Skocz do zawartości

Problemy i pytania w sprawie polonizacji OP 2.2


metek58

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, że post pod postem, ale nikt nic dalej nie namalował. :)

Mam pytanie do wszystkich. Jest ugrupowanie Малокровники i nie mamy do tego adekwatnej i zgrabnie brzmiącej nazwy. Dawałem Anemicy i wszystko by grało, ale to najgorsze skupisko ludzi bez krzty litości. Anemik kojarzy się z kimś słabowitym, mizernym i zapewne nikomu nie dałby rady (jedynie chyba miałby siły na ocharkanie kogoś glutem).

Może komuś wpadnie do głowy na nazwanie tego ugrupowania. Nadmienię, że z tekstów robionych wynika, iż oni są jakby szalonymi eksperymentatorami i charakteryzuje ich ubiór - biały kitel. Na ten czas tyle wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ta frakcja była już w OP-2.1. 

"Krwiopijcy" mi kojarzą się z Pijawką, a według opisu @metek58 mamy do czynienia z niezrównoważonymi ludźmi w białych kitlach. 

Początkowo wpadła mi do głowy nazwa "Grabieżcy"/"Ciemiężyciele", ale to bardziej pasuje do jakichś bandytów. 

Ewentualnie "Malwersanci"/"Mistyfikatorzy" - zepsuci, podli, fałszywi. Pozbawieni skrupułów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znajdzie się bardziej trafna nazwa, to przypuszczam, że "Krwiożercy" , którą podał @tom3kb, i @kondotier ze swoją nazwą "Krwiożerni",  będą brane pod uwagę. Jednak @yellow też tu ma znaczący głos, nawet większy niż ja, a nawet większy niż Góry Izerskie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W języku oryginału, podobnie jak w naszym, jest również powszechne słowo "anemik", ale tutaj jest użyte "Малокровник". Jakichś bardziej istotnych kontekstów rus-kulturowych to tutaj raczej nie ma i można tu rozważyć polską alternatywę - czyli niedokrwistość. Bractwo Niedokrwistych, czy Niedokrwiści brzmi dla mnie ok. i jest chyba wystarczająco obszerne znaczeniowo.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiąc się trochę tłumaczami jedyne sensowne hasła jakie wyszły to "rodowód" i "krewni".
Może "Czystokrwiści"? Mają oni coś wspólnego z niemieckimi naukowcami czy innymi uważającymi się za ideał?

Na jakiejś wiki są też nazwani Sektą. "Секта Малокровников".

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qlkin Niedokrwiści to pierwsze, co mi przyszło do głowy po przeczytaniu nazwy, ale po wpisaniu jej w wyszukiwarkę wyskoczyła Narodnaja Solianka, więc można też spawdzić jej spolszczenie, jak tam sobie poradzono.
Na razie na hasło "bractwo" znalazło tam tylko Mścicieli. Może by trzeba poszukać po identycznym znaczniku jaki ma frakcja w OP-2.2, a jaki on jest, to niestety nie wiem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meta Całe to towarzystwo w białych płaszczach bierze, bodajże, początek w dodatku "Поиски Чернобыльского Шахматиста", a ten to tam wędruje przez NS-ki i Op-ki.

Kwestia, jak to tam u kogoś kiedyś było - to jest drugorzędna, a i próżno, ?chyba, szukać podanego autora spolszczenia do tego na tym forum.

I tak decyduje - "ten-co-wklepuje".

Edytowane przez qlkin
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś plik z teksturami moda, bo jest nazwa obrazu pt. Девушка с персями i być może jest błąd w słowie персями, gdyż istnieje obraz zatytułowany Девушка с персиками. Jeśli by ktoś znalazł tę teksturę, to proszę ją wrzucić w tym temacie, aby sobie porównać z istniejącym dziełem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58   Wygląda na to, że "siedzisz" w tych dodatkach tj. Szachiście i rodzinnych podrygach z Nataszą. Atmosfera dodatków to, zdaje się, odpowiednio, schizofreniczna i ironiczno-prześmiewcza. O ile się orientuję - to Oksana579 jak napisał/a w swoim czasie ten kawałek scenariusza, tak i się ostało. Slavn to w "Szachiście" poprzerabiał sporo, ale w "ocziagu" to nikt specjalnie nie mieszał, było chwilę zamieszanie z patch'em, ale szybko wyprostowane. Sądząc po pytaniu to, niestety, widać, że dawno nie grałeś w to albo nie pamiętasz wątku. Tu jest oko przymróżone do gracza na całego - jak i jest, moim zdaniem, z całą resztą tego dodatku. Gratki, ale w Polsce to, metaforycznie, niektórych rzeczy "nikt' nie wie, np. że jest taki znany serial w rus-świecie o podobnym tytule, gdzie GG-ka ma niewątpliwe walory i być może to taka gra słów, lol, no, ale jak tam dalej "przejdziesz" do autora tego 'dzieła'? "Картина известного художника середины 17-го века Жан Клода ван Дама Моне де Брисака "Девушка с персями"".  - to ja już nie wiem jak to brać na serio, a to nie koniec 'śmieszków', prawda? A może to i wszystko jest całkiem inaczej, ale, koniec końców, to jest niby obraz Валентайны, a nie jakaś podpowiedź dla gracza i nie ma to dla biegu scenariusza większego znaczenia.

Może po polsku to tak zwyczajnie uciec z takich niepotrzebnych rozkminek i dać analog np. "Kobieta z persami", a i to "i" sobie i może ktoś doizobaczy gdziei trzeba, albo i nie i, lol. Persami. W sumie to czy nie o to tu chodzi, a nie o konkretny obraz na tym stryszku na Jupiterze? A na obrazie persi są? tzn. Persowie są? Warto sprawdzić. No i Szachista w "ostatniej" planszetce ma takiego "pasownego", mocno persowatego, kota na fotce.

Model i tekstura tego obrazu to się nie zmieniła, chyba, od początku tego dodatku i w wersji OP 2.2 z najnowszym patch'em 07.04 to wciąż:

[girl_picture]:videotape_recorder
visual    = dynamics\pictures\picture.ogf
description   = enc_girl_picture
inv_name   = girl_picture
inv_name_short  = "Картина"

idąc dalej po tym modelu to jest wciąż    prop_posters04.dds (dolny obraz po prawej)

... chociaż nie widzę problemu, żeby tam wstawić do modelu inną teksturkę z tego moda np. prop_girl_1.dds , lol.

No i tak, są pliki poza 'text' do przejrzenia przy tłumaczeniu np. ten chess_items.ltx - z którego to ww. sekcję wyciągnąłem.

ps. ten obrazek po prawej u góry w tym 'prop_posters04' jest w grze przy tym schowku w P. Tunelu na Jupiterze.

Siemka @Metamożna SUE2 jako -2947ru to rozpakowywać, patche też, jak je uruchomić w pusty folder. Regs.

Edytowane przez qlkin
  • Dodatnia 4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, jak się ciężko wypowiedzieć - to takie są te obrazy. Zauważalne jest, że są tu namalowane inne na każdym obrazie owoce. Persi, tfu... Persowie nie występują na żadnym z nich, ale są 'pears' na jednym. Tyle widać 'suchym' okiem.

ValentinSerovKarlBriullov.png.078f7671d3cf870cb938c5b7322647f9.png

Ps. "śmieszki" troszkę sobie tu robię bo:

- użyty w grze jest tylko ten z prawej

- tytuł obrazu z lewej to 

Girl with peaches. Portrait of V.S.Mamontova

Valentin Serov, 1887, no i tak nie ważne, bo nie jest użyty.

-tytuł obrazu z prawej to

Italian midday ( Italian, removing grapes )

Karl Bryullov , no i co to i ma i wspólnego z persmi, wróć, Persami?

 

Edytowane przez qlkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale w Polsce to, metaforycznie, niektórych rzeczy "nikt' nie wie, np. że jest taki znany serial w rus-świecie o podobnym tytule

@qlkin a no takich różnych smaczków, nawiązań czy gry słów to raczej nie wyłapiemy, szczególnie jakiś niszowych. I są dwie szkoły albo się tłumaczy jak leci i potem może to być dziwne albo nie za bardzo wiadomo o co chodzi. Albo można robić jak czasem w filmach jak jest np jakieś powiedzonko czy np żart amerykański to zastępują je naszym, żeby pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że jest obraz Девушка с персиками. Chciałem tym modzie znaleźć teksturę Девушка с персями, by po zapisaniu, nie wyszło tak, że na obrazie akurat nie ma nic związanego z piersiami lub brzoskwiniami, a za to nie brak Persów albo kotów persów. :) Większe piliki mają po ponad 500 linii braków względem opka 1, więc są dopisywane i tekst tłumaczony. Są też zmiany w istniejących liniach i trzeba to przeglądać, co potrafi ślepia mgłą zarzucić, i to nie raz. Myślę, że podczas grania, cycki lub brzoskwinie (bo mogą być cycuchy małe) same się zrewidują, a wtedy przy korekcie testowej zarzuci się poprawką. Zapewne twórcy sobie jajca robili z niektórych opisów, bo jak zauważył @qlkin, autor obrazu ma w rodzinie karatekę. Robiłem ten tekst i wiem, że w innych też sobie jajcują.

@Meta, próbowałem ten link, ale pojawia się to: Доступ к сайту Вам закрыт!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 Przed chwilą pobrałam, ale tu może być problem, bo folder z teksturami ma z kilkanaście GB i nie wejdzie u mnie na Dropa nawet po spakowaniu do archiwum, a do tego jedna część nie chce się w całości wypakować. Myślę, że do sprawdzenia obrazów wystarczy folder prop i to mogę zaraz podrzucić, a w razie potrzeby sprawdzenia czegoś innego możemy się dogadać na pw, bo teoretycznie mam u siebie te rozpakowane pliki z OPka.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Robiąc swoją modyfikację w Skyrim’ie - wpadłem na pomysł, by do Creation Kit’a wrzucić rosyjskie notatki i wygenerować realistycznie wyglądające ich polskie odpowiedniki dla graczy. Mogę zrobić spolszczone notatki do OP-2.2, tworząc od nowa ich tekstury, potrzeba mi jednak pomocy z tłumaczeniem, tutaj nie pomoże Google Tłumacz, tylko znajomość rosyjskiego, dlatego wstawiam dla "chętnych" zdjęcia z tekstem zawartym w tych notatkach. Jeśli ktoś jest zainteresowany - proszę napisać co jest w tych dokumentach, a ja tekst przeniosę na teksturę do gry i będziemy mieli dodatek do polonizacji OP-2.2.
W grze wyglądać to będzie podobnie jak w przykładzie:

Spoiler

 

mz4rPsD.jpg

 

AU04llt.jpg

W spojlerach umieściłem te notatki, wpisane z oryginalnymi nazwami tekstury. Jeśli ktoś wrzuci tłumaczenie, to proszę też dać to w spojler, by gracze nie tracili przyjemności z odkrywania fabuły. Przykładowo mamy teksturę bloknot_pantera.jpeg i tutaj chętne osoby proszone są o opis zawartości. Podobnie z innymi teksturami.

lokalizacja plików: textures\1   tutaj wstawka z oryginalnego pliku bez konwersji na .jpeg

1_zanic.dds 1_zanic_2.dds
lokalizacja plików: textures\docs

Spoiler

bloknot_pantera.dds   ↓

qu9dMGi.jpg

dosye_zvez.dds   ↓

DAzIA48.jpg

pilot_zapiska.dds   ↓

pilot_zapiska.jpg.466c8afc1015b8b660da04a48cb08e53.jpg

razved_karta.dds   ↓

qq25DDJ.jpg

razved_karta_kachestvo.dds   ↓

yOVxBFE.jpg

recipi_bpb.dds   ↓

yEEbzHb.jpg

stukach_book.dds   ↓

HxFxovH.jpg

Nie jestem pewien, czy są to wszystkie dokumenty w grze...tekstur jest bardzo dużo do sprawdzenia.

P.s - jak zwiększyć rozmiar załączników > 20 MB ?

Edytowane przez AntiCitizen
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.