Skocz do zawartości

OP-2.2 - Dyskusja ogólna


vidkunsen
Wiadomość dodana przez Agrael,

W tym temacie prowadzimy wszelkie rozmowy na temat OP-2.2.

Rekomendowane odpowiedzi

Oooo @boberm to bardzo cenna uwaga , dzięki za tą podpowiedź. Swoją drogą górnik nic nie mówił o egzie z tego co pamiętam więc ciężko się domyślić. A co do innych problemów coś Ci może wiadomo? Jeszcze do pozostałych dożucę "artefakt striełoka"  i "4 schowki tubylca na CEA 2" nie znalazłem nic na teemat tych zadań w poradnikach mi dostępnych.

@Zwinny idealnym karabinem do tego zadania jest AWP (nie pamiętam jego dokładnej nazwy w tym momencie) z celownikiem który ma namierzanie i rozpoznawanie celów "swój - wróg". Dostaje się go chyba po jakimś zadaniu ale nie pamiętam dokładnie. Ja w każdym razie za 1szym razem zaliczyłem tego quwesta z tą wintowką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te szczury biegają wszędzie. Podziemia Agro, Sarkofag wypada to z zakażonego szczura. Wszędzie się idzie na nie natknąć ale jak za blisko podejdziesz to jesteś zakażony.

Ja to zadanie wykonałem z tego FN co się go dostaje od Akima. @Zwinny najlepsza zabawa jest z nim. Po wali seriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2023 o 13:43, ramirez12 napisał(a):

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć ? mam taki problem że nie mogę zaliczyć zadania Akima na wszystkie części mutantów. Mam już wszystko za wyjątkiem jednego zamieszczonego na poniższym skrinie. Według znalezionych poradników brakuje mi czegoś co nazywa się "śledziona szczura zarazy" , a przynajmniej tak mówi mi translator ponieważ opisy są po rosyjsku. Problem w tym że wybiłem już chyba wszystkie możliwe szczury od kordonu po elektrownię wliczając w to podziemia i laby a nic podobnego nie znalazłem. Ze szczurów (także tych które wyłażą z zabitej wiedźmy) wypadają jedynie te przypominające steki mięsa. Sprawdzałem także w spawnerze ale nie znalazłem takiego itema. Pomóżcie proszę.

 

image.png

 

@Ignachinio nie chce mi się przepisywać wiec rzuć proszę okiem na mój post odnośnie tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci wcześniej napisałem. Te śledziony wypadają ze szczurków które roznoszą szczurzą zarazę. Niestety ale musisz trochę z nimi powalczyć. Na sto procent takie szczury biegają po podziemiach agro i Sarkofagu. Bo tam wielokrotnie byłem przez nie zarażany. Pytanie też jak często wypadają Ci z nich części. No i zostają schowki. Mi często gęsto ze schowków takie cuda wypadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijałem już szczury we wszystkich podziemiach jakie mam dostępne na tym etapie gry na jakim jestem i w co 3-4 mutku spawnują się części ciała. Również i w szczurach ale zamiast tego co na zamieszczonym skrinie wypadają te schabowczaki. Zabijałem też te wiedzimy z których wyłażą szczury (szczury z wiedźmy zarażają!) Ale i tak zamiast potrzebnej mi śledziony wypada ten schabowy. Przejdę jeszcze jedno turne po labach i podziemiach ale coś mi mówi że tu w czymś innym może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio tak jestem pewien , wystarczy że szczur który wylazł z wiedźmy podbiegnie na pół metra do gg a ten się zakaża, nawet zanim zdąży udziabać. Sprawdzałem kilakrotnie w zapomnianym lesie i przysiółku z kontrolerami na bagnach. W podziemiach agro i X labach z regóły spotykałem zwykłe szczury. Jeszcze sporo ich napotkałem na CEA2 nieopodal wejścia na lokację od strony sterowni, przy betonowym płocie ale one również spawnowały zwykłe mienso.

PS a z innymi questami o których pisałem możesz coś podratować? Tj (4 schowki tubylca na cea2, artefakt striełoka i problem z oddaniem questa na pda striełoka znalezionego w sarkofagu?)

Edytowane przez ramirez12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł wrzucić link do twoich pytań dokładnych to nie ma problemu mogę pomóc.

A co do szczurów ale respią Ci się zakażone szczury? Bo to z nich ta śledziona powinna wypaść. Dan na bagnach chyba nagradzał częściami mutantów za questy. Spróbuj od niego to wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że dopiero dzisiaj zwróciłem uwagę że faktycznie są szczury z takim wygryzionym grzbietem i po kliknięciu na nie mają nazwę nie przetłumaczoną z rosyjskiego, translator twierdzi że to "zarażony szczur" właśnie. Dzisiaj odwiedziłem raz jeszcze wszystkie laby i podziemia i spotkałem 3 taki tylko i w żadnym nie zrespiła się potrzebna śledziona. Będę próbował ale na razie jeszcze na lokacjach nie zdążyły się potworki na nowo zrespić. Co do pytań to na poście powyżej takie 3 pytanka naprzykład😄

Cytat

PS a z innymi questami o których pisałem możesz coś podratować? Tj (4 schowki tubylca na cea2, artefakt striełoka i problem z oddaniem questa na pda striełoka znalezionego w sarkofagu?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać znać że sprawa śledziony zarażonego szczura już załatwiona. @Ignachinio , @Zwinny dzięki za pomoc. Szczura znalazłem w tunelu kolejowym prowadzącym do pieczary na wysypisku. @boberm tobie również dzięki za radę , egze monolitu zdobyłem i fabułę pchnąłem na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio tak, po balkonach i drutach telegraficznych pospacerowałem w  Prypeci. Doktor polecił znaleźć schowek w sarkofagu i go znalazłem (to ten co na filmie) 

https://www.youtube.com/watch?v=WlE7XTXYPJM

Ale przy próbie zdania zadania u Doktora dowiaduję się że to nie wszystko (rozmowa się kończy a zadanie dalej wisi) 🤔 

Przydało by się jeszcze znaleźć 4 schowki tubylca na cea2 ale nigdzie nie mogę namierzyć filmiku lub poradnika z lokalizacją.

Nie ruszyłem jeszcze zadania dla Kotabechemota na bioradar , też nie bardzo wiem gdzie szukać.

ss_marek_06-10-23_17-46-28_(l11_pripyat).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ramirez12 napisał(a):

@Ignachinio tak, po balkonach i drutach telegraficznych pospacerowałem w  Prypeci. Doktor polecił znaleźć schowek w sarkofagu i go znalazłem (to ten co na filmie) 

https://www.youtube.com/watch?v=WlE7XTXYPJM

Ale przy próbie zdania zadania u Doktora dowiaduję się że to nie wszystko (rozmowa się kończy a zadanie dalej wisi) 🤔 

Przydało by się jeszcze znaleźć 4 schowki tubylca na cea2 ale nigdzie nie mogę namierzyć filmiku lub poradnika z lokalizacją.

Nie ruszyłem jeszcze zadania dla Kotabechemota na bioradar , też nie bardzo wiem gdzie szukać.

ss_marek_06-10-23_17-46-28_(l11_pripyat).jpg

 

Wróciłeś do górnika i pogadałeś z nim na temat PDA? Prosi GG o Plazmową gąsienice, i daje namiar na nasze PDA, koło przejscia do labiryntu, Jak pamiętam te PDA daje informacje GG że striełok porostawiał schowki na czerwonym lesie, zbierzesz je wszystkie i spawnuje ci jeszcze schowek potem na barze z teleportami ręcznymi, wtedy idziesz do Doktora i zadanie zaliczasz, wtedy możesz rozpocząć kolejne schowki striełoka, jeszcze jedno,

Wykonałeś wszystkie zadania Sakharowa? Dalsze questy Kostii i Doktora odblokowują sie dopiero po wykonaniu jego zadań, (a przynajmniej po zadaniu z jego torbą lekarską)

Co do schowków tubylca, Uzyj sobie angielskiej "Wikipedii" o tym modzie, mają spis wszystkich zadań, wraz z filmami/zadaniami chomika i ten teges : https://op-2.fandom.com/wiki/Old-timer's_stashes

Radar Kotobehemota, będziesz musiał ukończyć jeśli bedziesz chciał ukończyc Gre/Moda, jest on wymagany do sprowadzenia Ariadny na skadowsk, wiekszość częsci znajdziesz w działce fabularnej FENRIRA, której ukończenie jest także wymagane, a tu informacja gdzie to znależc : https://op-2.fandom.com/wiki/Universal_bioradar (Ważne : Kiedy PRIME na skadowsku da ci namiar na dodatkowe schowki w Dolinie Mroku będziesz musiał poleciec tam jak najszybciej i je znależc, w przeciwnym przypadku, bandyci z bazy je zabiorą i nici z radara)

Do ukończenia moda jedyne jest wymagane zrobienia w całosci Narodnaji Solianki i działki Fenrira i odnalezienie ostatnich 10 schowków danych po skończeniu działki fenrira, poprzez rozmowe z Properem70 na temat Archiwum Wideo. Pozostałe Działki fabularne (Kostka Duszy, Dolina Szeptów, Interpol, schowki tubylca, Szachista, i ten teges są absolutnie opcjonalne, i mogą być niewarte czasu, z powodu słabych nagród / nudnej fabuły do nich / grindu )

Edytowane przez Samotnik67
  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samotnik67 wielkie dzięki za obszerne wyjaśnienie i podpowiedzi.  Co do pierwszych dwóch punktów to odpowiedź TAK - do Górnika wróciłem , dostępu do czerwonego lasu ani wschodniej prypeci  jeszcze nie mam, co za tym idzie jeszcze nie byłem na skadowsku i Jupiterze. Zadania dla Kosti i Sacharowa, Krugłowa zrobione. Za poradniki najbardziej dzięki bo nie znalazłem go do tej pory (używałem wyłącznie stron rosyjskojęzycznych , tłumacząc nie zawsze precyzyjnie w translatorze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ramirez12 napisał(a):

@Samotnik67 wielkie dzięki za obszerne wyjaśnienie i podpowiedzi.  Co do pierwszych dwóch punktów to odpowiedź TAK - do Górnika wróciłem , dostępu do czerwonego lasu ani wschodniej prypeci  jeszcze nie mam, co za tym idzie jeszcze nie byłem na skadowsku i Jupiterze. Zadania dla Kosti i Sacharowa, Krugłowa zrobione. Za poradniki najbardziej dzięki bo nie znalazłem go do tej pory (używałem wyłącznie stron rosyjskojęzycznych , tłumacząc nie zawsze precyzyjnie w translatorze). 

Czerwony Las odblokujesz, w momencie gdy dostaniesz dostęp do WARLABU, na radarze, zbierzesz owy Notatnik zawierający informacje o laboratiorum, i z laboratorium z Doliny Mroku, Yantaru i Mózgozweglacza (Zadanie od sacharowa na 4 notatniki) Potem idziesz Do Wilka na magazynach, a ten odsyła cie dalej w odnalezieniu mu czarnego anioła, i owa fabuła własnie powoli będzie ci odblokowywała Lokacje z Zewu Prypeci, Zaton dostaniesz od Dimaka na 3 dokumenty, tak samo jak na jupiter, a Wschodnią prypeć na szukanie lekarstwa dla Ojca Ariadny, ponieważ tam sie znajduje D-Pantenol w szpitalu.

Zrób tą działke jak najszybciej, jak ja zawsze robię ponieważ nagroda jest warta drogi, i mozesz zebrać schowki kolekcjonera i przy okazji zdobedziesz sobie dostęp do postaci z działki fenrira i Unikalne egzoszkielety (Don Kichot/Czarnego Doktora)

(Tip: Namiary na Schowki Kolekcjonera można bardzo łatwo sobie ułatwić, w ustawieniach jest opcja na pokazanie GG gdzie owy schowek sie znajduje, przed tym robimy sejwa, potem idziemy w ustawienia, pokazujemy sobie gdzie lezy, wyłączamy tą opcje w ustawieniach i ładujemy sejwa spowrotem, w taki sposób mamy 0 użyć, a mod niczego nie wie

Tip: Jeśli niewiesz to w modzie można zduplikować w nieskończoność amunicje każdego rodzaju, wystarczy aby plecak, wtedy rozładujemy broń, trzymamy w rece broń i naciskamy naprzykład 3 jeśli trzymamy karabin (lub dany zapisany bind) wtedy bron sie chowa, a my otwieramy plecak, broń sie powinna załadować, a my kładziemy amunicje w plecaku i tak sie dupuje, to taka dodatkowa rada offtopic)

Edytowane przez Samotnik67
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w podziemiach agropromu w tunelu z elektrami nie pojawia mi się teleport do skrytki striełoka? Niby przebiegam, przeskakuje tunel i nic. Trzeba jakoś konkretnie biec? Są jakieś punkty, restryktory w tym tunelu, że trzeba idealnie przejść?

Tam taki dymek rozbłysk jest jak przez jeden punkt przelatują elektry, musze w niego zdążyć trafić, żeby na końcu pojawił się ten teleport czy co?

 

@EDIT

Już nieważne, jakiś bug, po wczytaniu zapisu z przed podejścia do tunelu tym razem teleport się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba koniec mojej przygody z OP 2.2 😁

W Podziemiach Agropromu zaraziłem się Czarnobylską Zarazą, a że nie mam Surowicy to najdalej dochodzę do Sidorowicza i umieram 💀

Idzie gdzieś to w pobliżu Wysypiska zdobyć jakoś czy mod do kosza? Widziałem, że czasem jest nagrodą za questy ale to mnie nie ratuje. A może czymś innym można się leczyć z tego dziadostwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.