Skocz do zawartości

Nowe wieści o S.T.A.L.K.E.R. 2


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, OldMan napisał(a):

Co do tych 150GB na grę to masakra. Klika dni temu chciałem zacząć grać w STAR WARS Jedi Survivor i lipa 
bo wymagane miejsce na grę to 155GB. Zacząłem żonglować plikami, ale doszedłem do wniosku, że to walka z 
rzeczywistością 😞
Wk... się i zamówiłem dysk 1TB tylko na gry. 
I pomyśleć, że mój pierwszy dysk w kompie miał 510MB.
Miałem na nim Windows 95, Office 97 + kilka gier.
I komu to przeszkadzało ?! ;)  

 

Niestety teraz textury wysokiej jakości ważą swoje :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry z 2024 roku z tzw. n.e. to po prostu badziew w klimacie 10 000 odcieni zieleni i fabuła liniowa jak dzida Masaja a to wszystko jedynie 1 tb na dysku i to bez zachowanych etapów gry.

Potem 2 - 3 tb na "dodatki" czyli wycięte wcześniej z oryginału wątki poboczne.

Nie czekam na stalkera 2, wyjdzie to zobaczę co jest czym.

p.s. co do gsc i ich produktu w/w:

Spoiler

image.jpeg

1714485984_rfx9yg_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym wy jesteście zdziwieni? Myślicie że te 20 lat temu to inaczej było, że wtedy tekstury, modele i dźwięki nie były najbardziej zajmującą dysku częścią gry?

Fakt faktem, tekstury 4k czy inne tego typu mogły by być jako osobna rzecz do pobrania dla tych co chcą, ale poza tym? Tylko się cyferki zmieniły.

Cień Czarnobyla waży niecałe 6 GB, a komputery PC dopiero w okolicach 2010 roku zaczęły być standardowo wyposażane w dyski podchodzące pod niesamowite 300 GB. Przeciętny PC w tamtym czasie miał dysk w okolicach 100 GB. I jakoś ludzie dawali radę.

I nie gadajcie mi tu też, jakie to teraz gry w 2024 roku słabe nie są, jaki to badziew nie wychodzi, itp. itd. Wychylcie głowy poza rynek AAA i w 15 minut znajdziecie tyle naprawdę dobrych, nieraz bardzo dobrych gier, na setki godzin, nieraz za grosze.

Tak samo kwestia wycinania zawartości gry przed premierą i dodawania po takowej - też nie jest to zjawisko co się pojawiło 5 minut temu, to przynajmniej z 15 lat już się dzieje.

Cytat

Bo z tego co widzę, Stalkera 2 w preorderze możesz kupić właśnie na Steamie.

@apg2312 każdy praktycznie większy sklep ma dostępnego S2 w preorderze: GOG, Epic, Steam, nawet ten szatański Microsoft Store.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ciul z tym że nazwy miejscówek po angielsku, ale jeśli faktycznie tak mają być miejscówki porozkładane w grze, to o "ciągłości fabularnej" serii możemy oficjalnie zapomnieć. Jakby już stara trylogia nie była dość dziurawa...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2024 o 21:11, Agrael napisał(a):

Cordon, Garbage, False path... Meh. Wolałbym w innym języku. 

CNPP... Eh, litości. 

Przynajmniej 99% grających będzie wiedziało OCB, jak by to miało miejsce w przypadku zastosowania cyrylicy.

Przypomina mi się Armed Assault II, gdzie wszystkie znaki drogowe były chyba w cyrylicy i nawet zidentyfikować nazwy miejscowości nie mogłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MOS napisał(a):

 

Przypomina mi się Armed Assault II, gdzie wszystkie znaki drogowe były chyba w cyrylicy i nawet zidentyfikować nazwy miejscowości nie mogłem. 

 

Jak chciałem się pośmiać to wołałem brata i mówiłem przeczytaj co tu jest napisane. Piękne nowe słowa wymyślał.

Ps. Ale na mapie w grze były już zangielszczone nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to już kij z tym, w jakim języku są napisy na mapie. Ważne żeby NPC gadali po rusku/ukraińsku, reszta to może być nawet po mandaryńsku.

Zawsze jak pobierałem angielskie repacki modów to pierwsze co robiłem to wrzucałem rosyjskie audio, bo od angielskiego mi ciśnienie skakało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.