Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapomnij porozmawiać z  żołnierzem koło jaskini Bormana i z pułkownikiem. Z Hugo i Sidem - dostaniesz od niego sms i ciekawe informacje. Borman wyśle Cię jeszcze na rozmowę z Gienią Hakerem. Jak będziesz szedł na Bagna na Kordonie w bazie wojaków na piętrze czeka na Ciebie przewodnik o imieniu Szatan - pomoże przejść przez pole minowe na Bagna.

 

***

Tu masz krok po kroku przejście moda: http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=220.msg861#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu kto udziela pomocy, miło jest zostać odpowiednio docenionym poprzez Dołączona grafika - prawda Kudkudak? Myślę, że Yurek nie będzie miał obiekcji jeśli odpowiednio mu podziękujesz, wszak jesteś osobą o nienagnanych manierach...nikt w to nie wątpi - stalkerski bracie. :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, bo umrzesz. On ma tego już pełno...no i już mu dziękowałem 2 razy. EDIT: Przecież prawdziwe słowa uznania i szacunku są chyba ważniejsze od zielonej strzałki. Wiem że chciałeś pomóc, ale nie lubię takich akcji. Dawałem Tobie za pomoc, Yurkowi też bym dał. Nie bierz tego do siebie.

Edytowane przez Kudkudak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kudkudak

piszesz:

 

Przecież prawdziwe słowa uznania i szacunku są chyba ważniejsze od zielonej strzałki...

Zielona strzałka jest wymiernym wyrazem szacunku. Twój powyższy argument ma taką wartość jak w przykładzie poniżej anegdoty:

"pracuje Kudkudak - znany elektryk na plebani, kończy pracę i idzie odebrać zapłatę a ksiądz mu mówi: Bóg zapłać, zamiast zapłacić" - argumentując prawdziwe słowa uznania i szacunku są ważniejsze.

Nie obraź się, ale tak to wygląda - tutaj formą podziękowania jest zielona strzałka, a jeśli nie masz ochoty Yurkowi podziękować, to już nie o mnie świadczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emperor, przepraszam ale Twój argument jest wzięty z kloaki frynosomy, bo pieniądze są potrzebne do życia na tym świecie,

Yurek jak widać nie ma mi za złe, a to że mu żadnej strzałki nie dam nie znaczy że sobie pomyślałem: "niech robi za mnie robol, a ja mam go w dupie", więc Twój argument powoli upada, a mój zawsze pozostaje na wierzchu TM 

BTW, lepiej pisz na SB albo PW bo zaśmiecamy temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kudkudak - pogrążasz się...

Napiszę tutaj, ponieważ Ja mam rację - stąd twoja frustracja Kudkudak wyrażona stwierdzeniem "kloaki frynosomy". Piszę nie bez kozery, wcześniej pisałeś w modzie Dream Reader - The Leper Area, o problemach z ikonami a gdy już Ścigacz je zrobił, to przerzuciłeś się na innego moda, nawet nie dając screen'a obrazującego problem. Kilka osób z forum zajmowało się twoim problemem, podczas gdy Ty już nie wykazywałeś zainteresowania modem.

Co do stwierdzenia:

nie znaczy że sobie pomyślałem: "niech robi za mnie robol, a ja mam go w dupie"

Nie mam zdolności telepatycznych aby to stwierdzić, ale na podstawie przyznanego punktu bądź jego braku, mogę tak pomyśleć. Jest punkt - jest podziękowanie...logiczne.

Pieniądze owszem są do życia potrzebne, jednak tutaj są wyrazem szacunku za wykonaną pracę/pomoc - dlatego istnieje taki system nagradzania, nie stworzono go pro forma.

Piszesz:

"bo pieniądze są potrzebne do życia na tym świecie"

Jakbyś nie zauważył, to na forum operujemy wirtualną kasą, więc to twój argument jest infantylny,.

I jeszcze jedno - moje jest "na wierzchu" bo przyznałeś punkt Yurkowi. Teraz możemy przejść na PW.

Edytowane przez The Emperor
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... 

Dajcie już z tym spokój, bo robi się tu nam na Forum taka pyskówka jak na stalker.pl ;)

 

@ Kudkudak

 

Miło jest jak ktoś doceni to, że ktoś inny pświęcił swój czas, żeby coś bezinteresownie zrobić. Choćby to było tylko wciśnięcie "strzałki"...

 

@ The Emperor

 

Dzięki za to, że walczysz w mojej sprawie ;)

Ale myślę, że już wystarczy, bo zamiast dyskusji o nożykach do rzucania, robi się nam tu spór na temat dobrych manier forumowych.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Yurek, pyskówki tworzą tylko złą atmosferę, ale pisałem w Twojej obronie, bo uważam Cię za najbardziej pracowitą osobę na forum i nie piszę tego dla jakiejś formy wazeliniarstwa, po prostu - czas którego mamy niewiele - poświęcasz na pomoc i rozwój Forum i dlatego masz mój szacunek, podobnie jak pozostali aktywnie biorący udział w kształtowaniu wizerunku Stalker Team.  

 

 

EDIT Yurek 27.04.13

 

Wiem...  :blush:

Dzięki, ale niektórzy potrzebują więcej czasu, żeby dostrzec takie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już zadanie na likwidację Ripley. Sprzęt swój zabrałem i czas przejść na CEA1. Wyszedłem jak na razie na CEA2, spotkałem Wielolicego, a  przy znanym przejściu ( tam gdzie nam rozwalili ciężarówkę ) ci co ją rozwalili, zeszli na ziemię i się przepoczwarzyli w szczury, zostawiając mi sporo dobrego sprzetu.

Ale teleportu nie znalazłem.

Potrzebuję wskazówki, czy jest on na zewnątrz ( na CEA2  tam gdzie wjechaliśmy ), czy gdzieś w środku sarkofagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kondotier

 

Jak masz zadanie od Pancera na likwidację Ripley, to idziesz przez Sarkofag, wychodzisz na CEA-1 i starym dobrym przejściem wracasz do Prypeci. Potem śmigasz do Baru, oglądsz filmik, znajdujesz pozostawioną notatkę w miejscu gdzie stoi główna postać na filmiku, idziesz następnie na Wysypisko-Bufor (spotkać Hugo, zrobić zadania dla Synoptyka), wracasz do Baru, a potem do Biolabu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teleport powinien być na tym poziomie co radioaktywny wyłom? W ślepym korytarzu, czy tam gdzie wchodziliśmy? Tych rozwiązań było kilka i mi się kiełbaszą.

 

Dodano.

 

Wyszedłem, po kolejnym zwiedzeniu całości sarkofagu. Ale wycieczka na CEA2 nie była bezowocną. Po minięciu bramy CEA1, zaatakowali mnie żołnierze korporacji i strzelający BTR. Znaleziony przy odmieńcach rpg7 był bardzo przydatny, aby go uciszyć.


PODBICIE TEMATU

 

Coś w modzie nie zazębiło. W PDA mam dwa zadania. Spotkać się z Hugo na Wysypisku Bufor i zlikwidować Ripley. Podobny problem miał Wielebny, ale nie ma do niego rozwiązania.

A problem jest taki. Przyszedłem do Rostoka, z Prypeci, przez Radar i MW. W Prypeci rozmawiałem z o.Witalijem i z Aloszą Cze o tym, że zlikwidował Wielolicego. Teraz kiedy chcę przejść na Wysypisko Bufor,  na teleporcie mam ładny czerwony napis "Koniec Gry".

Jest tylko jedno, co mnie zaskoczyło. W Prypeci miałem znacznik opisany Pancer. Ale w tym miejscu siedział o. Witalij. Bar mam pusty, nikogo do rozmowy, żadnych filmików nie miałem.

W zadaniu na Ripley, mam wskazówkę, że ostatnio widziano ją na ATP. Tam jeszcze nie byłem. Nie problem idąc przez MW tam zajrzeć. Zrobić to?

Co jeszcze zrobić, aby zaskoczyło?

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Porozmawiaj ze Steppowem na ATP - on mówi o tym, że Ripley nie jest człowiekiem (opowiada jeszcze swoją historię) - ta rozmowa jest po to, abyś po przybyciu do Baru zobaczył filmik jak morduje bandytów - nie zapomnij zabrać notatki gdzie stała doktorka . Po rozmowie ze Steppowem Pogadaj ze Zlaticzem - ma dla Ciebie zadanko na "pieska" :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Ale teraz mam mały problem na Buforze. Niby wszystko w porządku, ale coś mod mi nie podrzucił. Zrobiłem zadanie dla Synoptyka na uwolnienie zakładników, z marszu swoja bronią, bez odwiedzania schowka z cudowną giwerą. Zadanie mi zaliczyło, łącznie z opcją znalezienia go, a znacznik schowka zniknął. Zacząłem od nowa, od Synoptyka, bieg do schowka ( znacznik teraz jest ), ale pod tą blaszanką nic nie ma, a gra nie pokazuje schowka. Wróciłem do zapisu z zaliczonym zadaniem, hangar, rozmowy z Hugo i Goszą, zadanie zaliczone, powrót do Synoptyka, zadanie na sen. Po 21 poszedłem pod most na znacznik z gry, krótki sen zrobiony przez moda. I teraz nie wiem co się dzieje. Czy już po zadaniu, czy dalej śpię, bo mogę się poruszać, ale poszedłem do hangaru i żadna postać nie ma opcji dialogowych. Czekać, czy do biolabu na randkę z Riplej.

 

Ale dla satysfakcji znalezienia giwery, wejdę jeszcze raz na lokację i powtórzę zadania. Może pójdzie zgodnie z fabułą.

 

A z tą notatką Ripley, też miałem coś nie tak. Po filmiku ( z porad wiedziałem o notatce ), poszedłem na miejsce Riplej, ale notatka się nie pokazywała. Szczęśliwie najechałem znacznikiem na miejsce gdzie ma być i dostałem opcję zabrania z jej obrazkiem. Na asfalcie dalej ani jej śladu. Nauczony doświadczeniem, ze znikającym C4, wziąłem ją do inwentarza i zapisałem. Chcąc zrobić skrina na dowód jej nieobecności, wgrałem sava po filmiku i do do notatki. Ale tym razem już jej nie znalazłem. Kilka powtórek też bez skutku. Notatka niewidoczna i nie wykrywalna. Sądzę, że ci co jej nie znaleźli, mieli właśnie taki przypadek.

Parę postów wyżej pisałem o problemach ze znalezieniem C4 na MW. Wtedy z problemami znalazłem jedną kostkę. Teraz, gdy szedłem z ATP do Rostoka, zaraz po teleportacji, ta brakująca leżała sobie w swoim miejscu, bardzo dobrze widoczna i nie znikająca. Pytanie jest, tylko po co one są.


Podbicie tematu.

 

Dokonałem wejścia i przejścia lokacji na nowo. Tym razem bez najmniejszego problemu, czyli że, poprzednio coś nie zaskoczyło w skrypcie. Z tym, że po rozmowie z Synoptykiem poszedłem najpierw do schowka po cud giwere, a następnie zabrałem się za likwidację Korporantów. Poszło gładko i skutecznie. Wróciłem z zakładnikami, pogadałem o rzece czasu z Synoptykiem i poszedłem do Hugo. Rozmowa z nim i Goszą, trochę poczekałem aby była 21sza i pod most. I tu też bez problemu. Po przebudzeniu ( bez tych scenek z wojny ), po krótkiej chwili gdy mogłem się poruszać, ale nie miałem tak jak poprzednio wyświetlanego HUDa, nastąpiło zaliczenie zadania i wszystko wróciło do normy. Wczoraj długo się poruszałem jak we śnie, HUDa nie miałem, zaliczenia też.

I już po kłopocie, obroniłem Rostok przed mutantami i idę na MW.


Dodano 4. maja.

 

Już problemów z modem  mieć nie będę. Moda skończyłem, łatwiej niż się spodziewałem.

Yurek - jest możliwości przejścia z Prypeci Zachodniej ( nazwa z mapy przejść ) na Generatory, bez zaliczania zadań z likwidacji bandytów i najemników, oraz Limańska.

Czy w takim przypadku gra na Generatorach czymś się różni, czy jest to samo.

Z oceną moda muszę się przespać.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Došel jsem s Grekem do Limanska a zabil nájemníky.Grek si sedl vedle vagónku,který je prázdný a John říká že se koukne okolo.Tím jsem skončil.Nejde přejít na Špital ani do Rudého lesa.Grek jen sedí a říká "hlavně tiše" a to je vše.Prošel jsem dva krát Limansk,nikde nikdo.Zkusil jsem i znovu nahrát autosave a nic.Co s tím?

 

 

Edit:

Už je to OK.Zapomněl jsem na sklípek.

Edytowane przez Hobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wyjściu z pieczary na Wysypisku w tunelu, poszedłem na Sortownię, porozmawiałem z wszystkimi i zostały mi dwa zadania. Ciężarówka i helikoptery z załogami. poszedłem przez Jantar na Agroprom porozmawiałem z tym kolesiem co tam siedzi prze jeziorku. Poszedłem do podziemi (wejście przy drzewach) w podziemiech nie mogę wejść do teleportu na szczycie schodów (przy dziurze z elekrtami).

Co robić dalej, jak dostać się do tego nowego labu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wchodzisz przez wyłom do korytarza z elektrami, ale idziesz na wprost po schodach. Przy pierwszym pojawieniu się okna teleportacji, daj "nie" i idź dalej. Czeka tam za teleportem mała niespodzianka, a w drodze powrotnej daj "tak" i będziesz gdzie należy. Poczytaj posty na temat tego fragmentu gry, miejsca lokalizacji plecaka z fajną rzeczą i sposobu jego znalezienia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Dzięki za odzew, ale ja NIE wchodzę do korytarza po prawo z elektrami (przez dziurę- po prawo plecak) tylko wchodzę od dołu po schodach na samą górę - tam gdzie pokazuje się znacznik teleportu - dziurę mam po prawej stronie, omijam  i idę do góry po schodach. I dupa nic się nie dzieje. Nic tzn. dochodzę do tych zawalonych stopni, gdzie prawie widać powierzchnię.

Zależy mi na tym modzie, więc jeśli możesz pomóc to bardzo proszę - może podesłać sejwa?

Edytowane przez andwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zadanie od Sidorowicza na znalezienie jego skrytek, to za tym przejściem jest plecak. Opróżniasz go i wracasz. Wtedy dla teleportacji dajesz "Tak". Zadanie na skrytki uruchamia skrypty. Inaczej mod nie pójdzie.

Mam przerwy w dostawie netu, więc się nie niecierpliw, gdy nie od razu dam odpowiedź. W poradniku, założonym przez Yurka, w mojej jego części, jest opisane omijanie tego teleportu, dla pozyskania skrytki i dalszej drogi.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadań od Sidora, nie mogę wrócić na Sortownię (brama zamknięta - przepustki w slocie). Zaczynam od nowa  :happy:

 

No i poszło.

W X-18 z Arnoldem załatwiłem się tym razem pokojowo (poźniej zabiłem go i wziąłem giwerę) i NIE wziąłem transmitera z pomieszczenia za "pochylnią". Chyba Sidor da mi takie zadanie (patrząc na mini poradnik).

 

Może się komuś przyda.

 

@kondotier jeszcze raz dzięki

Edytowane przez andwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.