedy Kostia przysyła Dialog o Schowku Alpinisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samotnik67 napisał(a):

@boberm Sory za Double Post, ale dobre wieści, Owy dialog na Schowek Striełoka w Centralnej w Prypeci sie pojawił oto wymagania żeby to sie pojawiło:

- Gracz musi ukończyć Zadanie na Torbe Sacharowa / Wszystkie zadania Sacharowa

- Gracz musi ukończyć / zrobić wszystkie schowki Kostii aż do Centralnej Prypeci, Aż do momentu kiedy Kostia przysyła Dialog o Schowku Alpinisty.

Dlatego pisałem o porównaniu zadań w Twojej i mojej scieżce:-) . generalnie i prostsze, i bezpieczniejsze  od gzrebania w plikach .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ziomkowsky napisał(a):

Wie ktoś może co trzeba zrobić żeby Kalinin dał zadanie na oprowadzenie psa po ATP? Jestem już dość daleko i coś nie daje mi tego zadania, a ten granatnik by się cholernie przydał.

Mogę sie mylić - dosyć dawno temu przerabiałem tego questa - ale było to chyba po wykonaniu zadania z czerwonym pseudogigantem i embrionami. Ale głowy nie dam. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1513.thumb.jpg.dd39904705e9d6f063b39eea36f22f0d.jpg

Też sie pochwale hehe, moda juz moge uznać za ukonczonego, szkoda że nie otrzymałem Realisty i tego drugiego osiągniecia z jakiegoś powodu, może dlatego że uzywałem morfiny do leża w wschodnim prypeciu i przy schowku brody? tego nikt nie bedzie wiedzial, teraz jedynie co pozostało to ewentualnie szachista. Wszystkich kart kuzniewcowca znowu nie zbiore wszystkich bo Duch mi juz nie chce dać tego zadania na notatniki bo to odstawiałem i teraz stoi przy namiocie maksymiliana

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przynieść wszystkie karabiny dla Wkręta i zdobyć receptę na Sajgę Kardana. Biorąc pod uwagę ile trzeba było się napierdolić żeby to wszystko zdobyć a później jeszcze zapłacić Wasilejowi 150k + karabiny i arty to myślałem że owa Sajga będzie jakaś niedojebana.

...Okazała się zwykłą 12-nabojową strzelbą z trybem full auto, nie da się nawet do niego podczepić granatnika. Przyznam że bardzo się zawiodłem i wolałem już biegać z Sajgą Snajperską którą się oddawało Wasilejowi. 😭

Spoiler

image.thumb.jpeg.b73e4eb79e835025550776878c443587.jpegimage.thumb.jpeg.6fdddfd6990dfa9b7f72fa3aabb63591.jpegimage.thumb.jpeg.1f553a0e4acb21c6ac8de118e6929cdd.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziomkowsky napisał(a):

Udało mi się przynieść wszystkie karabiny dla Wkręta i zdobyć receptę na Sajgę Kardana. Biorąc pod uwagę ile trzeba było się napierdolić żeby to wszystko zdobyć a później jeszcze zapłacić Wasilejowi 150k + karabiny i arty to myślałem że owa Sajga będzie jakaś niedojebana.

...Okazała się zwykłą 12-nabojową strzelbą z trybem full auto, nie da się nawet do niego podczepić granatnika. Przyznam że bardzo się zawiodłem i wolałem już biegać z Sajgą Snajperską którą się oddawało Wasilejowi. 😭

  Pokaż ukrytą zawartość

image.thumb.jpeg.b73e4eb79e835025550776878c443587.jpegimage.thumb.jpeg.6fdddfd6990dfa9b7f72fa3aabb63591.jpegimage.thumb.jpeg.1f553a0e4acb21c6ac8de118e6929cdd.jpeg

 

Dlatego Dodawałem se takie "Spluwy" Do asortymentu handlarzy tak samo jak inne rzeczy do zadań chomika / łancuszkowych, moim zdaniem po co sie harować jak syzyf pchający głaz pod góre i potem cała ta robota i nagroda wychodzi na "marne" a rzeczy mało uzyteczne czy też szmelc który nie zazna użycia, Niektóre rzeczy w tym modzie są dane zbyt pózno albo nie mają zadnego użytku w End game, nawet nie opłaca sie kupywać tutaj naboi u handlarzy bo można je dupować w nieskończonośc plecakiem, każdy rodzaj ammunicji da sie wyeksploitować, Rzeczy ustawiłem sobie za adekwatną do standardów Solianki kosztów za kupno, więc miałem powód żeby w modzie zarabiać, niedość ze ukonczylem te łancuszki i podostawałem te nagrody z nich to miałem frajde z zabijania monolityków czy innego barachła w zonie potem kupywanie tego sprzętu i bawienie sie z nim - przykład Bulldog RG-6 / m206 upgrade i 50 vog25 i m206 u petrenka se dodałem, granatnik w grze jest bardzo słaby i ma tylko hit power = 1, grzebając w plikach zbufowałem jego własciwosci tak samo jak u innych broni, i gra stała sie przyjemniejsza, RGM-40 Kasteta też nigdy nie uzyłem ani razu, dopiero teraz po raz pierwszy go uzyłem jak zdupowałem Vogi do niego w masywnej ilosci za pomocą plecaka, jak ma sie do niego ammunicje to sie opłaca go uzywać, ale u Vasiliego jest to zbyt kosztowne i nie opłacalne, zbufowałem sobie niektóre bezuzyteczne artefakty kolekcjonera / Unikatowe bo też gracz ich nigdy na pas nie załozy. Mozesz se zerknąc na mój ekwipunek w modzie.

Spoiler

15.thumb.jpg.5bbd059dd0b6ebb689f99f8a1e95fbb0.jpg

Jeśli chcesz moge ci całą moją Gamedate dać, uprośći ci męke nad zadaniami chomika (Mleko kondensowane, Pałki dla gornika), nie dodawałem absolutnie wszystkiego ale 90% rzeczy do chomika jest na sprzedaż u handlarzy. Wspomne też ze działa to z antyczitem, i nie ma zadnego wpływu na "rozgrywke" nie dodawałem nic co jest klasyfikowane jako "zbyt mocne lub podchodzące do god modów czy czitów" zrobiłem to tak żeby gra była fair. Nikt z grających nie bedzie wiedział ze od poczatku mają gromadzic zabie udka czy takze szczątek po szczurach żeby ukonczyc łancuszek diakona, lub niektóre zajmują zbyt długo jak u Maxa a nagroda jego jest słaba, tak samo u Ginekologa za jego Muzyczne instrumenty, rzadko wypadają a on chce w masywnej ilosci, tak samo niektóre postacie które zbierają bardzo specyficzne pistolety czy karabiny maszynowe lekkie czy bardzo specyficznych srutowek nie wspominając o 100% danego przedmiotu, to se poprostu dałem ze akceptują kazdy % stanu broni / pancerza, bo nie ma po co sie męczyc, chce taki item to mu poprostu to przynieść i git i tyle powinno być. Ja juz robie tego moda po raz 3 wiec nie chce mi sie spędzac 10+ dni na takie "Debilizmy" autorów gdzie dany przedmiot jest ukryty w najgłebszych zakamarkach w zonie czy w zadaniu cyklicznym czy jako nagroda u zadania, pistolet czy inna rzecz która jest słaba i tylko jak najszybciej oddac do łancuszka, w wiekszosci 100% zawsze brakowało mi jednej rzeczy po sródku takiego łancucha zadaniowego a często nagroda jest nie opłacalna i tylko czas pochłania bez sensu,

3 godziny temu, Ignachinio napisał(a):

Właśnie co do Kart. Mam ich już ponad 30 gdzie szukać namiaru na ten schowek?

Polazłeś do kuzniecowa żeby otrzymać od niego dialog za 30 kart? potem kartka ma sie pojawić w czerwonym lesie tak jak było w op 2.1 z tego co wiem, potem idziesz na CEA-1 i w tej znakowej tabliczce w srodku schowek powinien być

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero dialogu u Kuzniecowa. Ale jeszcze na Czerwony Las przejścia nie mam więc pewnie dlatego nie mogę gadać.

 

A co do rozkminy piętro wyżej. No właśnie niestety autorzy zrobili to tak,  że większość fajnych broni dostajemy w momencie kiedy tak naprawdę mamy już gotowy skład do strzelania i nie jest on nam już totalnie potrzebny. Zresztą przy dobrym zestawie artów to bycie trupem od strzałów to tylko jak Gauss strzela mi się zdarza. Nawet PKP nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.