Skocz do zawartości

Problemy fabularne


Rekomendowane odpowiedzi

W X16 spotkałem Zmieniającego coś tam powiedział i zniknął, poszedłem dalej i przed drabiną wyjściową przeniosło mnie przed bunkier. Jestem właśnie przed teleportem (ścieżką) na Jantarze, mam inwerter w slocie i miałem wchodzić (pokazało mi ścieżkę po tej rurze chyba). 

Transmiter był w plecaku w X18, ale go nie brałem. Nie mam zadań od Sidora na skrytki, tylko:

- przejść przez barierę, spotkać się z ...

- odszukać ciężarówkę

- elekt domina (wg. rad poradnika to zadanie zignoruję, mam już dwunastu do kill'em)

Nie zrobiłem zadania Zimna Stal, ale znalazłem EXO :)

Muszę wracać po transmiter?

I czy coś jeszcze ważnego na tym etapie?

ed.

Wziąłem radio i idę za Jakowlewem, zobaczymy co dalej :)

Mod super

Edytowane przez andwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz go zabrać, bo jest potrzebny do uruchamiania skryptów - nim przekazujesz informacje i nim będziesz wysadzał ładunki. Nie wszyscy dostali zadania na skrytki (np. Yurek nie dostał, a moda skończył).

Przy zadaniu Zimna Stal, obojętnie czy nożami z zaliczeniem, czy strzelając i bez zaliczenia, ale zrobionym, musisz wróci do bazy na kolejne rozmowy, po itemy i zadanie na Wiedźmine Bagna. Bez tego ani rusz. Jeśli tego nie zrobiłeś, skrypty nie puszczają, bo zza bariery powrotu nie ma.

Abyś kolejny raz nie powtarzał, mogę Ci dać sava tuż sprzed spotkania z hologramem Zmieniającego Oblicze, pozwalający przejść za barierę. Albo jakiś wcześniejszy, np gdy Sidorowicz daje zadania na skrytki. To już po trzecim pobycie w Sortowni. Mam dużo i dobrego wyposażenia ( zmieniony mocno udźwig ). Wzmocniłem tylko latarkę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla prowadzących to forum .

Kondotier w poście 158 pisze że musi miec, cytuje : " zadanie na skrytki uruchamia skrypt , inaczej mod nie pójdzie " . Rozumiem że chodzi o przejście do podziemi "2" Agropromu . Następnie w poście 162 piszesz że nie wszyscy mieli zadanie na schowki , cytuje : " Yurek nie dostał a moda skończył ". troszeczke wprowadzasz w bład tych którzy będą dopiero grali w tego moda.Z historii moda wynika że tylko Yurek nie dostał tego zadania bo testował moda i w takim przypadku może się to zdarzyc .Najbardziej mnie zdziwiło że zamiast zachęcic do poprawnego przejścia moda to oferujesz mu sejwa z połowy gry .

Ewidentnie kolega " Andwis " nie ma pojęcia że Stalker to nie jest zwykła strzelanka a gra z fabułą i charakterem . Mimo że ostrzegasz go by bez " transmitera " nie brnął dalej , to wiesz co zrobił .

 

Yurek nie potrzebnie piszesz na forum moda że zadanie " efekt domina " można odpuścic . Zaurus pewnie namęczył się robiąc ten quest oraz zadanie na schowki i pewnie jest troszkę zawiedziony wiedząc że w poradniku jego moda jest wzmianka że można te questy " odpuścic ".

Takie porady powinny byc pisane na P.W . dla zainteresowanych bo dla niektórych jest to skrojenie moda .

 

Skoro w ostatniej rozmowie z Zmieniającym Oblicze jest wzmianka o efekcie domina to znaczy że jest częścią fabuły .  

 

Moim zdaniem morał jest taki :

Można zaliczyc panięke ,ale lepiej jest ją poznac i dopiero się z nią koch... i  koch...  z całm szacunkiem dla płuc pięknej.

 

To jest tylko moje spostrzeżenie więc wybaczcie jeśli Was uraziłem i mam nadzieję że nie wywalicie mnie z tego forum .

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, to słuszne spostrzeżenia. Jest to jakby świeże spojrzenie na te sprawy z poradami i nie tylko. Z drugiej strony, pomagając innym, często będąc w ferworze walki w grze, nie myśli się o skutkach ubocznych porad. Nie udzielając zaś porady tu na ogóle i odpisując każdemu z osobna na zapytania, może to zająć sporo cennego czasu, który zostanie jakby "wykradziony" tym, co zajmują się tu tłumaczeniem, testowaniem i koordynacją całości. Zgadzam się, że pewne szczegóły dotyczące fabuły gry, nie powinno się rzucać na "ogólną falę", ale przecież ten co chce iść przez moda nie na skróty, to nic mu nie stoi na przeszkodzie. Mam rację?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo2013 - ten mod pozwalał na wiele, ale też w zależności od tego co zrobiłeś poprzednio, miałeś to czy tamto. Jedno puszczał, drugiego nie. Za przykład weź sytuację z Arnoldem.  Ja znalazłem też drugie, skrócone i inne zakończenie moda.

W kilku sytuacjach gdy coś mi nie szło, lub nie mogłem się połapać co dalej, powtarzałem od wcześniejszych zapisów. Efekt, oprócz prowadzenia głównego wątku, był różny. To co Tobie się przydarzyło w modzie, nie musiało mnie i odwrotnie. Więc bądź łaskaw nie stawiać zarzutów wprowadzania w błąd i ganić innych za informację, że jakieś zadanie poboczne można sobie podarować. Mnie obiekty do zabicia w Efekcie Domina wyskoczyły, gdy byłem już za barierą. Nie wiesz przez przypadek, jak miałem wrócić? Gdyby nie informacja o możności olania tego, miałby wątpliwości, czy grać dalej. Przeczytaj moje odczucia po zakończeniu moda, a lepiej zrozumiesz istotę moich podpowiedzi.

A co do propozycji sava. andwis już trzy razy zaczynał moda, aż doszedł do hologramu Zmieniającego Oblicze. Popełnił wcześniej błąd i musiałby ponownie przegrywać sporą część moda.

Co lepiej, aby się zniechęcił i odstawił dalszą grę, czy dostał sava bez tego błędu. A czy skorzysta z propozycji, czy nie, to już jego wolna wola. Ty mu nie dyktuj, co ma robić. Chcesz, daj mu swoją radę.

 

Nieładnie natomiast postąpiłeś, pisząc, że " tu cytat: " Andwis " nie ma pojęcia że Stalker to nie jest zwykła strzelanka a gra z fabułą i charakterem . "

Ma prawo nie mieć, a Ty nie powinieneś go w ten sposób obrażać.

 

Nie czuję się urażonym, ale chcę Ci przypomnieć, że ju wiele razy na tym forum, poruszana była sprawa grania w mody, wg własnych upodobań. Jedni chcą żylet i dodają wszelakie utrudnienia, a inni biorą dodatki na lepsze wyposażenie, zwiększają udźwig, dają ładna pogodę. Wyliczać by można było bez końca. Miej litość i nie psuj innym dobrej zabawy.

 

metek58 - cytat " że pewne szczegóły dotyczące fabuły gry, nie powinno się rzucać na "ogólną falę" " -> To po co się robi poradniki, bardzo szczegółowe i ze screenami? Nie zawsze zamysł autora moda, jest podany klarownie i łatwy do zrozumienia.

Dobrze, że dodałeś dalszą część do tej wypowiedzi ( cyt: przecież ten co chce iść przez moda nie na skróty, to nic mu nie stoi na przeszkodzie.) I w tym jest istota gry w mody.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie tylko - transmitera z X-18 nie trzeba zabierać. Ja przynajmniej tego nie zrobiłem. Dostałem go potem od kogoś w dalszej części gry, już po przejściu Bariery :) Cóż, to pewnie jedna z możliwych ścieżek scenariusza, bo bez transmitera nie nadamy sygnału dla wojskowych na MW ani nie przejdziemy do Martwego Miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, "ogólna fala' to tu na Forum, czyli bezpośrednio dostępne, nic o poradnikach nie wspominałem. Ta wypowiedź tyczyła się tego, że @Yurek (nie mam mu tego za złe), ujawnił możność nie robienia zadań z "Efektu domina". Poradniki i pomoc kolegów są jak najbardziej potrzebne, gdy gracz rwie na sobie ostatnią koszulę, nie mogąc ruszyć z fabułą dalej. Tak jak napisałem, jeśli ktoś chce, to nie będzie w ogóle korzystał z porad i poradnika. Jak ktoś kiedyś ładnie napisał, może nawet całą grę przejść z nożem - wolna wola. Nikogo chyba tym wcześniejszym postem nie uraziłem, bo to nie leży w mojej naturze.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58.

Mnie na pewno nie uraziłeś, ale jak popatrzysz na posty z pytaniami, to od razu widać, że tylko wyjadacze najpierw czytają wcześniejsze posty, a dopiero później stawiają pytania. Większość "napaleńców" od razu wstawia pytanie, choćby odpowiedź była tylko post wyżej.

Ogólną falę w tym kontekście możemy zapomnieć. Tyle samo warta co poradnik, albo jeszcze mniej.

A co do ujawnienia. Pisałem powyżej, że niedopracowanie moda wstawiało mi Efekt Domina ( a także schowki stalkerów na Bagnach ), gdy już byłem za Barierą. I co wtedy, gdyby tej informacji nie było? Miałbym dylemat, grać dalej, czy wracać pół moda do tyłu. A tak na zdrowy rozum, jest to zadanie nielogiczne. Zmieniający Oblicze potrzebuje nas jak najszybciej w sterowni, aby mu otworzyć barierę, a wysyła na nas, tak to oceniłem, zabójców-spowalniaczy naszego przeniknięcia za barierę. To zadanie chyba miało być do innego rozwiązania fabuły moda. Bo po co są dwa zakończenia, prawie takie same, z tym że, to drugie łatwiejsze.

 

Gdyby tadeo2013 nie obraził andwisa, w ogóle bym mu nie odpowiadał.

 

apg2312 - jeśli jest też taka możliwość, znajdź miejsce i NPCa który dał Ci ten transmiter i wstaw poradę do poradnika. Wielu uratujesz dużo zdrowia. Za kilka miesięcy nikt już tego pamiętał nie będzie, a poradnik zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale 15 maja miałem 42 urodziny i trochę nie mogłem zajrzeć na forum. Po chwili zastanowienia cieszę się z tego, ponieważ mógłbym napisać cos pod wpływem emocji i alk. czego jak sądzę bym później żałował.

Dzięki kondotier za słowa obrony, nic dodać ni ująć.

Pan Tadeo2013 jest naprawdę niezły, nie chcąc obrazić nikogo z prowadzących forum, śmiało obraża innych NIE prowadzących. Wyrazy uznania za podejście do innych forumowiczów. Nie rozumiem też, z jakiego powodu Pan Tadeo2013 uważa, że cyt. "Ewidentnie kolega " Andwis " nie ma pojęcia że Stalker to nie jest zwykła strzelanka a gra z fabułą i charakterem." Nie znamy się, nigdy nie rozmawialiśmy ze sobą ani nic podobnego, więc skąd takie wnioski? Gram w Stalkera i mody wystarczająco długo i dużo, by móc dobrać odpowiedniego moda dla siebie i cieszyć się jego przechodzeniem na swój WŁASNY sposób i nikomu nie powinno to przeszkadzać. Jeśli proszę o poradę, tzn. że przeczytałem ile się dało postów i nie znalazłem odpowiedzi, jej nie zrozumiałem lub źle opisałem problem.

Dając przykład, jeśli na jakimś innym forum ktoś napisze Panu, że jest Pan ignorantem, ponieważ używa Pan systemu np. Windows 7, a nie jedynego słusznego Windows 8 czy Linuksa, argumentując to swoimi teoriami to JAK PAN SIĘ POCZUJE?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie w temacie: Efekt domina :

Czy trzeba zlikwidować wszystkie cele?.

Pytam dlatego, że co jakiegoś gostka kropnę, przejde na następną lokacje aby znowu kogoś ukatrupić to pojawia sie kolejny cel na lokacjach na , których już byłem, prosze o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie w temacie: Efekt domina :

Czy trzeba zlikwidować wszystkie cele?.

Pytam dlatego, że co jakiegoś gostka kropnę, przejde na następną lokacje aby znowu kogoś ukatrupić to pojawia sie kolejny cel na lokacjach na , których już byłem, prosze o sugestie.

Olej je. Jest po to żeby Cię spowolnić. Cele będą się mnożyć i mnożyć. Podobno jest zakończenie go, ale mi się nie udało. Jak również z grających na forum o ile wiem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gucio46 - ta sytuacja była opisywana we wcześniejszych postach. Jest efektem nie spotkania się na Kordonie za ATP, z ważnym NPC.

Aby tam nie wracać ( bo teraz to już musztarda po obiedzie ), musisz użyć sztuczki, też wcześniej przeze mnie opisanej w #21.

Radzę przeczytać wszystkie posty tego tematu, bo znajdziesz w nich rozwiązanie dla wielu problemów, jakie mogą Ci wyniknąć w trakcie gry.

 

DODANO.

Jest zrobiony poradnik do moda. Korzystaj z niego. Są tam podane rozwiązania najczęstszych problemów, tego Twojego też (#2).

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gucio46 - musisz iść z powrotem w kierunku skrzyżowania z barykadą. Jak dojdziesz do fontanny, to ten budynek z prawej.

Masz trotyl z przejścia z MW? Będzie potrzebny do otwarcia drzwi przy wychodzeniu. Kładziesz pod drzwiami i z końca piwnicy strzelasz do niego.

Ale to jest przecież opisane w postach powyżej. Weź i przeczytaj cały temat. Inne trudności też są opisane, a za chwilę znów będziesz miał zagwozdkę.

 

 

Korzystaj tez z tego poradnika.

http://stalkerteam.pl/topic/5682-przewodnik-po-modzie-upad%C5%82a-gwiazda/

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.