Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś, co robić w szpitalu po ucieczce z Limańska z Grekiem? Koleś rozpala ognisko, jest rozmowa, a potem mówi, że trzeba czekać, aż Borman da znak, po czym idzie w kimę. Tyle że przespałem i przeczekałem łącznie ponad dobę, oblazłem cały szpital i nic. To normalne, że tak długo to trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazisz po szpitalu, i szukasz jakiejś wskazówki gdzie stracili się monolitowcy. Wskazówkę i klucze do teleportu znajdujesz w małym sejfie na półce koło miejsca gdzie stał dowódca Monolitu. Potem wracasz do Greka.

Dołączona grafika

Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam coś nie tak.  Po znalezieniu tej kupy zabitych i zameldowałem to u wojskowych. Załatwiłem w Szkole grupkę gości, w śród nich snajperów i był komunikat zrobienia zadania. Poszedłem spotkać się z Bormanem - stwierdził, że snajperzy już przeszkadzać nie będą. Zacząłem chodzić po terenie po tych zabitych, by na coś może trafić, kilku obszukałem, aż w pewnym momencie jakiś snajper mnie stuknął. Jest też ostrzeżenie, jak się zbliżam w pewne miejsce, że będą strzelać ta, aby zabić. Mam też iść z Grekiem i wysadzić ciężarówki. Jest zielony znacznik na Greku, ale gostka tam nie ma. Coś powaliła mi się fabuła.

Co poszło nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kogo mam wziąć zlecenie na bandę Kowcura? Nie spotkałem się z takim czymś w Prypeci. W BTR-y  waliłem z RPG-7 i je unieszkodliwiłem, jak na razie chyba trzy lub cztery. Chcę wejść głębiej między budynki, to te właśnie ostrzeżenia, a tego pierona Greka - jak nie ma, tak nie ma. Czy on się pojawi, jak rozwalę te BTR-y? Nie wiem ile ich tam jest wewnątrz podwórka. Te ostrzeżenia są i jak nie posłucham, to wali jakiś snajper, a nie BTR. Przecież miało nie być już snajperów.

No nie mogę podejść w okolice tych ciężarówek, bo ciągle ostrzeżenia, a BTR-y już wyleciały w powietrze. Tej fujary nie ma w miejscu z zielonym znacznikiem. Tu chyba mod dla mnie się kończy, coś wcześniej źle miałem zrobione i nie ruszę dalej fabuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlecenie na Kowcura dawał Grek. A masz może aktywne zadanie na znalezienie dokumentów w Limańsku? Spróbuj się tam wybrać, może coś zaskoczy. apg2312 w poście nr 87 napisał, jak się tam dostać. Ewentualnie, jak nic nie wyjdzie, możesz zawsze spróbować wczytać autosave (zakładając, że go nie nadpisałeś  :smile:). Co do snajperów- pojęcia nie mam, takich problemów nie miałem.

 

U mnie było tak: wziąłem przy rozmowie z Grekiem zadanie na zlikwidowanie bandy Kowcura, potem przyszedł SMS od Bormana, żeby się przyczaić, następnie wyskoczyło zadanie, żeby udać się do Limańska po dokumenty. Po drodze, jeszcze w Prypeci wpadało się w zasadzkę najemników (tych stacjonujących w szpitalu). Z tego co pamiętam, zielony znacznik wyskoczył mi wtedy, gdy dostałem zadanie by ruszyć na Limańsk (też się wtedy nalatałem, szukając Greka). Ciężarówki zniszczyłem dopiero po powrocie do Prypeci (były dwie opcje- iść samemu, albo z Grekiem. Przy drugiej, znacznik faktycznie zaczął działać i wskazywał jego pozycję).

 

Nie wiem- może coś z tego, co napisałem Ci pomoże. Spróbuj pójść na Limańsk- a nóż widelec coś zaskoczy.

 

EDIT

 

Przypomniałem sobie mały szczegół- kiedy- nie wiedząc, którędy iść do Limańska- kręciłem się jak ślepy kociak przy tym znaczniku, postanowiłem spróbować zdjąć najemników pilnujących ciężarówek. Kiedy podchodziłem do obozu, przy bramie w której stał BTR, trafił mnie snajper- tyle że nie przywiązałem do tego tak ogromnej wagi (głównie dlatego, że przeżyłem; przed atakiem zmieniłem stopień trudności na Nowicjusz, który mam przerobiony na godmode  :biggrin: ). Po powrocie z Limańska, żaden snajper już nie strzelał.

Edytowane przez Wielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grek powinien siedzieć razem z ojcem Witalijem w budynku portu - ale po drugiej jego stronie, nie tam, gdzie jest Borman. BTRy można rozwalić wcześniej, sam też tak zrobiłem. Ale zasadniczo cała akcja jest przy ciężarówkach najemników dopiero po powrocie z Grekiem ze Szpitala i Limańska. Po likwidacji snajperów i zdobyciu dowodu na niewinność Poszukiwaczy Borman powinien dać zadanie na likwidację ciężarówek ze sprzętem Najemników. Akcję robisz z Grekiem (gdzie powinien być, napisałem wyżej). Gadasz z Grekiem, i idziecie najpierw załatwić bandę Kocura. Po likwidacji przychodzi SMS, że macie się gdzieś schować. Idziecie do Limańska, potem do Szpitala, stamtąd powrót do Wschodniej Prypeci, rozmowa z Bormanem i dopiero po 21-szej zniszczenie ciężarówek (wtedy też powinien być znaleziony PDA Karasia przy poległym najemniku). Grek zresztą zabiera nóż, żebyśmy sami nie poszli zniszczyć ciężarówek.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, ale straciłem szał bojowy. Coś porąbało się w modzie, bo jakbym czegoś nie zrobił, to nie powinienem dostać zadania zniszczenia z Grekiem tych ciężarówek.

Speszę donieść, że w nerwowym prowadzeniu gry, pominąłem rozmowę z Grekiem. Gdy otrzymałem zadanie na te cholerne ciężarówki, to popatrzyłem na mapę i ten zielony wskaźnik. Ruszyłem na spotkanie z Grekiem, ale on tam się nie miał zamiaru pojawiać, tylko dalej był tam kolo tego świątobliwego. Jak @apg2312 wspomniał o nim, to wczytałem zapis z rozpoczęcia zadania i zaszedłem tam do popa, a ten Grek udawał tam Greka.  :biggrin:

Spoko, misja rusza, szal bojowy napłynął znów.

Coś się dzieje znów. Mam te dwa plastiki do podłożenia pod ciężarówki. Wyrzucam po jednym pd samochód i odchodzę  dalej, naciskam radioskaner i żopa. Nic się nie dzieje. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie było. Dopiero po którymś razie, dojrzałem niżej następne dwie i to było to. Wkładałem te dwie z przejścia na ATP. Poradziłem jakoś sobie, ale teraz ciężarówka eksploduje. jak zgodnie z umową, mam ją niby ukraść w nocy. Jest noc i jest wybuch ciężarówki. Co za ironia losu, tamte za cholerę nie chciały dupnąć, a ta sama sobie robi bum. Może za dużo im powiedziałem o celu zaboru tej ciężarówki, nie wiem. Co by tu zrobić?

Uprzejmie donoszę, że po zajrzeniu mini porad @Yurka, odnalazłem adnotację względem mnichów i lecę dalej...

Po rozmowie z nimi, można ukraść ciężarówkę.

Nie wiem jak sprawdzić, dlaczego znalezione artefakty u zombi są martwe. Mówił gostek, że zombi używa ich do podtrzymania swego istnienia, ale nic więcej się nie dowiedziałem, a po wejściu za Zmieniającym Oblicza, komunikat, że te zadanie jest nie udane. Jak to u Was z tym było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ metek58

 

O tym, że Pilot zalicza ten kwest z martwymi artami, to nie wiedziałem  :blink:

Ja zaliczyłem go u Synoptyka, który jest na Generatorach na posterunku na końcu tzw "betonki" - tak w Soliance było to miejsce określane. W okolicy środkowej części północengo brzegu mapy lokacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wiemy o wiele więcej, niż na starcie gry. Ukończyłem moda, ale za jakiś czas go ruszę znowu, by uniknąć pomyłek i zagwozdek. To jeden z niewielu modów, które ukończyłem w tak szybkim tempie (i w ogóle, że skończyłem). Inne jak sprawiały mi sporo kłopotów z tokiem fabuły, po prostu porzucałem je, mszcząc się na nich w ten sposób - a leżcie sobie. Ja nie mam tyle nerwów co inni (np. @Yurek). Tu kilka konkretnych podpowiedzi od kilku konkretnych gości i popchałem fabułę, choć stale miałem pod górkę. Dzięki koledzy za pomoc, moje 40% zdrowia uratowane.  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę wolniejszy od "młodzieży" i dotarłem dopiero na ATP. Ale mam wątpliwości, o rozwianie których chcę poprosić. Nikt ich jeszcze nie poruszał.

1. Jeszcze w barze, nie zadałem pytania barmanowi skąd się wziął, czytając gdzieś, że wtedy znika bo był Zmieniającym Oblicze. Nie przeszkodzi mi to w dalszej grze? Do baru w wyniku gry się jeszcze wraca?

2. Po Magazynach Wojskowych, dalej mam  nie zamknięte zadanie "Porozmawiać z dowódcą wojskowych". Do rozmowy był chętny, bo żywy, tylko Andriej Cze ( PDA z trupa zabrałem, sygnał wysłałem). Reszta trupów to Powinnościowcy. Był tam jeszcze gdzieś ktoś żywy, oprócz kontrolera w wiosce? W którym momencie to zadanie będzie, lub kiedy powinno się zaliczyć?

3. Zabiłem najemników, ale nie znalazłem żadnych materiałów wybuchowych. Koniecznie trzeba je znaleźć i zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Tak, przechodzisz jeszcze przez Bar. Lepiej po prostu w jakimś momencie zalicz to zadanie, bo i tak nie ma żadnych korzyści z "Barmana" w Barze, chyba, że uwielbiasz kombinezony Stalkerów (nic innego nie sprzedaje). A na innych lokacjach też są handlarze skupujący złom za dobrą cenę :) Po zniknięciu omamu jest zresztą wpis w PDA. 2 Żywych nie ma, po prostu nie znalazłeś zwłok dowódcy. 3 Plastik znajdujesz w dwóch momentach: a. przy pierwszym przejściu z MW na ATP dwie kostki leżą pod bramą przy przejściu. Warto zabrać, na bazie Wolności na ATP jest wtedy inna ścieżka dialogowa przy rozmowie o ciężarówce. Ale bez nich też się obejdzie. b. przy zadaniu na zniszczenie ciężarówek najemników w Prypeci, Grek mówi gdzie leżą. Te akurat są niezbędne do wykonania zadania. @metek58 - nie ma problemu, jeśli tego 40% zdrowia ;) masz większą ilość (tak co najmniej po litrze na łebka), to możemy coś wymyślić :D

Edytowane przez apg2312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym znikającym Barmanie z myślą o sprzedaży zbieranego złomu z zabitych i nie tylko. Ja ukończyłem mod i nie musiał Barman znikać - handelek jednak miał najlepszy, sprawdźcie ceny - płacił tyle który handlarz? Ale to nie istotne, można i bez niego też się obejść.

 

@kondotier, jak znajdziesz ładunki wcześniej, to tylko później nie pomyl jak ja, tych kostek i podłóż właściwe.

 

@apg2312, jeśli chodzi o procenty, to i owszem, pomagają, ale w fazie konsumpcji, potem to czary mary we łbie. :sad:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie, to pieniądze w tym modzie są potrzebne tylko do naprawy sprzętu u mechaników. Szczególnie, że żeton Powinności nie jest przez żadnego mechanika honorowany. A u handlarzy (szczególnie po przejściu Bariery) praktycznie poza żarciem nie ma co kupić, a i to niepotrzebne, bo spokojnie zdobywamy wszystko co trzeba. Ja skończyłem grę z kilkoma milionami na koncie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem moda i jest oki, gram sobie spokojnie i doszedłem do momentu gdzie zabija się tego snajpera  z pomocnikami(wykonałem tez te zadanie z pokojowym zakończeniem), schodzę na sam dół i drzwi są zamknięte, nie wiem co zrobić by się otworzyły. Jesteście już dawno po tym momencie rozgrywki, ale może pamiętacie co zrobić by się otworzyły?

PS. Powinno mi się w PDA wyświetlić info dlaczego te drzwi się znalazły na dole w sali z helikopterem - nie pojawiły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc na ATP, bardzo dokładnie obejrzałem wejście z wszystkimi klamotami i budowlami z obu stron. Żadnej wzrywczatki nie znalazłem, albo mod mi jej nie wrzucił. W efekcie rozmowa o samochodzie konserw skończyła się tym, że Zgarbiony zażądał od Krzemienia kasy, a gdy po nią poszedłem, zaraz po powrocie na ATP zadanie zostało nie zaliczone.

Takie jest jedno z rozwiązań? Kamaz ma zablokowane drzwi, więc nawet gdybym bandytów wybił i tak go nie zabiorę.

Dobrą duszę proszę o screena z tym materiałem wybuchowym, lub radę co z takim rozwiązaniem robić.

Zmieniającego Oblicze uwolniłem, ale też mam pytanie. Kiedy wszyscy z baru zniknęli, pozostał mi znacznik i licznik 1 postaci. Ale w tym miejscu postaci nie ma. Chyba że, w tym modzie w barze są jakieś podziemia.

Oto screen z miejsca gdzie ma być postać.

 

 http://www.sendspace.pl/file/pic/a9fc502674f9fa2c7f912d7/1

 

Ktoś też to miał?

 

Mechanik na ATP skupuje nawet całkowicie zużytą broń po całkiem przyzwoitych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.