Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@metek58No tak, mówię o tym, które zleca Sania_Taganok tylko w pierwszym podejściu zginął mi kluczowy dla ukończenia tego zadania NPC 😛 A za drugim razem coś mi się spieprzyło z materacami i łóżkami przez co nie mogłem po prostu przespać potrzebnego czasu do momentu gdzie miałem iść spotkać się z Sanią więc odpuściłem ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o tym samym zadaniu "na pijawkę", to nie wiem, czy się orientujesz, ale to ma być polowanie na Komara, to jego nazywa pijawką. Jest wtedy wybór - albo walczysz za szefem, albo przeciwko niemu. Można zakablować, że planują atak na szefuńcia, wtedy po akcji i pomocy Komarowi otrzymamy 30 tysi, co znacznie podreperuje nasz słabiuteńki budżet. Wiele tajemnic kryje ten mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR Hahah czyli nie jestem jedyny, którego gra nie przenosi na Wysypisko 😛 U Ciebie też nie ma tego drewna wokół budynku obok którego siedzą gitarzyści? 

@metek58No dokładnie o to mi chodziło tylko nie chciałem zdradzać fabuły tym, którzy grają, a i też przeglądają temat moda pisząc otwarcie, ale fakt - jak powiemy Komarowi co się kroi no to zyskujemy na tym sporo kasy, jak nie powiemy to nie zyskujemy nic poza zmianą frakcji z powrotem na samotnika 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, że wystarczy nastąpić na ten właz i lądujemy na wysypisku. Tam nie ma żadnej kupy drewna z jakąś wajchą. Takie coś było chyba na bagnach koło kościoła, ale nie jestem pewien istnienia takiej sytuacji. Nie wiem od czego to zależy, aby właz "odpalił". Nie polecam przechodzenia tą stroną, najlepszą opcją jest pójście do Doliny Mroku przez tunel, który jest wyżej na prawo od ATP (nie ten koło lokomotywy), bo sporo zadań, a w końcu i tak stamtąd trafimy na Agroprom, gdzie mamy poszukać Wasi. To mój pogląd na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem moda trzykrotnie od deski do deski (z paczką zmieniającą giweki), bo chciałem sprawdzić różne warianty i różnie możliwości i nie miałem z modyfikacją większych problemów, to znaczy takich, których nie dałoby się rozwiązać. Widziałem tunel Kordon-Wysypisko z zewnątrz, ale nie ma co się nad tym rozwodzić tylko cofnąć do rozmowy z Sidorowiczem (nie jest to aż tak daleko) i spróbować jeszcze raz. W moim przypadku to zadziałało. Pisałem, że mod jest nieco kapryśny, więc wymaga od gracza pewnego doświadczenia, częstych zapisów i powiedzmy odrobiny kreatywności. No i ze zgrzytami wcale nie muszą spotkać się wszyscy, wielokrotnie przechodziłem tunelem na Wysypisko, a na zewnątrz teleport wyrzucił mnie tylko raz.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 No dlatego ja już wczoraj pisałem, że chyba @kondotier-owi się coś pomieszało z innym modem, tyle że właśnie nastąpienie na właz u mnie i u @MaklerR skutkuje przeniesieniem nas w miejsce ze zrzutów Maklera zamiast prosto na Wysypisko nie wiedzieć czemu - dzisiaj sprawdzę jeszcze czy odszukanie tych rzeczy gitarzystów coś zmieni. 
Ja już wariantu z DM próbowałem i gdyby nie to, że nie mogłem pospać do momentu akcji z Komarem to bym to dokończył i tak czy tak trafił na Wysypisko, ale brakło mi cierpliwości bo zauważyłem, że przy zostawieniu gry na dłuższą chwilę, żeby po prostu czas sobie zleciał, gra zawieszała się i musiałem przez menedżer zadań ją zamykać dlatego też odpuściłem Dolinę choć mam jeszcze zapisy, zobaczę też może ten spawner, który wstawił Vidkunsen - może jest w nim możliwość przyspieszenia czasu 😛 
 

@gawronJak najbardziej - cofnięcie się do rozmowy to jest zawsze jakieś wyjście tylko szkoda mi trochę tego co udało mi się zebrać bo wybiłem bandytów na północnym posterunku i wojaków na południowym przez co mam przynajmniej AK w dobrym stanie, MP5 i Forta, którego miał Kuzniecow, a cofając się musiałbym zrobić to raz jeszcze (choć podejrzewam, że mod i tak potem da nam możliwość dozbrojenia się 😛). U mnie głównie problemem jest to, że dawno już żaden mod mi tylu problemów nie sprawił no i miałem też trochę dłuższą przerwę od Stalkera przez co teraz szybko się irytuję, ale spróbuję się jeszcze pobawić zamiast go wyrzucać do kosza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 @metek58 Nie mogłem pomylić modów, bo jak już pisałem, to jedyny z nowych modów jaki ogrywałem w ostatnim czasie. Faktycznie, na zrzucie nie ma sągu i kołka. Ale możliwe, że to robiłem trochę później niż pierwsze wyjście z Kordonu. Bo pamiętam, że miałem coś do czynienia z Biesem, na szrocie w trupie znalazłem jedną notatkę, po niej schowek na dźwigowej konstrukcji nad bagienkiem i poszedłem do DM pomóc Czapajewowi. U mnie to zadanie nie miało zakończenia, bo po wykonaniu zadań Czapajew zniknął i więcej go nie spotkałem. Robił to zadanie też @gawron, to może napisze jak było u niego.

Szkoda, że wywaliłem zrzuty, bo teraz nie mam argumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Trudno 😛 Może drewno i kołek pojawiają się tam w późniejszej części fabuły czy coś, a na samym początku gry wygląda na to, że najlepszym rozwiązaniem jest to co napisali @metek58 i @gawron - gdyby teleport świrował i wyrzucał nas na zewnątrz tunelu to cofnąć się zapisem do momentu z przed rozmowy z Sidorowiczem i spróbować raz jeszcze pójść w to miejsce i nadepnąć na właz, a jeżeli nic to nie da to po prostu pójść z przewodnikiem przez Dolinę Mroku bo i tak po wykonaniu dostępnych tam zadań trafimy na Wysypisko. 
Jestem tylko ciekaw czy ktokolwiek zdecyduje się pójść przez DM też będzie mieć problemy z używaniem materacy i łóżek do spania - tak jak wspominałem - HugTV miał tak, że położył się raz, GG się przespał, wstał, zjadł i mógł położyć się znowu, u mnie z kolei było tak, że mógł przespać się raz i to tyle, po obudzeniu się nie miałem już możliwości dalszego snu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że próbowałem różnych wariantów, przechodziłem przez tunel z elektrami, dawałem łapówkę jak i wybiłem ich, robiłem drzemkę na strychu i nie robiłem, szukałem plecaka i nie znalazłem, wszystko kończy się tak jak na moim wcześniejszym screenie, a przejście przez posterunek skutkuje samymi błędami (na przykład zasadzką na stalkera z podstawki), a po pewnym czasie wylotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic,  próbowałem 3 dni z rzędu - próbowałem tak jak radził Gawron - wrócić się do zapisu z przed rozmowy z Sidorem i nic - studzienka przenosi obok rury, zamiast na Wysypisko, a pójście bezpośrednio przez północny posterunek skutkuje zespawnowaniem 2 bandytów i nowicjusza, którzy albo chodzą swobodnie, albo odtwarzają scenkę z CCz, ominięcie ich skutkuje z kolei potężnym spadkiem FPSów na lokacji, z kolei zbliżenie się do Składu wylotem do pulpitu.

Pójście z kolei z przewodnikiem przez Dolinę Mroku ma podobny skutek z tym, że na Wysypisko wchodzimy od strony Doliny, ale mimo wybrania innej drogi to po chwili chodzenia po Wysypisku FPSy znów mi świrowały, a gra i tak wywaliła się przy zbliżeniu do Składu.

Za 3cim razem spróbowałem wszystkich znanych wariantów przejścia z tym, że wyrzuciłem dodatek graficzny i grałem na nie ruszanym modzie i to samo dlatego mod niestety wylądował w koszu, a szkoda bo FM mi się podobał i sądzę, że MDaZ ma podobny jak nie większy potencjał. No, ale mówi się trudno, mnie pozostaje obejrzenie sobie moda na YouTube 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne te problemy z tunelem na wysypisko, z ciekawości nałożyłem spolszczenie i zrobiłem próby przejścia. Wszystko działa, wrzucę zapisy jak by ktoś chciał spróbować i skorzystać. 

tunel na wysypisko.ddstunel na wysypisko.sav

ss_duch_06-28-23_09-52-11_(l01_escape).thumb.jpg.81efbb9588fb7e91a63dfa90e3bd8b28.jpg

schowek w tunelu na wysypisko.ddsschowek w tunelu na wysypisko.sav

ss_duch_06-28-23_09-52-39_(l12u_control_monolith).thumb.jpg.1ab40f9b2a838d75405ca7c9ebcc5257.jpg

po tunelu na wysypisku.ddspo tunelu na wysypisku.sav

ss_duch_06-28-23_09-53-05_(l02_garbage).thumb.jpg.5338e6ab76161204d129e043baec56d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pamiętacie może dwóch stalkerów na Kordonie? 

Spoiler

ss_daniel_07-13-23_21-08-35_(l01_escape).jpg

Jeden z nich twierdzi, że gdy wyszli z tunelu, który prowadzi na Kordon z Wysypiska, to napadły ich psy i musieli wyrzucić swój plecak. W Czystym niebie takowy tunel jest, ale nie w CCz. Po prostu mnie zastanawia, czy rzeczywiście ich fanty można znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @gawron

Wygląda na to, że problem z teleportem i tunelem dopadł również mnie. Próbowałem z paczką graficzną z F.M., jak i bez niej, ale koniec końców jest to samo - przejście przez posterunek, to pewny wylot, a teleport przenosi nie do tunelu, a obok niego. 

Przez chwilę pomyślałem, że może trzeba spełnić jakieś warunki, także znalazłem plecak muzyków, oddałem artefakt Kuzniecowi, ale nie - bez zmian.

Więc... Pozostaje chyba już tylko przejście do D. mroku z bandytą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć wrażenie, że może wina leży nie tyle po stronie tego czy ktoś gra z jakimiś dodatkami typu paczka broni czy dodatek graficzny ze Stalkera F.M tylko może wszystko idzie wersją podstawki - @kondotier zdaje się grał na rosyjskiej podstawce bo wtedy nie było jeszcze spolszczenia, @mkk7 po screenach wnioskuję, że też grał po rosyjsku i może na rosyjskiej podstawce... Więc może to nasza podstawka coś knoci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie problem musi leżeć jeszcze gdzieś indziej niż podstawka, bo ani paczka broni od @gawron czy paczka graficzna przeniesiona ze Stalkera FM przeze mnie nie ma wpływu na problemy bo i ja i @Agrael grając i z nią i bez niej mieliśmy te same problemy co @prozmus84 i @MaklerR, a ja dodatkowo grałem jeszcze zupełnie od nowa bez paczki broni i graficznej, ba nawet skasowałem nawet user.ltx, żeby ustawić sobie wszystko kompletnie od nowa i sprawdzić czy to coś da i nic to nie pomogło. Spolszczenie samo w sobie na pewno nie jest winne bo już na tyle długo siedzę w spolszczeniach, żeby wiedzieć takie rzeczy no, a po drugie wylot wskazuje na pliki, które nawet nie są jego częścią także... Tak samo paczki moja i Gawrona - one ingerują jedynie w tekstury i pliki dźwiękowe, więc nie mają nic do rzeczy. Także reasumując, tak szczerze mówiąc to zgłupiałem - albo wszystko idzie tym kto jakiej konkretnie podstawki używa (czy ze Steama, czy z GoG, czy może z płyty, albo nawet pirackiej), albo nie wiem już sam... Może samym systemem to idzie czy coś - w sumie mody do Stalkera takie przypadki chyba też już widziały, czy mnie się coś pokręciło?

No bo co jak co, ale to dla mnie trochę dziwne - @kondotier, @gawron i Ty @metek58 przeszliście moda bez problemów, albo przynajmniej bez większych problemów, z kolei @Agrael, @MaklerR@prozmus84, być może @smox(bo nie wypowiedział się jakie problemy go dotknęły i skłoniły do odpuszczenia sobie, więc strzelam, że te same) no i na końcu ja mieliśmy te same problemy co jest dość dziwne moim zdaniem, żeby traktować to jako zwykły zbieg okoliczności 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod wydaje się kapryśny, co w sumie zaskakuje, bo z F.M. nie było problemów. Nie mam pojęcia, dlaczego niektórzy dostali się na Wysypisko przez posterunek lub tunel, a inni nie. 

No, ale koniec końców dostałem się do D. mroku. Co ciekawe można dalej współpracować z bandytą, albo pójść (nie zapominając o długu) na Wysypisko. Ja wybrałem tę pierwszą opcję. 

Ciekawe... Myślicie, że da się w jakiś sposób okraść bandytów w X-18? Ponoć trzymają w laboratorium różne fanty. 

Spoiler

ss_daniel_07-14-23_20-29-44_(l04u_labx18).jpg

Po wydostaniu się z labu bandyta wysyła nas do ich głównej siedziby. Tylko.. Co dalej? Spotkałem jeszcze Lisa, a sam Komar nie zleca nam żadnego zadania. 

Spoiler

ss_daniel_07-14-23_21-19-30_(l04_darkvalley).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawdzenia zacząłem grę od nowa ze spolszczeniem na polskim CCz 10004, załatwiłem sprawy na Bagnach i zaraz po przejściu na Kordon zmieniłem oświetlenie na dynamiczne. Rozmowa z Wojakiem, z Sidem, następnie z gitarzystami, notatka na strychu, drzemka i zero problemów z przejściem tunelem na Wysypisko. Sprawdziłem to trzy razy. Nie mam pojęcia skąd te problemy u innych, u mnie wszystko idzie, jak trzeba.

Spoiler

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

16 godzin temu, Agrael napisał(a):

Po wydostaniu się z labu bandyta wysyła nas do ich głównej siedziby. Tylko.. Co dalej?

Najpierw za pięćsetkę od Lisa postaw w barze wszystkim kolejkę, a później pogadaj z Nartą. Możesz też z innymi, ale to już zależy od Ciebie.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.