Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

24.02.2024

Do postu #1 została dodana nowa wersja spolszczenia dostosowana do łatki 1.5 do samego moda. Nie należy wrzucać jej na stare spolszczenie (do wersji 1.4)!
Instrukcja jak poprawnie zainstalować nowe spolszczenie została dodana do postu #1.

25.02.2024

Do postu #1 dodano mini-łatkę do spolszczenia naprawiającą źle wyświetlające się imiona i ksywki NPCów, a także małe korekty w tekście. Zaleca się pobranie jej i wrzucenie na zainstalowane już spolszczenie.

@Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

@AdikPodrzucaj śmiało jak coś jeszcze znajdziesz ;) 

@cez137 Z forum jest zdjęte, ale mam je ciągle na MEGA - linki: spolszczenie do 1.4 - https://mega.nz/file/mEZxEAhA#mm2n34NaBovNbnDbU1I6Hfd7PqelxnH-ftI_W_5dVmQ i mini-łatka do niego: https://mega.nz/file/SVAgyBzC#TxGjHYAvA5nLP1mZOV2aIAElVkWHzkq-ob5b1CUxDTU

Tylko ja już czegoś tu totalnie nie rozumiem - pytasz o link do spolszczenia do 1.4, ale masz je nadal wrzucone... Jak Ci wcześniej pisałem, że instalując spolszczenie do 1.5 trzeba usunąć najpierw gamedatę (żeby usunąć poprzednią wersję spolszczenia) to w ogóle usunąłeś ten folder? No bo jeśli tak to po wrzuceniu łatki 1.5, a potem po downgrade z 1.5 do 1.4 w gamedata powinno Ci zostać spolszczenie do 1.5 przez co powinieneś mieć inną czcionkę, a masz tą ze spolszczenia do 1.4 - widzę bo tamto spolszczenie używało czcionki z Gammy, a to do 1.5 używa już oryginalnej czcionki stworzonej do TS przez AP, więc nie czaję już kompletnie co ty nakombinowałeś, ale mam wrażenie, że w ogóle nie usunąłeś gamedaty instalująć łatkę 1.5 i teraz nakombinowałeś już tak bardzo, że to nie ma prawa działać jak należy :P

No, ale skoro tak się już stało to zrób tak - skopiuj sobie gdzieś zapisy i plik user.ltx, żebyś nie stracił ustawień i zapisów, usuń całkowicie TS z PCta, postaw mod od nowa - zainstaluj po kolei wszystkie łatki od patch_01 do patch_04 (po prostu wrzucając ich zawartość do folderu z TS ze zgodą na podmianę). Jak już się z tym uporasz to wtedy wrzuć spolszczenie do 1.4 z tych linków wyżej + mini-łatkę, odpal i wtedy sprawdź czy teren dookoła będziesz miał i tekstury - jeżeli nie to usuń foldery bin i gamedata, wrzuć łatkę 1.5 i spolszczenie do 1.5 i sprawdź czy wtedy będzie ok.

A jeżeli w obu przypadkach nie będzie ok to jeżeli jesteś dopiero w Dolinie Mroku to wierz mi - nie jesteś za daleko w fabule... w 3-4 godzinki byś spokojnie to nadrobił zaczynając grę od nowa na łatce 1.5...

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka propozycja zmiany tekstu:
Chciałbym... jak na razie, móc wpłynąć na jej agresję, a do tej pory mogę to robić jedynie poprzez jej uśpienie. Trzeba przeprowadzić więcej testów, aby dowiedzieć się jak trzymając artefakt w rękach powstrzymać (bardziej pasuje mi tutaj napisanie - kontrolować) jednego lub kilka mutantów na raz. 

 literwka.png.ea36459dfc1e3e59e7e99cf818eba957.thumb.jpg.3061b4a4e80ba6da4603470e4051885b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137No to czytaj ze zrozumieniem co się do Ciebie pisze bo pytałem Cię zaraz po tym jak napisałeś, że po wrzuceniu 1.5 przestał Ci działać mod, czy usunąłeś gamedatę i napisałeś, że nie, gdzie potem i tak pisałem kilka razy, że trzeba ją usunąć, a do tego w instrukcji w poście #1 jest jak byk napisane, że trzeba ją usunąć, czego i tak nie zrobiłeś mimo kilku wspominek o tym... a nie dziękujesz mi, że "bardzo Ci pomogłem" bo przez moją sugestię, żebyś zmienił łatkę na nowszą Twoja gra dobiegła końca bo mod Ci nie działa.

Jak robisz po swojemu, a nie tak jak należy i jak różne osoby Ci radzą no to się nie dziw, że wszystko przestało działać... i że @tom3kb czy inni piszą Ci, że "znowu ten cholerny cez d@pe zawraca, pewnie znowu sobie coś wymyślił albo coś mu nie działa chrrrum kwiiik i chce zwrócić na siebie uwage bo pewnie nie ma co robić w tej swojej piwnicy" - spolszczenie True Stalkera jest już dostępne od jakiegoś czasu i nikt oprócz Ciebie nie zgłaszał żadnych problemów z instalacją czy działaniem moda po instalacji czy to spolszczenia czy łatek🤦‍♂️

Jeżeli ktoś wspomina w temacie moda, że pojawiła się nowa wersja moda/łatka (a było wspominane) to zawsze warto sprawdzić w poście #1 instrukcję instalacji spolszczenia przed wrzuceniem czegokolwiek (warto też zrobić kopię zapasową zapisów czy całego folderu z zapisami itd.) i sprawdzić czy się może coś się nie zmieniło bo jeżeli regularnie pojawiają się nowe wersje danego moda czy łatki to czy ja czy moderacja zazwyczaj zmieniamy ich treść jeżeli coś się mocno pozmienia i wymaga to wprowadzenia zmian w instalacji danego spolszczenia, żeby potem inni mogli uniknąć problemów z działaniem moda.

Masz już w takim razie odpowiedź na to czemu po wrzuceniu łatki 1.5 przestał Ci działać mod - nie usunąłeś przed wrzuceniem 1.5 gamedaty, w której było spolszczenie do 1.4 ani  nie usunąłeś folderów z userdata choć jest to podane w instrukcji od dnia premiery łatki 1.5 czyli prawie od miesiąca, więc nie dziw się, że nic Ci nie działa. Co prawda jedyną rzeczą, która może coś pierdzielić są raczej pliki z folderu scripts, no ale mimo wszystko...

Jeżeli jeszcze nie wywaliłeś TS z dysku to wrzuć na mod od nowa pliki łatki 1.5 (folder bin najpierw usuń i wrzuć ten z łatki 1.5), po tym usuń gamedatę (żeby usunąć stare spolszczenie), wrzuć spolszczenie do 1.5 i musi działać, a jeżeli nie będzie to stawiaj od nowa mod, wrzuć łatkę 1.4 i spolszczenie z linków, które wczoraj Ci wrzuciłem i graj dalej....

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 @tom3kb 

Spokojnie, wszystko jest pod kontrolą 😉 Szczepan pamiętasz jak kazałeś mi usunąć te 2 pliki? 

"Osobom, które już grają w grę i zainstalowały łatkę 1.5, zdecydowanie zalecamy udanie się do folderu userdata (znajduje się on w folderze gry) i usunięcie z niego folderów shaders_cache_ts i levels_cache_ts - jest to ważne, aby uniknąć błędy i awarie związane ze zmianą geometrii lokacji!". 
Spróbuj usunąć te foldery, odpal i powinno śmigać.

Usnąłem je, ale wtedy mod nie poszedł, gdy teraz zacząłem robić co kazałeś zauważyłem że jakimś dziwnym trafem znalazły się one w głównym folderze gry, nie mam pojęcia jak to się stało ale fakt miał miejsce, przypomniałem sobie wtedy że kazałeś je skasować, zrobiłem to ponownie i...jak ręką odjął 

 

ss_cez137_03-17-24_11-09-56_(darkvalley).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Bo one się tworzą na bieżąco jak grasz - dlatego się je usuwa przed instalacją łatki 1.5 jeżeli chce się kontynuować grę na zapisach z przed 1.5 - żeby mogły z zainstalowaną łatką utworzyć się od nowa przez co poprawiona w 1.5 geometria lokacji się zaktualizuje.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan9205 - ...pamiętasz jak kazałeś mi usunąć te 2 pliki? ... - Ty nic nikomu nie kazałeś, zaproponowałes zostawiając decyzję temu kogo to zainteresuje.

Niektórym nie udziela sie rad, porad, usług itd/itp bo jak znowu coś sie stanie, nie pójdzie tak jak być powinno lub nastąpi następna sprawa/awaria ..., to jest zawsze zarzut ze strony której pomogłeś/poradziłeś, że ! to twoja wina, ty mi ! kazałeś/powiedziałeś!.

Zalecenia:

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. (Brunet wieczorową... ). :)

p.s. asekuracja jest czasem stylem życia. :);) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przeszedłem już całego moda, a w sumie grę. Ten projekt to majstersztyk, tak jak i spolszczenie do niego.

Dawno nie grałem w nic tak dobrego co wciąga fabularnie.

Pod względem technicznym też złoto, jedyny problem miałem taki, że przy włączaniu gry, nie zawsze zaskakiwała aplikacja i był tylko zapętlnoy zacinający się dźwięk, ale  kombinacja alt+ctrl+del i włączenie menadżźera zadań odblokowywały grę i dało się włączyć aplikację na pełen ekran i wszystko działało.

Co do zakończeń to:

Spoiler

Topór zawisł na moście w Kordonie.

A w przypadku wojskowego wykonałem dwa, najpierw puszacząc Dubinina, a potem doprowadzając do jego śmierci.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2024 o 22:34, Adik napisał(a):

Co do zakończeń to:

Z tego, co się orientuję, to jest jeszcze jedno.

Spoiler

Niestety doprowadza do śmierci Żurawliewa w dość okrutny sposób. A, no i można na początku moda po prostu uciec z Zony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchy1280 To akurat wina autorów moda bo napisali, że dodali polskie znaki do tekstur czcionki, którą stworzyli na potrzeby moda, ale się okazało, że dali trochę ciała i brakuje niektórych znaków także przynajmniej do łatki 1.6 musisz przymknąć na to oko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Niemy po uwolnieniu go "mówił" wyraźnie, że mają miejscówkę w Barze niedaleko północnego posterunku - tam musisz iść, a jak będziesz w Barze to znacznik Ci się pojawi - wystarczy czytać uważnie dialogi ;) 
Co do schowka na nasypie to wystarczy podejść do wagonu z tego co pamiętam od drugiej strony (tak żebyś był zaraz obok niego) i schowek jest pod nim, za kołami, w małej metalowej skrzynce jeśli dobrze pamiętam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

12 godzin temu, Szczepan9205 napisał(a):

schowek jest pod nim, za kołami, w małej metalowej skrzynce

Ja wiem gdzie jest schowek tylko jak tam podejść? w sensie nie mieszcze się tam nawet na niskim przysiadzie

@vidkunsen ja wiem że są filmy i je oglądam ale przecież nie będę przeglądał kilkudziesięciu filmów żeby znaleźć konkretną informację po drugie są po rosyjsku a nie znam tego języka, tak wiem, mogę sobie włączyć tłumaczenie ale to też różnie z nim jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.