Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

24.02.2024

Do postu #1 została dodana nowa wersja spolszczenia dostosowana do łatki 1.5 do samego moda. Nie należy wrzucać jej na stare spolszczenie (do wersji 1.4)!
Instrukcja jak poprawnie zainstalować nowe spolszczenie została dodana do postu #1.

25.02.2024

Do postu #1 dodano mini-łatkę do spolszczenia naprawiającą źle wyświetlające się imiona i ksywki NPCów, a także małe korekty w tekście. Zaleca się pobranie jej i wrzucenie na zainstalowane już spolszczenie.

@Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Agrael napisał(a):

@Adik

I jest dobrze przetłumaczone, bo niezbednę materiały są w podziemiach przy Składzie :)

Trzymaj: 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Bardzo dziękuję za pomoc, łaziłem wczoraj i nie znalazłem tego wejścia. 

Myślę, że z resztą sobie już poradzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

W dniu 14.03.2024 o 17:04, Szczepan9205 napisał(a):

Ty to w ogóle sobie łatkę 1.5 zainstaluj do tego TS i spolszczenie do łatki 1.5

No własnie przed chwilą dałem łatki i...wawala mnie do pulpitu, tak czułem żeby ich nie dawać, coś mnie podkusiło, pograne, a już byłem daleko, dzięki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137 - jak wyżej (na innych stronach w temacie) napisałem, że trzeba robic kopie plików przed dodaniem łatek bo innaczej wyrzut.

30.12.2023.

p.s. Suchy - przed każdą poprawka robie kopie zapisów itd/itp, jak jest lipa tp rezygnuje z poprawki.

Poprawka nr 4 zmusza cie do grania od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen 

2 minuty temu, vidkunsen napisał(a):

Cez137 - jak wyżej (na innych stronach w temacie) napisałem, że trzeba robic kopie plików przed dodaniem łatek bo innaczej wyrzut.

a ja nie robiłem kopii bo nie wiedziałem o tym, czyli moja gra w tego moda dobiegła końca, dzięki @Szczepan9205 bardzo pomogłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież patch 1.5 jest kumulatywny więc poprzednich łatek nie potrzeba.

@vidkunsen patch 1.4 do niczego nie zmuszał, sam instalowałem patche po kolei i ciągłem rozgrywkę do końca.

A @cez137 to jak zwykle poszkodowany przez los. To jak ci tak patche przeszkadzają to sobie je wywal i graj na takiej wersji jak zacząłeś bo przecież zapisy masz 🤪 tylko nie zdziw się jak moda nie przejdziesz bo potrafiły się zbugować zadania w głównej linii fabularnej, szczególnie w pierwszych wersjach moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb 

4 minuty temu, tom3kb napisał(a):

A @cez137 to jak zwykle poszkodowany przez los.

no popatrz jakie zrządzenie losu, "znowu ten cholerny cez d@pe zawraca, pewnie znowu sobie coś wymyślił albo coś mu nie działa chrrrum kwiiik i chce zwrócić na siebie uwage bo pewnie nie ma co robić w tej swojej piwnicy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb tak się składa że nie ma loga z fatalem bo jakby był to już byś go widział dawno, tylko coś takiego jest, nie, nie znam się na tym, nie mam zielonego pojęcia co to jest

 

openxray_cez137.bkp openxray_cez137.log

21 minut temu, tom3kb napisał(a):

To jak ci tak patche przeszkadzają to sobie je wywal

ciekawe jak mam to teraz zrobić? zgoda na zamiane plików była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Znasz stronę AP-Pro? Tam jest napisane jak byk (wystarczy sobie w google translate wrzucić), że nowa gra na łatce 1.5 NIE JEST WYMAGANA.

Cytuję:

"Osobom, które już grają w grę i zainstalowały łatkę 1.5, zdecydowanie zalecamy udanie się do folderu userdata (znajduje się on w folderze gry) i usunięcie z niego folderów shaders_cache_ts i levels_cache_ts - jest to ważne, aby uniknąć błędy i awarie związane ze zmianą geometrii lokacji!". 
Spróbuj usunąć te foldery, odpal i powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137 - nie musisz!, możesz!

Postaraj sie robic kopie plików zanim coś zmienisz, taka decyzja pomaga odwrócic nieporządane zmiany.

Jak wynika z twoich tekstów masz po prostu niefart w klimacie operacji na plikach.

Nikt ci za bardzo nie pomoże bo to jest twój pc i tylko ty wiesz co tam masz i co kombinujesz, więc uzbroić sie w cierpliwość i powoli krok po kroku do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137No to się nie dziw, że nie działa jak nie czytasz instrukcji instalacji...🙈 Jest napisane w poście #1, że osoby, które są w trakcie przechodzenia fabuły i instalują spolszczenie do łatki 1.5 powinny najpierw usunąć całą gamedatę, a potem wrzucać spolszczenie do 1.5. Usuń ją, wrzuć nową ze spolszczenia 1.5 i wtedy raczej powinno działać, a jak nie to po prostu wróć do łatki 1.4 i możesz grać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cez137 napisał(a):

jak to teraz zrobić?

No więc tak... masz tu link do GoogleDrive z poprzednimi łatkami:

https://drive.google.com/drive/folders/12t_6-LSBOYBRWLmA8KqP4Zk5-_FV-eGw

Pobierasz najpierw patch_04, potem wchodzisz do folderu z TS i w folder content i dalej w patches i usuwasz z niego pliki od xpatch_ts_05.db0 do xpatch_ts_05.db3 czyli ostatnie 4 pliki w tym folderze - mają Ci zostać tylko xpatch_ts_01 do xpatch_ts_04 - rozróżnisz je po tym, że te do usunięcia mają "puste ikonki", a te co mają zostać mają malutkie zębatki w ikonce. 

Potem z archiwum z plikami łatki 1.4 czyli tego patch_04 najpierw kopiujesz z content/resources plik xlocalization.db i wklejasz go do content/resources w folderze z TS
Jak już to ogarniesz to usuń całkowicie folder bin i po usunięciu wrzuć ten z patch_04. 

Po tym sprawdź czy TS się uruchamia i wczytują lokacje - jeżeli najnowszy zapis Ci się nie wczytuje to spróbuj wczytać poprzedni. Jak wszystko będzie śmigać to wrzuć spolszczenie do łatki 1.4 i możesz grać dalej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry człowieku dziękuję za szybką odpowiedź. Tam znalazłem twoje pliki, jak wrzucałeś gamedaty komuś  w którymś poście, ale wykrywało mi wirusy o dziwo i nie mogłem otworzyć. 

A jeszcze jedno pytanko. jak zrobić, żeby zasięg rysowania trawy był sporo większy. Grass radius opcja w user.ltx? Bo coś chyba nie działa jak ustawiałem dwukrotność poprzedniego.

Edytowane przez Charciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.