Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dalej te same problemy i doszedł kolejny. Quicksave działa tylko raz, testowałem na samym początku gry i wczytuje zaraz po pierwszej rozmowie z Astronomem. Później pomimo zapisu koło gospodarstwa nie mam dostępnego żadnego zapisu prócz quicka z samego początku. Nie nadpisuje go, a zapis na lokacji nadal nie działa. Opka zainstalowałem zgodnie z instrukcją @kobal dwukrotnie spaczowałem i wrzuciłem spolszczenie. Żadnych dodatkowych plików.

Ktoś coś, bo mnie zaraz szlag trafi.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kobal napisał:

Dziwne. Mi quicksave działa  normalnie. Specjalnie sprawdziłem. Zapisu na lokacji nie stosuje w ogóle. Robię swoje sejwy i do tego mam zaznaczony w menu automatyczny zapis. Może to sprawa wydajności. Mi tez się działy cuda wianki dopóki nie przeniosłem gry na inny dysk.

Jeśli to ma jakieś znaczenie, to gram na dysku SSD, na tym samym którym ogrywałem poprzedniego opeka i nie było takich numerów.

Wiesz może dlaczego klawiatura nie reaguje kiedy próbuję zapisać grę ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Czujny napisał:


Wiesz może dlaczego klawiatura nie reaguje kiedy próbuję zapisać grę ręcznie?

Wiem, że nie działa boczny panel numeryczny, tak jest w Cieniu Czarnobyla czy tez w modach do niego. Trzeba wpisywać cyfry z górnej linii na klawiaturze. I tak też zapisuje swoje sejwy. 00001, 00002, 00003, itp...itd... Ale literki tez mi się normalnie wpisują.

Hmm, rosjanie się skarżyli, że były kłopoty przy instalacji patcha 7. Cos tam, że instalator nie znajdował gry i było to związane z eksploratorem windowsa. Trzeba było coś tam zaktualizować w windows. Może tu tkwi problem, że gra nie współpracuje z twoim systemem, nie widzi twojej klawiatury i tego co na niej piszesz? Eeee, fantazjuję... Przecież WASD widzi. Jest jeszcze sposób zapisywania gry przez konsolę, ponoć najpewniejszy. Sam nie stosuję. Wciśnij tyldę, wpisz save "nazwa sejwu" - aaaa, albo 1111. Potwierdź enterem. U mnie działa bez problemu.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal dzięki za porady, ale chyba jestem zmuszony poczekać do następnego patcha. Praktycznie wszystko od samego początku się chrzani. Save'y nie działają, ustawienia się same resetują, gra zacina się w miejscach gdzie zwykle chodziła perfekcyjnie (jakiś taki nietypowy stuttering przy obracaniu kamery), a kiedy próbuję zapisywać za pomocą quicksave lub przez konsolę, to dostaję czerwony napis o braku zezwolenia na dostep do lokacji zapisu. :062:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czujny napisał:

 kiedy próbuję zapisywać za pomocą quicksave lub przez konsolę, to dostaję czerwony napis o braku zezwolenia na dostep do lokacji zapisu. :062:

To jest jakaś informacja. Może to zabezpieczenia systemowe dysku ci kminią? Masz grę na dysku systemowym?  W windows 10  cokolwiek skopiować , czy też podmienić na dysku z systemem to trzeba przebrnąć przez kilka potwierdzeń a i tak nie zawsze sie udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal tak, na systemowym ale nigdy wcześniej takich problemów nie było. Win 8.1

Przyznam, że bardziej irytują mnie jednak spadki fps i najzwyklejsze zacinanie się opka, co takiego oni pozmieniali że nagle takie problemy... i nie ma tu znaczenia czy gram na ustawieniach wysokich czy niskich. Ehh, a tak się człowiek cieszył na nowego opka... :073:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tom3kb napisał:

A mówiłem czekać na oficjalna wersję i premierę ;) a nie ten wrzuca to, tamten tamto, ten takie cheaty, tamten siakie, tu trzeba zmieniać silnik na taki i tak co chwilę :P

A potem temu się gra nie włącza, temu nie zapisuje, temu nie wczytuje. :D

No wiem wiem :D ale wiesz ja na tego moda czekałem jak na świętego mikołaja :D Już trudno było wytrzymać aby nie grać w wersję rosyjską. :D A co dopiero jak teraz jest spolszczenie?
To jak pomożesz i zrobisz osobne tematy :D Proszę :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ignachinio napisał:

To jak pomożesz i zrobisz osobne tematy :D Proszę :D

Yyyy chyba takie rzeczy to może zrobić ktoś z moderacji. Bo ja nie widzę żebym mógł zrobić Podfora dla moda i jeszcze poddziały np do dyskusji, problemów i pobierania tak jak jest dla innych solianek.

Ale ja i tak bym to zrobił dopiero jak wszystko będzie oficjalne bo tak to i tak wszystko trzeba będzie przerabiać, proces instalacji itd. Choć niby to nie jest jakoś dużo roboty ale znowu będzie bałagan. Część porad też będzie nieaktualna. I od nowa.

No ale jak ktoś wie jak zrobić te podfora i ma moce to przecież można.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kobal napisał:

U mnie nic się nie przycina, gra chodzi płynnie, wszystko się szybko wczytuje. Zero wylotów. 

Masz ssd? U mnie niestety są dropy i to wkurzające, zjechałem z oświetleniem, teksturami i nic

Dysk mam stary hdd już po przejściach bo nawed 2 bad sectory miał ale tylko w opie są takie ścinki więc to raczej nie problem, hd tune pokazuje że wszystko gra.

Co do gry to nawet spoko, zrobiłem kilka zadań i zaraz idę na wysypisko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że coraz więcej chetnych do "mordęgi" z Op-kiem  pozwalam sobie dołozyc kilka  prawek uniwersalnych  - tzn działających bez względu na rodzaj patcha. Minimalnie ułatwiają grę:033:.

увеличенное выпадение патронов.rar - ciut wiecej amunicji z trupków

без дождя.rar - usuwa deszcz  (ciut odciąży komputer)

ОП 2.1 - релиз и 1 патч - без ограничения на сон.7z   ( niestety ta nie działa pod 7.3)

Edytowane przez boberm
  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zwinny napisał:

Masz ssd? U mnie niestety są dropy i to wkurzające, zjechałem z oświetleniem, teksturami i nic

 

Najpierw  zainstalowałem moda na zwykłym starym dysku, w sumie to miałem tam wszystkie gry. Ale były problemy, wyloty przy zakładaniu schowka, lekkie przycinki, dłuższe wczytywanie sejwów, tylko że wtedy nie wiedziałem, że to problem z dyskiem. Dysk padł, kupiłem ssd ale zanim przyszedł ze sklepu to zainstalowałem moda jeszcze raz na drugim dysku, zwykłym talerzu Hitachi. I wszystko chodzi jak złoto. Przyszedł SSD ale nawet go jeszcze nie zainstalowałem. Po prostu nie ma na razie potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo u mnie problem ze stosunkami z kretyńskimi wojakami pod mostem na kordonie. Kompletnie nic nie zrobiłem im a część do mnie strzela, część nie. Cofnąłem zapis żeby sprawdzić czy wszystko gra, ale na wcześniejszym też część strzela. I co teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódka nie ma nic do rzeczy bo nawet podejść do nich nie mogę, chociaż ten wojak który pyta o wódke aby przejść nie strzela... tylko randomowi wojacy. Nie wiem o co tam chodzi. Pora dnia też bez znaczenia bo próbowałem.

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure  Umieść się np. na dachu tej kruszarni i najeżdżaj kursorem na tych szeregowych wojaków. Bo tak jak napisał @tom3kb , w jednym z zadań pomiędzy nimi ukrywają się najemnicy. Poznasz ich po nickach, bo je mają angielskie. I musisz ich załatwić na odległość, z jakiejś snajperki, tak aby przy okazji nie postrzelić wojaków.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.