Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

24.02.2024

Do postu #1 została dodana nowa wersja spolszczenia dostosowana do łatki 1.5 do samego moda. Nie należy wrzucać jej na stare spolszczenie (do wersji 1.4)!
Instrukcja jak poprawnie zainstalować nowe spolszczenie została dodana do postu #1.

25.02.2024

Do postu #1 dodano mini-łatkę do spolszczenia naprawiającą źle wyświetlające się imiona i ksywki NPCów, a także małe korekty w tekście. Zaleca się pobranie jej i wrzucenie na zainstalowane już spolszczenie.

@Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... Te zombiaki zawsze siedzą kawałek od drogi, więc dziwne, że udało im się podejść do Michigana. 

Ja z Gospodarzem miałem bardzo prosty problem, bo nie od razu się zorientowałem, że dziad siedzi w odnodze za skrzyniami. Sądziłem, że nie da się tam dostać przez skrzynie, których nie da się rozwalić :PW każdym razie później rozwaliłem je za pomocą granatów, a do Gospodarza wparowałem na pełnej z sajgą i po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna atmosfera, która zaczyna lśnić dopiero w połowie gry, chyba żaden mod, w który grałem dotychczas, nie był aż tak groteskowy, jak True Stalker.


Mod stoi na piedestale zaraz obok gier przez studia Triple, A jeśli mówimy o wprowadzenia gracza w ciągły stan niepokoju.


Najlepsze w tym, że głównym czynnikiem nie są anomalie, czy potwory — tylko postacie, które napotykamy i wątki poboczne, które dodają barwy do uczucia pustki wewnętrznej, co rozumiem jako całą linię fabularną.


Powiew świeżości.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, bo taki Termit, to potwór w ludzkiej skórze. Z drugiej strony dość skuteczny i chce za wszelką cenę chronić swoich zleceniodawców. 

Ciekawe czy kiedykolwiek powstanie kontynuacja. Jeżeli tak, to chciałbym zobaczyć, jak Zona odbiera życie Termitowi - zasłużył na najgorsze.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na Reddit również widać niedosyt fanów moda, każdy chciałby rozliczyć Termita.  :czolg:
Sekcja w Jantar jest moim personal favourite, ta mgła jest nie do porównania ze słonecznym otoczeniem południowych obrzeży Zony.


Jeśli kolejny raz ogram tego moda, to wypije kieliszek za każdy raz, kiedy zostanę ogłuszony od tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szczera opinia tego moda.

Moim zdaniem jest to definicja przerostu formy nad treścią.

Na wielki plus na pewno sama oprawa graficzna bo wygląda bardzo pokaźnie i jest miło dla oka. Cechą jest też wysoce odświeżony wygląd HUD'u (PDA, ekwipunek, mapa i wszystkie związane z tym rzeczy.) Bardzo mało modów próbuje takich rozwiązań, więc dla mnie jak najbardziej miłe zaskoczenie. Również bardzo przyjemny gunplay i sama balistyka, modele broni tak samo przepiękne. 

Jednakże w modzie po prostu nie ma nic do roboty, 0 akcji strasznie wykastrowany z esencji tej gry modyfikacja. Są oczywiście interesujące momenty takie jak sekwencja na Jantarze, ale po prostu bieganie po Zonie żeby się naoglądać cutscenek to nie dla mnie i wieje nudą. Przez całą grę miałem ten dziwny posmak jakbym grał w Złotą Kulę, której do dzisiaj nienawidzę i nigdy ponownie w nią nie zagram. tak jak w ZK True Stalker daje mnóstwo wyposażenia ale nie ma gdzie go wykorzystać bo po prostu nic się nie dzieje, mutantów na dobrą sprawę brak i tak sobie chodzi Stalker po pustych mapach. Są momenty gdzie gierka aż błaga o intensywne sekwencje akcji ale autorzy odbierają nam tę sposobność. 

Dodatkowo nie grałem nigdy w tak słabo postawionego moda. Spadki wydajności o 40/50 fps to stała rzecz, niezależnie od ustawień karta blokuje się na 50 czy 60% co jest bardzo frustrujące. Wydaje mi się, że silnik nie daje rady uciągnąć tego co moderzy wrzucają mu na plecy i potem tak się dzieje, że gry wyglądające lepiej dostarczają o wiele lepszą wydajność porównawszy do modów do Stalkera.

Ogólnie zabawa cały czas wisiała w powietrzu ale nigdy nic fajniejszego się nie działo, od cutscenki do cutscenki. Zakończenie mierne i nieinteresujące, artefakty wszystkie takie same jak w podstawce i tyle. 

Napisałbym więcej ale w sumie poza oprawą graficzną to się zbytnio niczym to nie wyróżnia i w sumie już zapomniałem o tej gierce, skasowałem z komputera od razu po skończeniu. Powtarzałem to zawsze i powtórzę jeszcze raz: Modyfikacje do Stalkera próbujące na siłę być grami fabularnymi próbując opowiedzieć historię kosztem wszystkiego innego są po prostu słabe bo w Stalkerze od zawsze chodziło o wszystko inne a sama historia była gdzieś tam sobie żeby progresować. Wszystkie Złote Kule, True Stalkery, czy mody od Zaurusa to dla mnie udręka i wolę po prostu pobrać sobie już OP i się postrzelać dla zabawy zbierając przy tym zajebisty loot, którego chociaż użyję a nie tak jak tutaj.

Ode mnie soczyste jakieś 3/10 albo 4/10 i do kosza, wymazać z pamięci.

@OldMan Wybacz, że nie odpisałem ale naprawiłem problem w 10 minut, trzeba było troche wczytać save i już .^__^ 

  • Dodatnia 3
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. też widziałem spora takich opinii na moddb, przeważnie od ludzi, którzy przygodę ze stalkerem zaczynali np od Anomaly czy ostatnio Gammy i głównie zależy im na swobodzie gry i strzelaniu.

Dla mnie znowu mody bez fabuły do Stalkera to straszna lipa, muszę mieć ciekawą otoczkę i jakiś cel żeby chciało mi się iść dalej, a nie chodzić dla samego chodzenia, zmieniania broni i strzelania. Dlatego u mnie mod miał 10/10 ☺️ mimo niektórych wad.

Ale z twoimi zarzutami odnośnie za małej ilości walki też się zgadzam, jak opisywałem wrażenia z gry to brakowało mi takich losowych spotkań czy to z mutantami czy z jakimiś npcami. Szkoda, że wycieli A-life z tego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiodor89

Nieopodal tunelu kolejowego są elektry. Wśród nich trzeba znaleźć porzucony plecak.

Spoiler

 

 

W dniu 17.02.2024 o 02:10, Starika.. napisał(a):

Ode mnie soczyste jakieś 3/10 albo 4/10 i do kosza, wymazać z pamięci.

Moim zdaniem bardzo niesprawiedliwa ocena. TS nie jest modem idealnym i ma swoje potknięcia, ale historia Topora i Żurawliewa jest bardzo przemyślana - powiedziałbym, że to na nich stoi cały mod. Reszta to sprawa drugorzędna. Topór nie miał walczyć z hordami mutantów, przedzierać się do centrum Zony i tym samym dziesiątkować monolitowców. Skończył tak, a nie inaczej, bo był zwykłym, prostym stalkerem, a tacy jak oni giną od zbłąkanych kul na Wysypisku, albo w anomalii. Z Żurawliewem jest podobnie, bo nie wykonał powierzonego mu zadania na CzEJ - tak nie postępują prawdziwi bohaterowie pokroju Diegtiariowa.

Oryginały przyzwyczaiły graczy do tego, że zawsze wcielamy się w legendy, którym pisane było dokonanie niemożliwego. I właśnie dlatego niektórzy mogą narzekać na TS - "bo może wiać nudą".

OP to w ogóle coś innego. Przerost formy nad treścią, naładowany toną absurdów, ale niektórzy lubią takie mody, w których samotnie rozwalamy 30 bandytów na ATP, a chwilę później lądujemy w Czerwonym lesie, żeby ubić 10 pijawek.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiodor89 - w podstawkach a bardziej w modach jest pewien stereotyp, działasz niczym wilk/nietoperz czyli samotnie lub w stadzie, po cichu, metodycznie i bez zbędnego rozlewu krwi - armiejska razwiedka lub biegasz jak pierdolnięty i niszczysz wszystko i wszysztkich niczym wilkołak - wdw/morpiech.

Jak to zrobisz to twoja decyzja.

Stare Sumeryjskie powiedzenie: kto miecz ostrzy, głowę kładzie.

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 11:03, Agrael napisał(a):

 

Moim zdaniem bardzo niesprawiedliwa ocena. TS nie jest modem idealnym i ma swoje potknięcia, ale historia Topora i Żurawliewa jest bardzo przemyślana - powiedziałbym, że to na nich stoi cały mod. Reszta to sprawa drugorzędna. Topór nie miał walczyć z hordami mutantów, przedzierać się do centrum Zony i tym samym dziesiątkować monolitowców. Skończył tak, a nie inaczej, bo był zwykłym, prostym stalkerem, a tacy jak oni giną od zbłąkanych kul na Wysypisku, albo w anomalii. Z Żurawliewem jest podobnie, bo nie wykonał powierzonego mu zadania na CzEJ - tak nie postępują prawdziwi bohaterowie pokroju Diegtiariowa.

Oryginały przyzwyczaiły graczy do tego, że zawsze wcielamy się w legendy, którym pisane było dokonanie niemożliwego. I właśnie dlatego niektórzy mogą narzekać na TS - "bo może wiać nudą".

OP to w ogóle coś innego. Przerost formy nad treścią, naładowany toną absurdów, ale niektórzy lubią takie mody, w których samotnie rozwalamy 30 bandytów na ATP, a chwilę później lądujemy w Czerwonym lesie, żeby ubić 10 pijawek.

Jestem w stanie pojąć czemu Ci się podoba ten mod, ale to, że coś ma jakiś zamysł albo historię nie czyni tego dobrym na starcie. Moim zdaniem w środowisku Stalkera albo generalnie w środowisku gamingowym jeśli jakaś historia nie jest podparta jakąś akcją to wychodzi to najwyżej tak dobrze jak Tureckie seriale dialogowe gdzie tylko się gada do porzygu a tak jest w TS. Byłbym bardziej przychylny co do tego moda jakby po prostu było co robić a tak Zona wydaje się pusta i taka monotonna. Dobrze zarysowane postacie to nie wszystko a tak jak mówiłem, że w grze nastawionej z góry na akcję gdzie fabuła jest przodownikiem to po prostu nie wychodzi w moim odczuciu. Na przykład podstawka CCz była idealnym balansem między fabułą a gameplayem bo historia Naznaczonego była ciekawa jak i sama rozgrywka była intensywna a tutaj mamy najwyżej jedno z dwóch.

@Agrael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za pracę włożoną nad spolszczeniem moda. Czekałem na nie z uruchomieniem gry. 

Wstępnie, po instalacji gry i spolszczenia, ustawiłem wszystko na full w rozdziałce 1920x1080 i mam ~ 75 do 80FPS w Kordonie, na sprzęcie:

 

Intel Core i7 9700K 3.6GHz

GeForce RTX 2070 8GB

32 GB Ram DDR 3200Mhz 

Specyfikację podaję dla osób które szukają info o wydajności sprzętowej. 

A grafika wygląda zacnie, to tyle na wstępie, pewnie  w tracie przechodzenia moda wypowiem się konkretniej. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.