Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia STALKERZY pracujący na spolszczeniem a w szczególności @Szczepan9205  oraz @OldMan macie u mnie skrzynkę Kozaka (jak tylko uda mi się przenieść z Wielkiej Ziemi).

Moje subiektywne odczucie na temat TS ...NARESZCIE po wszystkich ANOMALIACH oraz GAMMACH przyszedł właśnie mod ustawiony na historię i RP od dawana nie czułem klimatu ZONY jak w TS. Czepki z głów bracia i jeszcze raz dziękuje.

Spokojnej ZONY.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan 

14 godzin temu, OldMan napisał(a):

A uruchamiasz plik moda jako administrator? 

nie, ale zaznaczyłem teraz i bez zmian

14 godzin temu, OldMan napisał(a):

rs_fullscreen w pliku user.ltx

rs_fullscreen on

14 godzin temu, OldMan napisał(a):

Możesz też skasować plik user.ltx i tmp.ltx i dopiero uruchomić grę.

Ale zacząłem już grać, zrobiłem kilka zadań, nie chcę zaczynać od nowa

@Szczepan9205 

ja zatrzymałem się na ctrl+alt+delete 😁 już nie to pokolenie chyba, z resztą to nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 
1. W pliku user.ltx 
rs_fullscreen u mnie jest off
2. Po skasowaniu pliku user.ltx nie jest wymagane granie od początku tylko 
wprowadzenia od nowa ustawień w menu.
Zresztą nie musisz kasować plików user.ltx i tmp.ltx tylko przenieś je w inne miejsce.
Jeśli to nic nie zmieni możesz je przywrócić tam gdzie były.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. Może w moim przypadku jest to spowodowane tym, że bardziej sobie cenię w Stalkerze - a raczej modach do niego - mistycyzm niż ciągłą akcję i wieczne strzelanie do bandosów. Po prostu urzekła mnie historia obu protagonistów w TS i jest to miła odmiana względem innych modów.

 

Wersja 1.5.

Poprawka jest kumulatywna - nie trzeba instalować poprzednich łatek. Ponadto zawiera wszystkie wcześniejsze poprawki, ale jeżeli ktoś już zainstalował poprzednie, to nie będzie to miało żadnego wpływu na grę.

Zmiany:

Spoiler

Interfejs: 

  • nowe, wygodniejsze okno porównywania przedmiotów;
  • dopracowane okna dot. ulepszeń przedmiotów: wyświetlanie parametrów zmodyfikowanego przedmiotu;
  • możliwość włączenia/wyłączenia HUD za pomocą klawiszy Numpad+/Numpad-;
  • bardziej czułe sterowanie mapą;
  • artykuły w przewodniku są od teraz, ułożone od nowych do starych;
  • dodano czcionki dla rozdzielczości 4K.

Równowaga i handel;

  • skorygowano właściwości niektórych artefaktów;
  • skorygowano właściwości broni i kombinezonów;
  • niektórzy mieszkańcy Zony zostali ponownie przezbrojeni;
  • zmniejszono szybkość rozładowywania się baterii
  • poprawki otrzymywanych obrażeń od anomalii i nieprawidłowego wyglądu artefaktów w niektórych z nich;
  • zmiany w zawartości niektórych schowków;
  • duże zmiany w handlu, balansie, pojawiających się przedmiotach przy zwłokach;
  • dodano sekcję "Różne" u przemytnika, a dostępny asortyment jest aktualizowany w miarę postępów w grze, ponadto osoba podkładająca głos przemytnikowi informuje, kiedy można odebrać zamówione rzeczy. 

Lokacje: 

  • na Kordonie istnieje możliwość ukończenia pewnego zadania dzięki skradaniu się; 
  • kilka pomniejszych zmian na Wysypisku, Barze, Dolinie Mroku i jej podziemiach. 

Lokalizacja i tekst:

  • dodano niemiecką lokalizację (Stachelhaut, Alufolie);
  • dodano chińską lokalizację (PastaAnchovy, MPB-TDOA i inni);
  • do napisów końcowych dodano osobną grupę dla tłumaczy;
  • poprawki tekstu dla rosyjskich i angielskich lokalizacji.

Między innymi wprowadzono wiele poprawek dotyczących różnych aspektów. Niektóre z nich dotyczą rzadkich błędów lub momentów, w których fabuła mogła się zatrzymać.

Instalacja: 

Spoiler

Zawartość archiwum należy rozpakować do folderu z grą, koniecznie zgadzając się na podmianę plików. Następnie wersja łatki w menu głównym powinna zostać zaktualizowana do 1.5.

Ważne: 
Dla tych, którzy są już w trakcie gry i zainstalowali patch 1.5, zdecydowanie zalecamy przejście do folderu userdata (znajduje się on w folderze z grą) i usunięcie z niego folderów shaders_cache_ts i levels_cache_ts - jest to ważne, aby uniknąć błędów i awarii związanych ze zmianą geometrii lokacji!

Kilka screenów:

Spoiler

UYReRhLNXQc.jpg  B6ddfRV_jxc.jpg

Sa_YZ4JqwKw.jpg  GHk5QquGhUo.jpg

KX0tqI8LvmI.jpg  5fGXKMysDXU.jpg

HXfOSBFYasE.jpg  r-mxj7A3Sbk.jpg

  • Ekstra 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKotHmm w sumie ciekawa sprawa bo ja odpaliłem na łatce 1.5 i nawet sobie wczytałem zapis z Nowoszepełyczi, ale z drugiej strony nie wiem czemu obaj próbowaliście w ogóle na niej odpalać skoro spolszczenie jest do poprzedniej :D 

No dobra, ale nie w tym rzecz... jutro postaram się wrzucić zaktualizowane spolszczenie do łatki 1.5, ale to stoi jeszcze pod lekkim znakiem zapytania bo kontaktowałem się dzisiaj z ekipą AP Pro dlatego, że w changelogu do 1.5 napisali, że dodali polskie znaki do czcionek. Rzeczywiście dodali tylko, że i tak nadal coś jest skopane i zobaczymy co odpiszą. Jak doraźnie nic z tym nie zrobią to jutro wrzucę łatkę jeszcze ze starą czcionką.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie dostosowane do łatki 1.5 dodane do posta #1.

Pamiętajcie, żeby USUNĄĆ stare spolszczenie (czyli folder gamedata) przed instalacją nowej wersji spolszczenia. 

Okazało się, że rzeczywiście autorzy dodali polskie znaki do tekstur czcionek i wystarczyło zmienić kodowanie plików z tekstem, żeby działało więc od teraz spolszczenie działa na oryginalnej czcionce opracowanej przez ekipę AP-Pro. 

  • Super 1
  • Ekstra 1
  • Klimatyczne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GerdhardWłaśnie je wrzuciłem ;) Tylko przeczytaj post mój post wyżej odnośnie wyrzucania starego spolszczenia i to co @Agrael wstawił w poście odnośnie łatki 1.5.

A schowek jest za drewnianymi skrzyniami pod małą wiatą po lewej stronie od bramy na Wysypisko :P 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GerdhardNie. Tylko tak jak w poście @Agrael napisane - musisz po wrzuceniu łatki 1.5, a potem spolszczenia do niej, wejść jeszcze w userdata i skasować foldery shaders_cache_ts i levels_cache_ts bo robili zmiany w geometrii lokacji i jeżeli nie usuniesz to możesz nie mieć np. tekstur podłoża :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205druhu po stokroć dzięki , niech Zona w artefaktach Ci wynagrodzi 🤝

@Agrael @LisKot panowie miałem ten sam problem. 

W moim przypadku pomogło zainstalowanie jeszcze raz całego ST (oczywiście uprzednio skopiowałem folder SAVE GAME oraz plik user.ltx).

*Czysta wersja -> Patch 1.5->Spolszczenie 

Mam nadzieję że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bolo napisał(a):

Witam, z Google nie można pobrać, a z pozostałych bez zalogowania też, może ktoś wstawić tą łatkę?

Z GD rzeczywiście jest problem z pobraniem, ale działa link Cloud Mail.
Dla tych którzy mają problem z pobraniem :
Łatka 1.5: https://drive.google.com/file/d/1d6narmtqnQOl4QqygxlIAk42o8fAhHw6/view?usp=sharing
Spolszczenie do wersji 1.5: https://drive.google.com/file/d/1ZqWIqtOQiLIctiEZsh-cqyilRVXae9RX/view?usp=sharing

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.