Skocz do zawartości

Alternatywa 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, DaarMoo napisał:

A po likwidacji rozmawiałeś z Łukaszem ?

Oczywiście, nie pisał bym na forum, gdybym nie próbował wszystkiego. Łukasz ciągle wysyła mnie do Maksa, nawet jak Maks zginie. Lepiej nie brać tego zadania, bo będzie wisiało w PDA.

Nie ma to jednak większego znaczenia w ogólnej rozgrywce. Mod jest świetny. Można w ogóle darować sobie "stare" zadania i skoncentrować się na nowej fabule.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - te 'podstawkowe' zadania przedłużają nieco autorską fabułę moda, ale tak naprawdę do niczego innego nie służą. Można spokojnie je pominąć.

Wspomniałem o śmierci Czachy ponieważ w czasie mojej gry cały oddział Powinności zginął z ręki ('nogi':)) nibypsów, które zespałnowały się radośnie w ilości 6 szt nieopodal gospodarstwa. Kiedy zorientowałem się już w całej sytuacji, było za późno na cofnięcie się w zapisach, więc zadania nie zaliczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Panowie, taka pętla. 

Ja natomiast nie mogę zrobić zadania na dokumenty w kinie Prometeusz. Starszy Monolitu którego mam zranić nie pozwala mi podejść na odpowiednią odległość. Podkradam się na 2 metry, a on zaczyna strzelać.

Podobnie było z zadaniem od Maksa na PDA oszalałego stalkera. Za każdym razem przed rozmową ginął. A to od mutantów, a to wpadał na minę. 

Oba sobie darowałem.

O rozmowie z Łukaszem pisałem dlatego, że kilka zadań, złożonych z trzech czy czterech elementów, zaliczało mi się wtedy, gdy wypełniałem ostatni punkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie na starszego monolitu wymaga sporo cierpliwości tak samo jak wcześniejsze na Sokoła. Zranienie ich nic nie daje, brak opcji dialogowej, to taka typowa skradanka, sporo czasu się bawiłem w chowanego w tym kinie za nim udało mi się przyczaić z nożem na niego, jak strzelał to uciekałem i czekałem aż wszystko przycichnie. W końcu udało się zająć taką pozycję z której akcja dzieje się samoczynnie, czyli ogłuszenie przeciwnika ( pokazana animacja ), tak samo było z Sokołem na przystani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne że skrypt nie zaskoczył, podobnie musiał zrobić zadanie z Sokołem, bo od niego dostajemy info o starszym monolitu. Fakt że to w kinie powtarzałem parę razy i przy ostatniej próbie jego zaliczeniu męczyłem się chyba ze 20 minut, a z Sokołem poszło dość szybko z krzaków jak przechodził obok. Różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do końca.

Mod jest rzeczywiście długi. Przy grze wspomagałem się poradnikiem do wersji 1.1, który kończy się w pieczarze z Predatorem. Okazało się, że jeszcze kawał gry przede mną. Ma również pewne minusy. Chociażby alternatywna rzeczywistość. Pustka, przynajmniej dla mnie, nie oznacza załatwienia sprawy. Można to było atrakcyjniej rozwiązać. Ale pod względem scenariusza mod oryginalny i atrakcyjny dla gracza. Moim zdaniem plasuje się wysoko w pierwszej dziesiątce.     

Kilka słów dla grających.

Rozmowa z Żartem w x10 (zadanie na wyłączenie instalacji) umożliwia dwa zakończenia.

1. Współpraca. Tutaj mod prowadzi na za rękę.

2. Odmowa. Musimy trochę się pomęczyć. 

   Trzeba tylko pamiętać o save-ie przed rozmową i o wypakowaniu zawartości plecaka. Zostawia nas na "golasa".

Pytanie dla tych którzy ukończyli.

Sprzedałem Sidowi informację o Soni i zginęła. Czy jeżeli uratowałbym ją zakończenie byłoby inne ?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DaarMoo napisał:

Dotarłem do końca.

Świetnie Darku :thumbupright: Gratuluję serdecznie ukończenia moda i przetarcia szlaku dla innych stalkerów :D

36 minut temu, DaarMoo napisał:

Sprzedałem Sidowi informację o Soni i zginęła. Czy jeżeli uratowałbym ją zakończenie byłoby inne ?

Zgadza się - są dwa różne zakończenia historii Sonii. Jeśli masz na dysku zapisy gry :computer: możesz się jeszcze o tym przekonać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo - Gratulacje i zarazem zazdroszczę Ci. Grałem we wszystkie wydania tego moda, od pierwszego. W związku z zabugowaniem moda, nawet w tej ostatniej wersji, co wynika z wpisów grających, nigdy nie udało mi się go dokończyć. A problemy jakie mają nasi gracze, są tożsame z problemami graczy rosyjskich. Z tym, że ja miałem pecha. Kiedy inni gracze mieli jeden, dwa problemy, każdy inny, to ja musiałem mieć komplet :037: . Z wiadomy skutkiem. Oni tam wymieniali się savami i brnęli dalej. Wymiana savów była widoczna na filmikach, po nagłej zmianie wyposażenia i zadań do zrobienia, lub oficjalnie potwierdzano grę na cudzym savie.

Poprawiane wersje wychodzą tak raz na rok, więc w przyszłym roku można się spodziewać kolejnej wersji. Oby już bezproblemowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mkk7 napisał:

@tom3kb Krugłow to pozostałość po podstawce, możesz spokojnie pominąć to zadanie.

Dzięki, a jako materialista, początkowy stalker na dorobku połaszczyłem się na 50kafli i opchnąłem o Sonii info Sidowi :)

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc ratować stalkerkę na ATP ( lokacja, nie budynki na Kordonie ), sugeruję zabrać ze sobą 2 GPSy. Nowo powstałe teleporty nie są zaznaczane na mapie i natrafienie na nie przy chęci ponownego skorzystania jest dość trudne. Po dotarciu z nią do teleportu na ATP, ustawiamy GPS i to samo robimy natychmiast po zjawieniu się na Kordonie. I problem z głowy.

Tylko takie coś, jak ma na imię ta pierwsza, którą spotykamy w bazie CzN, bo już zapomniałem? Bo mogłem pomylić stalkerki.

Wydanie tej stalkerki z bazy CzN, skutkuję wrogością neutralnych stalkerów już w wiosce nowicjuszy, a to raczej gry nie ułatwia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrozumieć, 50 kafli piechotą nie chodzi, szczególnie u stalkera na dorobku :)

Takie pytanie z innej beczki, czy można gdziekolwiek dokupić amunicję do minigunan, bo u mnie nikt jej nie ma, tylko limit zabrany razem z bronią. Targam to cholerstwo na wszelki wypadek, ale pożytku już z niego nie mam.

Co do przejść, GPS-y się przydają i jak mam możliwość ich dokupienia to noszę ze sobą, przydadzą się też przy zaznaczaniu wyjść z tunelu Prypeć, bo tez ich nie będzie na mapie. Można też robić screeny z gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kondotier napisał:

Tylko takie coś, jak ma na imię ta pierwsza, którą spotykamy w bazie CzN, bo już zapomniałem? Bo mogłem pomylić stalkerki.

Wydanie tej stalkerki z bazy CzN, skutkuję wrogością neutralnych stalkerów już w wiosce nowicjuszy, a to raczej gry nie ułatwia.

 

To chyba o nią chodzi.

Ja ją wydałem Sidow (dałem info, które miał przesłać ojcu)i i stalkerzy w wiosce są do mnie neutralni. Chyba, że to się zmieni za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.