Skocz do zawartości

Nowe wieści o S.T.A.L.K.E.R. 2


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Czornyj Stalker na Skadowsku mnie rozbawił 😂  Jednak anegdoty o nim były prawdziwe. Choć ma to sens, bo do Zony mieli schodzić się śmiałkowie z całego świata to mam nadzieję, że nie będzie tam gdzieś jakiejś tęczowej bazy psychicznie chorych na 4 litery czy gupy feministek strajkujących pod barem 100Rad.

Sama gra ewidentnie zyskała jakość wizualną i scena na bagnach z fantomami jest na poziomie pierwszego Trailera z 2021, a scena ze strzelalniną z bandytami na bazie w Dolinie (o ile dobrze widzę) wygląda obłędnie. UE5 Lumen i Nanite robią robotę. Przyczepić się można na pewno do AI, które nadal zachowuje się jakby brakowało im "I"  🤨

Fajnie widzieć, że dużo miejscówek, smaczków, dzwięków, detali z trylogii znajdzie się w dwójce,....Tych, które tworzą duch i klimat S.T.A.L.K.E.R.a choć daje się zauważyć, żę zaimplementowano tam i kusok albo trzy z METRO. Ogólnie to jestem pozytywnie zaskoczony i mój hype podskoczył.  S.T.A.L.K.E.R. 2 obok DooM The Dark Ages był ozdobą tego Show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vidkunsen napisał(a):

FeRu - ja to kładę łaciński zaimek osobowy względny na detale i kolorystykę, fabuła ma być z rękami i nogami a nie sama sempiterna.

Nigdzie nie pisałem, że grafika jest ważniejsza czy ma jakieś znaczenie....Po prostu widać, że jest ładniej niż rok temu i spełniają obietnice, że chcą poprawić grafę by nie ustępowała poziomowi z pierwszego trailera i ciesze się, że zachowano smaczki poprzednich częsci. Z resza od kilku lat ogrywam głównie indyki Boomer Shootery czy mody do Dooma lub Quake i oczywiście Stalkera, a takze wszelkie retro od czasów NES do PS2. Scena AAA dla mnie jest martwa od dawna, jedną może dwie gry na rok mnie zainteresuje na tyle by w ogóle zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OldMan napisał(a):

Już zacząłem kombinować jak zamienić moją GTX 1080 na zalecaną GTX 1080ti.

Odpuść. Ceny używek na Allegro to ok. 1000 zł, nową RTX 3060 lub co śmieszne RTX 4060 kupisz od ok. 1200-1300 zł. I pamiętaj, to już nie GTX, tylko RTX ;)

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, apg2312 napisał(a):

Odpuść. Ceny używek na Allegro to ok. 1000 zł, nową RTX 3060 lub co śmieszne RTX 4060 kupisz od ok. 1200-1300 zł. I pamiętaj, to już nie GTX, tylko RTX ;)

 

Wg mnie Odpuścić lepiej RTX4060 bo tam i z RT ledwo da się grać i pamięci oraz mocy w rasteryzacji brakuje .... Jak już to serie 3070 lub 4070 a najlepiej coś z RX 6700,6800,7800,7900 , które nie dość, że ma dużo więcej RAM to w rasteryzacji bije GF przy tym samym pułapie cenowym przegrywając w RT w niektórych tytułach o kilka do kilkanaście % a cenowo są znacznie bardziej opłacalne.

Nie jestem fanbojem bo miałem i radeony i od 3ch zmian grafy siedzę na NVIDii i zawsze decydowwał u mnie aspekt: najwyższa wydajność i możliwości  za jak najniższą cenę.

Tak samo z procesorami i platformą...Moja niezawodna i7 na której siedzę od prawie 10 lat zostanie zmieniona dla STALKERA 2 na AMD bo taki Ryzen 7 5800x3D łoi dupę lub dorownuje i7 12-13-14 gen za mniejszą cenę i TDP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FeRu napisał(a):

Wg mnie Odpuścić lepiej RTX4060 bo tam i z RT ledwo da się grać i pamięci oraz mocy w rasteryzacji brakuje

Aha...masz jak sam wcześniej pisałeś GTX 1080, ale dajesz 'dobre" rady na temat kart o kilka generacji nowszych niż Twoja ?? Hmmm...czyżby z osobistego doświadczenia ?? ;) Bo ja, mając RTX 3060 gram we wszystko, co tylko chce mi się ściągnąć, i to z ustawionymi na maxa wodotryskami. Prędzej leciwy już Skylake i7 6700K nie wyrabia, niż karta graficzna. Ciekawe, bardzo ciekawe....

Ale pomijając już kwestię moich skromnych złośliwości, widzę, że nie popatrzyłeś na jedną sprawę. W gruncie rzeczy decydującą i najważniejszą. Na kasę.

Bo skoro @OldMan pisze :

"Już zacząłem kombinować jak zamienić moją GTX 1080 na zalecaną GTX 1080ti.
Może do września zdążę"

To moim skromnym zdaniem można zrozumieć tak, że nie trafił 6 w Lotto, albo po prostu nie ma na zbyciu tego tysiąca czy więcej zł na używkę, może ma inne wydatki, albo...zresztą, nie zaglądam przecież nikomu do kieszeni, portfela czy na konto bankowe. A Ty od razu zalecasz serię RTX 3070 (od ok. 2300 zł w górę) albo w podobnych cenach 4070. To może od razu 4090 ?? Co tam, skromne 8 tyś zł ??  A może w ogóle poczekać na nadchodzące RTX 5xxx ??

Ja przynajmniej powściągnąłem rumaki, i zaproponowałem karty, i to NOWE !!, 200-300 zł droższe, niż @OldMan  będzie musiał zapłacić za używaną 1080Ti.

Od razu piszę - na temat kart graficznych Radeona wypowiadał się nie będę. Nie miałem, nie mam i nie będę miał. A rzucać na lewo i prawo mądrościami wyczytanymi gdzieś w necie...po prostu nie będę ;)

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką metodę:

1/ odszukać w necie i pobrać

2/ zainstalować

3/ zagrać

2a/Jeśli punkt 2 nie zadziała to nie ma punku 3 i wtedy myślimy skad wziąść kasę na pc na którym mi to zagra.

4/ po analizie celu i środków zadać pytanie: czy naprawde tego chcę?!

5/ co z t3ego, że będzie stalker 2 skoro inni ci mający słabe pc dalej będą tworzyć na nie mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to zauważyliście tego jegomościa? 

Spoiler

zU5FQFiabEY.jpg

O ile to w ogóle Sowa, ale raczej tak - podobny. 

Kurde... Znalazłoby się dużo fajniejszych stalkerów, którzy byli w trylogii, a padło na tego buca ;)

@Polski_Szogun Czy słodki, to bym nie powiedział, ale na pewno śmiesznie wygląda. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, apg2312 napisał(a):

Aha...masz jak sam wcześniej pisałeś GTX 1080, ale dajesz 'dobre" rady na temat kart o kilka generacji nowszych niż Twoja ?? Hmmm...czyżby z osobistego doświadczenia ?? ;) Bo ja, mając RTX 3060 gram we wszystko, co tylko chce mi się ściągnąć, i to z ustawionymi na maxa wodotryskami. Prędzej leciwy już Skylake i7 6700K nie wyrabia, niż karta graficzna. Ciekawe, bardzo ciekawe....

Ale pomijając już kwestię moich skromnych złośliwości, widzę, że nie popatrzyłeś na jedną sprawę. W gruncie rzeczy decydującą i najważniejszą. Na kasę.

Bo skoro @OldMan pisze :

"Już zacząłem kombinować jak zamienić moją GTX 1080 na zalecaną GTX 1080ti.
Może do września zdążę"

To moim skromnym zdaniem można zrozumieć tak, że nie trafił 6 w Lotto, albo po prostu nie ma na zbyciu tego tysiąca czy więcej zł na używkę, może ma inne wydatki, albo...zresztą, nie zaglądam przecież nikomu do kieszeni, portfela czy na konto bankowe. A Ty od razu zalecasz serię RTX 3070 (od ok. 2300 zł w górę) albo w podobnych cenach 4070. To może od razu 4090 ?? Co tam, skromne 8 tyś zł ??  A może w ogóle poczekać na nadchodzące RTX 5xxx ??

Ja przynajmniej powściągnąłem rumaki, i zaproponowałem karty, i to NOWE !!, 200-300 zł droższe, niż @OldMan  będzie musiał zapłacić za używaną 1080Ti.

Od razu piszę - na temat kart graficznych Radeona wypowiadał się nie będę. Nie miałem, nie mam i nie będę miał. A rzucać na lewo i prawo mądrościami wyczytanymi gdzieś w necie...po prostu nie będę ;)

 

Akurat przypadkowo jestem z wykształcenia inż informatyki i złożyłem wielu ludziom i z okolicy czy znajomym z dalszych rejonów kompy od dobrych 15 lat, a sprzętem interesuje się od czasów Amigi która miałem w 1996 🤣 także chyba co nieco się orientuję, ale jeśli twierdzisz że nie to ok niech będzie😅

Chodziło mi o to, że 4060tka przez małą ilość RAM nie jest zupełnie opłacalnym i rozsądnym wyborem na dłuższy okres, to, że teraz starczy do komfortowej gry nie oznacza, że za pół roku czy rok tak będzie, a wąska szyna i wersja 8GB już teraz wystarczy na styk. Wersję TI jak już najbardziej rozsądna o ile cena jeszcze spadnie bo za tą samą cenę, można dorwać coś z RX wydajniejszego i z większą ilościa Pamięci. Wszystko zależy od budżetu ale na grafę zawsze warto wyłożyć jak najwięcej można by mieć spokój na jak najdłuższy czas, a nie wydawać tylko tyle by teraz było dobrze, a za rok, dwa znów bedzie problem  bo ostatecznie wydamy ponad2x więcej na próbie zaoszczędzenia teraz....No chyba że nikt nie planuje grać w nic więcej niż STALKER2 w 1080.... Bo w 1440p będzie ciężko.... zwłaszcza, że mamy czas coraz gorszych optymalizacji, coraz bardziej zasobożernych gier, które sztuczki FSR, DLLS i wszelkie inne frame generatory i upscalery maskują te problemy, a tekstury ładowane do gier już zapychają 8GB z łatwością w rozdziałce 1080P. Szarpanie animacji spowodowane brakiem pamięci są cholernie uciążliwe więc warto dołożyć kilka stów i mieć spokój na przynajmniej 2 kolejne lata a najlepiej 3,4. Sytuacja, że dostaniemy kolejnego GTX1080ti dającego spokojnie pograć przez 6 lat już się nie wydarzą bo NVIDIA zrobiła się bardzo chciwa, a AMD czy nawet Intel ma problem by zagrozić jej dominacji póki co.

Ale dobra nie ma co dyskutować dalej o tym bo to nie dobry wątek na przekomarzanki o tym. 

Co do samego Trailera to @Agrael tak jest to Sowa za odpicowanym biurkiem. Widać też że na skadowsku prócz bardzo opalonego Brody🤣 pojawiła się  baba mająca być kucharką, a po jej wyglądzie widać, że to taka co lubi przyłupić Stalkerom chochlą.

Co do obaw o AI to GSC już odpowiedzieli, że ustawione ich AI było do minimum by strzelanki wyszły filmowo cool Rambo style.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gry-online.pl/newsroom/stalker-2-to-hardcoreowa-wizja-zony-ktora-docenia-glownie-gracze/z329800

Wrażenia z ogrania nowego dema są bardzo obiecujące mimo że nie ogrywał jej ani fan ani nawet ktoś kto ukończył poprzednie części.

Od zagramanicznych jurnalistów, którzy mieli okazję zagrać w początkowe 30min rozgrywki również płyną przychylne reakcje, że zachowano klimat i atmosferę poprzedniczek, a sama gra znacznie się poprawiła względem ostatniego dema na gamescomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograł 30min i stwierdził, że hardkorowa bo na początku gry ma mało amunicji i musiał 4 razy wczytać zapis bo zginął, no kuźwa 🤣 A no i nie ma wielkiej oczojebnej ikonki, że granat leży.

W ogóle gdzie ci ludzie widzą horror w tej grze? Chyba, że typek grał w pierwszego stalkera jak miał 7 lat i pierwszy raz jak wyskoczyła na niego pijawka to zapamiętał to do końca życia i teraz ta gra to horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FeRu napisał(a):

Akurat przypadkowo jestem z wykształcenia inż informatyki i złożyłem wielu ludziom i z okolicy czy znajomym z dalszych rejonów kompy od dobrych 15 lat, a sprzętem interesuje się od czasów Amigi która miałem w 1996 🤣 także chyba co nieco się orientuję, ale jeśli twierdzisz że nie to ok niech będzie😅

Chodziło mi o to, że 4060tka przez małą ilość RAM nie jest zupełnie opłacalnym i rozsądnym wyborem na dłuższy okres, to, że teraz starczy do komfortowej gry nie oznacza, że za pół roku czy rok tak będzie, a wąska szyna i wersja 8GB już teraz wystarczy na styk. Wersję TI jak już najbardziej rozsądna o ile cena jeszcze spadnie bo za tą samą cenę, można dorwać coś z RX wydajniejszego i z większą ilościa Pamięci. Wszystko zależy od budżetu ale na grafę zawsze warto wyłożyć jak najwięcej można by mieć spokój na jak najdłuższy czas, a nie wydawać tylko tyle by teraz było dobrze, a za rok, dwa znów bedzie problem  bo ostatecznie wydamy ponad2x więcej na próbie zaoszczędzenia teraz....No chyba że nikt nie planuje grać w nic więcej niż STALKER2 w 1080.... Bo w 1440p będzie ciężko.... zwłaszcza, że mamy czas coraz gorszych optymalizacji, coraz bardziej zasobożernych gier, które sztuczki FSR, DLLS i wszelkie inne frame generatory i upscalery maskują te problemy, a tekstury ładowane do gier już zapychają 8GB z łatwością w rozdziałce 1080P. Szarpanie animacji spowodowane brakiem pamięci są cholernie uciążliwe więc warto dołożyć kilka stów i mieć spokój na przynajmniej 2 kolejne lata a najlepiej 3,4. Sytuacja, że dostaniemy kolejnego GTX1080ti dającego spokojnie pograć przez 6 lat już się nie wydarzą bo NVIDIA zrobiła się bardzo chciwa, a AMD czy nawet Intel ma problem by zagrozić jej dominacji póki co.

Ale dobra nie ma co dyskutować dalej o tym bo to nie dobry wątek na przekomarzanki o tym. 

Co do samego Trailera to @Agrael tak jest to Sowa za odpicowanym biurkiem. Widać też że na skadowsku prócz bardzo opalonego Brody🤣 pojawiła się  baba mająca być kucharką, a po jej wyglądzie widać, że to taka co lubi przyłupić Stalkerom chochlą.

Co do obaw o AI to GSC już odpowiedzieli, że ustawione ich AI było do minimum by strzelanki wyszły filmowo cool Rambo style.

Tak śledząc wasze wypowiedzi muszę napomknąć, że stajnia zielonych wygrywa pod względem dopracowania sterowników, możliwością RT (raytracing) jak i technologiami upscalingu (DLSS itp.). Zdecydowanie lepiej iść w kierunku RTX 3060 niż 1080Ti, jeśli kieszeń pozwala i będzie okazja to też warto się zainteresować 4060 mimo iż ma mało VRAMU - na dzisiejsze czasy to i tak jest dużo i wystarczająco do wielu gier. Pamiętajmy, że procesor może być za chwilę wąskim gardłem. 🫠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam, i trafiam na to:
"Hardcore’owość S.T.A.L.K.E.R.-a 2 to jedno, ale jednocześnie mam wrażenie, że gra w samych swoich gameplayowych pomysłach również pozostała w latach dwutysięcznych."
Jeżeli będzie to taka sama sytuacja jak z remake'em System Shocka, to będzie dobrze. Bo w rzeczonym remake'u właśnie ta "siermięga" i "brutalność" game designu z wczesnych lat 90 przyciągnęła do tej gry masę nowych fanów, którzy w oryginał nigdy nawet nie grali.

Prawda jest częściowo taka, że to normalizacja wszystkich standardowych rozwiązań w grach obecnie i kopiowanie na lewo i prawo z jednej gry do drugiej doprowadziło częściowo do tego, że obecnie 90% gier AAA wygląda, w przenośni, tak samo. Już o sytuacjach ekstremalnych, jak Ubisoft który wszystkie swoje gry robi na jedno kopyto, nie wspominam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArNie napisał(a):

Tak czytam i czytam, i trafiam na to:
"Hardcore’owość S.T.A.L.K.E.R.-a 2 to jedno, ale jednocześnie mam wrażenie, że gra w samych swoich gameplayowych pomysłach również pozostała w latach dwutysięcznych."
Jeżeli będzie to taka sama sytuacja jak z remake'em System Shocka, to będzie dobrze. Bo w rzeczonym remake'u właśnie ta "siermięga" i "brutalność" game designu z wczesnych lat 90 przyciągnęła do tej gry masę nowych fanów, którzy w oryginał nigdy nawet nie grali.

Prawda jest częściowo taka, że to normalizacja wszystkich standardowych rozwiązań w grach obecnie i kopiowanie na lewo i prawo z jednej gry do drugiej doprowadziło częściowo do tego, że obecnie 90% gier AAA wygląda, w przenośni, tak samo. Już o sytuacjach ekstremalnych, jak Ubisoft który wszystkie swoje gry robi na jedno kopyto, nie wspominam.

Dokładnie nawet w komentarzach ktoś dobrze zauważył, że szlag trafia już na te wszystkie unowocześnianie gier, czyli tworzenie rozdmuchanych graficznie wydmuszek i samograjów prowadzących za rączkę dla pokolenia Z...j3bów o punktach IQ wystarczających na zrobienie prawidłowo wdechu i wydechu doczepiając oczywiście wszystkie ugrzecznienia i durnoty fabularne, gdzie każda kolejna gra jest takim bezpłciowym potworkiem z opakowanym w te same elementy co w każda poprzednia by odhaczyć jak najwięcej punktów z listy i zainteresować jak najszerszą grupę osób. Gry stały się kolejnym korpoproduktem zarządzanym przez krawaciarzy, którzy zabijają kreatywność stawiając na słupki sprzedaży. Wiele osób daje się na to wciąz nabierać i wydaje kasę na te tytuły których potem nawet nie kończy, albo kończy i na nastęny dzień zapomina kompletnie nie mając ochoty nawet do danego tytułu wrócić.

Obecnie tylko niezależne, mniejsze produkcje podejmują ryzyko by wprowadzić coś nowego ale też i starego co wspomina się z nostalgią, dlatego tak popularne są wszelkie boomer shootery (uwielbiam) i gry stylizowane wizulanie lub gameplayowo na te z okresu 1995 do 2010, do których wracam ciągle bo nadal mają więcej świeżości i stanowią większe wyzwanie niż nowe tytuły AAA, a i klimat oraz atmosfera w wielu tamtych tytułach od razu daje wrażenie iż był to projekt robiony z pasją a nie tylko dla kasy.

STALKER 2 z tego co słyszę i czytam nie wyzbył się tych elementów całkowicie i cieszy mnie to, że nie poszedł w stronę kolejnego Far Cry czy Call of Duty mimo, że widać po trailerach, że co nie co tam i tak przemycono, ale na szczęście przerywniki jakie pokazali nie były QTE 😮‍💨  

  • Dodatnia 1
  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.